Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

JBL Easy test 5 in 1 a TetraTest 6v1

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

JBL Easy test 5 in 1 a TetraTest 6v1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2013 11:11 amrtin Re: Cosmogagy
Sem se nekouk na datum,no :-D :-D .Dík za inspiraci těch eSHa AQUA-QUICK-TEST 50KS pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:47 R Muž romant [27983] Re: Cosmogagy
No, já se radši zeptám, aby to těm všem pochybovačům bylo jasný o jaký význam že se to jedná. palec V kamenných obchodech je ta eSHa trošku méně dostupná, ale to bude asi jediná nevýhoda, tedy pro generaci těch, jenž tolik nevyužívají pohodlí e-shopů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:42 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romant
Romane vždyť písám že to považuju za kvalitní (v rámci papírkových testů samozřejmě).

Jako jo, cena hraje taky svoji roli, ale myslím že ne na úkor kvality. Dle mých zkušeností eSHA poslouží pro orientační změření minimálně stejně dobře jako Tetra. Tak proč bych měl platit necelý tři stovky za 25 papírků od Tetry, když mám za cca 250kč padesát stejně kvalitních papírku od eSHy?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:27 R Muž romant [27983] Re: Cosmogagy
Máš toho favorita oceněnýho z hlediska vypovídacích schopností, nebo v tom hraje hlavní roli cena? Ptám se proto, že jsou papírky častokrát šmahem odsouzeny, ale pro orientaci, třeba ta Tetra sloužit může. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:23 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: amrtin
Reaguješ na 3,5 roku staré vlákno :-D od té doby ty tetratesty docela zlevnily... ale i přesto i teď ty JBL testy v přepočtu na jeden papírek vychází líp než tetra ;-)

Pro mně osobně jsou z "papírků" favority eSHa Aqua-Quick-Test www.akva-tera.cz/…
kde jich je nově 50ks za tu cenu (obrázek je ještě od starýho balení). A produkty od eSHa považuju za velice kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 01:26 amrtin
Hele,a kde jste kupovali ten JBL že byl cenově podobnej tomu od Tetry?Vždyť stojí skoro jednou tolik!Pravda,je tam 25/50 proužků,ale ve výsledku to zas neni taková láce.
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2009 13:43 Muž hf [54] Re: Hagar
Mám velice podobnou zkušenost a tedy i názor.

Jestli spíš to balení postupem času nedegraduje a nemá nějaké "datum použitelnosti".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2009 01:50 Hagar
Nutrafin od hagen mi přijde přesnější-měla jsem jbl 5 v 1 velké balení a po čase mi přišlo,že to měří pořád stejně ve všech aq,což se mi pak potvrdilo,nesedělo pH a No2 a NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 17:24 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: adraj
Já srovnal tenhle test s testama od Aquaru,Rataje a Nutrafinu(Hagen), pH navíc v konfrontaci pH metru...a musím říct, že se mi zdá zatím nejpřesnější, i když vyhodnocení je na základě porovnávání barev... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 15:53 adraj Re: ČUPR
Vlastním ho také a navíc mám i jiné samostatné testy a dá se říct, že je to sice jen orientační, ale tak nějak to sedí až na tu CT. Na NO3 stačí. NO2 je prakticky stále 0, ale nevěřím ukazovanému pH.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 00:56 Muž ČUPR [204] - TetryRe: 1trebor
Rychlé - přehledné, ale pořád pouze ORIENTAČNÍ ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:46 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Niky
Ponoris na 1 sekundu pod vodu, potom vyberies a nechas 60 sekund odstat. Potom prilozis ten pruzok k stupnici na obale a porovnas riadok po riadku, ku ktorej farbe na obale sa blizi dane policko. No a podla toho budes priblizne vediet hodnotu. Napr. ked chces odcitat hodnotu NO3, tak porovnas prve policko zvrchu (to co je na opacnej strane pruzku, ako ho drzis) s prvym riadkom na stupnici na obale. Ked chces hodnotu NO2, tak druhe policko zvrchu s druhym riadkom na obale, atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 21:15 1trebor Re: Niky
Taky ho pouívám a je to celkem rychlé a přehledné měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 20:05 Niky Re: Bubi200
Diky moc, mě jde pravě hlavně o NO2 ;-) ještě jednou si to pročtu a jestli jde jen o to, co psal vóťa87, tak to asi chápu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 19:33 Muž Bubi200 [19] Re: Niky
Ja ho taktiez pouzivam. Co sa tyka NO2, NO3, uplne v poho, jedine ta celkova tvrdost sa tam odcitava divne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2009 19:30 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Niky
Ke vší spokojenosti jsem ho užíval, není na tom čemu nerozumět, namočíš ve vodě a za chvíli už srovnáváš podle etikety na obalu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 19:02 Niky – JBL Easy Test 5 in 1
Ahoj, jaký máte názor na tento test? Dnes jsem si ho koupila a moc tomu nerozumím stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 08:20 Žena René [2]
Já používám taky JBL - cenově přijatelné - a základní hodnoty orientačně změří.
Ze začátku jsem nervozně měřila několikrát týdně. Dnes po zajetí akva - kdy je vše v pořádku - měřím třeba jednou za měsíc. Myslím že na začátek to bohatě stačí.
Testy od rataje jsem si pořídila taky - ale tam mám problém s tím barevným rozlišováním - připadá mi to všechno stejný a navíc je to oproti těm proužkům zdlouhavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 08:10 V Re: mugy
Tetratest 5v1 (6v1 se asi moc lišit nebude):
- jenom 20 proužků

