Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tekuté hnojivo Dajana

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Tekuté hnojivo Dajana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 11:24 Muž Hansik [0] Re: dvorak002
tak to mám pocit, že Vám to neroste díky hnojení, ale díky "příkrmy" CO2 :-) Několik kamarádů používá jen a pouze CO2 a taky jim to roste jak v džungli ano Každopádně díky za zprávičku, že mýdlová voda po hnojení tabletami, sama vyčistí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 09:19 Muž Karel z Tábora [21] Re: Hansik
Já sem sním hnojil ze začátku ale pak sem si koupil tekuté hnojivo od Dajany Proflor mám 140l akva a dávám toho 20ml a přihodim 2 až 3 tabletky Dajana Plant tabs do toho bublám CO2 z burčáku a kytky rostou jak zběsilí ... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 22:10 Muž Hansik [0] Re: Hansik
Tak po dvou dnech po hnojení Plant tabs od Dajany je voda v nádrži opět čistá :-) Nicméně deklarovaný obsah železa se při dnešním měření vůbec neprojevil. Tak nevím, jestli jsem nehnojil málo, ale na 150 L nádrž by mělo stačit 6 tablet (jedna na 25 L) coze Každopádně experimenty s tímto hnojivem dělat nebudu, možná zkusím, v jiné diskuzi popsané, naházení hřebíků do nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:50 Muž Hansik [0] Re: dvorak002
Díky za zprávu. Mě to udivilo z toho důvodu, že se to stalo až z denním odstupem. Tak uvidím zítra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:48 Muž Karel z Tábora [21] Re: Hansik
To je po tomhle hnojivu normální.Do 24hodin to zmizí a voda zas bude ok.Taky sním občas hnojím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:26 Muž Hansik [0] – Hnojivo Plant tabs od Dajany
Zdravím všechno akvaristy!
Nemáte někdo zkušenosti s hnojivem Plant tabs od výrobce Dajana? Včera jsem dle návodu vhodil tablety do akvárka a cca po 24 hodinách je voda úplně mýdlová! coze Za rady nebo zkušenosti předem děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 21:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: quick
Někteří věří na rezavé hřebíky ve dně. :-) Připouštím, že rez může fungovat jako zdroj Fe pro rostliny. Ovšem já upřednostňuji hnojiva s Fe vázaným v tzv. chelátech, jako jsou Tenso Cocktail nebo CSM (+B). Existuje ale i řada komerčních přípravků se stopovými prvky (a důrazem na Fe). Stačí se rozhodnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2008 20:23 quick
a nevíte někdo co přírodního obsahuje železo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 21:08 Žena ustavprochore [567] Re: ustavprochore
Sid napsal: V rostlinných akviškách se skutečně malou rybí osádkou může být takový Proflor...

