Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cordyline compacta - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Cordyline compacta - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 19:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe-Elf
To máte plnou pravdu, ale pokud to prodejce nabízí jako submerzmí kytku v akváriu a má to stejnou popisku jako třeba vedle stojící Cabomba, tak je to aspoň k zamýšlení. Prostě,někde je chyba a u kupujícího to určitě není.(ten krotón je fakt v nádrži spolu s Echinodory, Alternantherami a pod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 13:05 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Pepan
Na druhou stranu pěstírna nenutí akvaristy strkat pokojovky do akvárijí. Mysleme také na teraristy a paludárkaře X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 11:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe-Lea
Ta Cordyline je skutečně pokojovka a pod vodou nevydrží. Někteří "obchodníci" Vám klidně prodají cokoliv jenom proto, aby vydělali peníze. Na ostravské burze tak teď bylo třeba v nabídce Chlorophytum bichetii, které pod vodou normálně shnije, v Tescu jsem v akvaristice zase viděl rostlinku Codiaeum, což je obyčejný pokojový krotón, který taky pod vodou nevydrží. Na to si je třeba dát pozor a než si budete něco exotického kupovat, tak je třeba zapátrat na internetu, nebo v knížkách. Já vím, že třeba na burze to nepřipadá v úvahu, protože ta trvá jen několik hodin, ale i tak by si člověk měl dávat pozor a pokud ta kytka vypadá podezřele, raději nekoupit a ušetřit peníze.

A to, že kytka byla od Rataje, nic neznamená. Viděl jsem od Rataje v nabídce i rostlinku Chamaedorea, což je obyčejná pokojová palma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:02 Žena ustavprochore [567] Re: Lea
Lea napsala: ... Je opravdu pěkná.

...v květináči. :)
Ne vážně, ta kytka není schopná vytvořit submerzní listy, takže po čase pod vodou prostě uhnije.
Klidně choďte nakupovat s lístečkem, chodila jsem takhle pro kytky celkem dlouho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:39 Muž Yirka [9123] Re: Lea
Tady máš rěch informací ještě více: images.google.cz/…
Onose v krámech co se rostlin týče prodává leccos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:21 Žena Lea [1] Re: Yirka
Chápu, to jsem si o ní taky našla. Ale zajímá mě, jestli fakt ve vodě jde, jelikož také mi jí prodali jako akvarijní se štítkem od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:16 Muž Yirka [9123] Re: Lea
Budu se opakovat, jedná se o pokojovou rostlinu viz anglický text v odkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:07 Žena Lea [1]
Také jsem dnes kupovala rostlinky do akvária a prodavač mi jako první nenáročnou a hezkou květinku do akva doporučil Cordyline Compacta. Poté, co jsem jí viděla na suchu mě napadlo, že to asi bude ten případ, co se popisuje v knížkách, že není akvarijní, jelikož listy rostou stále nahoru. Máte jí někdo dlouhodobě v akvu? Je opravdu pěkná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 14:41 Muž Yirka [9123] Re: tkrul
Už sis to našel sám, klasická pokojovka. Naprosto přesně popsaná v tom anglickém textu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 09:57 Muž tkrul [1]
Mám dvě a zatím drží. Je fakt, že špatně zakořeňují. Koupil jsem je normálně ve zverimexu jako akvarostliny. Je na nich štítek od Rataje.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 19:20 Muž Yirka [9123] Re: Hanzyk
Jestli sis ji koupil do AQ tak ti asi moc radosti neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 18:55 Muž tchomas [1] Re: Hanzyk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 18:21 Hanzyk – Cordyline Compacta
Čau všichni, na burze v Ostravě jsem koupil rostlinku se štítkem na kterém bylo napsáno jméno CORDYLINE COMPACTA. Jenže na internetu ji nikde nemůžu najít. A proto se ptám jestli někdo nemá zkušenosti s touto rostlinkou.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8398-cordyline-compacta-pestovani