Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr AQ Fan plus mini

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr AQ Fan plus mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2021 20:33 Žena Lucy Herz [28] Re: Papik
Vyřešeno, akorát ten aquael pat mini má příkon 4w nikoliv 1w, alespoň jsem takový nenašla.
Krom toho u filtru byl hlavní problém že i když se na čerpací hlavu nasadil molitan, dlouho tam nevydržel. Furt padal i stou plastovou hovadinou na které byl nasunutý ten molitan . Takže uznaný vadný kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2021 21:47 Muž Papik [617] Re: Lucy Herz
Jak už tu mnohokrát zaznělo, nejlepší řešení je použít čerpací hlavu a na ní navléci molitan (bioakvacit), který jde seříznout na požadované rozměry. Samozřejmě čím větší, tím lépe. Pro malé akvária lze použít miniaturní AquaEl Pat Mini s příkonem pouhý 1 W. Přibalený molitan vyhodit a nasadit větší a kvalitnější.

U filtrů často funguje přisávání vzduchu pro vzduchování jen když jede na maximum. Jak se molitan ucpe a sníží průtok, vzduch se přistane přisávat respektive se neprotlačí do vody. Alespoň má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2021 18:47 Žena Lucy Herz [28] – Fan Filter mini
Zdravím mám fan Filter plus mini, a nejen že se často ucpává že je třeba častěji čistit ale problém je že přestal bublat už jsem zkoušela vše, vyčistit molitan, tu hadičku jsem profoukla a nic. Průtok má ale nebublá. Udělal mi to i větší tip tohoto filtru. Dá se stim něco dělat? Má někdo zkušenost? Nebo popř rada na nějaký podobný filtr se vzduchováním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 20:10 Muž Džouzif [25] Re: julas
Ano u Fan Mini je to úplně normální se zaběhnutým filtrem, ale nevím jestli je to dáno konstrukcí nebo jen malým objemem filtrační hmoty. V té mazlavé hmotě je spousta nitrifikačních bakterií, takže pokud se ti nesníží průtok moc, nic se neděje.

Průtok můžeš zvýšit tak, že houbu vypereš ve vodě z akva a čerpací hlavu rozebereš a vyčistíš pod čistou vodou pomocí vatové tyčinky. Mě se to docela osvědčilo a filtr čistím přibližně jednou za 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 13:06 Muž julas [7] – filtr Aquael časté čištění
Prosím o radu, jak upravit filtr aquael fan mini. Mám ho v AQ 30 litrů s pár neonkama a krevetkama a co dva týdny ho musím čistit, protože průtok se rovná nule. Vždy po rozebrání je plastový koš, co je v tom molitanu, úplně plný takové hnědá mazlavé hmoty, stejně tak i tělo filtru. Je toto normální jev? U velkého AQ 120l s filtrem aquael fan 2 je vše v pohodě, zde čistím filtr tak každé 2-3 měsíce.
díky za každou radu
Milan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 20:03 Muž fido16 [631] Re: Dolstepa
No jo zase ti prodavači. Vzhledem k tomu jaký má filtr filtrační objem je nedostatečný. Na tvou nádrž bych doporučil kostku molitanu a čerpací hlavu.