JBL 5v1:
+ 50 proužků za velmi podobnou cenu cenu
+ jemnější stupnice (1) + větší proužky => pohodlnější a asi i trošku presnější (ne v absolutních hodnotách a pro porovnávání jednotlivých měření, což je IMHO důležitější)

(1)
NO3:
- Tetratest: 0 - 25 - 50 mg/l (pokud se dobře pamatuju)
- JBL: 0 - 10 - 25 - 50 mg/l
NO2:
- Tetratest: 0 - 1 - 5 mg/l (pokud se dobře pamatuju)
- JBL: 0 - 0.5 - 2 - 5 mg/l
GH:
- Tetratest: 3 idikátory => 4 pásma
- JBL: 4 indikátory => 5 pásem

Na orientační měření stačí oba, ale JBL je komfortnější a navíc citelně levnější: v mém případě 20 Kč/test u Tetratestu (400÷20) a 7 Kč/test u JBL (350÷50).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2009 00:19 nemesizer Re: mugy
taktiez sa priklanam k JBL v poslednej dobe som ho dost casto pouzival kedze som menil dva akva ;) a spokojnost
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 06:37 Award Re: mugy
Ahojky, já jsem si nakoupil kapkové testy od Rataje a jen ty, které jsem v tu chvíli potřeboval - tzn. testy na pH, uhličitanovou tvrdost a celkovou tvrdost. Až budu potřebovat (a vědět k čemu jsou) jiné testy a hodnoty, zase si dokoupím ;-)
Award X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 19:10 Muž isamik [180] Re: mugy
Pro aplikaci PMDD to chce trosku znalosti... az budes vedet co a proc meris tak si kup testy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 19:01 R Muž Silent [5949] Re: mugy
S PMDD to nemá vůbec nic společnýho. Těmi testy zjistíš orientačně hodnoty vody a případné nevhodné hodnoty. S hnojením PMDD si to raději rozmysli. Je na to třeba určitá zkušenost (snadno to přeženeš a rozbují se řasa). Nutnost hnojení závisí na stavu rostlin. A to testy nezjistíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 18:57 mugy Re: Silent
Ahoj,jo taky jsem se na to dívala,že JBL jich tam má 50 a Tetra 25 proužků. A bude to stačit na měření,abych si to tak nějak zhruba mohla zjistit kolik a čeho tam mám dát PMDD ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 18:48 R Muž Silent [5949] Re: mugy
Když už, tak bych si koupil testy od JBL. Za prvý- test na chlor není třeba a za druhý těch JBL je 50 proužků oproti 25 od Tetry a stojí to zhruba stejně. ;-) A nebo si kup kapkový. Stačí na GH, KH, pH a NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 18:45 mugy – JBL Easy test 5 in 1 ---- TetraTest 6v1
Ahoj,potřebovala bych poradit.Nemám doma žádny test na vodu a chtěla bych si jej koupit.No nevím se rozhodnou který,mužete mi poradit někdo.JBL Easy test 5 in 1 měří ...GH,KH,pH,NO2,NO3.
TetraTest 6v1 měří ...pH,KH,GH,NO2,NO3,Cl2. A nebo koupit něco jiného ??? :-( :-( :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2338x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8757-jbl-easy-test-5-in-1-a-tetratest-6v1