Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Technické vybavení krevetária

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Technické vybavení krevetária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2023 07:26 Muž beton [26] Re: Lojza007
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám v akváriu,krevetky očividně ožily, za mě dobrý, jen nechci nakupovat předražený náplně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 18:07 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Lojza007
Na praní prádla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 14:17 Muž Lojza007 [1182] Re: beton
A k čemu by to mělo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 13:14 Muž beton [26] – Oxydátor
Používá někdo oxydátor? Zajímalo by mě kde kupujete náplně,jestli se může použít i peroxid z lékárny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 12:48 Muž KarásekLut [92] Re: Anthrax
Děkuji za informaci ohledně raka, dávat ho tam teda nebudu. Akvárko mám už vybraný tak už jen vybrat jaký tam dám rostlinky a jakou frakci dna a pak už to jen realizovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 12:43 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Různé barevné variety téhož druhu se budou mezisebou množit a dojde k znehodnocení barev. Ale pokud ti to nevadí...
Jako ukryty pro krevetky bohatě postačí ty rostliny. Pokud tam nebude rak.
Rak po krevetách půjde (i když je dozajista nevyloví) a sám ukryty potřebuje, hlavně v období po svleku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 12:13 Muž KarásekLut [92] Re: Anthrax
Děkuji za reakci. A předpokládám že když tam budou jen krevetky jednoho druhu (max dvě barvičky) tak tam nemusí být ani úkryty že? A snášeli by se krevetky třeba s jedním nebo dvěma malým ráčkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 11:19 R Muž Anthrax [4739] Re: KarásekLut
Ano, je to naprosto v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2023 11:16 Muž KarásekLut [92] – krevetárko bez filtru
Zdravím, dá se provozovat malé krevetárko (19 litrů) bez filtru? Hustě ho osázet rostlinkama a mít tam jen světlo? Pokud se nepletu tak pokud budou rostlinky dobře prosperovat a budou tam pouze krevetky rodu neocaridina tak by to teoreticky mohlo fungovat. Nebo se pletu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2022 15:22 Žena Beastie [314] Re: zervajs
Fotka k příspěvku Mám sklenici i vázu, oboje bez krevet, jen nějací šneci. Oboje je hrůza udržovat, doplňovat a odsávat a to to mám jen jako odkladiště. Asi by se to dalo, ale nahoře zavřít, odsávat jen hadičkou, doplňovat drip metodou. A hlavně do té sklenice nikdy nestrkat ruku, jako já vždycky, a vylít si 70% vody ven :-D
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2022 14:19 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: trouba
To je otázka "osobního vkusu".
Sklenici jsem taky měl,jde to, udržitelnost v mých podmínkách a provozu akva tak na cca 4 měsíce smich
To sklo je "tlusté",a jak zaroste je neočistitelné,aby tam člověk strčil ruku ( při čemkoli) musí to vypustit skoro celé...samé drobné nevýhody ...a že by se do toho dobře dívalo taky nejde říct...
Kreveta nepotřebuje "moc prostoru", ale osobně to nedoporučuji.( Tu sklenici, vázu... můj názor)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 13:51 Muž trouba [2] Re: zervajs
myslel jsem něco podobného? rybicky.net/nadrze/33543-mikrokrevetkarko

zda to pri péči muze fungovat a zda tam můžou krevetky prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 11:26 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Beastie
Neříkám tak ani tak, jen je lepší se bavit o ploše dna ne?
Akva pro krevety nemusí být vysoké ( dejme tomu vodní sloupec cca 15-20 cm), 30x30 ,ale jak píšeš větší se lépe udržuje...
Ale zase tazatel se neptá na údržbu :-)
Za mě je minimum v litrech zavádějící....jen tak "bajvoko"...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 11:10 Žena Beastie [314] Re: trouba
Za mě by mělo být minimum 20l, kvůli stabilitě. Krevety nesnáší velké výměny vody a změnu prostředí, 5l je náchylné na výkyvy teploty, na buildup škodlivin, nutno častější výměny vody a ideálně drop metodou, je s tím prostě víc práce.
20l se dá managovat snadněji, i s rostlinstvem. Mám je teď v nějakých 35litrech a krom občasných náhlých výměn, co jsem dělala a upřímně ani nemusela, jsem u výměn vody jednou za měsíc plus dolévání, bublifuk a světlo, žádný teploměr a jedu s tím takhle od dubna a zatím dobré, jsem na druhé generaci mrňat, které vidím.
Nešla bych do většího, člověk má pak tendenci do toho strkat ještě nějaké ryby nebo věci, a to zase jde proti tomu chovat efektivně krevety :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2022 10:45 Muž trouba [2]
Ahoj, jak velké musi být minimálně krevetarko pro nejake male druhy krevetek. Občas vidím v nekde fotky krevetek v male kouly nebo 5l lahvy? Dá se takto provozovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 08:03 Muž ajajak [228] Re: Uzivatelkapetra
Bohatě to zvládne jeden. Jestli neplánuješ hodně rybek tak v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 07:58 Muž Sha [500] Re: Uzivatelkapetra
Zvládne to určitě i jeden. K mání jsou výrobky i s více výstupy. Výhodou bývá možnost regulace každého výstupu. Pro inspiraci třeba takový: www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 07:44 Žena Uzivatelkapetra [112] Re: ajajak
Děkuji.
A tedy pořídit dva, na každou stranu jeden?
A vzduchovací motorek to zvládne jeden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2022 07:34 Muž ajajak [228] Re: Uzivatelkapetra
Bohatě stačí bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2022 07:29 Žena Uzivatelkapetra [112]
Ahoj, plánujeme střední akva pro krevetky, cca 120L dejme tomu.
Mám sice k dispozici externí filtr, ale říkám si jestli by nestačil jen bublifuk?
Líbí se mi tento www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale takové by asi byly potřeba dva?
Myslíte, že by to nebylo poddimenzované?

Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.07.2019 09:09 R Muž Anthrax [4739] Re: Franťáček
Takové krevetárko lze provozovat i bez filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.07.2019 23:06 Žena lenkalor [580] Re: Franťáček
Do 15 l nádrže ti stačí nějaký malý, levný filtřík - takzvaný honič vody. K tomu kostku bioakvacitu asi 10x8x7 ( možná v tvém případě i trochu menší.) Do bioakvacitu uděláš díru doprostřed nebo excentricky (podle potřeby) tak, aby tam šla narazit celá spodní část filtru. Z toho předtím vyndáš dno a vnitřní houbičku.
Anebo tam tu houbičku zatím můžeš nechat, než se filtr trochu zanese.
Já mám takové filtříky v 25 l krevetkáriích a jsou výborné. Krevetky nenasají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2019 22:20 Franťáček – Filtr
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je vhodný filtr do 15 l akvária s krevetkami?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2019 12:22 R Muž ctibum [6872] Re: Filip91
Navlíkni přes vstupní otvory černou silonku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 10:08 Muž Smetany [1226] Re: Filip91
Ano bude. Filtry které minimalizují šanci na nasávání krevet mají co největší plochu přes kterou nasávají vodu. Např. čerpadlo s kostkou molitanu, bublifuk nebo hamburský filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 08:59 Muž Filip91 [18] Re: zervajs
Akvárium i s filtrací mám, viz má prezentace a dále můj první příspěvek: mám vnitřní filtr EHEIM pickup 60
Beru tedy, že je nasávat a likvidivat bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 15:12 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Filip91
pokud ho ještě nemáš,tak bych šel do opačného systému ;-)
já měl eheim "klasika", první nádobka s molitanem a na tom čerpadlo,(a stejně nasával i mladé), do malinkých akva je lepší bublifuk... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 12:31 Muž Filip91 [18] Re: zervajs
Opravím tedy svůj dotaz,
Mohu v akváriu s tímto filtrem, chovat krevetky s svědomím, že mi všechny mladé (případně i dospělé) nerozšmelcuje vrtulka? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 12:10 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Filip91
krevety ani nemusí být nasávány, vlezou tam dobrovolně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2019 09:41 Muž Filip91 [18]
Zdravím všechny,
mám vnitřní filtr EHEIM pickup 60, nebude nasávat krevetky? Máte někdo zkušenosti s tímto filtrem v krevetkariu?

Díky za reakce.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 08:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Celsiq
Mám takhle svoji elementku, je tam jen světlo a teploměr a vypadá to, že to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2019 07:22 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Celsiq
Mám dvě o trochu větší, jedou cca rok. Vybavení jen světlo. Bez potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 22:14 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Vážně jedná kreveta? Ale jinak je akvarko super. Mám 14 litrů jen s mechy, játrovkou a salvinií krevet asi 20 běželo asi 4 měsíce jen s okružáky a byl tam růžkatec potom sem ho vyndal a dal krevety. Na dně lávová drť a zatím běží. Není tam krom světla žádná technika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2019 22:06 R Muž ctibum [6872] Re: Celsiq
Já jo, viz moje "8". Ale rozhodně to nedávám za vzor! Jen řekněme jako ukázku... Byť zatím vypadá funkčně, jede krátce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 21:33 Muž Celsiq [50]
Ahoj, máte někdo zkušenost s opravdu low tech krevetarkem? Tzv. Opravdu pouze cca 10l nádoba, nějaký štěrk, pár kytek a krevety? Mám k dispozici další akva, z kterého mohu "čerpat". Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 15:40 BlackieSirrah Re: wicca
Jak tak koukam asi me LED paska nemine. Nejaka rada kolik a jake barevne teplote?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 14:07 Žena wicca [0] Re: BlackieSirrah
Psala jsi že ne vyšší než 3cm, byla by tu možnost LED pásek, který nalepíš nad akvárko, pokud jsi to myslela takto. Pak něo jako www.berge.cz/… . Jen bych hledala s jiným IP. Tento jde dělit po 5cm.

