Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Boj proti řasám

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Boj proti řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 01:09 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: JirkaŠčobák
Tak tedy vyzkousim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 01:07 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
Každy den 5l (10% vody) stojí za pokus. Neublížíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:59 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: JirkaŠčobák
Co mam zajety je ze jednou za sedm dni vymenim 10 nebo 11 litru vody. Když bych menil například každý den 5 litru, ma to smysl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:57 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
Co je obvykle? Kolik měníš a jak často?
S tekutým uhlíkem musí napsat ostatní. Nedával bych.
Přestal bych úplně hnojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:35 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: JirkaŠčobák
Ja vim… V tomhle je to semnou tezky. Vsechno vypadalo tak v pohode a najednou snehova kalamita.
Ted jsem rozsvitil akvarko, 2 hodiny byla vypla filtrace, tecky sou všude a stoji netknute na miste. Takze tudy cesta nevede a zapl jsem ji zpet.
Jinak když to nebudu rozvirovat spejli tak to není takovej extrem jako na fotkách. Voda spinava také není.
Budu tedka menit vic vody nez obvykle, ještě vic omezit krmeni a uvidi se.
Jinak taky pouzivam hnojivo od rataje pisou denní hnojivo, nedavam ho každý den, jen když si vzpomenu, ale semtam sem to i prehnal podle zabarveni.
Pak pouzivam ještě tekuty uhlik, na cernou rasu.
Tyhle věci by to nemeli udelat ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:26 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
16. 11. jsem ti v tomto fóru psal, abys s ní ještě počkal rybicky.net/forum/11330…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:24 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: JirkaŠčobák
Tak ty dva sumci jsou ryby, který snesou fakt asi všechno. Mam je od zacatku akvária, kdy pavi ocka byly hned otraveny dusicnama, sumci jakoby nic. O ty strach nemam a verim ze jim se nic nestane.
Strach mam o bettu, je stara par mesicu, prisla postou atd atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:18 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
Ale jo. Když ti dosud ryby nepochcípaly, není to tak zlé a nějaký bordel je v akva vždy. Jde o to snížit mnozství a třeba to nemusí být až tak o moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:12 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: Maq
Tak diky za radu.
Jsem zvedavy zda to vůbec dokazu napravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:06 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: JirkaŠčobák
Mozna se zeptam blbe, ale jak zlepsit hygienu akvária. Když budu menit každý den vodu, třeba tech 15 procent, tak ten bordel nemam sanci odstranit, to je mozna milion ne-li vic castic.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2018 00:04 Muž @ Maq [3400]
Poslední dobou jaxi radím pořád to samé. Opatření směřující ke snížení množství organických látek ve vodním sloupci.
Filtr to moc nepobere, protože ono se to tak rádo zachytává na rostlinách apod. Jde to redukovat odsáváním při výměně vody.
Pro blaho akvária bych vzduchoval, a filtrací přes aktivní uhlí bych snižoval množství organických látek ve vodě. Snížit krmení na naprosté minimum a čekat. Mělo by to mizet, samo se to sežere, šneci si pochutnají, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2018 00:00 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
Laický pohled: Toto samo o sobě neškodí (asi). Ale dovede se to zvrtnout. Řasy nebo totálně zkažené hodnoty vody. Takže malé a postupné kroky směrem k hygieně, abys to nevystrašil.
Kašli na černou nit :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:56 Muž @ Tomas96 [-21] - Miniakvária
To zni rozumne, ale co s tim?
Jinak testy na vodu jsem nikdy nedelal. Ve dnu nic nehnije, nemá co.
Jinak na korenu mam privazany anubias cernou niti, a na tu nit se to paradne zachytava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:54 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Maq
Co bys udělal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:53 Muž @ Maq [3400]
Když se vrtá do dna, vyplave nejen viditelný bordýlek, ale i nanobordýlek, bakterie a rozpuštěné látky, převážně organické. Čili většina toho svinčíku není vidět.
Pak ty nanobordýlky a rozpuštěné látky ve vodě koagulují, tedy shlukují se do větších částic, které již viditelné být mohou. Na nich se usazují bakterie, budují biofilmy a dohromady to udělá takový sněhový bordýlek, který bloumá vodou a zachycuje se o kde co. Nejčastěji na rostlinách, protože ty, i když to není vidět, jsou samy porostlé malinkými vláknitými řasami a koloniemi bakterií.
A abych přilil do ohně a některé mé redakční i řadové fanoušky plně vytočil, tak doplním, že to nemám jenom z knížek, ale kromě toho jsem si sám experimentálně ověřil, jak a čím se bordýlek tohoto druhu dá vyrobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:53 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
Dal bych tomu dva týdny.
Hele - když to nasaje filtr, nebude z toho ve filtru akrát polízanice? Raději nechat zapadat do dna.

