Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Umístění, maskování vnitřního filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Umístění, maskování vnitřního filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 08:17 R Muž Guppy [2275] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Lennis
Souhlas s Václavem, bude záležet na zpracování - když se to nepovede podle představ, bude to na sebe spíš upozorňovat. Jestli ta limnophila poroste jak má, hravě filtr za pár týdnů zakryje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2020 06:57 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lennis
Samozřejmě by to šlo ale o proti tomu kamení co máš vzadu to nemusí vypadat dobře. Dal bych dozadu černou tapetu a filtr nebude tak vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 23:08 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Maskování filtru
Fotka k příspěvku Snad nevadí, že použiji toto vlákno, ale mám otázku ohledně maskování vnitřního filtru.

Vlastním Filtr TETRA EasyCrystal Box 250 vnitřní ze setu. Byl by problém, kdybych vrchní část černého plastu polepila malými kamínky určenými na dno akvária? Mám silikon pro akvária.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:46 Muž georg [112] - AfrikaRe: MichalK
Jo, můžeš ho posunout ke středu a nechat tam kousek volného místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:40 Muž MichalK [16] Re: georg
Jo akvárium je předevčírem založené, včera jsem teprve vložil filtr, takže rostlinky a tak budou, vše má svůj čas. Jinak mě u toho filtru napadlo, asi bych ho ale měl dát kousek od zadní stěny, ne? Tak ať na ní není přimáčknuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 12:29 Muž georg [112] - AfrikaRe: MichalK
Máš to správně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 10:28 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: MichalK
a jake tam budes mit ryby? kdyz sem koukal na tvou nadrz, tak bych si s ni jeste trosku vyhral, pridal jeste kytky, nejaky koren... zatim je to hodne mdle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 00:08 Muž MichalK [16] Re: f3ar
No nastavil jsem ten filtr na minimum, tak snad by to nemělo dělat moc velký vír, nastavil jsem ten filtr podle doporučení, že by měl provířit vodu v celém akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 23:35 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: MichalK
myslim ze by to vadit nemelo ale zalezi jake ryby budes chtit v akvu mit a jak moc bude voda triskat z filtru, nektere ryby maji raci stojatou vodu, nekterym nevadi plavat v protiproudu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:44 Muž MichalK [16]
Je takto umístěn filtr správně? rybicky.net/fotogalerie.php… (vyústění je na bok, takže to tryská z prava do leva přes celou nádrž podél zadní stěny)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 20:31 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Díky, já jí měla nasměrovanou na přední sklo, ale zakryla jsem filtr rohatcem a právě mi přijde, že se hladina přestala pohybovat. Zkusím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 20:29 R Muž romant [27977] Re: kahua
Vodu bych posílal tzv. po vodě(hladině) na délku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 20:28 Žena kahua [223] - Miniakvária
Zdravím, mám filtr eheim biopower 160 v 60l akvárku. Vím, že je větší, než by měl být, ale byl kupovaný kvůli umístění kuliček na snižování NO3 (více košů). Každopádně mám dotaz, jak je lepší filtr umístit. Aby byla výpusť směrem k přednímu sklu nebo bočnímu? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 05:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: muťa
Fotka je v podstatě k ničemu :-D On totiž filtr není přes anubias vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 19:23 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Mrakoplash
Zajímavé, ikdyž z té kresby jsem toho moc nepobral (malé foto by bylo skvělé ).

Já dneska koupil čerpadlo AT 201 a pak jsem marně hledal kostku velikosti 3. Ach jo - přes E-shop se prodraží, ale mám ještě nějaké prodejny v záloze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 07:57 R Muž Mrakoplash [1776] Re: koyack
Fotka k příspěvku Zkusím, ale mám tu dostupné jen malování a to není nic moc :-)

EDIT:
červeně výška hladiny
modrá tmavá je biomolitan
šedá čerpadlo
světle modrá hadice od čerpadla do rozstřikovací rampy

