Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Průtočné akvárium

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Průtočné akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 19:28 Muž Yirka [9126] Re: BarbarOSA
Fotka k příspěvku Osobně to mám jednoduše vyřešeno přitisknutím delší strany k vyhřívanému akváriu, běží to tak od loňského srpna, rozdíl teplot 1°C. Objemy - vytápěné 21 l, nevytápěné 9 l.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 15:53 JuraS Re: Moucha
a nebo roura přítoční bude roura a to co bude připojeno na čerpadlo bude trubička..já mám 2*22 mm trubky na vstupu a na výstupu metr cca 14 mm hadice...prostě hadice od toho nejlevnějšího odkalovače..a to na atmanu at-201..a hladina ve filtru je +- totožná s akvárkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 15:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
ono s tema hladinama to muze bejt jinak.... pokud to bereme staticky tak ano obe hladiny jsou ve stejne vysce, ale pokud to bereme dynamicky a v malem akvarku je cerpadlo, hadice propojujici obe akvarka nema velky pruzez, dojde k tomu ze v malem akvarku bude hladina nize nez v tom velkem, protoze hadice samospadem nedokaze dostatecne rychle vyrovnat hladiny, po urcite dobe se rozdil hladin ustali a je umerny k vykonu cerpadla, prumeru a delce propojovaci hadice

taky jsem videl treba ve vivariu soustavu nekolika akvarii, kde je to reseno prepadem z jednoho aqua do druheho, pricemz v poslednim (nejnize polozenem) je sani externiho filtru a do nejvysiho je umisten vyvod z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 12:19 JuraS Re: Moucha
samo, že musí mít hladiny ve stejný výšce..takové drobnosti nepíšu..ptal se jak to udělat a ne jestli je to dobré či špatné..nevím jestli se to dá počítat ale mě ve filtru žije víc gupek a krevetek než v akva...takže taky spojené akva...
odkalování v malém cjhovném akva se dá udělat elegantně (s čistým dnem) automaticky..proudem vody se částice naženou do nasávací hadice co bude končit ve filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 12:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
jojo spojene hladiny jsou dobry sluha, ale zly pan, je potreba dobre zvolit vyskove usporadani akvarek, aby nedoslo k preteceni.... a taky opacne, chce to davat pozor pri vymene vody a odkalovani....

a pokud by jsi chtel danou hadici pouzit i jako rybi prechod tak musish mit dostatecny dimenze....ale o tom jsem jeste nikde neslysel, ze by to nekdo zprovoznil

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 12:12 S Muž invalida [3881] Re: misjah
Jen jednu výhodu to má...krámskej efekt tomu říkám..když vomarodí akva..tak vobě najednou :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 12:11 JuraS Re: misjah
šlo by to pospojovat jen hadicemi a nemusela by jsi mít z malého akva vodu hnanou motorkem..nechal bych motorek jen ve filtru a systémem spojených nádob by se měnila voda všude..prostě z malého akva udělat "filtrační" okruh a nebo malé akva napojit na filtr jako další akva...a čerpadlo z filtru odbočit do malého akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 12:08 JuraS Re: BarbarOSA
jak propojit ? vezmi obyčejnou hadici, naplň ji vodou úplně celou. oba konce zacpi prstem a vlož oba konce do akvárií..dej pryč prsty a máš propojená akva..spojené hladiny..co na tom jinak složitě řešit ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:24 misjah Re: BarbarOSA
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, ja mam doma akvarium riesene takto. Velke akvarium je spojene dvoma hadickami s prepazkovym filtrom, vystup prepazkoveho filtra ide jednou hadickou do maleho akvaria, ktore sluzi ako odchovna a odtial to cez ponorny filter precerpavam do velkeho...funguje to spolahlivo, len musis splnit par podmienok. Z velkeho aq do filtra sa to nasava podtlakom. Ak klesne hladina vo filtry, tak sa hladiny snazia vyrovnat a odsava sa voda z velkeho. Presun vody z filtra do maleho funguje na rovnakom principe. A z maleho do velkeho to zabezpeci ponorny filter. Termostat mam len jeden a to vo velkom, ale kedze filtrujem nonstop, tak mam teplotu vsade rovnaku...snad pomohlo...p.s. horne hrany aq sa snaz drzat na d hladinou, aby sa ti to neprelialo, ak by sa pokazil filter.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:11 Muž BarbarOSA [6] Re: Sid
Akvarok je doma dost s tym problem nie je..
Len ako prepojit dve akvaria, vlastne je jedno akeho objemu tak aby to fungovalo spolahlivo bez co i len malej zmienky o nahodnom vytopeni izby..
Za pomoci tretieho vlastne..
Dakujem pekne..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 21:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: BarbarOSA
Udělejte si ze "14" vnější filtr pro "70". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 20:41 Muž BarbarOSA [6] – Prepojenie dvoch akvárií
Zdravím Vás..
Mal by som takú obsiahlejšiu otázku..

