Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přehnojení

 

NápovědaFórum » Řasy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přehnojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 17:13 Muž tonof [53] - RostlinyRe: MichalV
Navýšením dávky krmiva môžeš navýšiť aj niektoré iné látky ako napríklad vitamín B12, ktorý naštartuje myslím že ruduchu a ktovie čo naštartujú iné vitamíny a ostatné látky v krmive.U mňa vždy prekrmovanie za účelom zvýšiť dusičňany naštartuje riasy, tak isto sa mi hromadí draslík ako zervanovi a ciffikovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 06:48 Muž Jarry [1437] Re: Ciffik
Hnojil jsem stejně, dopadl jsem stejně :-) Také jsem vynechal K2SO4 a draslík naředil opakovanými výměnami 50% vody. KNO3 by nemělo způsobovat nadbytek, ale je potřeba zbavit se toho, co v akváriu je, což jde nejrychleji výměnami vody. Zvlášť, jestli jde o 54l akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:24 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MichalV
Nie, to mi príde ako príliš komplikované. Ešte raz zmeriam vývoj amoniaku, lebo som mal starý test - no určite ho nebolo veľa, pretože ak by áno, následne by som nameral aj dusitany, ktoré v prerybnenom chovnom akváriu bývali vždy väčší problém ako amoniak. Lebo na amoniaku si pochutia aj rastliny a dusitan chcú len baktérie. Inými slovami: amoniaku sa nejako moc nebojím, hlavne nie v akváriu s bohato vysadenými rastlinami. Druhá vec je, že vraj si rastliny vedia rozkladať priamo močovinu. Samozrejme, netreba to preháňať, potom bude i amoniaku veľa, i dusitanov a nakoniec i dusičnanov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 22:17 Muž MichalV [327] Re: Ciffik
Jasne, to je vec pristupu, ja by som siel predsa len cestou s navysenim davky krmiva, aj za cenu ze by nieco ostalo slimakom. Otazne je, ci by to citelne kazilo vodu oproti pridaniu tvojej alternativnej zluceniny N.
Zevan: este som sa chcel spytat, ci si nerozmyslal pri pridavani mocoviny pouzit mensie prazdne akva s filtrom, v ktorom by si premenil mocovinu az na NO3 a potom solo davkoval do akva. Ako taka ochrana pred nebezpecnym medziproduktom, amoniakom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 21:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MichalV
Ja Lukášovi verím - je to možné a sám som mal takýto problém. Vo vode máme podobne málo dusičnanov, rybiek nemám veľa a kŕmim striedmo, rastliny spotrebovávajú veľa. Vyriešil som to tým, že hnojím zmesou KNO3 a močoviny, ktorú možno zohnať ľahko. Používam RO a pridávanie Ca alebo Mg by v mojom prípade bolo kontraproduktívne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 21:01 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: MichalV
hnojil jsem roztokem makroprvků z KNO3, KH2PO4 a K2SO4 - a draslíku bylo patrně moc (myslím si - snažím se ověřit právě tím, že bych našel alternativní zdroj KNO3, které vcelku dosti dotuje draslík) vynechal jsem K2SO4 a situace se zlepšila, nicméně potřebuji dodávat NO3 a nechci si zároveň s KNO3 zvedat draslík...

výhodu v dusičnanu vápenátém/hořečnatém vidím právě v tom, že bych si mohl zvedat dusičnany jak bych chtěl/potřeboval aniž bych přidával K, ten si můžu rozmíchat zvlášť a přidávat dle potřeby příp. zkoušet jednotlivé koncentrace

v mých akva nevidíš ze předu ani z vrchu skrz kytky na dno/pozadí a třeba konkrétně v celém prostoru mé 54l plave akorát párek ramirézek (krmím velmi střídmě) a ryby přidávat nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 20:01 Muž MichalV [327] Re: Ciffik
tomu nerozumiem, vo vstupnej vode mas 5 mg/l NO3 a drasliku asi 0
pridavanim KNO3 pridas NO3 : K = 1 : 0,63, t.j. viac NO3 ako K
V krmive to je podstatne viac N (a nasledne NO3) ako K., cca N : K = 7:1 , resp. NO3 : K = 31 : 1
Rastliny sice spotrebuvaju (vzhladom na druh) N : K = 1:1 , resp. NO3 : K = 4,4 : 1, ale stale mi to vychadza, ze ak mas K vela, musis mat NO3 daleko daleko viac. Jedine ze by si takmer nekrmil a skoro vsetok N dotoval z hnojiva.
Potom vidim ako rozumne riesenie vymenit vodu, menej hnojit KNO a viac krmivom... (zeby pridat par ryb?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2017 19:24 Maq Re: Ciffik
Můj osobní dojem (a zkušenost), které nikomu nevnucuji, je ten, že Fichema je lidový dodavatel chemikálií se sníženou zárukou kvality, přesnosti, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2017 19:19 Muž Ciffik [761] - Rostliny
zdar chlapi, mám podezření na přehnojení draslíkem, vstupní vodu mám však prakticky prostou dusičnanů (do 5mg/l) a mám rostlinná akvária - tudíž přidáváním KNO3 si zrovna 2x nepomůžu (přidávat rybky nechci)

