Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium přesahuje skříňku

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Akvárium přesahuje skříňku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 19:35 R Muž romant [27987] Re: jerseyy
Problém to nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2018 18:39 Muž JerseyVonHusov [0] – přesah
Fotka k příspěvku Ahoj, mohl by být tento přesah (1cm) směrem do zdi u akva. 20l problém, nebo vydrží?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 12:11 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Bejrun
Obava je na místě, to by ruplo ne

Pokud se rozhdoneš to podložit deskou, tak ta musí být 100% stabilní a nekroutit se pod hmotností akvária ani o milimetr. Vhodná je např. kuchyňská linka. Uvědom si, že akvárium stojí jen na stěnách a dno se podkladu vůbec nedotýká. Proto musí být tyto stěny v dokonalé rovině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2017 23:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Bejrun
Dej pod akvárium desku stejných půdorysných rozměrů, zatížení se přenese a budeš to mít sichr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 22:52 Muž Jarry [1437] Re: Bejrun
Jak přesně přesahuje? Kdyby to mělo být po stranách, neměl bych strach. Vlastně asi ani kdyby to přesahovalo i vepředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 22:24 Bejrun – Akvarium přesahuje
Ahoj, mám stejný probblém, dostala jsem akvarko 130l tetra set, zaoblené, přesahuje o cca 1-2 cm, ptám se tedy zkušených, zdali nebude problém, že by akvarium mohlo prasknout nebo tak. Budu ho mít na místě kde se kolem něj nechodí takže by člověk o akvario neměl zavadit. Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 13:42 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Souhlas. U nějakých truhlářů by to možná šlo zdarma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 13:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: VojtaMohel
Ackoli to se slusnou pravdepodobnosti vydrzi i vecne (jen muj usudek), pro klid duse bych cele akvarium podlozil laminem po cele plose. Kdyz ho zvolis ve stejnem provedeni jako je stul, a nechas ohranit, nemusi to byt nijak rusive. Narezani na miru i s ohranenim v ruznych obchodech BAU-NECO neni ani cenove zadna hruza, specialne u desticky 60x30cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 13:20 VojtaMohel – 60l
Ahoj, mám akvárium 60x30x30 a mám pod ním plastový rámeček, jenže i s rámečkem přesahuje o 3cm přes stůl myslíte že to nějak vadí ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:21 Muž Ciffik [761] - Rostlinyzákon schválnosti
Jak to tak bejvá, prdne to. Dřív nebo později do toho prostě někdo bouchne. Obvykle jak naschvál se to povede tomu, kdo si dává nejvíc pozor a upozorňuje ostatní - majitel/provozovatel...

Už jste uvažoval nad pojištěním proti prdnutí. Zase tak drahé to není...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2013 15:46 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: sportsmen
Pokud bys měl ten přesah někdy v rožku u stěny tak je jakš takš šance, že do toho někdo nebřinke, ale uvědom si ten prů...r kdyby to prasklo a všechny bylo na podlaze, o patro níž na stropě, podlaha vzdutá. Fakt to za to nestojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 15:38 Muž Yirka [9126] Re: sportsmen
Ale ono to není o tom, na čem to stojí, ale o tom co píše Haimdol. Já osobně bych do toho takto nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 13:55 R Muž Silent [5949] Re: sportsmen
Přesah problémy dělat nebude. Jen je třeba dávat velký pozor při provozu hlavně na přesahující rohy nádrže. Stačí neopatrný úder a je to v p****i. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:43 Muž DrChila [243] Re: sportsmen
a co uříznout desku a dát jí pod akvarium? u 90L akvaria už přece jenom je nějaká váha a já osobně bych to radši ani nenapouštěl. A nebo z jeklů si nechat svařit jakoby místo desky podstavec ktere tu váhu udrží jak prd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 12:13 Muž sportsmen [62] Re: Yirka
Možná jsem to nepřesně napsal, ale tu desku tam dávat nechci, rád bych tu nádrž postavil na skříňk tak, aby mi na každé straně o 8cm přesahovala. Nemá to tak doma někdo podobně udělané? 8cm přesah není skoro nic. V odchovnách jim to stojí na několika cm a celé nádrže jsou ve vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2013 07:13 Muž Yirka [9126] Re: sportsmen
Osobní zkušenost s přesahem nemám, ale je to jak píšeš. Deska pod akváriem o tozměru nádrže to vyřeší. Zvláště, když těch 8cm není zase tak velký přesah a nehrozí, jak píšeš, poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:15 Muž sportsmen [62]
Ahoj kamarádi, už jste to řešily, přesto se zeptám, zda někomu z vás akvárium skříňku přesahuje a o kolik. Chci umístit novou nádrž na starou akva skříňku. Šířka skříně koresponduje se šířkou akvária, ale na délku by nádrž z každé strany přesahovala 8cm. Deska to vyřeší ale nemáte někdo zkušenost s přesahem? Když si vezmu jak jsou dělané některé odchovny, akva stojí jen na rámech a jinak jsou celá dna ve vzduchu, tak by to nemělo nic udělat. Okolo nádrže nebude žádný pohyb a nehrozí ani uražení rohů.