www.happyzoo.cz/…
www.mamejeradi.cz/…

Jinak vzduchování opravdu nepotřebuješ stačí ti aby se hladina v akváriu trochu hýbala od proudění z filtru. To bohatě stačí pokud máš akva dobře zarostlé rostlinama bohatě to bude stačit pro všechny obyvatele akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 19:32 Dolstepa Re: fido16
60litrů,rostlinky nemám.Bublat není třeba rybkám?omlouvám se nemám moc zkušeností.akvárko jsem dostala jako set ale filtr už odešel tak jsem na radu prodavačky koupila tento
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 19:14 Muž fido16 [631] Re: Dolstepa
Jak velké je akva? Proč chceš bublat? Kolik je v akva rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 19:11 Žena Kamishiro [4] - MiniakváriaRe: Dolstepa
Jó já udělala naprosto stejnou chybu, když jsem chtěla ušetřit, koupila jsem resun king mini a taky nebublal. Protože by se mi nevyplatilo ho reklamovat, tak je v šuplíku a u rybiček poctivě bublá klasické čerpadlo s molitanem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2012 17:03 Dolstepa – Fanfilter mini plus
Dobrý den moc prosím o radu zakoupila jsem si filtr Fanfilter mini plus v návodu píšou aby byl ponořen minim.3cm pod hladinou vody ale já když ho ponoří přestane dělat bubliny.Ze začátku šel krásně.ted ho mám trošku nad hladinou aby to dělalo aspon trochu bublin.Mám ho teprv necelí měsíc,mám ho reklamovat?Vyčištěný ho mám i tu vrtulku a stejně nejde.Moc děkuji za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 22:04 Muž kwen [1] Re: mirobmx
ahoj, když sundáš tu plastovou část na který byl ten molitan tak pod tím máš takový kolečko který sice blbě ale jde otočit (teď nevím jestli doprava nebo doleva). Pak už stačí peanem nebo kleštěma vyndat vrtulku. Nic víc na tomhle fitru nerozebereš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 20:34 mirobmx
Chcel som sa už dlhšie spýtať,ako by som sa mohol u filtra Aquael Fan Mini dostať k rotoru?Vôbec žiadnym spôsobom čo som skúšal nefunguje...Ako teda na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:28 Muž ondrasheq [10] Re: dikard
Tak molitan z bublifuku jsem nemyslel - navíc, on je dost hustej, to asi opravdu nebude to pravý ořechový. Každopádně myslím, že bude lepší cokoliv než původní řešení - malá kostička biomolitanu v nádobce... Původní dotaz platí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:21 Muž dikard [14] - Jezírkové rybyRe: ondrasheq
no ja mam aquael mini skusal som rozne veci ako je pisane vyssie ale nic ma tak neuspokojilo respekt. moje akvarium, tak na zaciatku som urobil asi to co vy zhaodil som plastovy kryt a dal som tam molitan z bublikovaca no stale to nebolo ono tak som skusil neco ine ze si spravim stoho externy filter ja mam za akvariom priestor tak az taky problem to nebol s plastovej bandasky objemu 4lit som odrezal vrch. Na filter som nasadil ten nastavec na bublinky a hlavny vyvod som zapchal(nasiel som presne taky plast a sedel jak odtial), potom na ten malinky vyvod som nasadil akvarijnu hadicku taku aby dlzka mi sedela. Zadne prisavky som ponechal v akva lebo v strede medzi nimi je akurat priestor pre tu hadickuco mi ju drzi v akvariu kde potrebujem.... no molitan s bublikovaca som dal uplne na dno tej bandasky a na vrch som natlacil velky molitan cca 3lit nechal som aby hladiny s akvariom boli na rovnakej urovni prepad vody som urobil s kurenarsky plastovych trubiek(vyrovnavanie hladiny)... dalej som nastavil najmensi prietok aky je mozny na filtry. Upozornenie treba si dat velky pozor na to aby ten vrchny molitan perfektne sedel aby nedoslo k prenikaniu vody nijak inak ako cez molitan, mne sa to stalo a mal som zeleny zakal vody vid foto u mna.......... no teraz mi to funguje a mam po starostiach nemenil som vodu uz vyse dvoch mesiacov len dolieval a ziadne riasy... zaklad je dobra filtracia tak zdar X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:51 Muž ondrasheq [10]
Má smysl při téhle úpravě, tj. nasadit hlavu Aquaelu Mini na biomolitan, nějak více laborovat s propojením mezi sáním čerpadla a biomolitanem nebo stačí jen položit? Myslel jsem např. využít původní trubice, která byla vražená do filtrační hmoty. Kdosi tady na fóru ji dokonce k hlavě přilepil/naleptal, ale do toho se moc pouštět nechci...
Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 19:23 Muž wayn [79] Re: PentueR
Tak v tom se shodnem, já taky ne. Řešením je koupit čerpadlo, kostku molitanu a rozstřikovací rampu zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 19:11 Muž PentueR [256] Re: wayn
Zadrhávání může být problém kusu, jak říkám - mám dva a oba bez problémů. A pokud jde o prodávané interní motorové filtry obecně, neznám v podstatě žádný, který by nepotřeboval nějakou úpravu, pokud nechceš mít z malého akva vířivku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 18:20 Muž wayn [79] Re: PentueR
Stručně řečeno, když předěláš vršek i spodek, tak to fungovat bude. Není lepší koupit něco, co nemusíš předělávat? ;-) Na tom, že se abnormálně zadrhává, ale trvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 11:25 Muž Jurasek [137] Re: Jirka88
Není, jenom to nebude vzduchovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 10:23 Jirka88 Re: Jurasek
Tak tu mam vůbec nasazenou nemam...je tam snad zapotřebí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 10:20 jurasek Re: Jirka88
Na vystup se nasazuje trubička se vstupem na vzduchovací hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 09:41 Jirka88
Jak se u něho odstavuje to rpovzdusnovani...můžete mi někdo osvěžit pamět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 08:54 Muž romi [7] Re: wayn
Ja mam fan 3 plus v 190 l (cisty objem cca nad 150 l)a zatial som nezaznamenal nejaky problem.
Dal som dole ten plastovy kryt, nasadil akvacit s objemom 2,5l, odstavil privzdusnovanie a vyvod spravil cez rampu.
Cistim ho len sem - tam, vzhladom na to, ze pravidelne menim vodu, nie je az taky zasr...
Ale na druhu stranu je jasne, ze uroven externeho filtra to nedosiahne a ak budem robit niekedy nove akva, cerpaciu hlavu tam uz nedam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 15:59 Muž PentueR [256] Re: wayn
K tvým výhradám v odkazu:
- malý objem hmoty mají naprosto všechny prodávané interní motorkové filtry - lze jednoduše nepoužít spodní plast. kryt a nasadit (přiříznout) kostku biomolitanu - tak to mám já, zapomněl jsem to zmínit níže.
- vrtulka se zanáší u všech filtrů, občasné čištění je samozřejmě třeba (možná je to právě malým objemem filtr. hmoty - projde jím víc nečistot)
- kryt vrtulky? vzduch? pokud máš na mysli horní vypouklou část nad vrtulkou, sundaval jsem ji jen jednou a vzduch vypudíš jednoduše krátkým přidáním průtoku vody.. s montáží/demontáží jsem problém neměl
- přivzdušňování je trubicovým mezikusem, který můžeš z výstupu filtru odpojit, nepoužít jej a není třeba něco zalepovat
- výpustní otvor - viz. debata o rozstřikovací trubici...

