Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a hnojivo

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky a hnojivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2024 20:03 Muž 4Sima [1881] Re: Elektronikar
Dávám ho taky a krevetky ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2024 19:42 Muž Elektronikar [126] - živorodky, Platy, Mečúňe a Rastliny – Ako znášajú krevetky hnojivo Ferox?
Zaujímalo by ma ako znášajú krevetky hnojivo Invital Ferox. Dávkujem ho v malom akváriu kde by som chcel chovať krevetky. Vadí to hnojivo krevetkám?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2022 22:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Zit_Congerson
Já jsem u krevetek (Caridina Tiger) používat i klasický Tenso Cotail a později Plantex které mají i slušný obsah mědi a krevetky mě kvůli tomu nepadali. I proto se mě nezdá že by to bylo hnojivem. Ale každé akvárium je jiné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2022 11:05 Muž Pavel50 [30] Re: vlka
Dlouhodobě hnojím tak, že dávám do 60 litrové nádrže jednou týdně 1 ml Seachem Flourish a vše OK, rostlinky šílí, ryby a kvantum krevetek spokojeně žijí... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2022 19:26 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Zit_Congerson
Ahoj, sice v EN, ale pěkný článek a dá se to přelouskat i s Překladačem:
aquariumbreeder.com/…
Nevím, jak ostatní značky, ale Seachem Flourish jako č. 3 je u nás běžně dostupné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2022 14:15 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: lhajek
Chápu tvoji opatrnost. Máš pravdu, prezentace mám zastaralé, teď už nemám jen 3 akvária, ale 12. 8 z nich převážně pouze pro krevetky.
Chtěl jsem mít nějaké doporučení na osvědčené hnojivo, to jsem dostal. Plus někde jinde mi poradili ještě klasiku Seachem. To jaký druh hnojiva potřebuju si už vydedukuju. Kolem akvaristiky se motám už dost let, takže nejsem úplný začátečník. Rostlinkám opravdu to, co vyprodukují krevetky a šneci nestačí. Je to čistě akvárko plné různých druhů hygrophil, plus dole v přítmí roste hnědovka a malá cryptocoryna. Nahoře plavou plovoučky. Hygrophilám po čase bez hnojiva odpadávají předčasně listy, plovoučkám se zkracují kořeny a nové listy jsou menší, deformované, prostě hnojit je třeba.

Problém z úhynem byl pravděpodobně v malé výměně vody. U krevetek měním 5% vody, ovšem hnojivo používám jen v tomto jednom akváriu, ve zbylých není třeba. Výměna pouhých 5% obsahu akvária při současném hnojení pravděpodobně vedlo k nashromáždění některých látek a krevetky to nedaly.