Jen pro doplnění:
nádrž má 90 litrů
tloušťka skla 6mm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.01.2012 22:06 Muž sollik [257] - CichlidyRe: j0hny
Yirka psal o laminu - tedy třívrstvé dřevotřískové desce na kterou je za vysokého tlaku a teploty nalisována vrstva pryskyřicí impregnovaných papírů. O foliovaných deskách nebyla řeč. Netusím jak je to u vás, ale v Liberci není problém lamino koupit. Běžné dezény z produkce Kronospan mají skladem, taktéž Humpolec bývá. Zbytek není problém objednat a do dvou dnů je na prodejně. Na objednávku Egger, Glunz, Thermopal. Spousta lidí hází lamino a foliované či jiné desky do jednoho pytle a pak všichni píší, že skříňku z lamina pod akvárko NIKDY !!!
Jen bych ještě rád podotknul k tvé poznámce o "polském nábytku": Je pravda, že v polsku je spousta malých firmiček, kde Jacek s Maczkem mydlí v garáži bedny na brambory a u nás se to prodává jako nábytek :-D , ale je tam i spousta firem které splňují ISO a produkují kvalitní výrobky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2012 12:27 Muž j0hny [86] Re: Yirka
Co mate furt s tym laminom hmm material na vyrobu polskeho nabytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:07 philipt Re: Cosmogagy
vobec nevadí že nesedí šírka, treba odrezať kus lamino dosky vo velkosti podstavy nádrže, osobne by som to rovnomerne rozložil teda ak ti chýba 10 cm dal by som dosku 5cm za a 5cm pred, a máš to aspoň symetricky rozložené, samozrejme na dosku nejakú podložku pod akva, polystyrén alebo polyetylén (odporúčam).. to všetko sa tu už vlastne spomenulo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2012 07:54 Muž Yirka [9126] Re: Cosmogagy
Na stůl bych uřízl laminovou desku v rozměrech nádrže a ten polystyren bude každopádně stačit 10x slabší, tedy 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 21:01 Muž j0hny [86] Re: Cosmogagy
Poloz pod to dostatocne velku preglejku + 4az5 cm tlusty polystyren a nemusis sa nicoho bat. Samozrejme ked to ten stolik ustoji :-D Ale pises ze uneslo 300L malawi, tak snad pohoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 20:55 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
Dostal jsem nabídku za slušnou cenu odkoupit akvárium o rozměrech 90x70, výška 40cm.. problém je ten že stůl na akva mám jen v rozměru zhruba 100x60cm. Takže by mi akva stůl přesahovalo o 5cm vepředu i vzadu. Šlo by jej na ten stůl dát, pokud bych pod akva dal třeba 10cm tlustý polystyren, rozloží se ta váha? nebo to raději nemám riskovat? S nosnosti stolu problém není, stávalo na něm 300L Malawi akvárko..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 10:08 Muž Imothep [1] Re: VVV111KKK
Ja myslel ze to zas az tak vadit nebude.Je to opravdu tak nutne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 17:15 Muž Stenly [44] Re: Imothep
Rozhodně dej pod akva desku o půdorysné velikosti (lépe o nějaký cm větší)a na tu desku polyš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:33 Muž VVV111KKK [61] Re: Imothep
Já bych pod to dal pro jistotu to lamino, jak popisují níže. Pokud na hrany příjde i ABS lišta bude to vypadat i velmi pěkně. Rozměr 80cm bych pro jistotu udělal o ca 1 cm větší tj. 81 cm. Podle mě tak zabráníš nechtěnému ulomení, zalomění, vyštípnutí rožku nebo hrany.
