Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Provizorní bydlení pro ryby

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Provizorní bydlení pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 18:47 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Barakainus
Nejsem blázen, abych je přitom krmil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 18:42 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: corydoras
pokud na nej mas filtr z akvaria, tak i par dni.
obecne to zalezi na poctu ryb a velikosti kyblu.
a nejdulezitejsi, nekrmit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 13:15 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: corydoras
S osmi hodinama bych si hlavu nelámal. Pokud jich teda nedáš dvacet do desetilitrového kýble. Jinak jak píše Yirka Co hodláš dělat s akvárkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 13:05 Muž Yirka [9123] Re: corydoras
Především je třeba se zamyslet nad tím, proč pro (i důkladné) čištění stresovat rybky odlovem. Je to hooodně nezvyklý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 13:03 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Když rybkám čistím přežijí 8 hodin v kýblu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 10:28 cilkanol – silikon
me kdyz prasklo akvarko, tak jsme si pujcili od kamarada nejake stare co mel ve sklepe, a to jsme zalepili silikonem. pak jsem ten silikon fenovala, aby drive uschl. smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:02 Žena Jiřka [15] Re: Oizo, FoRgY
Vsak to taky bylo... taťka to zalepil hned ten večer, co to prasklo a já to napustila další den večer ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2008 22:13 Muž FoRgY [42] - CichlidyRe: Jiřka
A silikon neschol ??Silikon ma schnut 24 hod. ne Oizo tpvj prispevok sa mi zobrazil az ked som napisal toto,tak som dal prepisat a napisal toto :-D Aby si si nemylsel ze opakujem ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 22:13 Muž Oizo [3] Re: Jiřka
Nojo ale silikon musí tvrdnout 24h a já osobně bych to nechal raději více než méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 22:08 Žena Jiřka [15] Re: Horác
JJ. Ale napuštěné jen zkušebně... ryby ani nic tam není. Je to jen aby bylo vidět, jestli to neprosakuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 20:45 Muž Horác [3942] Re: Jiřka
Včera Ti prasklo akvárium a dnes ho máš slepené a napuštěné? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 20:30 Žena Jiřka [15] Re: sportsmen
Tak ryby zatím žijí. Akvárko mi taťka zalepil. Zatím jsem ho naplnila jenom vodou a přes noc počkám, jestli to nebude prosakovat... v nejlepším případě budu moct zítra kvárko znovu zařídit. Snad to všechno dobře dopadne.

Jinak nevím, proč si všichni myslíte, že jsem kluk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 01:34 Muž Horác [3942] Re: Romy
No ... on sportsmen zase tak daleko od pravdy nebyl ... Kdyby napsal "aby se vám ryby neotrávily amoniakem, který vylučují žábrami", těžko by proti tomu mohl někdo něco namítnout. Viz issuu.com/… - kapitola Dusík a ryby, str 17.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 00:20 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: sportsmen
,,aby se vam ryby neudusili amoniakem který vydechují!"

Vendo,Vendo...Ryby vydechují oxid uhličitý.Amoniak spolu s amoniem,jsou prvním stupněm organicky vázaného dusíku z tlejících procesů v akvišku,detritu a exkrementů ryb.Tak začíná koloběh dusíku v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 00:03 Muž sportsmen [62] Re: Jiřka
Zalezi na tom o jake ryby se jedna, pokud by slo o nejake labyrintky tak neni problem protoze ti umi dychat pridavnym dychacim labyrintem a neudusi se. Take uvazujte nad tím jaký je objem kbelíku a kolik tam těch ryb budete mít. Filtr by bylo dobre tam mit i treba na maly prutok aby se vam ryby neudusili amoniakem který vydechují! Topení bych také doporucil aby jste ryby nevystavil krome soku z preloveni jeste i soku teplotnímu. Svetlo resit nemusite ryby ho k zivotu prilis nepotrebují a nejake jim tam jiste dopada protoze nepredpokladam ze byste ten kybl mel nekde ve tamvem sklepe! Osobne si myslim ze pokud rybam v kyblu dobrejete podminky na ktere byly zvykle v akvariu ze vam v kyblu vydrzi klidne tyden i vice!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:23 Muž deathfoe [58] Re: Yirka a Jiřka
No nevím, jestli mu prasklo úplně a voda vytekla na podlahu, tak mu ji asi moc nezůstalo, ale je tu možnost, že tam má jen prasklinu a akvárko drží. No já bych asi koupil v OBI nebo Hornbachu něco většího než kýbl, něco jako stavební vědro nebo tak, ty jsou celkem velká není to tak drahé, pak bych tam dal tu vodu z toho kýble a zapojil filtr i topení a hodil tam rostliny a dal na to kryt s osvětlením. Každopádně mějte filtr zapnutý jinak vám v něm uhynou bakterie bez přísunu kyslíku. Je to určitě težká situace, tak snad to vaše rybky přežijou než půjdou do nového a nebo zalepeného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 20:56 Muž Yirka [9123] Re: Jiřka
Světlo je ten nejmenší problém,ryby ho ani moc nepotřebují, pokud to je na více dní s topením a filtrem bych neváhal. Předpokládám že jsou ve vodě z AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 19:43 Žena Jiřka [15] – Jak dlouho to vydrží?
Dnes mi prasklo akvárko a chudinky ryby jsou jen v kýbli s vodou. Jak dlouho něco takového vydrží? Mají tam vzduchování a mohla bych zapojit i topení. Filtr by ale nadělal nejspíš víc škody než užitku. Hlavně jsou ale v malém prostoru beze světla:-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8631-provizorni-bydleni-pro-ryby