Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gumové přísavky

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Gumové přísavky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2022 21:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: VLAZA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2022 21:36 R Muž ctibum [6870] Re: VLAZA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2022 21:14 Muž Sha [500] Re: VLAZA
Vzít přísavku a navštívit akvaristickou prodejnu nebo lépe burzu. Mnohdy stačí i drobná úprava částečně nevyhovujícího segmentu a je vyhráno. Vždyť co akvarista to kutil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.06.2022 20:16 Muž VLAZA [2] – Přísavky na topítko
Dobrý den,
mám topítko Diversa Thermo plus 50 a přísavky už nedržely a navíc už barvily vodu
topítko má průměr 27,1mm a výrobce samotné přísavky neprodává a tak hledám a hledám a nemůžu nic za rozumnou cenu najít mohl by mi teda někdo poradit co bych měl použít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 16:47 Žena ola [31] – Fluval fx4
Ahoj všem. Mám filtr Fluval FX4 a potřebuji nějak přichytit na sklo vývod filtru do akvária. Original příslušenství nemůžu použít, protože mám hadici skrz otvor v krytu a tak tak se vejde. Existují nějaké přísavky s průměrem a silou udržet hadice Fluvalu? Či jiná rada? Moc díky. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2014 11:02 R Muž Silent [5949] Re: zervan
Já mám těchto přísavek více a když začnou dělat neplechu tak ty nefunkční vyměním, nechám je nějakou dobu mimo vodu a ony se zase samy "zprovozní". Materiál se vrátí do původního tvaru a jsou zase plně funkční. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2014 10:42 Muž zervan [1123] - Rostliny – prísavky Eheim
Mám problém s prísavkami Eheim - či na čerpacej hlave, ohrievači alebo na rozstrekovacej rampe externého filtra, po pár mesiacoch postupne od vonkajších okrajov sa odďalujú od skla, proste sa okraje stáčajú, keď to presiahne určitú mieru, tak už samozrejme nemajú ako držať. Robí to aj v druhom akváriu. Zaujímavé je, že iné prísavky mi to nerobia ani po rokoch, len tie Eheim. No a sú celé pokryté niečim bielym, asi baktériami, Neritiny to niekedy očistia, keď tam zabúdia. Robí to aj vám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: geminika
Jj funguje to taky to dělám, hodím je do hrnečku a zaleju vodou z konvice a necham je tam třeba 15 min. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:00 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Dano
Toto som ešte nepočula. Máš to vyskúšané? Ako dlho ich treba variť, alebo stačí len prevariť? Tiež mám plnú krabičku (ne)prísaviek a neviem, čo s nimi. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2010 14:53 Dano – Prísavky
Stačí ich prevariť a sú ako nove!
potlesk
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:19 zeck Re: prisavnik
Jak které ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 19:59 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Cierne prisavky su najlepsie. Su aj drahe ale fakt paradne. Ako viem vyrabaju ich iba kvalitne znacky znacky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:45 zeck Re: radekbartik
Tak tu jednu přísavku vyhoď a kup novou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 14:32 radekbartik Re: ghostik
ctyři z pěti drží a jedna ne a ne, když dám pod ní silikon tak už ho pak ze skla nikdy nedostanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 13:58 zeck Re: radekbartik
Tak kup lepší přísavky, vono je několik druhů, musíš vybírat jen ty kvalitní, některý stojí za prd ne
Jednou jsem koupil přísavky v obi a když jsem jí přisál na sklo, tak se konce přísavky zvedli, hrůůůza :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 13:37 Muž ghostik [81] Re: radekbartik
Silikonem palec :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 13:35 radekbartik – jak udržet přísavku bezpečně na skle
máte někdo prosím radu jak udrřet bezpečně na skle přísavky, pořád se mi stává že některé nechtějí držet, díky za tip