Díky za pomoc pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2022 12:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vlka
Takhle radit bez znalosti jak vypadá nádrž a kolik tam je jakých obyvatel je věštění z křišťálové koule. Tazatel má tři archivované prezentace a těžko říci k čemu se ptá. Ono také záleží co to je za rostliny. Jsou takové co hnojivu nebudou potřebovat ale i takové které se bez něj neobejdou. Podle mě na nelze na dotaz tak jak byl položen vůbec zodpovědně nic rozumného poradit.
Ty krevetky vůbec navíc nemusí umírat kvůli použitému hnojivu a příčina úhynu může být totálně někde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 22:52 Muž vlka [3426] Re: Zit_Congerson
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krevetky a hlavně šnečci dokáží vyprodukovat velké množství ,,odpadu,, a připočtu-li krmivo a tlející rostlinky, domnívám se, že to bude fungovat i bez hnojiva. A větší nádrž, to jsou za chvilku stovky Krevetek a stovky šnečků...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2022 21:33 Muž Redsnake [52] Re: Zit_Congerson
Pouzival jsem macro a ferox v 240l a neocaridiny se mnozi jak na bezicim pasu. Kdovi jestli je to tim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2022 20:22 R Muž afc1886 [14631] Re: Zit_Congerson
Ahoj, taky používám u krevetek invital ferox, ale npk a úplně v pohodě.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 20:09 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: vlka
No super, a když mám 80% AQ plného rostlinné masy a v AQ krom krevet není pořádně nikdo, kdo by přírodně pohnojil, tak jak to mám asi řešit? Nechat ty kytky pojít a koupit plast? :) Ne, jako vážně, pokud to jde zařídit nějak bez chemie, tak mě to zajímá. Žádné rybky tam ale nechci, jen krevetky a šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2022 20:03 Žena tramtra [3202] Re: Zit_Congerson
Zkus třeba hnojiva Profiplants, mám krevety ve všech nádržích, kde jsem je používala a v pohodě, mám vyzkoušené Complete free, Complete advance free, Complete a Complete plus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 19:41 Muž vlka [3426] Re: Zit_Congreson
Za mě jsou Krevetky tak krásná stvoření, neustále se starající o zajímavou a krásnou ,,podívanou,, v akváriu, že si žádné chemické a pohnojené ,,prostředí,, nezaslouží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 18:36 Muž Zit_Congerson [67] - Rostliny – Které je osvědčené?
Ahoj, mám malé 30l akvária bez techniky. Nedávno jsem začal hnojit Invital Ferox a Macro. Od té doby konstantně umírají krevetky. Máte nějaké osvědčené komerční hnojivo? Žádné ty spešl předražené prosím. A míchat si taky moc nechci. Trochu fiflena, já vím, ale jen tam chci občas nalít něco na přilepšenou a nezničit si celé kolonie jako teď. Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2021 12:04 Žena Dinecek [205] Re: pavliina
Ahoj, s tímto hnojivem zkušenost nemám, ale dávkuji denně 1 ml Profiplants Complete Plus. A zatím nepozoruji žádný problém. Ale krevetky mám velmi krátce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 21:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: pavliina
...MASTERLine All In One Golden... hnojivo obsahuje měď, tak váhám...
Při předepsaném dávkování je sice koncentrace mědi 8x nižší, než se uvádí jako toxická pro dafnie, ale co vám brání použít jiné hnojivo, které stopové prvky neobsahuje? Případně zmíněné hnojivo používat ve výrazně nižších koncentracích? (V doporučené koncentraci je hnojivo nejspíš určené pro akvária holandského typu s nejnáročnějšími rostlinami, jak jsem vyčetl z reklamního letáku... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 19:18 Žena patka [112] Re: pavliina
Možná nejde tak o krevetky,jako o ty ramirézky..ty jsou móc citlivý na chemii..Zkušenost s hnojivem nemám,třeba se ozve někdo zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2021 18:50 Žena pavliina [50] – MASTERLine All In One Golden u krevetek?
Zdravím,
chtěla bych dostat rostlinky do kondice a tak jsem hledala vhodné hnojivo. Zaujalo mě toto
MASTERLine All In One Golden surpanshop.cz/…
Máte s ním někdo zkušenost jestli nevadí krevetkám? Mám Japoniky, ty jsou celkem odolné ale přeci jen hnojivo obsahuje měď, tak váhám. Osádka akva jsou galaxky, pancéřníčci a Ramirézky a ty japoniky.
Díky za postřehy ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 13:11 Muž roenick [0] Re: NHKG
díky. Právě na spoustě webech o krevetkách se píše, že už malé koncentrace mědi jsou smrtelné..tak mě to překvapilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2018 12:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: roenick
Spousta látek je v malém množství prospěšná, ve velkém škodlivá. Platí to i pro měď. Rostliny ji potřebují, ale stačí jim malá koncentrace, jaká neublíží živočichům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 10:06 Muž roenick [0] Re: martmart
díky za odpovědi. S PMDD se mi nechce zatím míchat, pokud nebudu mít s Profitem (nebo jsem ještě uvažoval o Seachem Flourish) problémy a kytky budou prosperovat. Jen mě zajímá ta měď, pokud k tomu má někdo vysvětlení..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2018 20:45 Muž martmart [106] Re:roenick
Namichej si PMDD, mas to za zlomek ceny, vis cim hnojis a kolik ho davas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 18:53 Žena MsJitka [7] - Raci, krabi, krevetkyRe: roenick
Pokud si nejste jistý, zkuste hnojivo Aquamax Plantego, to je přímo určené pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2018 10:47 Muž roenick [0] – EasyLife Profito a krevetky
Zdravím, v tomto vlákně i jinde jsem se dočetl, že EasyLife Profito a krevetky je možno použít, ale zároveň jsem našel, že ve složení hnojiva je měď. Čím to tedy je, že je bezpečné? Protože na mnoha místech se píše, že měď ke krevetkám je problém. Jde o formu mědi, koncentraci apod?