hledal jsem alternativy, vychází mi z toho nejlíp dusičnan vápenatý příp. hořečnatý (i když ten už je výrazně dražší), dusičnan vápenatý jsem našel na fichemě www.fichema.cz/…

zaráží mě jediná věc - cena, všude jinde se pohybuje +- kolem 350,-/kg, vidíte v tom někdo nějakej zádrhel? něco mi uniká? (navíc všude uvadí tetrahydrát na fichemě ne)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 10:04 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dandyy16
Máš nějaké testy, když používáš CO2 tak je to dá se říci nezbytnost. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 21:40 Muž dudl007 [15] Re: Dandyy16
Podle Ph a Kh bych to tipoval na malou koncentraci CO2. Tudíž limitní prvek je CO2 a pak ti ostatní živiny zůstávají v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 21:33 Muž Dandyy16 [-6] Re: dudl007
Ph 6,9 Dkh 4. , osvětlení 0,65 W/L fakt nevím kde je chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 21:25 Muž dudl007 [15] Re: Dandyy16
Jasný, pokud nemáš dostatečné osvětlení a nedodáváš CO2 tak s hnojivem velmi opatrně. Pokud máš přehnojeno proveď výměnu cca 50% vody a tím to resetuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 21:21 Muž Dandyy16 [-6] – Přehnojení
Chtěl bych se zeptat je možné žen z důvodu Přehnojení by mohly špatně růst kytky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
napíšu to jinak, hnojivo a CO2 musí být nelimitní, kytky regulujeme světlem, pokud je ho moc, začnou řasy - tuhle nerovnováhu jsem myslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 20:10 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: romant
Každé akvárium je trochu jiné, jiné světlo, voda, hnojení. Problém není ani tak v tom že něco přebývá, ale že zároveň něco chybí, protože se to spotřebuje rychleji než to ostatní. Rozdíly v koncentraci se zvětšují a řasy jsou na světě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 19:08 Muž Jiri_99 [425] Re: romant
Přesně tak. Nevěřím tomu, že např. já, pokud vůbec nehnojím, kdybych si teď do akviša nalil kdo ví jaké hnojivo, bych se během krátkých pár dní asi dost divil co se mi to v tom akvárku děje...