Proč to mohlo nastat? Co máš ve dnu? Nehnilo ti něco? Cos udělal jinak?

P.S. Jižní Čechy. Měkká voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:45 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: JirkaŠčobák
Zkusim koupit nejaky filtr s jmenou houbou, když to nepomuze objednam jiny dno a zalozim to znovu.. Tohle akvarko mam cely naky spatne..

Ryby bohužel nemam kam přendat.

Nebo to necham byt, az to zase sedne na kytky nebudu do toho stouchat, vymenim tapetu a bude hotovo.

Tohle akvarko uz mi stalo tolik casu a penez, ze kdybych tam nemel ty tri ryby tak to vypustim a odnesu ke kontajnerum na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:38 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
Jestli jsou to ty pospojované bílkoviny, pak není divu, že to roste. Mikroorganizmy se na tom živí.
Ubytoval bych ryby jinde, pokud to jde. Pak se mužeš vykašlat na filtraci a pozorovat. Opatrně, pomalu, bych zlepšoval hygienu a soustředil se na rostliny. Výměny 15% vody obden. Ten brutální pokus o nápravu nedávno možná spíš uškodil, než pomohl.
Ja a 40 levatek by ti mohlo pomoci. Zkusil bych.

Ale toto je jen úvaha někoho, kdo toto naštěstí nikdy nezažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 23:00 Muž @ Tomas96 [-21] - MiniakváriaRe: ctibum
Beru to ze ty sumecci sou prasata a rozviri dno, ale okem vidim ze pisek si hned sedne.
Ted jsem na noc vyp filtr protože stejne to nevcucne a prach tam ma takovej skvelej kolobeh.
Chvili jsem to pozoroval, když není proud tak prach jakoby skoro stoji na miste, neklesa ke dnu ani nahodou, jsem zvedavej co to udela do rana.
Jinak dela se mi to i na skle, tam to muzu zase popsat jako co se dela klasicka hneda rasa tak akorát tahle je bila. Jen nejde tolik videt a hlavne z ruznych uhlu jde videt.
Když to setru žiletkou tak to sunda uplne stejnou hmotu jako je hneda rasa jen tohle ma bilou barvu.
Jinak ještě co mohu dodat k mimu nefiltru, je to jen lampa, která ma v sobe kus karbonovy houby. (Porad je to ale vetsi nez co jsem mel puvodni filtr, ten mel malou kostičku, ale jemna houba)

Ale mam s touhle lampou zkušenost, ze když jsem menil dno a neproplach pisek, tak jsem tam mel amazonku. Po asi tydnu to byl kristal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 22:44 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: Tomas96
Nevíří ti ten bordel Kropenáč? To, o ti tam lítá, mi přijde stejný, jak to, co máš na dně...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 22:32 Muž @ Tomas96 [-21] - Miniakvária – Znovu
Aby ste mi rozumeli zkusim to ještě jinak.
6.11 zasazeny Juncus Repens.
20.11 Pridana Betta
21.11 Zacinam pozorovat jakysi prach, který se viri hlavne od hladiny do poloviny akvária (Nejlepe jde pozorovat) Dokonce i na hladine lze spatrit jakoby prilepeny.
26.11 Vysazeny všechny rostliny vcetne korene, osprochvany ve vane a vlozeny na noc do kyble s vodou aby mi nechciply.
27.11 Vypusteni akvária skoro na dno, zasazeni rostlin zpet napusteni akvária.
Pozoroval jsem ze v akvariu stále lita onen prach, ale ne v takovym množství.
28.11 obrovska radost, téměř cista voda, na kytkách ani stopa bordelu ci rasy nebo jak to mam nazyvat
Dnes koukam tj. 30.11 na kytkách opet zacina rust ten shit, tak vemu spejli poradne to rozvirim, s kytek to lehce sleze tak to odkalim, ale je to houby platny.
Protože ve vode je dalších milion malych občas vetsich tecek, nitek apod.