a ještě, dávkujete ke krevetkám to Profito týdně dle návodu, nebo denně? díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 14:42 R Muž afc1886 [14631] Re: Zdena1985
Já ho používám u krevetek a nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 09:47 Zdena1985 – Hnojivo easy life profito
Je mozne ke krevetkam davat?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2015 12:04 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: TealcEU
Pro ty hloupější jsme se učili na základce trojčlenku a tou to přepočítáš :-)
jinak co se týše dávkování ke krevetkám tak jsem psal:
lhajek napsal: Podívej se na mou prezentaci 25L. Mám tam krevetky Caridina cantonensis sp. Tiger a mám tam vypsané kolik čeho hnojím a z jakého množství do jakého objemu bylo hnojivo míchané. Problémy s chovem těch krevetek nemám............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2015 17:39 Muž ludvik [1082] Re: TealcEU
Přepočítat to nelze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 11:00 TealcEU Re: KarlosS
Doporučená je 2 až 6 ml na 100 litrů :-( Mám 18 takže to mi moc nepomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2015 15:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Navic je ta Cu zabalena v chelatu, takze jeji toxicita souvisi s tim, ze by se nejdriv z neho musela dostat. Vzdyt to nedavno psal Horac ve smyslu, ze pouziti medi v chelatu k hubeni nejakych organismu neni dobry napad.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 15:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TealcEU
doporučenou dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 09:03 TealcEU Re: lhajek
A kolik dáváš ke krevetam ? Kolik hnojiva na kolik litru a jak často ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 23:17 TealcEU Re: KarlosS
Ono jich je víc ? Výrobce ma jen tři a čtyři sáčky. Prý mi stačí ty tři. A ve sklorexu

www.sklorex-akvarium.cz/…

maji jen to jedno. O těch ostatnich nikdy neslyšeli. Tady jsem to koupil. Kde se da koupit jedno z těch tebou doporučených ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2015 19:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal:......V Tenso je velký obsah Cu, který je pro bezobratlí toxický.
Ano Cu je pro ně toxický, ale v množství které je v Tenso a které přidávám hnojením nezpůsobuje žádné problémy krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 15:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TealcEU
:-), a já ti říkám, že je to málo :-)
Jestli mohu poradit, tak použij to PMDD, kde je jako směs mikroprvků Plantex nebo Micromix plus. V Tenso je velký obsah Cu, který je pro bezobratlí toxický.
A dávkuj normálně dle doporučené dávky na obalu.
Časem si na tu správnou dávku přijdeš a uvidíš, co si ještě domícháš za sloučeniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 11:43 TealcEU Dávka hnojiva PMMD na 18 litrů - instrukce od výrobce
Tak se mi tady nepovedlo kontaktovat nikoho kdo je ve stejně situaci ale povedlo se mi kontaktovat přímo výrobce pmdd-hnojivo.cz a ten mi napsal že podle informaci nějakého velkochovatele krevetek je ideální dávka standardni směsi bez přídavku (tři balíčky) na 18 litru 3 kapky denně.

Tak snad to tady pomůže i někomu jinému kdo bude hledat optimální množství na rozměr 25x25x30 sada Aquael.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 11:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: TealcEU
pokud tohle nevíš, nepouštěj se do toho ...
takhle malej objem je strašně náchylnej na všechno. Paradoxně malá akvárka jsou jen pro zkušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 11:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: TealcEU
Ideální dávku hnojiva ti nikdo neřekne. Každé akvárium je unikát a tak si tu ideální dávku musíš najít sám. Aby to hledání nebyla úplně střelba na slepo, tak od toho tu jsou metody hnojení jako PMDD nebo PPS nebo PPS Pro nebo MCI nebo pro tebe určitě ta špatná metoda EI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 10:50 TealcEU Re: Mislow
Už jsem sledoval a už nejsou tak krásné zelené. Podle prodejce nedostatek hnojiva ve vodě proto se ptám na ideální dávku. Už mám koupeno a namícháno ale potřeboval bych ideální dávku (raději o trochu méně než vice :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 10:47 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: TealcEU
Podívej se na mou prezentaci 25L. Mám tam krevetky Caridina cantonensis sp. Tiger a mám tam vypsané kolik čeho hnojím a z jakého množství do jakého objemu bylo hnojivo míchané. Problémy s chovem těch krevetek nemám. Spokojeně žijí a množí se.

