Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak zapojit filtr?

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Jak zapojit filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2018 20:08 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: File1980
Daka už mi ide filter, ktorý mi pomohli vyriešiť ešte raz ďakujem. potlesk potlesk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2018 19:18 Muž File1980 [53] Re: Januk17
Stačí,když nasaješ vodu přes hadici,kudy teče voda do akvária(výtok). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:17 Muž martmart [106] Re: Januk17
Stačí in.. ja delam ze nasaju, ucpu palcem, nasadim na filtr, necham ho naplnit, jak zacne tect voda z out zavru kohout, pripojim out hadici, otevru kohout a pustim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:11 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidkyRe: martmart
nasat pusou z AQ do filtra obidve hadice nasavat pusou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 18:37 Muž martmart [106] Re: Januk17
In je nasavani z akva, out vycistena voda zpet do akva. Obe hadice pod hladinou, nasat treba pusou, zalit filtr a musi to jet..

Edit: otevrit kohouty samozrejme..
To mi hlava nebere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 18:25 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – vonkajsi filter
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes som skúšal vonkajsi filter všetko som po zapájal podla návodu ked som začal napumpovať voda do filtra mi nešla tlačil som tri krát nič voda bol hadici len polovica vody. Filter je naplnenou vodou neviem ako ma urobit aby my išlo.