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 21:54 Muž matrix069 [79] Re: ustavprochore
s tým silikónom by som to neriskoval-olej do vody smich ,osobne mám skúsenosť(priesvitné prísavky),že proste prísavky po čase stvrdnú,prípadne sačí že stvrdne ich kraj a tým pádom netesnia,odlepujú sa. Jediné čo mi pomohlo bolo nahriať kraje prísavky zapaľovačom(neprehnať to,inak ju môžete rovno vyhodiť) a ešte teplú pritisknút na sklo(hocikde),keď sa schladí ju odlepiť a nalepiť tam kde potrebujeme. Ale tak ako už ktosi napísal: Stojí to pár korun,kúpiť nové!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 18:22 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: ustavprochore
to sa neoplati nova stoji par korun,a je lepsia ako ta stara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 18:18 Žena ustavprochore [567] Re: karelxh
v nějakém starém tématu jsem tu četla cosi o "oživování" přísavek silikonovým olejem... os. zkušenost nemám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 18:00 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: karelxh
podla toho zcoho su vyrobene te prisavky najlepsie su cierne te ti neodpadnu ale niektore zelene som mal ani chvilu nedrzali,a hlavne musi byt aj sklo vycistene X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 09:36 Muž LangMaster [24] Re: karelxh
Copak přísavky ty mužou být čisté a co sklo?Někdy stačí otřit stěrkou sklo a hlavně se mě osvědčilo přilepit ji pod vodou ne na suchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 09:10 karelxh – gumové přísavky
Může mě někdo poradit, co udělat s gumovými přísavkami ˇfiltr, topítko), aby se neodpepovali od skla? Odmaštěné jsou, vytlačený vzduch také. Z chemi používám, pouze pouze PREVENT.
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 14:48 Muž PT [89]
muj (novy) molitanovy filtr taky obcas vyplavaval a pak zase jindy drzel. Pak jsem si vsiml, ze kdyz uz drzi (dlouhodobe), tak je nasikmo (lehce) opreny o zadni stenu. (mam ho vzdadu na bocni stene). Vypada to jakoby chtel plavat spodkem vzhuru a jak se otacel tak se zasek prave o ten zadek a drzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 10:51 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Lučíšek
Jestli máš nějakou neobvyklou přísavku, vem ji sebou do obchodu a uvidíš. Některé přísavky mají různá uchycení na fitr... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 10:35 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Lučíšek
pokud jde o obyč přisavky,tak v každé akvaristice:-)::X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 10:32 Žena Lucíšek [2] Re: Norton
nejspíš to bude Shark, ale nějaký pra pra dědeček těch, co se dělají dnes, podědila jsem ho po taťkovi - ještě jedna hloupá otázka, kde tedy koupím ty nové přísavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 09:36 Štěpán Re: Štěpán
Tak to funguje! Moje stará zelená přísavka drží jako zamlada! :-D

Ještě bych dodal - vyčistit nejenom sklo ale taky přísavku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 09:30 Štěpán Re: Lučíšek
Ještě stojí za úvahu přísavky mírně navlhčit silikonovým olejem. Je nezávadný. Nikdy jsem to ještě nezkoušel, tak mě napadá, že klidně můžu, nějaké staré přísavky tu mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 09:23 Muž Norton [109] Re: Lučíšek
A jaký filtr používáš Lucko? Uvádíš klasický molitanový a na fotkách vidím Shark. Ale zpět k přísavkám, možná budou chtít vyměnit. Jinak přísavky přitláčet tak, aby nebyl vytlačen všechen vzduch a zbyla uprostřed malá bublinka. Vyčištění skla před "přicucnutím" je samozřejmost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 09:22 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Lučíšek
Kup s nové přísavky... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 09:15 Žena Lucíšek [2] – přísavky na filtru
jak mám připevnit filtr, když my přestavy "přisávat" přísavky u filtru, aby to nějak vypadalo, není na to nějaký fígl, zatím je přišněrován kouskem niti, ale stále se otáčí a je nakřivo, takže to nevypadá hezky :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8252-gumove-prisavky