Jednou /už je to docela dlouho - to jsem ještě hnojil a COčkoval/ mi uletěla ruka, přehnal jsem to z Fe a stačilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2013 18:59 R Muž romant [27987] Re: grunda
grunda napsal: ...Řasy jsou vždy způsobené nerovnováhou...
To je velmi dobrá poznámka a nemůže právě to více hnojiva přispívat k té nerovnováze? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: ada
Jenom na mě nedej, jsou zde i jiný opačný názory, on Ti to třeba kolega vysvětlí, jak to myslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 18:21 ada Re: romant
dekuju.....ja jinak taky vymena vody a nic jineho,jen jsem potreboval trochu podporit rostlinky a tak jsem daval kazdy tyden tu dajanu ale ted se mi prave tvori ty rasy....tak to trochu omezim a kouknu jak se to bude tvarit..:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ada
Nemůže. Respektive, živiny(samy o sobě) nejsou spouštěčem řas. Řasy jsou vždy způsobené nerovnováhou, nejčastěji málo CO2=moc světla, a nebo špinavým akva (včetně špinavého filtru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 17:00 Muž Ad@m [1051] Re: ada
ada napsal: ...mam dajanu proflor a slysel jsme ze sera florena je lepsi...:-(S tou Dajanou skúsenosti nemám, ale o Florene môžem povedať, že je to dobré hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 11:47 R Muž romant [27987] Re: ada
Ano může(prostě všeho moc škodí), toť odpověď na první část dotazu, tu druhou ponechávám bez odpovědi, neb nehnojím jinak než výměnou vody a přes ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 09:10 ada
muze se z prehnojeni obevit zelena rasa vlaknita a vubec zhorseni rostlinek?.....mam dajanu proflor a slysel jsme ze sera florena je lepsi...:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 16:21 Muž Yirka [9126] Re: Barakainus
Když zruší bublifuk, nebude mít čím filtrovat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 16:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: oniiicek
Jak uz ostatni psali, vymen sterk za neco lepsiho; 1-2mm pisek, ci nejaky substrat.
Dej vic rostlin, nehnoj PPMD. Pokud chces rostlinam neco doprat, vyrob CO2.
Jo, a zrus ten bublifuk; vyhani ti to i tu trochu co2 co v akva mas.
S trochou co2 a lepsim substratem ten Echinodorus vyplni cele tve akva behem par mesicu :) Asi bych se ho zbavil dokud je cas. Ja ho take mel v mem prvnim akva (60L) a za 4 mesice vyplnil koreny naprosto cele dno a mel 30 listu o delce 60cm (akva melo 40m vody)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 14:36 R Muž romant [27987] Re: oniiicek
Určitě to neva, čím víc rostlin tam budeš mít, tím líp. Když se to trošku zvíří, tak se to zase usadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:11 Muž oniiicek [10] - RostlinyRe: romant
A nebude vadiť ked tie rastliny tam teraz zasadím, keď sa dostane ten detrit do vodného stĺpca - trochu to tam rozvírim? Aj keď ho tam veľa nieje mam iba 5 rybiek, ale aj tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 12:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: oniiicek
Podivej se ke mne do prezentace a uvidis, jak takovy Echinodorus bleherae, ovsem jeste ne zdaleka nejvetsi, vypada. Mas stesti, ze to akvarko ma aspon tech 36cm na vysku, to uz pujde. A jiste ze Ti zaroste pul akvarka, nicmene hezke to byt muze. Navic kytka neni ryba, vyhodit nehodici se, protrhat houstiny, zkusit ocesat prebytene listi, to vsechno jde...

Kdysi (byl jsem jeste dite) jsem videl akvarko, no uz jsem to zminoval, na dne jen bily pisek, nejspis z vodarny, uprostred ohromny Echinodorus a nic vic, nadrz 500l. A v tom se mezi sebou propletala vetsi hejna Teter. Clovek by si rekl, vzdyt tam nic... oci jsem od toho nemohl utrhnout, pamatuji si to dodnes, byl to pro dite dost silny zazitek :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 11:54 R Muž romant [27987] Re: oniiicek
Podívej se na tyhle.
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_repens
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_cornuta
Jsou to nenáročný a dobře sehnatelný rostliny, kterým by se mohlo, alespoň některým začít dařit a tím to akvárko nastartovat astabilizovat. Ty echinodory jsou na tvoje akvárko velký a ten anubias bych tam dal třeba až později, až to poběží, je to velmi pomalu rostoucí kytka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 11:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Jak tam pisu, to PMDD: "az tam budes mit vice rostlin" ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 11:44 Muž oniiicek [10] - RostlinyRe: romant
OK, dakujem za rady, a čo hovoríte na rastlinky ako Echinodorus amazonicus, bleherae a anubias barteri? Tieto sa mi páčia, len neviem či sú vhodné iba do 54L akvaria. Teda ten amozonicus tam už mám ale aj tak sa pýtam. Alebo inak, prejavý sa nejak na ratlinách menšia nádrž, prežívanie a tak? Alebo je to len z nejakého praktického, či estetického hľadiska?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 11:40 R Muž romant [27987] Re: Designer
Doporučení začít hnojit PMDD, byť jenom lehce, mi nepříjde jako nejvhodnější pro současný stav akvária. Když vycházím z přiložené foky, tak tam není prakticky co hnojit. Krčí se tam dvě rostliny a to je vše. Já bych tam rozhodně přidal další a hlavně rychlerostoucí kytky(jak zde již zaznělo) a začal aplikovat pravidelné hnojení výměnou vody v objemu 30% akvária týdně a teprve potom, co bude akvárko rostlin plnější a i přes pravidelnou výměnu vody se budou rostliny tvářit, že jim něco chybí a nerostou třeba tak rychle jak by mohli(ovšem bude nutné rozpoznat tu hranici stagnace), tak teprve poté bych popřemýšlel, nastudoval, jakým způsobem těm kytkám pomoci. Těch možností je jistě více, jak rostlinám přilepšit, tak aby se jim dařilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:57 Muž sollik [257] - CichlidyRe: HaDaS
Mě se na udržení rostlin (hlavně stonkovek) nejlépe osvědčila "Horácomatka". Plní hned 3 úlohy:
1) Perfektně drží rostliny u dna
2) Dodává do vody železo (i když to je diskutabilní)
3) Okolní písek obarvuje do rezavo-hněda čímž jinak mému bílému písku dodává poněkud přirozenější vzhled a při odkalování a pod. se promíchává s ostatním bílým, takže dno pak nepůsobí tak "sterilně"