jinak ptát se kolik PMDD dávat je pro mě dost nesmyslná otázka, protože pro mě je označení PMDD metoda hnojení, která právě říká kolik čeho do akvária dávat od jakého prvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 10:46 TealcEU Re: Designer
Přesně, jde mi o množství na den na 18 litru. 20x20x30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 07:23 DanH Re: Designer
Já to pochopil stejně. A říkám, že to pravděpodobně vůbec není potřeba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 06:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TealcEU
Polozils tu otazku asi trosku nestastne, ze mozna to nejdulezitejsi trosku zanika.

Jestli to chapu spravne, ptas se kolik muzes hnojit PMDD, abys nemusel mit strach o krevetky, je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 23:48 Muž Mislow [304] Re: TealcEU
Ahoj, pokud je to m. pteropus, tak ten taky nema nejaky naroky na hnojeni a vetsinou si vystaci i bez toho. Proc to nezkusit bez hnojeni a sledovat, co se bude dit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 23:41 TealcEU Re: DanH
Děkuji za snahu o odpověď. Otázka sice zodpovězena nebyla ale i tak díky. Nejsem botanik takže názvy rostlin neznám a při koupi v akvaristice mi bylo jen řečeno že si mám vybírat v nádrží z nenarocnymi rostlinami kde plavalo tak 50 rostlin. Nezvy nevěděla. Dostávají to prý v setech podle náročnosti. Ale předpokládám že na 95℅je to Hnědovka (Microsorum pteropus). Ale samozřejmě chci ještě nějaké rostliny pořídit.
Jde mi skutečně jen o to aby mi poradil nějaký krevetář co ma zkušenosti z tímto hnojivem. Různé jsem četl že kapku denně ale taky jsem narazil na pul mililitru denně :- Raději si nechám poradit, nechci aby mi holky pomřeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2015 21:46 DanH Re: TealcEU
Otázka je, jestli je to vůbec potřeba. Mechová koule bude pravděpodobně řasokoule zelená, ta hnojit nepotřebuje ( roste extrémně pomalu ). Jávský mech roste rychleji, ale taky nepotřebuje. Velké zelené listy... hmm... napadá mě takových 30 druhů :-D ( ale většina se nehodí do 18l ). Vodní mor sice roste poměrně rychle, ale je to jediný identifikovaný strávník, takže by mu mělo stačit to, co nadělají krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 21:12 TealcEU – Jakou dávku PMMD do 18
Dobrý večer,

obracim se na Vás z žádostí o info kolik PMMD mám ideálně dávat do krevetaria 25x25x30 (18 l). Mám v něm jen nenáročné krevetky a rostliny (něco čemu se prý říká mor, mechové koule, spoustu j.mechu a nějaké velké zelené listy). Nechci je předávkovat tak se raději prám ;-)

Děkuji za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 21:11 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: deck
zrovna japonicy vydrží dost, z neocaridin mám red cherry a u těch hnojím s pmdd bez problémů...

to já jsem zvědavej na crska a hnojení...čeká je u mě 100l rostlinný akva = CO2 a celkem vysoké dávky PMDD, teplotu bych měl bez problémů celoročně udržet do 25C, tak uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:55 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: ivaha
No já dávku od 18.1. fakt minimum. Krevetky nejsou tolik vidět, jen pořád něco oždibujou z kořenu. Dřív je tolik nezajímal. Ještě přidávám CO z burčáku. Doufám, že jim to nějak neškodí. Díky za reakci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 20:44 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: deck
Nemělo by. Japoniky sice nevedu, ale Neocaridiny v běžným dávkování nemají problém.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3943x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8115-krevetky-a-hnojivo