Mám jedno 70L akvárko a jedno 14L miničko..
Otázka znie - dali by sa nejak prepojiť, aby sa nemuselo vykurovať a filtrovať v oboch??

Rozmýšľal som nad filtrom z ďalšieho akvária, kde by bol ohrievač, molitany na prečistenie vody a zdarný život prospešných baktérií..
Teda voda by sa nasávala napríklad z minička do filtru mimo oboch a zase sa vracala do veľkého akvária a medzi nimi by bol prepad teda z veľkého by voda pretekala do minička a tak dookola..

Totiž to peniaze na externý filter, alebo ďalší filter a ohrievač do minička bohužiaľ nie sú a iný nápad momentálne nemám..

Pomôžete mi prosím Vás??
Veľmi pekne všetkým vopred ďakujem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 10:45 Muž Rexistens [16] Re: petertrencin
no tak v podstate si tam dej splachovaci mechanizmus s WC;) ten funguje tihle stylem..jen to vyrob v mensim meritku;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2010 07:01 petertrencin Re: voko
No aj nad tym som rozmyslal, ale vyzeralo by to dost blbo, mat nad akvariom flasu :-) Skor rozmyslam, nad nejakym mini cerpadlom, zabezpecit pritok 0,4 litra za hodinu, co mam presne aj odtok... ano je pravda, ze by sa mohlo teoreticky stat, ze v pripade nejakej poruchy by bol pritok vacsi ako odtok, ale to zabezpecim ventilom na privodnej hadici a ten ventil bude napojeny na snimac vysky vodnej hladiny. Niekde som to uz videl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 17:04 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: petertrencin
Já bych dal nad akvárko láhev otvorem dolů a z ní bych vedl hadici, která by směřovala do akvária. Hadice musí být ale téměř naprosto přiškrcená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 16:52 Muž Rexistens [16] Re: matlala
no tak je pravda, ze z tohodle pohledu je to sice uzitecne jenze pokud mu to neodkapava primo do odpadu tak stejne bude muset nejake nadoby tahat;)

Osobne bych to ale resil opacne, tedy vodu cerpat do akvaria a pak pomoci nejakeho prepadu odvadet tu navic. ma to i tu vyhodu, ze nemusei resit regulaci;)
Samovolnym odkaapvanim podle mne riskujes, ze se zaseklne pritom a cele akva ti "vykape";)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 16:50 petertrencin Re: Rexistens
prinos vidim aspon v trochu "napodobeni prirody" kde tiez voda neustale cirkuluje. nerobi mi problem raz do tyzdna vymenit 20% vody, mam dokonca aj hadicu kupenu, takze pohoda, ale tento sposob mi pride predsa len lepsi a jednoduchsi a mozno aj pre chod akvaria prirodzenejsi, ako jednorazova vymena vody... proste plynulo menit vodu tak, aby sa vymeneny objem za tyzden rovnal 20% z objemu nadrze. Myslim, ze sa tym minimalizuje aj moznost zakalu a podobne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 16:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Rexistens
přeci automatizaci X-) Aspoň mu pak stačí pouze krmit a občas odkalit. Taky by se mi nechtělo tahat se 100l vody každý týden až dva. Hadice je pro mě taky nepohodlná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 16:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: petertrencin
na tohle budeš muset čerpadýlko asi udělat. poradím buď kouknout se na dávkovače hnojiv (cca 2ml/min) nebo udělat třeba z motorku do ostřikovačů u auta, viz návody na výrobu dávkovačů hnojiv (PMDD).

Ale určitě exituje i nějaký hotový řešení.