Jen sem netrefil ten poměr velikostí, ale pro představu to snad bude stačit.
Ještě jsem zapomněl zmínit (nakreslit), že je to jen v jednom rohu a ne přes celou šíři akvária.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 07:19 Muž koyack [87] Re: Mrakoplash
Škoda, že není foto nebo nákres filtrace / pro ispiraci/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 06:32 R Muž Mrakoplash [1776] Re: kosra79
Mám to podobně, akorát že jsem vlepil v podstatě menší akvárium a umístil výš nad dnem.
Jako dno mám směs akadamy a aqua clay. Nechtěl jsem to dávat moc nízko, abych o akadamu přes filtr nepřišel. Jenže teď po několika letech, už stejne není moc k rozeznání :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 20:50 kosra79 Re: muťa
Biomolitan je 10*10 kvádr 11*11 je tam okolo něj mezera.Voda se odčerpává a tak se tlakem spodem dere dovnitř nejsnažší cestou,proto hlava nasává vodu přes celý molitan. Zprvu jem chtěl molitan 11*11 ,ale ztohoto důvodu jsem zvolil menší ,aby přitékaná voda"obklopovala"celý molitan a nešla jen přes spodní část.Jasně když necháš nižší skla a hladina bude nad skly je dost možný že si to žádnou vodu od spodu brát nebude protože mnohem lépe tam poteče vrchem.
Čerpadlo jede úplně v pohodě ,měřil jsem průtok při 15cm převýšení. Výrobce udává 400/h ja naměřil 350/h. Myslim že tam mam ten nejslabší ataman 201??, jediný se vešel dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 18:18 Muž muťa [554] - RostlinyRe: kosra79
Tak nějak jsem si to představoval - děkuji za inspiraci - koukal jsem i na fotky. Já bych to pořešil tak, že nahože by skla končily +/- s koncem molitanu, takže hlava čerpadla by byla volná.

Jak dlouho to tak máš? Nenamáhá se příliš čerpadlo?

..taky mne ještě napadlo, zda-li tím není omezena kvalita filtrace. Myslím tím, že filtr saje pouze ze dna.

Co si o tm myslí ostatní, když filtr pracuje v podstatě jen spodní částí? Jako dno použiju AquaClay Ground, takže poréznost tam nějaká bude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2011 22:19 kosra79 Re: muťa
V pravém rohu mám vlepené 2 skla ,která spolu se stěnou akvária tvoří kvádr(budu tomu tak říkat) o rozměrech 11*11*výška akvaria.Jedno sklo končí 2 cm nad dnem,tudy přitéká voda a druhé je provrtané(v horní části) na vývod filtru,ale klidně by stačilo ,kdyby bylo nižší než výška akvária.Uvnitř je biomolitan 10*10*23 s čerpací hlavou a ještě jeden ůplně u dna ,aby zabraňoval vtažení písku dovnitř. Dno mám 8cm,voda tedy vtéká přes 8 cm písku a většina nečistot zůstane tam.Molitan filtru není tak zanesený.Dobře se to taky odkaluje,zvonem to důkladně pročistím tak cca 10cm v okolí nasávání.Zbytek akvária neodkaluji a když tak jen povrchově.Průtok filtru mám nastavený tak ,aby stihla voda přitékat.Nemám problém ani při plném výkonu. Hladina v kvádru spadne tak o 3 cm záleží na hrubosti,výšce a znečištění písku,výkonu čerpadla atd.(mimochodem je to dobrý ukazatel znečištění,když hladina hodně klesne ,je čas odkalit písek.)Tím že hladina v kvádru je níž než hladina v akváriu využívám horní díry,v které mám strčen vývod filtru a veden do opačné části akvária,na přepad a tím jsem se zbavil slepé hladiny ,aniž bych musel čeřit hladinu.Zase to stačí vyladit výškou hladiny v akváriu. Mám to tak ,že tudy přitéká voda v tak malém množství ,že to nemá vliv na přítok ze dna.Jen to prostě sbírá škraloup z hladiny.Jinak biomolitan se čistí dobře,protože kal zůstává v kvádru a písek ho do akvaria nepustí. Pak už ho stačí jen odsát.To tak vše ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:33 Muž JuraH. [5] Re: muťa
No kal to víří. To je blbé. Ja to naposled vykoumal tak že sem do akva dal nádobu, do ní filtr a aji s vodou vytáhl ven. O zasypání substrátem jsem nikde nečetl. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:29 Muž muťa [554] - RostlinyRe: JuraH.
Krevety nemám a mít nebudu. (nikdy neříkej nikdy)