Ale to už jsme dost daleko od CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 09:31 HaDaS Re: Designer
Designer napsal: ... Co se tyce dna, kdyz nektere rostliny ozelis, ze se v tom neudrzi, predevsim ty drobnejsi, mnoho jinych poroste i v tomhle. Sam ma dno hrubsi, vim co cem pisu...
I když vím, že do tohoto fóra diskuze o dně napatří, chtěl bych ještě zareagovat.
Nějakou dobu jsem provozoval akva totožného rozměru s totožnou frakcí dna. Dno mi přínášelo více negativ než pozitiv. Hlavně jako pro neználka. Většina rostlin se neudržela, neustále jsem hamtal do akva, abych je zase zasadil. Některým se opravdu dařilo i když často vyplavávaly, rostly, zkoušel jsem je různě fixovat dle rad jiných. Nakonec jsem to vzdal, a vyměnil dno. Od té doby bylo vše v pohodě. Rostlinky držely, začaly růst, a já pořád nemusela sahat do vody - což je snad dobře, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 09:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: oniiicek
Tech rostlin je tam desne malo. Chce to nabrat co nejvic rychlerostoucich rostlin, proste igelitku toho, co nekdo vyhodi, a rostlinami nesetrit. Je uplne jedno, ze tam bude jeden zcela dominantni druh rostliny, ono casem poroste i neco dalsiho. A vyber rostliny? Co nekdo bude ve velkem vyhazovat, nejspis take dost rychle a dobre poroste, a na vyber neceho jineho, kdyby se mi zrovna co dostanu moc nelibilo, mam cas az to neco co se mi libi poroste samo taky.

Pri tom co v tom akvariu je, bych ohledne hnojeni pouzil JBL kulicku pod vetsi rostliny (dava se do dna) a az tam budes mit vice rostlin, predevsim nekorenicich do dna, muzes davat PMDD, ovsem jen velice malou davku, i 0.5ml za den by zde bylo az az, pricemz bych hlidal co se deje, a vodu opravdu poctive menil, at se nic nehromadi.

Co se tyce dna, kdyz nektere rostliny ozelis, ze se v tom neudrzi, predevsim ty drobnejsi, mnoho jinych poroste i v tomhle. Sam ma dno hrubsi, vim co cem pisu.

Co se tyce rybek (mimo ty pozustatky co tam jsou), s tim zatim jeste pockej a nech to jak to je, aspon si muzes v klidu planovat, co tam budes mit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2011 08:56 HaDaS Re: Designer
Pardóóón. Obrácené dělení. Samo, že máš pravdu. stydim A to se se svým synáčkem učím matiku. Ještě že to neví, co dokážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 08:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: HaDaS
To mi nejak nesedi!? Svetlo ma 18W a 11W, coz je 29W/60l= zhruba 0.5W/l, to je akorat.

Palec dolu nedam, bylo to jiste jen z rozespalosti, ale prece jen si davejme pozor. Kdyby jednu zarivku vyndal, uz mu neporoste skoro nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 08:47 R Muž romant [27987] Re: oniiicek
Jak často měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2011 08:19 HaDaS Re: oniiicek
Já bych to tak tragicky neviděl, jak píšeš ve svém profilu, ale chce to pár změn.
1. Vyměnil bych dno, zdá se mi, že tam máš dost velkou zrnitost (oblázky), a kor na tu tvoji Vallisneria portugalensis, ta potřebuje spíš písek. Proto Ti nejede tak, jak by měla.
2. Po výměně dna bych spíše vybral nějaké rychlerostoucí stonovky.
2. S hnojivem bych určitě nespěchal.
3. Světla máš na 60 l až dost (2W na l). Spíš bych ubral, alespoň na polovic.
4. A rybky, zatím žádný ideál. Pročti si například fórum rybicky.net/forum/4436-pocet-ryb-do-akvaria. Dobré je se podívat i do zde provazovaného atlasu ryb.

