Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Barvy a laky na kryt

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Barvy a laky na kryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Zoidik
Ošetřit a nainstalovat PC ventilátor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 13:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: savan
Tak sundání je samozřejmé, bez toho by to ani nešlo :-) OK, zkusím kouknout po nějaké té akrylátové barvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:57 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Zoidik
musíš to ošetriť nejakou akrylátovou barvou,tá by nemala prepúšťat vlhkosť.v drogérii alebo predajni farby-laky ti myslím poradia.V prvom rade by som ten kryt dal dole z akvárka,nechal dobre vyschnúť,vnútrajšok ošetril niečim proti plesniam napr.Savo proti plesniam a nechal dobre uschnúť.a až potom by som to pár ráz natrel tou farbou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:37 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj. Trochu to tady oživím. Mam na 162l akvárku kryt, akvárko je bez krycího skla. Doma dělaný z překližky. Vrchní stranu jsem natřel lihovým mořidlem a potom lakem. Ale začala se mi ve vnitř dělat plíseň. Vnitřek není nijak ošetřený. Má někdy nějaké tipy jak v budoucnu zabránit tvorbě plísně? Ivaha doporučuje nějaké barvivo nebo něco co má potravinářský atest a je nezávadný životnímu prostředí. Nějaké tipy na něco konkrétního?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 16:09 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Já mám též vyráběný kryt s prken, ničim sem ho nenatřel což byla velká chyba. Asi po měsíci se mi asi na cca na 15 procentech oběvila plísen. Taktéž sem vyráběl 3D pozadí z polystyrénu. Hledal sem návody a posléze jsem narazil na jednoho pána co se tim živí... uváděl že se to může natřít jakoukoliv akrylátovou barvou. Já jsem koupil akry... vodou ředitelnou,natřel jsem s tím kryt i pozadí v aqua je vše naprosto v pořádku. Takže doporučuji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 09:31 Muž maznak007 [12]
Mam kryt z lamina a radeji jsem ho natrel cely cernym balakrylem (ma atest na potraviny a chemickou stalost) a vylepil zrcadlovou samolepici tapetou. Z venku jsem to polepil taky samolepici tapetou aby to zene ladilo s okolnim nabytkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 09:24 Muž isamik [180] Re: Lorsson
Prave to je dulezite zminit... :-). Mam podobne reseni, zabralo me to asi hodinku casu, ohoblovany prkna jsem tedy jeste natrel lakem, ale jen prtze jsem se nudil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 21:44 Lorsson Re: isamik
Voda stříká na krycí skla ;-) A nemám to z lamina, ale obyčejných hoblovaných prken... Kryt za pár korun, a pohoda. Zvenčí jsem ho polepil samolepící tapetou pravda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:14 Muž spooky [11] - AsieRe: karlos55
Tiež som vyrábal kryt len z lamina. Ničím som to nenatieral. Vnútro som celé vylepil zrkadlovou fóliou a hotovo. Všetko je v pohode. Vnútro odvetrávam PC ventilátorom nastaveným na 4,5V a používam krycie sklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:04 Muž isamik [180] Re: Lorsson
Ono jde o to jestli na to lamino nekde nestrika voda...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 13:55 Lorsson
No asi mě spousta lidí sepsuje, ale já si udělal kryt a nenatřel ho ničím - byl jsem na to moc líný ano takže jsem ho jen vylepil reflexní tapetou a hotovo. Teď jsem se na něj byl mrknout a nikde ani známka toho, že by se krytu něco nelíbilo smich . Navíc za dva roky až se budu stěhovat a pořizovat větší akva, stejně budu dělat jiný. Takže bych to tak tragicky neviděl, že by se to muselo apriori hned něčím patlat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 10:53 Muž Placerovec [0] Re: karlos55
taky jsem vyrobil kryt z lamina a natřel jsem to bezbarvým lodním lakem ,akorát to mám ještě nové tak nevím jaká bude trvanlivost a ani nevím jestli je to nějaké zdravotně nezávadné,ale podle ,když to uschne, tak už by to snad nic hrozného dělat nemělo!ale nejsem chemik! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 19:31 karlos55 – Barvy a laky na kryt
Zdravím.Jakou barvu nebo lak můžu použit na kryt akvária.Budu ho dělat z lamina, sice ho budu vylepovat odrazovou folií ale lišty a spoje bych něčím nejedovatým natřel.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1303x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8464-barvy-a-laky-na-kryt-