Kdysi jsem tento filtr už měl a vím, že při jeho čištění - když jsem jej vyndal, tak to dost vířilo binec a zle se dával nazpět. Dle návodu a doporučení by měl být z části přisypán substrátem.
Právě ta komora by to mohla vyřešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:22 Muž JuraH. [5] Re: muťa
To už mě taky párkrát napadlo, ale potom jsem si vždycky řekl že když už něco vytvářet tak se pustím do vnějšího, navíc nevím jestli nenapíšu blbost ale příjde mi že krevetky z toho molitanu rády vybírají nějaky bord** :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2011 21:16 Muž muťa [554] - Rostliny – roh AQ
Hodlám použít kostku biokvacitu a Atman 201. Napadlo nme vytvořit v rohu jakousi skleněnou komoru, do které bych filtr umístil. Máte někdo podobně vyřešené umístění? Nějaké zkušenosti, rady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mateas11
Ideálně ve stejném rohu, ale pokud je dáš naproti, ale výpustě tak aby ta druhá směřovala po proudu té první, jakoby navazovala, tak je to také možné. Souhlasím ovšem s tím, že je určitě lepši mít filtr jen jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 20:10 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: mateas11
Já bych koupil jeden dostatečně dimenzovaný (tak na 300-350l) a stáhnul průtok. Jak si to myslel, že ten na 150-200l nemá "čistiacu hupku" ? Každý filtr musí mít nějaké filtrační médium, jinak to není filtr, ale jen čerpadlo !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:59 Muž mateas11 [0] Re: Deathbull
Aha a je lepšie je umiestniť v jednom rohu alebo každý inde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2010 19:49 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: mateas11
Pokud tam chceš dva, tak zajisti aby výpustě směřovaly stejným směrem, když jdou proti sobě, je to špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:42 Muž mateas11 [0] Re: jajaapaja
Podla mňa sú určite lepšie dva na 200l akva. Ja mám v terajšom akva jeden filter (10l-40l)s čistiacou hupkou a chcem si kúpiť ěste jeden na 150l-200l akva ale ten nemá tu čistiacu hupku na špinu a tak. Takže preto 2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:36 Muž jajaapaja [174] Re: mateas11
Já myslím že by ti stačil jen jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2010 19:11 Muž mateas11 [0] – Umiestenie filtra
Ahojte. Idem si založiť nové akva spolu s 3D pozadím. Mám dva filtre jeden rohový jeden na bočnú stenu. Je lepšie dať jeden do jedného rohu a druhý do druhého rohu za 3D pozadie? Alebo to je jedno. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 15:37 Muž Yirka [9117] Re: MěchýřovkaV
Umístění filtru je taková malá alchymie, protože záleží na mnoha proměnných. Záleží tedy nejen na estetickém uspořádání vnitřku nádrže, ale také na druhu rybek a celkovém zarybnění, krmení, předpokládané údržbě a v neposlední řadě druhu filtru.Filtry mají většinou v manuálech popsáno doporučené umístění.
Pokud však akvarista ví, k čemu jeho nádrž filtr potřebuje, ví také kam ho umístit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 15:10 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Možná absolutně hloupá otázka, ale zajímalo by mě, kde je nejlepší mít umístěný filtr, jestli to má na něco vliv.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 16:33 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: torrete13
Souhlasil bych s tím zadním místem, pro lepší zamaskování:) Ale vývod bych dal tak, aby bylo menší proudění vody na kytky. Jinak bys mohl mít problém s řasou a to hlavně s roduchou-někomu to proudění a řasa dělá v začátcích akva problémy, nežli se to vychytá :-) Jinak si stejně myslím, že si to uděláš podle svýho, tak ať to uděláš správně ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 21:34 Muž Barney [61] Re: torrete13
No, jak píše prisavnik, dej ho do levého zadního rohu, tak jak to mám třeba já. je to podle mě nejlepší a nejmíň nápadné místo. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2008 06:49 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: torrete13
Najlepsie je, aj koli estetik,e ho dat do zadneho rohu a vyvod mozes nasmerovat podla rastlin. Aby ti ich zbytocne neohybalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 21:25 torrete13 Re: Barney
Mam 120 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 20:53 Muž Barney [61] Re: torrete13
Jak velké bude to akvárko ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 20:30 torrete13 – umisteni vnitrniho filtru
Ahoj, zakladam nove akva. A chtel bych se zeptat jestli zalezi na umisteni vnitrniho filtru nebo ne? A taky jetli nevadi, kdyz ho prekryvaji rostlinky? Diky za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2006 13:06 Michal Re: pavel
Já mám vnitřní filtry ponořeny cca 4 až 5 cm pod hladinou. Hladinu mi čeří tak akorát a zároveň jsou nehlučný. Na hladině nebo mírně pod hladinou mi přisával vzduch nebo vrtulka začala chrastit a filtry byly hlučné. A čeření vody bylo tak velké, že bych musel mít vodu tak 10 cm pod okrajem akvária. A ryby se z hladiny neměli šanci najíst. Záleží na doporučení výrobce většinou to je v návodu uvedeno. Některé filtry dokonce musí být vzhledem ke své konstrukci ponořeny. Pokud budeš filtr kupovat tak kup nějaký, k jehož vrtulce není z hlediska ryb snadný přístup. Již se mi stalo, že do filtru výstupním otvorem vlezla rybka (sumeček, krunýřovec) a vrtulka ho umlátila (jednalo se o menší rybky, které se do otvoru vešly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2006 20:06 pavel – vnitrni filtr
prosim poradte.Začínam s akvariem. vnitřní filtr ma být celý ponořen pod hladinou,nebo vývod z filtru na hladině.díkes

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2982x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8273-umisteni-maskovani-vnitrniho-filtru