To jsem ted prisel z práce a jdu se podivat a Betta na mne kouka, uplne odchliply zabra, hlavu jak balon, pak to zmizlo, bud se mi lekla, nebo to uz nedava. Fakt nevim, s timhle akvariem mam jenom problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 22:17 Muž @ Tomas96 [-21] - Miniakvária
Abych to tedy uved vse na pravou miru, vysadil jsem puvodni rostliny, mezitím jsem sel sundávat kosiky a vatu z juncus repens, to trvalo cca hodinu a pul. Když jsem sel sazet rostliny nic v akvariu nelitalo (to bych si hned vsim)
To co mi tam lita, se zaclo delat zhruba když jsem tam dal tu bettu.
Proto jsem tedy dal před par dny ty rostliny pod sprchu, pak jsem je prendal do kyble a zalil vodou (celou noc) plus pulku dne tam zustali, protože to bylo pozde vecer. takze opet to nemá spolecnyho nic s rozvirenym dnem.
Jestli filtr je slabej bych si nedovolil tvrdit, při vymene dna prave tenhle filtr vse napravil, dokazal prefiltrovat uplne jmenejsi prach s pisku. Tohle je dost velky a proste to nenasaje nevim proc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 21:23 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: ctibum
Opravuji se: Takže 3 týdny.

Osobně jsem už z jiné diskuse nedávno tenhle upgrade registroval a pamatoval si. J. repens není moc častá rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2018 20:46 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Dnes velka promen... Odstranen filtr... a nakoupeno 20 kosiku rostlin Juncus repens. Stary rostliny vyhozeny, ponechal jsem jen anubias a rasokoule.No, nejen rostlinný... Takže bych to převrátil do roviny "Václav (a já) o voze, Maq o koze" pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 20:29 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: ctibum
Absolutně neřeším sprchu. Když koukneš do prezentace nádrže, zjistíš, že majitel před dvěma týdny udělal výrazný rostlinný upgrade. Zasadil juncus repens.

Aha. Doteď jsem nechápal, co václav řeší. Takže ten, kdo je mimo, je on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 20:23 R Muž @ ctibum [3456] - Snažím se to nezahubit...Re: JirkaŠčobák
Nikdy se mi tohle nedělalo az když sem zasadil juncus repens. Mam je i v ostatních akváriích a tam se to nedela.
Dokonce jsem vsecky rostliny vysadil před par dny a proplach je pod sprchou. V podstate se vse napravilo i když ve vode to zustalo. Ale dnes je toho opet plno
Dovolím si souhlasit s Václavem, a ne proto, že jsem shodou okolností taky radaktor. Zcela jasně to chápu tak, že ten bordel by už před akcí s rostlinami a že "vysazení" rostlin a jejich sprcha byla snaha odstranit ten bordel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:40 Muž @ Tomas96 [-21] - Miniakvária
Az prijdu domu napisu. Slepou hladinu mam ale jen cca dva fleky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:34 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: vaclav
Z toho jsme samozřejmě všichni happy :).

Nicméně si myslím, že má Maq pravdu a bez ohledu na emoce je to hodně zajímavý stav. Kdyby měl Tomas96 lepší foťák, bylo by super, aby to lépe vyfotil. Něco takovéhoto se hned tak nepovede.

Lidi: Předpokládejme, že to tak je. Jak byste to řešili?
Můj pokus by byl identický, jako řešení hodně silné slepé hladiny: Výměny vody 10-15% obden nebo denně a zajímalo by mě nasadit pár desítek levatek. Pokud si to "sedne", mohly by se do toho pustit.

Samostatná otázka je, když má toto, jestli má současně i slepou hladinu. Osobně bych ji čekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:29 R Muž @ vaclav [8945] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Zatím co se tu hádáme dotyčný nezareagoval a ani se nepodíval na žádnou odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:28 Muž @ MichalV [154] Re: Tomas96
Možno som slepý, ale ja tam riasu nevidím. Nie je to len mechanický bordel, ktorý si po čase sadne a keď kŕmiš ryby, tak to jednoducho rozvíria? Nemenil si kŕmenie? Prečo to filter nebere? Je dosť jemný?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:21 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: vaclav
vaclav: V životě jsem toto nezažil, ale věřím, že to může nastat a Maq má pravdu. Kašlat na to, že ho nemáš rád, pokud má pravdu, buďme rádi, že to sem píše. Za šest hodin sem nikdo jiný nedovedl toto napsat. Jiné vysvětlení mě nenapadá. NĚKOHO Z VÁS ANO?