No problém je, že většina akvárií, do nichž se ten Proflor přidává, zdaleka nebude mít parametry rostlinného akvária. Pokud by výrobce uvedl, že hnojivo je vhodné pro rostlinná akvária s málo rybami, nevidím v tom problém, ale nic takového se na výrobku nepíše. Ale je to jen takový postesk, běžně se prodávají "akvarijní" substráty plné vápence, terarijní rostlinky, apod. :-( Trocha etiky by mnoha prodejcům a výrobcům neuškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:51 Muž filipsi [1295] Re: Piky
Jake rostliny?? Tech par kyticek v prezentacich? ;-) Tem musi stacit vymeny vody a produkty ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 20:30 R Muž Silent [5949] Re: Piky
Přestat hnojit, provádět častější výměny vody. Nevím kdo tu proflor chválil, ale málokterá nádrž má tak málo ryb, že je třeba přihnojovat dusíkem a fosforem a ten proflor myslím obsahuje taktéž. Rostlinám chybí většinou Fe a to se dá řešit citlivější cestou. Rozhodně bych tam nelil další "zaručené" prostředky proti řasám. Většinou postihují i vyšší rostliny. Odstranění řas chce trpělivost. Pokazit se to dá během pár dní, odstranění trvá týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2008 19:55 Piky
Když jste tu tak krásně rozebrali můj problém, hnojím Dajanou Proflor a začala mi růst zelená řasa. Mohli byste mi poradit jak se jí zase zbavím? Kytky rostly i bez hnojení, chtěla jsem jim jen pomoct, svítit svítím dost(rada zrovna od Vás)a přesně jak tu padlo, začátečník si koupil protože se tu chválilo.... Tak co s ní? To mám teď koupit přípravek od Dajany na řasu?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 21:08 Muž Jurasek [137] Re: chicko
Taky jsem se pokoušel pomoct rostlinkám řasobijcem. Vyrostla mi krásná řasa :-D Nádherný zelený povlak na skle a zelená štětka na rostlinkách.
Edit: V akvárku nebylo moc světla, takže to nechci všechno házet na to hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 21:01 Muž Yirka [9126] Re: chicko
Nic ve zlém, to bylo pochopitelně v nadsázce. Já a myslím že více než 60% lidí nehnojíme vůbec a taky to jde. Tvým postojem se totiž vytváří dojem, že důkladné hnojení je nezbytné a především nejmladší akvaristé to mají za bernou minci. V běžné nerostlinně zaměřené nádrži je však hnojení určitě zbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:50 Muž chicko [124] Re: Sid
Co je na složení těchto hnojiv od Rataje neznámého? V celku to ale není podstatné, spíše dobrá zkušenost s těmito výrobky je hlavním faktorem proč sem je dále doporučil. Pokud jde o to zda nemám v akváriu směs...to nevím, hnojiva nedávkuji zíroven a provádím měření
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: chicko
Všechna kombinovaná hnojiva neznámého složení nemohou konkurovat čistým živinám, které si může poučený uživatel připravit podle své potřeby. (A koupit je např. v podobě jednotlivých komponentů PMDD.)
Nepoučenému nezbyde než pořizovat ona kombinovaná hnojiva neznámého složení za ceny o řád (nebo i dva) vyšší.
Případným oponentům, kteří by mě chtěli přesvědčovat o kvalitách Řasobijce a podobných kombinovaných hnojiv neznámého složení, připomínám, že každé akviško má "jinou" vodu a jiné kytky. A proto i jinou potřebu živin.
Kdo pěstuje terestrické kytky, dá mi jistě za pravdu, že je lepší přihnojovat hnojivy s obsahem a poměrem živin určeným pro daný druh kytek, než nějakými "univerzály". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:39 Muž Yirka [9126] Re: chicko
Otázka je, zda máš v akvárku vodu nebo směs hnojiv... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:38 R Muž Silent [5949] Re: Sid
Mám takový pocit, že proflor osahuje dusičnany a fosforečnany. Takže opravdu skvělé hnojivo pro dobrý růst řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 20:35 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ustavprochore
...hnojivo Proflor fakt nepoužívejte. Rostlinkám v mém akvišku neprospělo, zato zelené vláknité řasy bylo všude požehnaně...
Třeba proto, že obsahuje fosfor? ;-) Protože fosfor je živina s největší odpovědností za zvyšující se riziko bujení řas. :-)
V rostlinných akviškách se skutečně malou rybí osádkou může být takový Proflor - v případě potřeby - užitečným zdrojem fosforu. (Ovšem čistý KH2PO4 je jaksi "čitelnější"...) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:16 Muž chicko [124] Re: quick
Doporučuji Řasobijec od Rataje. Skvělé hnojivo a i prevence proti řasám. Mikroprvky a Fe doporučuji dohnojit Coulourem Fe plus téže od Rataje, osvědčil se mi také Platamin od Tetry s obsahem železa :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 19:11 Žena ustavprochore [567] Re: quick
Pokud nechcete místo akvária provozovat řasárium, hnojivo Proflor fakt nepoužívejte ;-) Rostlinkám v mém akvišku neprospělo, zato zelené vláknité řasy bylo všude požehnaně tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 12:22 R Muž Silent [5949] Re: quick
PMDD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 12:20 quick Re: Silent
A máte zkušenosti z jiným tekutým hnojivem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:54 R Muž Silent [5949] Re: quick
Zkušenosti mám, ovšem negativní. Nemám pocit, že se jedná o nějak funkční přípravek. Možná bude mít někdo jinou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 11:51 quick – Tekuté hnojivo Dajana
Chtěl bych se zeptat jestli máte někdo zkušenost s tekutým hnojivem od Dajana? (jestli je dobré anebo naopak ne) Děkuji

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3783x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8602-tekute-hnojivo-dajana