Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak rozmnožit Riccia fluitans

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Množení rostlin 

Jak rozmnožit Riccia fluitans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 10:40 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Koukám že soudruzi udělám pokus, nechám jednu nádržku na ricii a přidám normální množství hnojiva, prostě víc pmdd který by už asi krevetkám vadilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 11:45 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: LiborSprysl
Však píšu světlo no a když přesto neroste tak pmdd. U krevetek ji mám a byla prachmizerná, rozcupovaná na slabounké kousíčky. Krevet tam bylo cca 300ks na 30L 3x denně krmené a přesto byla bídná. Tak jsem vzal stříkačku, natáhl 0,5ml pmdd a 3ml vody, uňahňal kousky riccie do chomáčku a pokropil tím pmdd. Při výměně vody (co 3dny) zopakuji výše zmíněné a riccie začala sílit a dělat pevné chomáče. Také přeji pěkný a bezstarostný rok 2011. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 10:35 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
... tohle je na mě moc vědecký, a proto vám napíšu něco srozumitelnějšího:

v Bettarku (v presentaci) máme v každé kóji kousek Riccie, no kousek, už jsou to pěkný drny...
... nic nikde nepřidáváme, žádný PMDD, ani Fergie, jen ty Bojovnice.
.... ani nijak moc nesvítíme, je to na chodbě, spíš takové šero, hlavně teď v zimě...

Proto kdyby někdo chtěl tu správnou vodu, není problém, rádi vám ji vyměníme v poměru 1:10 plus bonus (jeden drn Riccie).....
Podle mě je Rúst Riccie ovlivnět přítomností Bojovnic, proto neváhejte a s vodou i Ricci Vám nabízíme i ty rybky...
.... a to už se vyplatí palec

Ještě to srnu,
světla moc netřeba, jen bojovnice, vodu od nás a Riccii - taky od nás....
Teď mě napadlo, často krmíme patentkama, třeba to má taky vliv na růst Riccie, ...ale samo že to musí projít trávícím ústrojím těch bojovnic a správnou skladbou bakterií v nádrži. Ty udržuje ve správné kombinaci UV (KSČ) Lampa.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 09:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrBolíto
Je zlatá v nádržích, které jsou fakt přetížené - už jsem jak ti chudáci v obchodech, co neví, jak funguje to PMDD a co víc oni ho ani na krámě nemají, jak jsem si přečetl v jiném tématu. Přikláním se k tomu, že světlo je to zásadní a pak už jen dost živin - a ty povětšinou dají ryby:-) Hezký Nový rok:-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 00:41 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Bavím se o dostupných materiálech od výrobce, příbalovém letáčku. Nevím co je na tom nejasného, je tam dávkování a množství účinných látek a jejich forma, reach potká každého.
Jinak jsem chtěl skouknout rozdíl mezi právě dostupným PMDD :)
Tak na zdraví a ščastný Nový rok, a nepijte už tu vodu, jsou v ní ryby !!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 23:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Bak
Nevím, jestli oba máme na mysli tutéž "Ferku", ale já myslím tu, která vyrábí 4 druhy tekutých hnojiv.
Obávám se, že u žádného komerčního akvahnojiva vám výrobce nesdělí přesné složení...
Tohoto komfortu si užijete jen v případě PMDD, které si namícháte sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 23:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
No mně je to jasný že musí být komplexní složení živin, ale neznám právě to kýžené ferka složení :) Proto se ptám trošku jako retardo.
EDTA Fe mám možnost si umíchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 22:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Bak
...Chtěl bych zkusit Ferku substituovat...
Kterou Ferku máte na mysli? AQUASHADE?
A proč substituovat zrovna Fe EDTA?!
Pokud byste měl na mysli skutečně AQUASHADE, pak jde o komplexní hnojivo vč. fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 22:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
Tož a co ta Ferka, nemáte někdo příbalový letáček prísím prosím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 22:28 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Bak
Světlo a PMDD bohatě stačí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2010 22:23 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
Už jsem zjistil že se Riccia docela slušně rozpadne když nemá světlo, ale z jiného soudku, viděl jsem Ricci pěstovat pouze na vodě ze Želivky s přídavkem Ferky. Chtěl bych zkusit Ferku substituovat, co myslíte když zkusím přidávat více Fe EDTA? + samo že asi lehké dávkování pmdd + CO2 ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tudy
Šance je vždy. :-) Hlavně - když ji podpoříte světlem a živinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 11:04 Muž Tudy [330] - Krevetky
Koupil jsem Riccii a po vložení do akva se mi většinou rozpadla na malé kousíčky porůznu plovoucí na hladině. Je časem šance na pevnější plovoucí polštářky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:04 Muž Jirka [10] Re: Houmr94
Když chci rychle namnožit riccii rostříhám kousek nůžkama,dám do 30l akva,zavedu co2 z kvasnic a dám velkého panáka ferropolu.Svítím zářivkou 13w hubená trubice ,prodávaj to jako podlinkové osvětlení,ten plastovej kryt sundavám,zářivka "leží" na skle.Do měsíce mám po hladině pevnej koberec. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 07:44 Muž motýlek [275] – asi takto ...
ricie se rozmnožuje snadno na hladině - je ale lepší mít do startu větší množství a pokud to někomu darujete, tak také dát větší množství a nechat to pohromadě - pokud totiž je množství menší než malé ;-) , tak se stane, že se "ztratí" ...
jávský mech (měchýřovka?) je lepší mít přichycený ke kořenu a nehýbat s tím alespoň tak rok - pak se vytvoří nádherné "vrstvy", které navodí dojem absolutní přírody ... tak hodně štěestí palec