K tomu bohužel dochází docela často. Pod to polyš, a není co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:07 Muž Imothep [1] – Troch kratsi skrinka.
Akva 80x35x40 a stolek ma 78.5x40
Vadi to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 11:06 Muž Yirka [9126] Re: Štěpán
To žiješ trošku v jiném světě, protože oboustranné akvárium ve zdi je interiérově něco zcela jiného než akvárium v prostoru či u stěny, ale nehodlám se o tom dále dohadovat poněvadž nakonec je to každého svobodné rozhodnutí jak a kde nádrž umístí a já jsem hovořil pouze o svých vlastních zkušenostech. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 09:04 Štěpán Re: Yirka
To je úplně to samé. Akorát jednou je akvárium celé venku a jednou je částečně zapuštěné do zdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 08:23 Muž Yirka [9126] Re: Štěpán
Ale to je, nezlob se, trošku o něčem jiném.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 21:07 Štěpán Re: Yirka
Yirka napsal: dovedeš si představit jak nádrž vyčnívá ze zdi Většina akvárií ve zdi zapuštěná není a vyčnívají mnohem víc ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.10.2008 17:04 Muž Yirka [9126] Re: Štěpán
No já hovořím z vlastní zklušenosti, rybek jsem se neptal, ale můžu říci, že rybky v mém oboustranném AQ jsou mimořádně klidné a soukromí mají dost. Když to porovnám s kamarády s "normálními" nádržemi, tak i lekavé ryby jakou jsou např. čichvaci jsou v mém AQ opravdu klidnější než u nich. To je zase moje osobní zkušenost.
BTW-dovedeš si představit jak nádrž vyčnívá ze zdi-já moc ne a mnohé manželky a přítelkyně by asi taky nejásaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 13:25 Štěpán Re: Jurasekch
Pokud ta tloušťka akvária vychází z tloušťky zdi - to akvárium se dá udělat tlutší a nechat do přečnívat a podepřít v místnosti, kde to bude méně vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 13:18 Štěpán Re: Yirka
To jsem nikde nečetl, na to jsem přišel sám. Vycházím z potřeb ryb na trochu klidu a "soukromí". Na potřeby ryb se často hledí až na posledním místě, což je dost divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 09:10 Jurasekch Re: Yirka
Akvárium bude v tmavé místnosti bez oken. Na dně bych chtěl mít černý písek a po celý délce nějaký kořen či větev a plno rostlinek. Uvidím jak to bude vypadat, později bych mohl i když nerad, nalepit tapetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 08:36 Muž Yirka [9126] Re: Štěpán
Průhledová akvária se mají dělat ještě "tlustší" než standartní, v tomhle případě alespoň 60 cm. Ona průhledovíá akvária totiž NEMAJÍ VŮBEC BÝT PRŮHLEDOVÁ, ale jenom pozorovatelná z obou stran.
Zajímavá informace-poučka,to jsi někde vyčetl nebo máš průhledové AQ?