Ještě možnost. Co natáhnout hadici s kohoutem a přiškrtit to (možná i elektronicky aby to hlídalo průtok, nebo pomocí hlídače hladiny-dosáhne max sepne kontakty, vypne přívod vody)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 16:40 Muž Rexistens [16] Re: petertrencin
nejak nechapu na co je to dobre? nebo jaky prinos pro akvarium od toho ocekávaš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 16:35 petertrencin – Stále odkvapávanie vody z akvária.
Ahojte, dnes som zrealizoval napad, ze som hadickou zacal odkvapavat vodu z akvaria. Za tyzden mi takto odtecie cca. 20% objemu akvaria. Vodu budem postupne dolievat. Potrebujem pomoct, ako by som mohol vodu nejako "automaticky" dolievat. Existuje nejake cerpadlo z prietokom pol litra za hodinu? dakujem. PS: Je to vobec dobry napad? :-) Osobne si myslim, ze ano, ale dam si poradit, ci uz mate niekto s tym nejaku skusenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 07:48 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: JuraS
Něco podobného mám udělané a funguje to už půl roku bez problémů,nádrží protéká cca 70 litrů/24hod.
Mrkni na www.premovoakvarko.cz/…
;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 08:57 Muž Miras [111] Re: JuraS
no ještě mě taky napadlo, aby zas neodtíkala voda moc rychle a pak ti praskne třeba topítko atd., no nevím, podle mě to nebude tak jednoduché, jako nápad je to určitě zajímavej, ale já bych se do toho nepouštěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 08:37 JuraS Re: Miras
no ještě mě napadla bezpečnostní pojistka kterou jsem chtěl popsat v případě takové odpovědi..přítok řešit s plovákovým ventilem aby voda nepřetekla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 08:09 Muž Miras [111] Re: JuraS
já bych se bál toho, že bude více přitékat než odtékat a vytopíš barák :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 07:53 JuraS
Oživuji téma.
Včera při výměně vody mě napadlo, že bych se vrátil z5 k původní mojí autorské myšlence zautomatizovat výměnu vody..zrevidoval jsem ale myšlenku a navrhnul si tohle řešení které potřebuji posoudit.
napadá mě, že bych do 1 komory filtru do kterého přitéká voda z akva dal trubičku (brčko na pití nebo jinou) nade dno a na ni napojil hadičku (kapačkového průměru).. tu bych po zemi buď vyvedl do odpadu v kuchyni - cca 10 metrů vzdálenost nebo provrtal stěnu (no problemo) a vyvedl na balkon třeba do květináče - cca 3 metry. Odtud by voda furt odtékala.
Z kuchyně - oněch cca 10 metrů bych z pod dřezu odbočkou třeba od myčky vzal stejnou hadičkou vodu a tu přiváděl do 4 té komory filtru..
Regulace skrtičkami..teď nevím jestli na 250 lt akva to není "
a, přehnané
b, nedostatečné
c, zbytečné
d, po čase to nebude fungovat protože to třeba proroste řasou (na to bych vzal stříkačku sava a profouknul to..)

rozcupujte moje myšlenky konstruktivními nápady...díkez..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:53 Muž Yirka [9126] Re: jethro
Neboj, nesleduji jen toto. ;-) Svou poznámkou jsem mířil jinam. Pro mně je podstatnější spíš filosofie nechemizace a vizálního výsledku. Možná máš tak velmi náročné rostliny, že to potřebuješ a právě proto chybí jaksi ten výsledek k porovnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:52 Muž isamik [180] Re: jethro
Zlatej bublifuk a "nenarocne" rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:43 jethro Re: Yirka
som rad ze to tak dlho sledujes :-) ale nerozumiem preco mas s toho taky"vedecky"dojem??naopak,hladam predsa najjednoduchsie riesenie ako si zjednodusit motanie sa okolo akva.naliat niekde vodu,upravit,a mat pokoj.zda sa ti to stale vedecke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jethro
...ak mas v akvarku LEN narocne druhy travy,ohladom co2,tak musim samozrejme s tebou suhlasit...
Nemám v akva JEN náročné kytky, ale TAKÉ náročné kytky. Chce-li člověk pěstovat TAKÉ náročné kytky, (spolu s nenáročnými), musí podmínky přizpůsobit těm náročnějším. :-) Ty méně náročné protestovat určitě nebudou. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:38 Muž Yirka [9126] Re: jethro
Už třetí den sleduji tuto hlubokomyslnou diskusi a docela by mne zajímalo jak vypadá ta tvá nádrž, která je takovým skorovědeckým způsobem opečovávaná, abych to mohl porovnat s mou ničím nehnojenou a takřka bezúdržbovou.
Nechceš dát foto či prezentaci? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:38 jethro Re: kristian
zatial nedavam PMDD,skusam ine hnojivo,ale myslim,ze by s tymi stopovymi prvkami problem nebol,kedze vo vode je aj vyluh z raseliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:34 Petr Re: kristian
To je jednoduché - nádrž s novou vodou se chladí a do akva teče přes průtokový ohřívač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:24 Muž kristian [80] Re: jethro
Jen takova otazka, mate v tom prutocnem akva pmdd hnojeni? pokud ano, jak resite problem s trvanlivosti rozpusteneho pmdd? prece jen by se melo drzet co nejdele v chladu, kvuli oxidaci stopovych prvku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:23 Petr Re: jethro
Díky za informace. A já hlupák jsem si myslel, že nestačí jen tam ty látky mít, ale že je důležitá i jejich koncentrace nebo poměr ... asi se mám stále co učit.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 18:02 jethro Re: Sid
Sid..ak mas v akvarku LEN narocne druhy travy,ohladom co2,tak musim samozrejme s tebou suhlasit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:59 jethro Re: Joecz
ja to mam a nemyslim si ze to je jednoduchsie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:58 jethro Re: Petr
Petr..to sa musim iba usmiat.mne totiz pretecie akvarkom konstatne mnozstvo hnojiva a je fuk ci si ho rastliny zoberu alebo nie..chapes?naopak,v akvarku,kde menis vodu raz za tyzden,a kvapkas denne hnojivo,myslim ze je velka sranda zistovat a stale merat,ci mam hnojiva malo,alebo vela,ci mali dnes rastliny lepsi alebo horsi den,ci asimilovali naplno,alebo len tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 17:26 Jealoussy Re: jethro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 16:53 Joecz Re: jethro
podle mě by bylo jednodušší, než zřizovat nějaký půtočný systém pořídit si automatický dávkovač hnojiva a CO2 bombu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 12:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jethro
...ako zabezpecite v akva rastlinam roznu koncentraciu co2??? niektory tu hladate dovody preco by nieco nefungovalo,ja hladam moznosti,ako by to slo...
Proč různou? Já píšu o tom, že náročné kytky potřebují vyšší, než rovnovážnou koncentraci CO2! Jestli potřebujete k tomuto výroku výklad, dejte vědět - zkusím si udělat čas... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 11:54 Petr Re: jethro
ostatne problemy budem riesit..stoji mi to za to.

