Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mléčný zákal

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mléčný zákal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 15:33 Muž @ Jenda91 [0] Re: Jarry
Konkretne ?znacka atd??kdyztak mizes prosim poslat do zprav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 15:06 Muž @ Jarry [567] Re: Jenda91
Bakterie nezlikviduješ, zato terčovce ano, pokud nebudou ve vhodných podmínkách. Vyměnit 1/3 vody se podle mě nemusís bát. Filtr bych asi posílil jedním větším externím - nejjednodušší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 14:57 Muž @ Jenda91 [0] Re: Jarry
No uvidime s tim filtrem mas pech ...koupil jsem to jako v seru akvaria vis.Co navrhujes s tim filtrem?a ohledne tech bbskterii jestli muzu vymenit 1/3 vody prtooze akvarko je zalozene 40 dnu at ty balterie nezlikviduju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2018 06:54 Muž @ Jarry [567] Re: Jenda91
Filtrační schopnosti filtru se neměří jeho průtokem, jako hlavní veličinu bych bral objem a kvalitu filtračních hmot. Průtok je samozřejmě také potřeba, ale to je to nejmenší. V případě tvého akvária bych považoval za adekvátní cca 40l filtračních materiálů, máš 11, pokud reklama na ten filtr nelže. Stávající filtr by byl asi naprosto ok pro rostlinné akvárium s neonkama, ale tady bych asi volil jiné řešení.
K bakteriím - nevím, jaké bakterie máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2018 06:41 Muž @ Jarry [567] Re: Jenda91
I kdyby byly, je to jasná známka toho, že něco nefunguje a poslední co chceš, je dát do takového prostředí ryby, v tomto případě navíc terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 05:26 Muž @ Jenda91 [0] Re: Jarry
A filtr ma prutok 1000litru ta hodinu.Vodu klidne vymenim ale jestli nemam pockat kvuli bakteriim tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2018 04:51 Muž @ Jenda91 [0] Re: Jarry
To ano ale v takovem mnoznstvi jsou no2 latky snad netoxicke ne ? Testy od sery.A teplota vody 29.A co se tyce substratu.Pri zalozeni ksem menil obden 1/3vody prorote poustel moc zivin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2018 22:23 Muž @ Maq [2816] Re: Jarry
Jarry napsal: já bych tady spíše nesouhlasil s kolegou ohledně rostlin, v případě terčovců mi přijde bezpečnější spoléhat na výměny vody
A jo, vysoká teplota atd. Jasně. Pak ale bylo dvojnásob nerozumné dávat tam ten substrát.
No, je to prostě celé smutné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.09.2018 22:03 Muž @ Jarry [567] Re: Jenda91
Jak píše Maq, s terčema to chtělo ještě 2 měsíce počkat, pokud je měřitelné NO2, je to špatné. Já bych vodu měnil, klidně 60% denně a asi bych alespoň na několik dní omezil krmení a zavedl vzduchování. Akvárium vypadá dobře, já bych tady spíše nesouhlasil s kolegou ohledně rostlin, v případě terčovců mi přijde bezpečnější spoléhat na výměny vody, jsou to v tomhle ohledu ryby celkem specifické. Moc se mi ale nezdá ten filtr, 11l objem na 450l vody s 10ti terčovci mi přijde hrozně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2018 21:54 Muž @ JirkaŠčobák [1830] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Zrovna ...
... dnes jsem kontroloval akvárium se zákalem, do kterého byly před týdnem nasazeny dafnie. Zákal je pryč. Všechno to sežraly. Nicméně jde to jen bez ryb.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 21:51 Muž @ Maq [2816] Re: Jenda91
Prach ne. Bakterie a/nebo nálevníci.
Uspěchal jsi to. Málo rostlin a nejsou ještě rozjeté. Nitrifikace se ještě nestabilizovala a teď ji zabiješ heterotrofními bakteriemi.
No a ten substrát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 21:37 R Muž @ vaclav [8393] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jenda91
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2018 19:45 Muž @ Jenda91 [0] – Zakal a prach ??.!
Fotka k příspěvku Dobry den . Mam pres mesic zalozene akva . Mam tam par dnu tercovce presne 10 kusu,25 neonek a 3 ancitruse.Krmim je Dvakrat denne.A zmiceho nic mam mlecnou vodu.Filtr Bioflow 8.0 /1000l za Hod.Ph vody 6.4, No 2 0.1mg/l a No 3 5mg/l.A nevim jestli vymenit 1/3 vody kdyz je to cerstve zalozene.Jeste jsem se s tim nesetkal.Mam prestat krmit??

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 07:20 Muž @ Anthrax [1173] Re: Michaela
Vezmi vodu do skleničky a proti něčemu tmavému pozoruj jestli tam je vidět pohyb. Pokud ano, tak je to asi nálevník.