to co bylo zde původně deklarováno jako ricie - tak to je opravdu nejspíše jávský mech, ricie ano náhodou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 14:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Houmr94
úplně stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 13:47 Houmr94 Re: Sid
zjistil sem dnes pri predelavani akva ze je to na umelohmotne kouli pridelane...

je to bohuzel asi ten javský mech. Tak aspon jak se rozmnozuje ten javsky mech? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2008 13:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Houmr94
...je to ta riccie a je dana do sitky...a od ty sitky vede vlasec ke keramickymu krouzku kterej mam pod kaminkama...
Už jsem v obraze. :) Z doslechu vím, že se dají koupit polystyrenové (?) koule, obalené mechem nebo ricií, ukotvené vlascem k substrátu a "volně" se vznášející ve sloupci vody. :-)
Skoro tak hezké, jako klaun, který pomocí napouštění a vypouštění vzduchu (ze vzduchovacího motorku) neúnavně putuje ode dna k hladině a zpátky... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 13:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sprachys
...ta koule ze zacatku muze plavat... muze v ni byt vzduch... zkusi ji parkrat zmacknout ...
Vy si myslíte, že ta Houmr94ova kytka je Cladophora aegagropila, že? Já myslím, že to tahle řasa není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 09:14 Žena Voloďka [59] - TetryRe: DrBolíto
Fotka k příspěvku Přesně tak ano
Viz moje foto...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 22:17 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Houmr94
To nebude z 90% Ricie! Když má špatné podmínky rozpadá se na fragmenty, pokud se jí daří tak vytváří hustý bochánky, nikdy ale dlouhé šlahouny jako máš ty. Také bych řekl že to bude spíše jávský mech nebo nějaká řasa. Nevěř co ti napovídali v krámě, leckdy ani nevědí co prodávají!
Dej tu kouli na moment ven a vyfoť jí, nebo alespoň k přednímu sklu, takhle se z místa nehneme bez pořádného obrázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 20:05 Houmr94 Re: Page
No je to ta riccie a je dana do sitky jako by od pomerancu ale zelena no a od ty sitky vede vlasec ke keramickymu krouzku kterej mam pod kaminkama... a tim si ji muzu udrzet uprostred akva nebo nazacatku nebo az na hore a tak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 19:58 Page Re: Houmr94
Je snad ta "ricie" v nějaký síťce? Že drzí takovejhle tvar :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 19:57 Houmr94 Re: Yirka
No práve že tam bylo napsany Riccia Fluitans c myslíš že tu celou dobu řešíme jsetli to je ricia nebo jestli neni nebo co t je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 19:40 Muž Yirka [9126] Re: Sprachys
OK, a jak se ta tvoje koule jmenuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 19:33 Houmr94 Re: Sprachys
Ty sis ji koupil taky? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 19:27 Muž Sprachys [48] Re: Houmr94
ta koule ze zacatku muze plavat... muze v ni byt vzduch... zkusi ji parkrat zmacknout ;-) je dost mozny ze z ni pujdou bublinky... kdyz jo tak ji mackej dokud se nepotopi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 18:39 Houmr94 Re: Johan
dubyana to určit neni :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 17:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Houmr94
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 17:42 Houmr94 Re: Page
Jo page ale tahle se drzi na hladine ta koule co si mi poslal je na dně... coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 17:40 Houmr94 Re: Sid