Nechci se zastávat nějaké značky nebo konkrétního filtru, ale zrovna tento mám ve dvou kusech a je bezproblémový a právě velmi jednoduše upravitelný z hlediska objemu filtrhmoty nebo výstupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 15:21 Muž wayn [79] Re: Jirka88
Osobně bych tento a jemu podobné filtry důrazně nedoporučil: rybicky.net/vyrobky/686
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 15:21 Muž PentueR [256] Re: Radek
Právě že u AQ fanu není třeba vyrábět úhel - má "vývod bokem" ;) U malého akva ani není moc možností/nutnost nějak složitě tvarovat rampu. Já jen nerad kupuju kus plastu, kde výrobní cena je max. pár korun - ale to už je jiná věc tohohle divného světa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 15:12 Muž Radek [3] Re: PentueR
Samozřejmě z hadice. :-)
Bohužel ne každou lze tvarovat a zohýbat do pravých úhlů, a tehdy se sada hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 15:01 Muž PentueR [256] Re: Romi
Rampu z jakékoli trubice/hadice cca. 12mm IN průměru, já ji mám z PE trubičky, přetažené černou smršťovací bužírkou...dávat za takový kousek plastu 100 peněz je ú****nost ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 14:49 Muž Radek [3] Re: Jirka88
Z Akva-tera jsem minulý týden koupil rampu-rozstřikovač Sprinkler za 90,-. Není v e-shopu, ale mailem jsem to domluvil. Skládá se z (asi) šesti děrovaných trubiček, dvou neděrovaných, dvou kolínek a špuntu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 14:29 Jirka88 Re: Imii
No, myslim si, že je to už jedno jestli elite nebo AQ, protože ten průtok za hodinu je téměř totožný...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 14:28 Žena Imii [45] Re: Jirka88
Mohl by stačit i Elite mini ... cena 150,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 14:24 Muž romi [7] Re: Jirka88
Ja som dal rampu a nechal ju prsat zhora... Na tieto filtre predavaju original rampy za + - stovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 14:10 Muž PentueR [256] Re: Jirka88
Příliš silné jsou všechny prodávané interní filtry, tenhle mám v 20l mini, je nastavený skoro na minimum a na výstup jsem dal rozptylovací trubku (asi 10cm, asi 10 otvorů 4mm po délce trubky, konec ucpaný, cca. 5cm pod hladinou, otvory namířené ke stěně šikmo nahoru), která rozptýlí proud. Takhle mi to běží již několik měsíců a je to pak použitelné. Bez trubky na výstupu to dělá z malého akva kolotoč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2008 13:55 Jirka88 – Filtr AQ Fan plus mini
Dobrý den, mam akvárko o hrubým objemu 38litrů a chtěl bych se Vás zeptat jestli tam může být tento filtr...jestli neni moc silný a popřípadě jaký jiný by jste mi doporučili...děkuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 15:16 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: midiborec
dá se na to přidělat trubka s dirkama,ale moc práce:-D(sranda)proto tam je tak velká houba ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 13:19 midiborec Re: mch.sokolov
vsak jasne ja jen ze ta trubicka akterou se to napichava je tak vte tvehoube ani ne do pulky ze ? no a jestli to dole ma vubec nejakej vyznam nejvic to asi nasava vodu z hora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2007 08:23 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: midiborec
neni zač,tohle mi před rokem a půl poradil roman,čim větši houba,tim lipanotu mou velikost propláchnu 1x za 2měsice:) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:52 midiborec Re: mch.sokolov
diky moc slo mi oto jen jestli to ma nejakej vyznam ten kryt nebo to je jen kvuli estetice. tu penu mas teda velkou to ja ji mam mensi ale porad vetsi nez orig
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:35 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: midiborec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku stači tak?
a celkově :-) nemám problém ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:30 Muž Jurasek [137] Re: midiborec
Ahoj. Mám FAN-1 a dal jsem tam větší molitan - nechal jsem ho normálně bez krytu. Je to možná méně estetické, ale je hned vidět, jak moc se filtr špiní a je více než dvojnásobný filtrační objem. Nevýhodou je, že když ho vytahuješ na čištění, tak si trochu toho kalu z něho rozvíříš zpátky do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 21:31 midiborec – Uprava Aqua El Fan 1 a Mini
Ahoj mam takovej dotaz po chvili zvazovani a procitani tohodle fora zjistil ze filtracni naplne jsou utechto filtru male tak jsem knim koupil nejvice pouzivany Bioakvacit do obou dvou a muj dotaz miři ktomu jestli bude lepsi nechat ten filtr jen tak odkryty nebo tu pěnu mam namackat zpet do toho plastoveho krytu ? jinak voduto nasava pres takovou deravou trubicku nebo-li spis pasek duty kterej je nasazenej na sani filtru takze jinama nez pres penu to nenasaje u obouch dvou..
Jak by jste to udelali vy ?Jeto focene pres webkameru protoze digi fotak neni momentalne doma..diky za odpovedi. imgup.eu/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8468-filtr-aq-fan-plus-mini