Asi bych stáhnul dobu svícení. Jak přesně probíhá údržba toho filtru? Tohle opravdu vypadá jako zbrusu nový. V tom by mohl být zakopaný pes.

Mimochodem, co tam je za krevetky, že tam máš tak vysokou teplotu? Ono celkově ještě hodně nevíme, takže by nejlepší byla tvá registrace zde a založení prezentace nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 06:46 R Muž @ ctibum [3012] - Snažím se to nezahubit...Re: Michaela
Mně se udělal kdysi zákal v miníčku "12", když jsem nechal okurku moc dlouho (den a půl). Ve velkém ani po třech dnech... Stačilo mi vyndat okurku, vyměnit polovinu vody a do dvou dnů byl pryč. Ale byla to zajetá nádrž, kde nic neumíralo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2018 01:20 Muž @ Maq [2816] Re: romant
Ono i tělo toho filtru vypadá velmi nově, zejména pokud uvážíme, že je ve vodě trpící delší dobu zákaly.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.04.2018 22:32 R Muž @ romant [26771] Re: Michaela
Na fotce není 2 měsíce starý filtr, to je den, dva starý biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 22:10 Michaela Re: Anthrax
Děkuji , jednou týdne odkaluji dno , tudíž měnim i vodu. Filtr čistím jednou měsíčně je to biofiltr. Krmim tabletama hikari
Okurka jsem dávala prvně na vyzkoušenou. Světlo sou diodky. Červená , modrá , bílá - 6w , aquael led
Svítíme tak cca 12 hodin jak nám to bylo doporučeno
Nehnojime a žádnou chemii nedávám. Teplota stabilně 25-26 stupňů
Krmime dvakrát týdne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2018 21:24 Muž @ Anthrax [1173] Re: Michaela
Ahoj, jak často a jak probíhá údržba? Hlavně údržba filtru. Vypadá podezřelé čistý na 2 měsíce provozu.
Jak je silné osvětlení? Jak dlouho svítíš? Čím krmíš? Vidím tam okurku, ta může dost zatěžovat vodu. Zkus jim spíš dávat spařenou kopřivu, popřípadě nějaký čas vůbec nekrm, když ti krevetky umírají. A měň často vodu. Více rostlin by taky bylo ku prospěchu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 21:16 Michaela – Neustálý mléčný zákal
Fotka k příspěvku Dobrý den , již máme založené akvárium dva měsíce. Neustále se mám opakuje mléčný zákal a padá nám osadka krevetek. Už nevíme co máme dělat

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2018 16:55 Muž @ Maq [2816] Re: hadravam
Jak silný byl zákal a jak dlouho vydržel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2018 15:40 Muž @ hadravam [5]
Jen chci potvrdit zákal po přidání železa Easy life FERRO .Dal jsem 10ml na 250l vody.Takže málo a voda se do 10 minut zakalila sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 12:14 Muž @ Martimos [4] Re: larix
Díky, hned jsem vyměnil část vody a dneska už to vypadá podstatně lépe ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2018 23:05 Muž @ larix [842] - miniryby, rastliny, ekológia akváriaRe: Martimos
Výmeny väčšieho množstva vody a čas by mali stačiť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2018 22:57 Muž @ Martimos [4]
Zdravím, potřeboval bych radu. V neděli jsem zakládal novou nádrž (240l) a udělal se mi mléčný zákal. Už jsem se s tím setkal u předchozího akva, takže vím, že stačí nic nedělat a vydržet. V úterý už to vypadalo lépe, nicméně jsem musel hrábnout do dna kvůli Echináči, který vyplaval a bohužel jsem byl trochu neopatrný a zakalil jsem si vodu jílovou kuličkou (JBL Kugeln), kterou jsem mu při založení dal ke kořenům. Od té doby je ten zákal zase intenzivnější a nemám po dvou dnech pocit, že by se to nějak výrazněji lepšilo. Mám v tomto případě vyměnit část vody, nebo to nechat být a čekat? Je tam pouze pár okružáků a levatka, filtr vnitřní od Juwelu s Ciraxem a JBL Manado jako dno.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2018 16:04 Muž @ RE5PEKT [243] - Život je jeden z nejtěžších.Re: NeoCZ
Ahoj. Nejspíš jde o mikroorganismy, co ti kalí vodu.
Jakým způsobem jsi zabíhal akvárko? Jak dlouho jsou tam ryby?

