Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat břidlici v okolí Prahy

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Kde sehnat břidlici v okolí Prahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 22:20 Žena BBchory [858] Re: lukas
No, ostrohranných břidličných šutrů mám plnou zahradu, ale nevím, jestli je to ta břidlice, po které toužíš. Valounky jsem lovila z Vltavy u Mostu závodu Míru, pár velkých ještě mám a používat do akva je nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 13:22 lukas – Černá břidlice
Zdravím :) mohl bych se zeptat,kde bych v Praze nebo okolí mohl sehnat černou břidlici, jde mi o pár kamenů do akvária. Děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2017 11:02 Muž Kubaa [718] Re: UtopenejKapr
V řece? Vyrazil bych někam k Sázavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 21:32 UtopenejKapr
Měl bych podobný dotaz, jen mi nejde přímo o břidlici. Neznáte někdo v Praze nebo blízkém okolí nějaký flek, kde by se daly nasbírat nějaké pěkné velké dekorativní kameny (valouny tak 1 - 5 kg)? Ideálně něco, co neovlivňuje vodu...
A nebo nevíte, kde by se v Praze dalo za rozumný peníz něco takového koupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.07.2016 12:32 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: ctibum
Podle mě je lepší jít zezhora protože člověk je od přírody hamoun a tak nejdřív sbírá i jakž takž vyhovující šutry aby po pár desítkách metrů našel kameny více vyhovující původní představě a o kus dál pak i ty zcela vyhovující. Takže pořád jen vyhazuje to, co nasbíral chvíli před tím a zbytečně se s tím vláčel :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 14:27 R Muž ctibum [6920] Re: Ji333
Já šel taky jen pro pár tenkých černých do krevetárka X-) 20 kilo hnědých do velkýho je navíc... :)
A kořen se asi rozvaří, je z toho trochu naměkko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 11:22 Ji333 Re: ctibum
Já se tam chystám příští týden. smich Jen pro pár tenkých, tak snad se zadaří také, ale ten kořen to je pěkný bonus. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 10:38 R Muž ctibum [6920] Re: Ivoš
Fotka k příspěvku Super místo, díky za tip! Parkoval jsem dole, dá se hned u červený. K nejbližšímu kamení je to tak 200-300 metrů, voda je hodně nízká a příjemně osvěžující na nohy...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.07.2016 11:10 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Kam na břidlici v Praze
Pokud by si někdo chtěl udělat nenáročný pěší výlet třeba i s rodinkou a přitom si nasbírat břidlici (malou, velkou, tlustou, tenkou), tak doporučuji výlet do Károvského údolí, kterým teče potůček jehož koryto je vystlané krásně omytou břidlicí - stačí si jen vybírat a ládovat do batohu.
Doporučuji vyrazit od Hradiště po žluté (viz. mapka) protože tímto směrem je to pořád jen z kopce.
Dole u Vltavy už je jak silnice, tak železnice, tak i cyklostezka, takže se to tolik nepronese.
mapy.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 00:49 Muž ludasvoboda [2] – Stromovka
Nasbíráš si jí ve Stromovce, poblíž vlakového nádraží Bubeneč, za viaduktem.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 10:05 Muž aladar [902] - Obojživelníci
Kvalitní graptolitová břidlice je v Praze a okolí na spoustě lokalitách,pro kolegy akvaristy jí nosím z Černé rokle v Radotíně,je v ní spousta mušliček a má úspěch.Je to ovšem chráněná lokalita,takže omezeně a samo zdarma :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 07:20 Muž muťa [554] - RostlinyRe: ViktorX
Já koupil břidlici v Hornbachu v akvaristice. Nádherné kusy - čisté, zabalené ve slídě. Ceny byly od 25Kč za kus a pak výš, dle velikosti. Možná v Praze taky budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 21:51 tomasg Re: ViktorX
Mě by zajímalo kde přesně se dá sehnat břidlice na té Jenerálce? Popřípadě typ někde Kladno, Slaný, okolí. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:15 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: ViktorX
jinak se dá koupit :-D a sehnat v lese :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:14 Muž Banny [0] - AmerikaRe: ViktorX
Modřanská rokle, nasbírej si v potoce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 11:02 Muž ViktorX [474]
A kde v Praze? Krumpáč už mám ;-) A hele, z jiného vlákna - (Roman): troja, nad zoooooooooooooo (Ivulik1): V ZOO v Troji. Nahore na kopci se to tam vali vsude :-) (Sadman): ..Skvělou břidlici (viz. moje pozadí) jsem sehnal na Praze 6 na Jenerálce.. (Loxcom): ..zajdi si do Modřanské rokle je jí tam spousta asi v polovině cesty k přehradě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 11:22 Loxcom – Břidlice
Jestli to chceš spojit s hezkou procházkou zajdi si do Modřanské rokle je jí tam spousta asi v polovině cesty k přehradě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 20:17 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Danila
Tahle skála vypadá mnohem líp než tak, ze který sbírám já :-D Rozhodně vypadá mnohem přístupnější (Já u Sázavy tu skálu musím přelejzat, abych se dostala k místu, kde ta břidlice není v hlíně :-D)