Tomas96: Hm "koagulované organické látky na kterých se pasou bakterie". V podstatě je to podobné jako "prachová slepá hladina", ale v životě bych to nedovedl takto definovat.
Poslouchej, tys asi tak před dvěma týdny sázel nové rostliny a vyhazoval předešlé, že ano? Popíšeš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 18:15 R Muž @ vaclav [8945] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Přečti si to pořádně měl to i před tím, jediný kdo je tu OT jsi ty. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2018 16:39 Muž @ Maq [3400] Re: Tomas96
Jsi tady off-topic. Není to řasa, jsou to koagulované organické látky na kterých se pasou bakterie.
Spáchal jsi to tak, že jsi před pár dny vyházel všechny rostliny a na jejich místo nasázel nové. Tím jsi dno totálně rozvrtal a všechno možné vyplavalo ven.
Velmi nebezpečná situace.
=
Václava coby důtklivého hlídače prosím, aby tuto diskusi neprodleně označil jako off-topic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 15:40 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Tomas96
Nemyslím, že to je řasa. Evokuje mě to, jako bys měl "prachovou slepou hladinu".
Existuje důvod, proč bys tam měl mít přebytek živin? Něco, co by uhnívalo? To by mohla být příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 15:26 R Muž @ vaclav [8945] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomas96
Řekl bych že ten filtr co máš za moc nestojí, v prezentaci je uvedena pouze UVlampa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 15:22 Muž @ erwinek [23] - Skaláry,Corydoras ,Thoracata,Echinodory – Boj proti řasám
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V boji proti řase se mi osvědčily tyhle ryby- Crossocheilus siamensis ,hlavně na štětičkovou řasu,tmavá čára na boku musí být protažena až do ocasní ploutve,Crossocheilus latius-parmoun síťovaný,a Otocinclus-Otík.S těmito rybkami mám ty nejlepší zkušenosti,když řasa dojde je třeba doplňovat Spilurinu.Hlavně na Crossocheilus je radost se dívat,jak poctivě pracuje na listech.Poslední foto je Parmoun síťovaný.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 12:45 Muž @ Tomas96 [-21] - Miniakvária – Co je to za rasu?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevi někdo co je to za rasu? Dela se to na rostlinách, když to rozvirim spejli udela to snih ve vode, filtr to neveme, uv lampa nepomaha, vymena vody nepomaha fakt nevim co s tim.
Barva je bila az seda, když to rozvirim vypada to jak nalevnik.

Nikdy se mi tohle nedělalo az když sem zasadil juncus repens. Mam je i v ostatních akváriích a tam se to nedela.

Dokonce jsem vsecky rostliny vysadil před par dny a proplach je pod sprchou. V podstate se vse napravilo i když ve vode to zustalo. Ale dnes je toho opet plno

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2018 11:58 Muž @ domik420 [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradí mi někdo jaká je to řasa?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 16:08 Žena @ MILI@ [15] Re: Anthrax
a řasa je fakt rozsivka - díky za pomoc... palec ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 14:04 Žena @ MILI@ [15] Re: fido16
jj, je to rozsivka....takže málo světla....., díky za radu :-) ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2018 00:46 Muž @ Anthrax [1363] Re: MILI@
Hm, pro začínajícího akvaristu je 20 litrů dost málo. Být tebou, tak bych pořídil tu šedesátku rovnou. ;-) Aby ti mohl někdo poradit, tak musíš o tom akvárku alespoň něco prozradit. Nikdo tu nemá křišťálovou kouli na věštění ;-) Zkus si udělat tu prezentaci. Jak silné je teda to světlo a jak dlouho svítíš ("docela dost", pod tím si každý může představit úplně něco jiného)? A jak často měníš vodu a kolik? Kolik je tam ryb? Co je tam přesně za filtr? Jak jsou na tom rostliny? Bez toho se moc nikam nehneme.
Ta řasa bude rozsivka.