Jen mimochodem tento filtr je na Malawi této velikosti skoro malý.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 13:29 Muž @ NeoCZ [0] – Mlecny zakal
Fotka k příspěvku Ahoj, muzete mi poradit, cim je zpusoben zakal vody? Snad je to z fotky aspon trosku videt, ale takovy mlecny zakal mam posledni tyden. Akva je zalozene 1.1. a az do minuleho tydne s timhle problem nebyl. Menim co tyden 1/3 vody.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2018 20:49 Muž @ Magic [550] - RostlinyRe: ice82man
Osobne nie, toto hnojivo nepoužívam.
Ale všimol som si toho v komentári tu:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2018 20:10 Muž @ ice82man [0] – Mléčný zákal
Dobrý den, rád bych se zeptal jestli nemáte někdo zkušenost s mléčným zákalem po hnojení hnojivem od Easy Life Ferro. Zákal většinou do dvou hodin zmizí

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2017 23:03 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Maq
Neříkám že je lepší. S uhlím nemám žádnou zkušenost. Já jsem až do nedávna míval ve všech akváriích nalitý rašelinový výluh, takže Purigen/uhlí by pro mě byly kontraproduktivní.
Ale po tom co jsem viděl Purigen v akci, tak o něm začínám uvažovat do tohoto mého akvária: rybicky.net/nadrze/24364-rio-ostravice (tam výluh neliju).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 22:56 Muž @ Maq [2816] Re: Jarry, NHKG
Já se stejným záměrem strkám do filtru aktivní uhlí. Myslím že to pomáhá. Tak vy říkáte, že Purigen je v tomto lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 19:25 Muž @ Jarry [567] Re: Maq
Nepozoroval jsem s Purigenem změny v koncentracích živin, podle mě nic z toho z vody neabsorbuje, ale organické znečištění zřejmě ano. Také mi přišlo, že jsou po jeho nasazení ryby aktivnější + jsem se zbavil GDA ze skla, které jsem se nedokázal zbavit asi půl roku. V podstatě okamžitě po jeho nasazení se úplně přestala tvořit. Něco z vody každopádně absorbuje, protože rozdíl v průzračnosti je hodně znatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 18:50 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Maq
Jedině snížení organického znečištění, na výměnu vody takto ryby nereagovaly a to ani když jsem ji měnil 3x týdně.
Ale na hladině je stále trochu pěny, čekal jsem že po instalaci Purigenu zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 18:10 Muž @ Maq [2816] Re: NHKG
A co si myslíš o příčině té změny? Pokles dusičnanů nebo organického znečištění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 17:50 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: NHKG
Zákal se nakonec ještě jednou trochu vrátil, ale pak jsem dal do filtru Purigen a je definitivně pryč.
Ale s po instalaci Purigenu se stala jedna zvláštní věc - parmičky mechové (čtyřpruhé) hrozně ožily a najednou jak se někdo přiblíží k akváriu plavou dvojnásobnou rychlostí jak kdy dříve. coze