Jinak to Jurasekch: Coby vlastník průhledového AQ neonky moc nedoporučuji (ač jich pár taky mám), protože v průhledovém AQ bez tmavého pozadí ti zejména přes den nikdy pořádně nevyniknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 22:33 Muž deathfoe [58] Re: Jurasekch
Jo s těmi 50ks jsem to přehnal, ale aspoň jsem to měl dobrý odhad na to co tam chceš dát. No myslím že by se k nim hodili na dno nějací krunýřovci a pancéřníčci a pak možna pár čichavců, ale o těch nevím jak jsou nároční na výšku vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 22:18 Štěpán Re: Jurasekch
Ty rozměry jsou VELICE NEVHODNÉ a to že to má být průhledové akvárium to ještě zhoršuje. Průhledová akvária se mají dělat ještě "tlustší" než standartní, v tomhle případě alespoň 60 cm. Ona průhledovíá akvária totiž NEMAJÍ VŮBEC BÝT PRŮHLEDOVÁ, ale jenom pozorovatelná z obou stran. Na druhou stranu se má vidět jenom škvírami mezi bohatým osázením rostlinami. To 25cm tloušťky prostě neumožní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 19:27 Jurasekch Re: deathfoe
Přeně tak, chci si tam dát hejno neonek. Takových 20-30 ks. ale nevím jaké další ryby by se tam hodily. Navíc bude průhledové, takže bude asi velký problém s úpravou akvária, aby jakž takž vypadalo. Nejspíš sehnat nějakou dlouhou větev doprostřed atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 18:28 Muž deathfoe [58] Re: oldkiwinka
Dělá to teoreticky slušných 122 litrů a pokud si tam dá třeba jen hejno 50-ti neonek, tak těm to bude vyhovovat dokonale. Určitě má k těm rozměrům důvod, tak proč to hned označit za hloupé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 17:15 oldkiwinka Re: Jurasekch
Proč tak hloupé rozměry?? Taková nudle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2008 13:26 věd. Re: Nomen
Taky doporučuji dát uříznout desku na míru a ještě pod akvárium umístit měkkou podložku , protože stačí zrnko písku a ... následky si umí každý domyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2008 13:25 Muž deathfoe [58] Re: Jurasekch
Téma přesně pro mě, tohle taky řeším, že mám stůl 90x44 a chtěl bych tam dat větší akvárium, to s tím poškozením rohů me hned nenapadlo, takže jak už tady někdo radil - koupím si desku o něco větší než akvárium a přidělám ji na ten stůl. Díky za inspiraci :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 13:13 Nomen Re: Jurasekch
Vydržet by to mělo absolutně v pohodě, ale neriskoval bych to. To je tak velký problém si zajet do Obi/Baumaxu/Hornbachu/... a nechat si uříznout desku 120x25 cm???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2008 12:13 Jurasekch – Širší akvárium než deska podstavce
Mám akvárium o rozměrech 140x25x35 (dxšxv),síla skla 8 mm, síla skla dna 10 mm. Zajímalo by mě jestli by vadilo, kdybych toto akvárium položil na desku podstavce o 5 cm užším (20cm) a to tak, že by přečnívala akorát jen jedna strana dna akvária. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 12:54 Humik Re: FidoBMX
Tak tak radšej podložit.Pokial niečim ťukneš po strede steny akvária tak je menšia šanca že ho poškodíš ako ked trafíš hranu . Aj sklo má svoju pružnost ale náraz do hrán može znamenat potopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.09.2008 09:48 Muž Roman [100] - CichlidyRe: FidoBMX
Nevadí to, ale pro bezpečnost podložit deskou stejného či většího rozměru jako je půdorys nádrže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2008 21:13 Štěpán Re: Polux
Přečnívání není problém ani tak kvůli pevnosti akvária ale protože se do těch odhalených rohů/hran může něčím praštit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 17:52 Polux Re: FidoBMX
Radsi bych udal novou skrin aby to pekne sedelo jde jenom o jednou a jestli mate naky vetsi akva ktery by vam pak ruplo takby to udalo celkem slusnou paseku.Takze bych neryskoval a udal novou skrin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 17:46 Muž Yirka [9126] Re: FidoBMX
Ještě jedna podstatná otázka, jak je ta nádrž velká-jaký objem?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3925x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8203-akvarium-presahuje-skrinku?od=51