Držím palce. Hodně štěstí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 06:49 Muž oniiicek [10] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ahojte,

Myslíte, že by mohlo pomôcť akváriu trochu hnojenia, aby sa prebudili rastlinky?. Akvarium je založené mesiac a pol. Je tam 5 malych rybiek. Neviem ale zdá sa mi že rastliny nerastú (alebo strašne pomaly) a nemajú takú sýto zelenú farbu. Svietim 12 hodín denne 1x18 a 1x11W kompaktné žiarivky. Ide o raslinky ktoré boli pôvodne zle natom a dané do novej nádrže. Tak či je šanca aby sa prebrali. Ak hnojiť, tak akým hnojimvom?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2010 15:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hedgi
0,1 je v normě. :-)
(I pro kytky. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2010 14:17 Muž hedgi [8] Re: Sid
ježiš marja pardon co to píšu! Koncentrace železa dle vodáren je 0,1mg/l. 3,5mg/l je NO3 podle vodáren. Pardon, pardon stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 13:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
ja jsem ten nesmyslnej udaj presel mlcenim (asi je to preklep nebo to strelil od boku).... protoze je to vodovod a kdyby meli tyhle hodnoty tak by na ne uz davno vlitla hygiena

no kdyby mel v profilu udanou obec tak by jsme si to mohli overit pomerne snadno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2010 13:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hedgi
...železo nevím, nemám test. Vodovodní voda má 3,5mg/l...
To myslíte vážně?! coze
Narozdíl od Mouchy si myslím, že tohle dobře nevypadá - norma připouští 0,2mg/l!
Při koncentraci 3,5mg Fe/l bych měl už pomalu strach nejen z otravy kytek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2010 08:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hedgi
no testy vypadaj dobre, tak zacit patrat proc se nedari kytkam, a kdyz je prusvih s vodou tak se meni klidne i 50% objemu (treba i nekolikrat za den), osobne kdybych brutalne prehnojil tak vymenim hned 50% vody a za cca puldne znova

jako difusor pouzivam tohle rybicky.net/nadrz/6763/12.jpg je to tohodle rybicky.net/nadrze/6763 - na vzduchovaci hadicku je nasazanena 5mm pvc hadicka a do ni vsunes ten filtr bez papirove objimky, pak chce pres to nasat vodu - jinak to dela velky bubliny

jako sneky jednoznacne piskorky (ziji i ve dne, hromadnym uprkem k hladine indikuji problem s vodou), pak asi jednu neritku, nejakyho okruzaka (i kdyz kdyz dojdou rasy pustej se do kytek, narozdil od piskorek a neritky)

mozny bych pouvazoval nad nekolika otiky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
pripadne i nad rasozravejma krevetkama (napr. chrerryny)

jo a co se tyce dna tak bych tam dal asi 2-3mm pisek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 22:38 Muž hedgi [8] Re: Moucha
Kytky už jsem psal.

Ryby:

2x Péřovec skvrnitý
2x Parmička krásnoploutvá
5x Mečovka červená

Šneci:

3x nějakej růžovej, už jsou tam dlouho

Testy:

T: 27°C
PH: 7,6 (včera někdy ráno prdl přívod do difusoru), předtím bylo 7,0
UT: 5,5dKH
NO3: 10mg/l
P: 0,5mg/l
CHSK: 0-3

železo nevím, nemám test. Vodovodní voda má 3,5mg/l, ale já tam přilil hnojivo a později vyměnil 20l/110l.

Místo difusoru jsem dal zatím vzduchovací kamínek a zkusím ten přívod nějak slepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hedgi
eee, kolik tam mas tedka dusiku (NO3), neslo mi tolik o fotky jako popis co v ty nadrzi mas a o testy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 21:26 Muž hedgi [8] Re: Moucha
Však já nové fotky do profilu dodám.

Mám teď docela pecha - nebudete věřit co se mi stalo. Praskla mi přívodní trubička (z tvrdého plastu) k difusoru, takže se bublinky CO2 nedrtily na malé, ale naopak se spojovali na spodní straně z vnějšku difusoru a zcela bezúčelně unikaly pryč. Byl jsem zrovna na noc mimo, takže to 2 dny nedávalo dost CO2 no a dneska koukám, řasy se rozjely na turbo. Holt dost živin, světla a skok PH na 7,6 udělali své. Kytky se tomu nestihly přizpůsobit a řasy mají pré :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2010 08:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hedgi
tak porovnej sve akvarko s ostatnimi chovateli perovcu, a uz KONECNE aktualizuj profil nadrze!!!!

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 9088x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8439-prehnojeni