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 12:45 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Pepan
Krmení na dně nikdy nezůstane, o to se postarají peřovci a mřenky. Krmím samozřejmě už jen já. Musím příště být u čištění filtru a bude to ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 12:31 Muž @ Pepan [5006] - RostlinyRe: NHKG
Já bych pokračoval ve výměnách vody a hlavně bych všem zakázal ryby krmit. Schovat krmivo nic neřeší, vždycky se najde způsob, jak to obejít. Nejhorší je varianta, kdy všichni se do toho se.ou a výsledkem je hnijící nádrž. Pokud je ještě ve dně napadané krmení a ryby je neberou, bude to pár dní trvat než se nádrž srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 12:06 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: NHKG
Schoval jsem krmivo a omezil krmné dávky. Menil jsem 40% vody 2x týdně a beze změny. Zákal trval, jen se měnila jeho intenzita. Na hladině bylo dost pěny. Odneslo to i nekolik mřenek. V zoufalství jsem v patek objednal purigen, protože pěna podle me znamená znečištění vody organickými sloučeninami. A dneska voda vypadá čirá a pěny ubylo. Pritom purigen ještě nemám.
Tak jsem si nechal popsat podrobně jak byl čištěný filtr a toto mě zarazilo: náplně byly propírané v horké vodovodní vodě. rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:22 R Muž @ romant [26771] Re: NHKG
NHKG napsal: ...Asi schovám krmivo mimo dosah ostatních...Tak tohle lze vysoce pozitivně hodnotit, mám obdobné zkušenosti z dohledových akvárií, tedy hlavně s majiteli, kteří ve strachu o životy osádek udělají přesně tu opačnou práci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:17 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: romant
Můžu krmit méně, ale pak budou mřenky hladovět. Navíc je možné, že těm rybám občas někdo "přilepší". Já krmím jen ve všední dny. O víkendu by měly hladovět, ale to nevím jistě. Asi schovám krmivo mimo dosah ostatních...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 18:03 R Muž @ romant [26771] Re: NHKG
Neřeš bezproblémovost krmiva, už jsem viděl ledasjakou nádrž překrmenou třeba tím Hikari. ;-) Ten filtr je podle mě slabší článek, ale nepředbíhejme. Jinak jak čtu o té pěně, vede mě to právě k tomu krmení a ono nemusí bejt problém v těch značkách samotných, ale v "neuhlídaném" množství. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 17:36 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: romant
Mám doma vločky Tetramin. Můžu zkusit. Ale ty granule jsou kvalitní bezproblémové (Sera a Hikari), doma jimi krmím už hodně dlouho. S krmením je docela problém. Rád bych krmil méně, ale parmičky jsou jak piraně. Jak toho nasypu málo, nic nespadne na dno pro mřenky.
Horší to je s tím filtrem. Údržba filtru není moje starost, takže nevím. Ale v pondělí to prověřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 17:22 R Muž @ romant [26771] Re: NHKG
Jako první opatření bych změnil krmení. Jaký hmoty jsou v tom filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2017 12:22 Muž @ NHKG [3007] - Jihoamerické Cichlidy a eLka
Zdravím,
mám na starosti toto akvárium: rybicky.net/nadrze/25666 Jelikož nádrž není moje, nemůžu aktualizovat. Parmiček mechových (čtyřpruhých) při jedné pohromě trochu ubylo, bude jich cca 20, zato přibyly 3 přísavky thajské, dvě parmičky černopruhé, 2 peřovci (10 a 15cm) a mřenky už mají přes 10cm. Rostliny se hodně rozrostly. Zadní rohy ovládl echinodorus a ze zadu roste ludwigia, která pokrývá tu část hladiny, kde nejsou listy echinodorů. Víceméně jen krmím (4÷5ml granulí pro cichlidy 5x týdně) a měním vodu (30% týdně). Je možné, že rybám i přes můj zákaz občas někdo "přilepší".
Poslední měsíc mě ale trápí kalná voda. Voda má mléčně bíý zákal, ale ne moc silný. Je bez problémů vidět přes celé akvárium i z boku. Zákal je stále stejný už měsíc! Častější výměna vody nepomáhá. Tipnul bych si na biologické znečištění, protože na hladině je kolem listů rostlin pěna. Filtr při otevření úplně OK. Nenapadá někoho jak s tím bojovat?
U mých akvárek jsem zákal neměl přes 20 let, ale já mám trochu atypiké nádrže a s takovou běžnou si nějak neumím poradit.
EDIT: Zkoušel jsem měřit NO3 a je kolem 40mg/l, což mi přijde celkem OK na takovýto typ akvária (u svých bych to nesnesl a hned měnil vodu ve velkém smich ).

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2017 13:55 Muž @ Banung [17] Re: Banung
Hlásím, že mléčný zákal zmizel. Travalo to tedy 6 dní. Kroky které jsem podnikl: žádné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 08:23 Muž @ Banung [17] Re: Maq
Ten špalek je předraženej Amano kořen osprchovanej horkou vodou.

Jak dlouho vydrží takový "bordel z filtru" v kýblu s vodou. To bude jak převoz krve smich
Dám si tedy inzerát "Poptávám bordel z filtru" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2017 00:43 R Muž @ lacewings [3413] - Živorodky-přírodní formyRe: Banung

-potřebujete tzv. "dekompozitory", to jsou bakterie,mikroskopické houby ,prvoci ,hlístice ,které zajišťují rozklad organických zbytků
-běžně se používá "naočkovaná" voda z jiného akva = vymáchaná filtrace z již zaběhnutého akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 00:26 Muž @ Maq [2816] Re: Banung
Může to být tím dnem, ale mám podezření i na ten špalek. Nedokonale konzervované kořeny tyhle problémy mohou dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 23:55 Muž @ Banung [17] Re: lacewings
Ach so...
Takže to tedy není žádný nálevník, ale přemnožené baktérie, živené pravděpodobně tím hnojivem. (Nikdy dřív se mi to nestalo).
A zlikviduje to tedy co? Počítám, že díky tomu hnojivu to bude trvat déle...

Filtruji tedy cca 800/l h a obě hlavice prokysličují vodu

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2017 23:00 R Muž @ lacewings [3413] - Živorodky-přírodní formyRe: Banung
- mléčný (bílý) zákal je zvýšená koncentrace organických látek
- v čerstvě založeném akváriu to nemá kdo likvidovat
- plovoucí bakterie a jejich biomasa vám způsobuje uvedené mléčné zakalení vody ;-)
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy Přidat příspěvek • Zobrazeno 18296x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/8687-mlecny-zakal