LED osvětlení jen k zapojení najdeš např. tady: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 14:02 Žena wicca [0] Re: BlackieSirrah
Já pořizovala písek do akvária 35x17 a 2kg jsou akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 13:39 BlackieSirrah Re: Yirka
Dekuji, bylo by mozne poradit primo dany vyrobek. Aby byl dimenzovan na velikost akvaria. Neco co jen zapojim do zasuvnky(nejake pajeni LED pasku u mne nepripada v uvahu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2017 11:59 Muž Yirka [9118] Re: BlackieSirrah
Jako nízké osvětlení se nabízí LED pásek.
Jak filtr bublifuk, který zároveň po čase zajistí, že pro krevetky prakticky nebude třeba krmení.
Písek bych preferoval 1-2mm, v tak malé nádrži výšku do 4cm a množství je jednoduché. Litráž dna x 1,66 = kg písku. V tvém případě cca 2,5kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 10:46 R Muž Anthrax [4739] Re: BlackieSirrah
Já bych zvážil variantu bez filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 09:40 BlackieSirrah
Tak prisel prvni snih a je cas zaridit krevetarium pro Red Cherry, aby se na jare mohli nastehovat. Nadrz je 35 x 18 x 23.
Poradite s filtrem a osvetlenim. Osvetleni bych chtela LED a nesmi byt vyssi nez 3 cm ktere zbyvaji od kryciho skla.

Nevim jestli neni OT ale je lepsi pisek (1-2mm) nebo (2-4mm). A kolik ho na dno 35 x 18.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:52 Branci Re: Miky1981
Je uplne nová , nepoužitá tak by to mohlo byť v poriadku :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:31 Muž Miky1981 [57] Re: Branci
...můj nazor,že pokud hadice bude čistá, tak by to s vodou nemuselo nic dělat...asi to neni první, ani poslední kousek plastu v nádrži....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 21:22 Branci – Hadica ako dekorácia
Cawte ludia :-P Chcel by som sa opýtať môžem dať do krevetkária kusy obyčajnej hadice ? Myslím obyčajnú hadicu na polievanie napr záhrady. Nezhorší to nejak kvalitu vody ? Mam v hlave také využitie nepotrebnej hadice do akvária , nebude im to škodiť ? ne ? Díky za odpoveďe

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 22:32 Žena Turbínka [2558] Re: luckyway
V hrubém objemu 12 l jsem zakládala chov palmat se 14 kouskama, když jsem to akvárko rušila bylo jich tam okolo 20 dospělců a desítky až stovka mladejch. Nemyslím, že je to moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 22:28 Muž luckyway [5] Re: Turbínka
Bublifuk mam jen kamenny, jedine, ze bych ho strcil do molitanu a akvarko bezi dva roky, takze podminky by meli byt optimalni pro krevetky. Neni 10 kusu mnoho? Kdyz odectu vse tak cisty objem nebude vice jak 12 litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 22:20 Žena Turbínka [2558] Re: luckyway
S jedničkou ti poradí někdo jiný, dvojku a čtyřku bych řešila jenom bublifukem, aspoň se krevetky napasou na biomolitanu a ohledně výběru krevetek, téměř všechny neocaridiny jsou vhodné. Ideálně začni s 10 - 20 kousky do chovu a uvidíš jak to půjde, jen to nech pořádně zaběhnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 22:18 Muž luckyway [5] – Nove krevetkarium
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim vsechny. Mam jedno 16 l odkladaci ci karantenni akvarium. rozhodli jsme se s dcerou, ze bychom z toho mohli udelat krevetkarium.
Za prve - Naisntaloval jsem na poklop tri pasky Led diod, dohromady 3W. Bude to malo svetla?
( docetl jsem se, ze krevetky nemaji rady moc svetla.)
Za druhe - Mam tam takovy maly filtr, co spise honi vodu. Bude vadit rychlejsi proudeni vody?
Za treti - chceme koupit nejake nenarocne krevetky, byli mi doporuceny Neocaridina denticulata Red Cherry. Je to spravny vyber a kolik kusu na 16 l akvarko?
Za ctvrte - je potreba bublifuk(vzduchovani)?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2015 13:13 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: stafhaf
No psal jsem nějaký noname. Myslím že je to něco takového: aukro.cz/…
Na aukru jsem ho tenkrát kupoval. Akvacit navíc jsem si samo koupil někde v akvaristice a udělal do něj díru právě na ten filtr ...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 7165x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8764-technicke-vybaveni-krevetaria