Přečti si tohle, myslím, že na pár věcí co tam třeba nemáš úplně v pořádku přijdeš sama :-)
www.horacovoakvarium.cz/…

Edit: Na tyhle vodičky se moc nespoléhej a v aktivním uhlí taky nebude to co tvému akvárku schází.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 00:38 Muž @ fido16 [574] Re: MILI@
Zkus se podívat zde na článek. Třeba pomůže pravděpodobně se jedna o hnědou řasu způsobenou nedostatkem světla. Ještě nám napiš jaké máš na akváriu osvětlení. A nejlépe uděláš když založíš prezentaci

rybicky.net/clanky/480-rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 00:32 Žena @ MILI@ [15] Re: Anthrax
Ahojky, dá se to setřít, když vložím kámen nebo štěrk pod tekoucí vodu, svítím docela dost, protože mám akvárium v tmavém koutě a filtr mám asi nic moc, chci si pořídit nějaký s aktivním uhlím, něco na vytvoření biologické ativity (jakési bakterie) a něco, co neutralizuje chlór, jak je napsáno v návodu pod tou 1 .... Ale nemám tušení, co to je za řasu, vypadá to skoro jako rez, nebo takové rezavě hnědé bláto... :-O Údržba, no, snažím se odkalovat, když je na dně už nějaký ten binec, vyberu tak polovinu akvárka, a pak doliju čistou vodu. Chci si pořídit ještě jedno větší akvárium, to co mám, má obsah jen 20 litrů, a chci ještě jedno alespoň 60ti-litrové. Ale, jak říkám, jsem začátečník ;-) :) , tak budu vděčná za každou radu. :) ahoj
No a máš pravdu, vydrhla jsem to akvárium opravdu důkladně.... :-D :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:30 Muž @ Anthrax [1363] Re: MILI@
Ahoj, tím vydrhnutím všeho jsi zahubila pravděpodobně vše prospěšné co tam bylo a vymazala veškerou rovnováhu která tam za těch několik měsíců pracně vznikala. Tohle nikdy nikam nevede, protože řasy se objeví tak jako tak, když mají podmínky. Vlastně jsi tím založila nádrž znovu. Což je větší problém než trocha řasy.
Dej sem fotku nádrže, nebo ještě lépe si založ její prezentaci a vyplň do ní co nejvíce infomací rybicky.net/nadrze/
Určitě se na důvod vzniku té řasy přijde ;-) Hlavně tam vyplň jak provádíš údržbu, čím a jak dlouho svítíš, co filtr atd.
Přijde rozsivka. Ale třeba se pletu. :-) Lze to setřít prstem nebo to tam je napevno přirostlé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2018 22:09 Žena @ MILI@ [15] – Zdravím...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj Založila jsem si cca před 7-8 měsíci akvárium a vše v pohodě, až donedávna byla voda jako "křišťál". Asi před měsícem se mi v akváriu objevila jakási hnědá řasa, nemám ponětí, co to může být a co proti tomu dělat. Akvárko jsem vyčistila, vydrhla kameny, štěrk i rostliny - nepomohlo to... Podruhé se řasa objevila znovu už dva týdny po vyčištění. Krmím nitěnkami nebo suchým krmivem a do vody jsem přidala ClearAqua. Poraďte, prosím, co dělat... Jen tak pro info, jsem "začínající" akvarista.... ;-) ano palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 21:10 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: JirkaŠčobák
Kružníci mi jdou po listech mandlovniku mořského a ny řasy celkem prdí, okružáky nemám, ale rád bych měl :) levatky mám a ty jsou hodně supr a jsou i hezký.. ty listy asi budu muset dát do filtru, protože to dělá bordel a hlavně se na tom kruznici muzou užrat.. starý listy rostlin dávám pryč a pořád tam maj co žrát.. asi budu muset něco vyvraždit (rozmačkat, ryby si pochutnaj smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:49 R Muž @ romant [26947] Re: JirkaŠčobák
Když nebudou mít jinou možnost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:49 Muž @ AsusKD [34] Re: Strakááč
No ja som takúto riasu mal na emerzných listoch. Na subemerznych sa mi už nechytila.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:46 Muž @ JirkaŠčobák [1954] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Strakááč
Okružáci ji sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:22 Muž @ Strakááč [57] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Andaska
Tyjo, pravda, že mi teď výtok bublá, třeba to tomu taky pomůže
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 9898x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8852-boj-proti-rasam-