PS: Kdyby měl někdo z okolí Sázavy zájem sbírat břidlici tak je to u Pikovic nebo vlaková zastávka Petrov u Prahy, asi 5km od toho místa je Medník. :-) Koleje vedou podél břidlicový skály. Ony jsou vlastně i na tý břidlicový skále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 19:59 Žena Danila [4489] - SumciRe: ječmen
Fotka k příspěvku Já chodím na břidlici do Černošic - než tohle rozeberu, bude to asi trvat:-) jsou tam nádherné plátky a kusy, takže odpadá štípání...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 11:17 PPro Re: ječmen
V Praze 6 na Jenerálce je starý lom, odkud jsem dřív břidlici do akva nosil. Nevím, jak je to teď přístupné
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 08:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ječmen
Celej Barandov je přidlice..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 08:43 ječmen
Zdravím.Jsem z Prahy a také sháním břidlici.Bylo by možné přesněji určit místa kde se nachází?Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 00:27 dest Re: PaDa
tak tak taky sem si dneska pritah trosku vice nez sem nakonec poouzil do new 1500 este neco z toho vyberu ale pokud nekdo bude chtit muzu darovat pripadne ukazat odkud to pochazi :-D ( stara rozpadajici se zed) :) mam ji oblozenou cele venkvni jezirko i sem nasel par kaminku prez metr dlouhe takze krasna deko na vejsku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2009 23:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: dest
U mě ve sklepě je k dispozici plná velká krabice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2009 23:16 dest
bridlice je i kousek od prahy od jizniho mesta se da najit několik kvalitních kamenu nejruznejších rozmeru od malinkatejch az po metr x metr smer jesenice pruhonice a pod :)
kreminku a oblazku je zase dostatek v radotine co kopou tunely tma je hornin vseobecne vice :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 17:42 Muž Sadman [0]
ahoj, řešil jsem podobný problém...
Skvělou břidlici (viz. moje pozadí) jsem sehnal na Praze 6 na Jenerálce.
Kdybys chtěl znát detaily, tak napiš na email neb raději icq(případně SZ)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2009 09:34 Ivulik1
V ZOO v Troji. Nahore na kopci se to tam vali vsude :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 20:53 houbeless Re: GHjlo
mozna nejake starsi ruiny - bridlice ze strech. v prirode jsem videl krasnou v okoli Rabstejna nad Strelou - ale to neni uplne blizko Prahy. Ale zase je to pekny vylet, tak to muzes spojit ;)
Pokud ti jde tedy o tuhle cernou bridlici. Pokud mas na mysli jilovitou bridlici, tak te je mnohde dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 19:45 Muž Gordon [22] Re: GHjlo
zkus nějakou burzu, každou neděli je nějaká, jsou tady v akvích, tam by mohly být, popř. se můžeš s někým zkusit domluvit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 15:43 GHjlo Re: klm007
Levně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 10:28 Muž klm007 [114] Re: GHjlo
V Hornbachu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 09:41 Muž LangMaster [24] Re: GHjlo
Hele sice nejsem Pražák a co Barandov tam snad jsou i skameněliny a skala je holá ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 23:03 Muž Roman [100] - CichlidyRe: GHjlo
troja, nad zoooooooooooooo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2008 22:59 GHjlo – Kde v Praze sehnat břidlici
Kde v Praze nebo v blízkém okolí seženu placatou břidlici?
Předem děkuji za typy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2007 17:46 Ploutev Re: vencisimo
Fotka k příspěvku Ano, v botanické na kraji je břidlice - vyfotila jsem ji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:38 Muž vencisimo [7]
já jí sehnal dost před rokem v Praze(myslim že Trója), tam jak je u sídliště zadní vchod do botanický zahrady(jak je tam ten skleník, ne univerzity Karlovy), tak tam byla(možná furt je) taková halda a v ní je spousta placáků břidlice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 17:46 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Michal
Krásnou břidlici mají v Hornbachu ;-) Kup ty největší kusy a ty si pak rozsekej(je to mnohem výhodnější než kupovat ty malé kousky)... Jinak nejlvalitnější břidlici co jsem zatím viděl byla v okolí Křivoklátu(kousek za Prahou)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 16:35 Michal – Břidlice - Praha
Dnes jsem jel kolem obchodu s okrasnými kameny a prodávali tam krásně černou břidlici. 1kg/15Kč = třeba tohle info se bude někomu z Pražáků hodit X-) Pro orientaci zasílám mapku..

@sa=s@st=s@ssq=%C5%A0t%C4%9Brboholy@sss=1@ssp=133038080_135482368_133504000_135899648" target="_blank">www.mapy.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 17:36 Muž Roman [100] - Cichlidy
já bral břidlici tady v praze troji, když se bagrovala fatamorgana.tam se válelo spousta i 1,5m velkých desek.Sice je fkt že pro stavebnictví to nemělo tu správnou barvu,ale do nádrží to je dobrý.Tzn.že v okolí prahy to podloží místy tohoto tipu je. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2006 13:42 Muž tau [14] Re: diar
v obi na proseku prodavaj paletu za 500... kdyz poprosis tak ti par kousku daj (nebo si to proste staci vzit - maj to pred vchodem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2006 14:24 Lukas Re: diax
zkus hobby market ,nebo nějaké stavebniny. a 100% ji seženeš v nějakém kamenictví ,nebo okrasných zahradách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2006 11:44 diax – Břidlice
Rád bych si vyrobil akva pozadí z břidlice, neporadíte mi prosím někdo kde sehnat v Praze či středních čechách břidlici za rozumnou cenu. Díky. Diax

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2155x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8250-kde-sehnat-bridlici-v-okoli-prahy