Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaregulátor od Hü-Ben

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Přípravky na úpravu vody 

Akvaregulátor od Hü-Ben
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2018 21:50 Muž Kubaa [718] Re: Maq
1) dusitany zpusobuji vznik methemoglobinu a tím dušení ryb - www.addl.purdue.edu/…

2) methylenova modř se používá na léčbu methemoglobinemie, i u lidí - en.wikipedia.org/…

www.sciencedirect.com/…


Takže zatímco Cl- zabraňuje škodám (brání příjmu nitritů), methylenka opravuje již napáchané škody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 20:46 Maq Re: Kubaa
Jak pomáhá methylenová modř proti dusitanům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2018 13:47 Muž Kubaa [718]
Dostal jsem tenhle zázrak jako dárek od eshopu... Myslel jsem, že je to primárně na odstraňování chlóru z vody, nějaký thiosíran či tak, a že to schovám do šuplíku pro strýčka příhodu. Omyl. Účinné látky jsou: fosforečnan disodný, EDTA, methylenová modř, chlorid sodný (obyčejná kuchyňská sůl).

Takže:

1. proti chloru tam není nic

2. EDTA slouží na vázání těžkých kovů. Ovšem komu teče z vodovodu voda s nebezpečnou koncentrací těžkých kovů? A i kdyby, správné řešení by bylo aktivní uhlí, které kovy skutečně odstraní (použije-li se ještě mimo akvárium třeba v podobě RO předfiltru), ne EDTA, která kovy jen naváže a válí se s nimi někde po akváriu, hromadí se a případně to zase někdy uvolní.

3. Co ten zbytek? Sůl a methylenová modř jsou protijedy proti dusitanům. Takže to ve mě vyvolává dojem, že primární účel je zachránit život ryb v zanedbané nádrži plné dusíku a ne zcela funkční nitrifikací. Prostě záchrana bordel vody v akváriu. Místo chemie s toxickými účinky na všelicos (methylenka) bych ale spíš dal do pořádku filtr, vyměnil vodu...

4. Ten fosfát je tam asi proti poklesu kyselosti v té zanedbané vodě. Alternativně jako hnojivo na kytky a na řasy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 15:55 ivini Re: Yirka
jsem to dostala a tak mi napadá, že to v létě naleju do sudu s dešťovkou a uvidíme, co to udělá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 15:29 Muž Yirka [9126] Re: ivini
Je to na nic. Uvažuj, když to váže těžké kovy ve vodě, kam tedy pak přijdou. Jsou tam někde vysrážené? A na co upravovat starou vodu? Ji vyměním za čerstvou.... Zkrátka je to jen vodička za peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 15:19 ivini Akvaregulátor na úpravu vody
návod k použití:
Prostředek pro úpravu čerstvé vody. Váže těžké kovy obsažené v čerstvé vodě a vhodně upravuje pH staré i čerstvé vody. Používá se při každé výměně akvarijní vody za čerstvou a preventivně v poloviční dávce pro úpravu staré akvarijní vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 15:17 ivini – Akvaregulátor na úpravu vody
k čemu je to tedy dobré, když stačí nechat vodu odstát. to není jiný význam? takže sice levné, ale zbytečné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 16:54 R Muž romant [27987] Re: Igi
Použít ho můžeš, ale je to jenom tahání peněz z lidí. Několikahodinový odstátí té vyměňované vody Ti udělá stejnou službu, jako ten akvaregulátor. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 16:43 Igi Re: Těhňajs
Tiež nie som zástanca chémie kolegiňa mi to doporučila ja som zatial použil iba anti-stres od Rataja ,ale moja otázka znela inak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 16:38 Těhňajs Re: Igi
Má to cenu prát do akvária pořád nějakou chemii? Nestálo by za to nechat vodu pár hodin odstát?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2011 16:23 Igi – akvaregulátor
prosím o radu!1. možem použit akvaregulátor ak chovám krevety?
2.nepíšu či odstranuje chlór,vraj to v chovprodukte používajú aj pri výmene vody priamo s vodovodu krabom ,a tí tiež nemožu mat chlorovú vodu dakujem za serioznu a dobrú odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 20:05 Muž Yirka [9126] Re: Faraon323
Já pouštím rovnou z kohoutku do nádrže a taky bych to už jinak nedělal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:23 Muž TomášB [12] Re: Metz
já ho taky používám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 19:16 Muž Faraon323 [2] Re: Metz
Já si nakoupil dva 3 litrový a používám je stále...Pouštím totiž čerstvou vodu hned z kohoutku přes hadici a tak bez akvaregulátoru bych to určitě nedělal...Pouze můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 14:52 Muž deathfoe [58] Re: Metz
Já jsem si taky nakoupil nějakou tu chemii, když jsem dělal svoje první akvárium, ale teď už do vody leju jen Torben a jednou za měsíc Tetra Vital. Stačí, když si necháš v nějaké nezávadné nádobě odstát přes noc vodu a další den ji do akvária v klidu nalej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2008 21:25 Muž Yirka [9126] Re: Metz
Já bych tu otázku položil spíš tak, jestli víš proč to používáš. V začátcích jsem si také koupil a po jednom použití to leží v krabici. Zjistil jsem že nejlepší je voda bez chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2008 20:54 Metz – akvaregulátor od hu-ben
ahoj lidi mam mensi problem.Použivám tenhle regulátor a ted sem se tak podival na složeni a uviděl tam methylenová modř a v knížce mám že poškozuje silikonové lepidlo a neměla by se používat v lepené nadrži.Co si o tom myslíte mam s tím přestat nebo v poho?Nevím jeden pán mi doporčil že je to 40let osvědčené a nejlepší tak nevm co si o tom mám myslet.Váš nazor??dikes :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1645x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8723-akvaregulator-od-huben