Pošlete mi link na tu měchýřovku, ale myslim si že to jako riccia vypada akorat ty nitky to nema tak silny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.09.2008 17:40 Page Re: Houmr94
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 17:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Houmr94
To vám kdo nakukal, že takto vypadá trhutka? coze
Taky mi to nejvíc připomíná měchýřku. Jste si jistý, že máte v akvišku toto?!
www.biolib.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 17:20 Houmr94 Re: Johan
ee je to riccia to vim :-D ale jesli to uz muzu delit nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 16:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Houmr94
To na fotce vypadá jako něco mezi žabím vlasem a měchýřkou ne .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.09.2008 16:50 Houmr94 Re: poltergeist
Nevim co ti na tom nepripada jako ricia prodava se v kouli ale to bys mohl vedet..... Podivej se zde do atlasu rostlinek a najdi rcia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2008 16:40 Muž poltergeist [3] Re: Houmr94
no z tý fotky mi to moc jako riccia nepřipadá ale kvalita je teda dost špatná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 16:14 Houmr94 Re: DrBolíto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak takhle to tet u mne vypadá tak jestli uz to teda muzu prostrihnout.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 20:52 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Houmr94
No jestli prorůstá kousek jako foto 1 tak to odtrhni/ostřihni a nech na hladině.
Jinak musíš počkat až něco proroste, nebo pokud se dá síťka lehko rozdělat kousek uždibni a síťku opět zavři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 16:27 Houmr94 Re: Killer
Ok děkuji....
A slo by to udelat i nijak abych to nemusel rozdelavat tu kouli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 20:26 Muž Killer [133] - SumciRe: Houmr94
prostě stačí to roztrhat..já se tý mrchy nemůžu zbavit z hladiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 19:40 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Houmr94
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Není se čeho bát, pokud má dostatek světla a živin, tak roste roste až nestačíš vynášet kbelíky. smich
A jak se množí viz. obrázek.
První obr. oddělená část.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 18:00 oldkiwinka Re: Houmr94
Každá rostlinka ze sebe vyvodí další,a další.. Je to jak kdyby rostl jávský mech, atp.... Prostě se to jen začne rozrůstat, a je možnost, že ani nezůstane pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:57 Houmr94 Re: Johan
Nerozumim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:49 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Houmr94
Z každé části odtržené od trsu vyroste nová rostlina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:46 Houmr94 – Jak rozmnožit Riccia Fluitans
Mám dotaz,
Koupil sem si klasicky Riccia fluitan je asi na necem prirostla a do koule nejakou sitkou pripevnena na vlasci a jako tezitko je keramicky krouzek, ale docela rychle mi roste jeji slahounky uz jsou skoro vsude v malym 5-ti litrovym akva ;-) tak sem se chtel zeptat protože sem čet že se rozmnozuje trsama tak jestli ji mam oddelat od ty sitky z toho mam docela strach abych neco nepomrvil :-D diky za radu X-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 4689x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8154-jak-rozmnozit-riccia-fluitans