Sunshine HW 704B
Hadice mám dobré napájané out je odsáva od pád in ide von do nádrže tlacim pumpu voda hadici ktorá ide do akvária keď len vzduch. Hadici ktorá berie nadrze out je hadica bez vody.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:18 Muž Yirka [9140] Re: Marketa3
Ale to je normální, že to tam píší. Píše se to např. i u topítek. To víš, jistota je jistota. Ale vnitřní filtry jsou opravdu určeny pod hladinu včetně přívodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:56 Marketa3 Re: jir007
No píšou tam, že je přísný zákaz strkat ruce do vody při zapnutém filtru... tak nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 16:29 Muž jir007 [25] - ŽivorodkyRe: Marketa3
určitě to není nebezpečné:-) palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 14:02 melrok Re: Marketa3
nieje ties som z toho mal velke oci ale ono to je vodotesne neboj ale viac ako 3 cm ho nedavaj nerobil by uz bublinky ak mas nieco ako ja akvarijni-filtry.heureka.cz/… ale inak je v pohode 45L akvarko a nerobi vobec bordel pekne filtruje a veruze ma co filtrovat coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:48 R Muž Silent [5949] Re: Marketa3
Není to nebezpečné, protože veškerá "živá" kabeláž a motorická část je vodotěsně zalitá v pryskyřici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:33 Marketa3
Ahoj, koupila jsem si vnitřní filtr a tam píšou, že se má ponořit min. 3 cm pod hladinu. To teda jako i s elekrickým kabelem ? Není to nebezpečný ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 15:18 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Silent
To bylo ono, to já právě nějak nepochopila, a teď už to jede, moc děkuju!!!! A ten návod jak čistit je perfektní! Ještě jednou dík!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 14:56 R Muž Silent [5949] Re: Eva_R
Pro správné nastartování musí být voda i v hadicích. To znamená odpojit hadici vedoucí k výpustní trysce a naplnit ji vodou. Opět spojit a zkusit nastartovat. Pozor. Čerpadlo nesmí běžet nasucho delší dobu. Tak je to v návodu. I s obrázky ;-) .
Tady je i polopatě jak správně čistit tento typ filtrů: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 14:38 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Sid
Ty otevřené mám :-) obě páčky v poloze ON. Nerozumím právě tomu bodu, kde se píše - poté odpojte tlakovou hadičku od trubičky s tryskou a obnovte koloběh vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 13:11 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Eva_R
Máte otevřeny uzavírací ventily? :-)
(Omlouvám se, pokud byste se cítila mým dotazem dotčená, ale když žená ohlásí, že se jí "pokazilo auto", první otázka by měla být: "A máte v nádrži benzín (naftu)?" :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2009 12:54 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Neumím zapojit....
Prosím, pomozte někdo... Koupila jsem vnější filtr eheim professionel 2222, podle návodu zapojila, nasadila hadice.... naplnila vodou, zapojila.. a nic se neděje. Filtr tiše přede, ale voda nekoluje. co bych tak mohla dělat špatně? Myslím si, že to bude v tom "obnovení koloběhu vody před spuštěním" jak píšou v návodu, tam mi to není jasné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 10:35 Muž Horác [3942] Re: Ajllyn
Ano. V podstatě tam vzniká mírný podtlak. Proud bublin s sebou strhává i vodu a na její místo se dere nová - skrz molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 10:19 Žena Amy01 [39] – bublifuk
chcem pouzit do 22l akva, nemam s tym skusenosti, vysvetli mi niekto na akej baze to funguje? ta voda sa vlastne cistí tým ze bublinky vodu nasatu v pene cez nu vytlacaju? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 22:20 Muž Jurasek [137] Re: Aztek
Spíš bych byl pro bublifuk. Mám ho v malých akvárkách, docela velký filtrační objem a malý průtok, nebude to dělat vír v akvárku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:59 Muž isamik [180] Re: Aztek
Opravdu ta filtracni napln neni velka... asi 3x4x2 cm to je odhadem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:55 Aztek Re: TomasB
No chtěla jsem si koupit elite mini ale každej řiká že je blbej a tady zase že je dobrej no nevím! :-( Tak uvidim... ale děkuju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:49 Muž TomášB [12] Re: Aztek
elite mini si nekupuj, málo filtrační náplně a silný motorek, mě dokázal vodu přetočit vzhuru nohama i v 135l ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:16 Agis Re: Tonys
No zas takovej hluk ten motorek nedela....zalezi na tom jestli ho mas bolozeny necim mekkym(spravne tak ma byt) jako je např.:Látka nebo polystyren..... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 17:02 Muž Tonys [16] Re: Aztek
vyhoď to a dej si tam filtr Elite mini. Vyjde tě to na 120kč. Pokud se rozhodne pro motorek počítej s 150kč minimálně a ještě s hlukem jakej si neumíš ani představit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 16:47 Muž navik [908] - SumciRe: Aztek
Pokud je to klasický vnitřní molitanový filtr tak pomocí držátka se připevní v akváriu a do hadičky se napojí přívod hadičky ze vzduchovacího motorku - ten se umísťuje mimo akvárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 16:47 Žena Imii [45] Re: Aztek
Splést se u filtru ? bud na krabici vidíš že je venku mimo akva nebo uvnitř .. a myslím si, že zapojení filtru není zas tak těžké, zatím jsem se nesetkala že by filtry byly rozebrané a bez návodu ... i zkompletovaný filtr mívá návod jak se má zkonstruovat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 16:25 Aztek Re: Emmik
Tak SOrry!! no jsem se spletla! ale dík! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 16:11 Žena Emmik [1] Re: Aztek
no nejdřív píšeš vnější a pak vnitříní... jestli je to bublifuk, tak to mu ještě potřebuješ vzduchovací motorek! normálně ten molitan nasuneš na tu trubičku do té trubičky strčích tu hadičku a tu napojíš na ten motorek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 16:09 Aztek Re: Feri
Já hledám a hledám ale nemůžu nic najít je to klasicky vnitřní molitanový filtr....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:59 Feri Re: Azték
Na internetu si zadej název filtru a určitě tam najdeš návod - to zvládneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:49 Aztek – Pomoc jak zapojit filtr?
Ahojky prosím koupila jsem opravdu mini mini vnejsi filtricek jak se zapojuje? Vubec nemam paru.. Teprve budu mit prve akvárko ae mini protoze nemam poc ne nej misto. Jako ja ted mam ae takovy bettarium. pROSÍM PORAĎTE mam tam k tomu mini trubicku a ten molitan a ezte naky drzatko a ezte neco zelenýho... nevím jak to zapojit nebo spíš do čeho? coze

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2540x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8804