To jsem zvědav, jak budete řešit problém s dávkováním, kdy je potřeba dávku každých pár dní měnit v závislosti na množství rostlin v akva. Například po sestříhání je potřeba jiná dávka, než po pár dnech před stříháním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 11:06 jethro Re: Snoref
No ale do dalšího 100 litrového akva, které bude sloužit v podstate suhlasim,okrem riasy.uz mesiac to bezi,neni svetlo,neni riasa.a za mesiac sa vymeni cely obsah vody v akva.kto vymeni viac ako cely obsah akva za mesiac,pri pravidelnej tyzdennej vymene?takze hromadit by sa tam toho moc nemalo,vsak?a ostatne problemy budem riesit..stoji mi to za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 10:50 Muž Snofrev [54] Re: jethro
No ale do dalšího 100 litrového akva, které bude sloužit jaku zásobník hnojícího roztoku vrazit peníze ochoten jste a dovolím si tvrdit, že za ty prachy byste měl celkem slušný autosystém na CO2.

Nehledě na to, že podle mě se vám v té 100 litrové nádrži s hnojícím roztokem bude tvořit řasa a řekl bych, že v množství větším než malém.

Proč tedy nezkusíte vymyslet nějaký dávkovač po 1ml PMDD a rovnou se pouštíte do 100 litrové nádrže?
ušetříte jak peníze, tak prostor.

Osobně souhlasím s ostatními, že takovéto akva "průtočné" je zbytečnost. Vážně si myslíte, že když se v něm vymění 5l vody za den, tak že se tam nehromadí žádné látky?
A dodávky obohacené vody o CO2 je nesmysl, už jen tím, že se ta voda hýbe od někud někam, tak přichází o to dodané volné CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 10:26 jethro Re: Jealoussy
rozdiel je uz len v tom,ze nie som kazdy den doma.a dalej v tom,ze nechcem byt otrokom svojho akvaria,dalej v tom ze nechcem do akva vrazat neskutocne prachy za uzasne systemy co2 atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 10:22 jethro Re: Sid
k tomu mam len jednu otazku:ako zabezpecite v akva rastlinam roznu koncentraciu co2???niektory tu hladate dovody preco by nieco nefungovalo,ja hladam moznosti,ako by to slo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 06:31 Jealoussy Re: jethro
"...denne davam do akva 1ml PMDD..a teraz prietocny system:zasobna nadrz ma 100 Litrov..bude v nej 20ml PMDD.ked sa denne nakvapka zo zasobnej nadrze do akva 5L vody tak je o hnojenie postarane..."

Jaky je rozdil mezi dodavanim hnojiva rovnou do akvaria a do nejakeho dalsiho,pripraveneho akvaria?Myslim,ze ani nevite,k cemu se vubec tento system pouziva a k cemu je dobry.

A pokud se vam jedna o to,ze denne musite obskakovat akvarium kvuli hnojini,poridte si domu jednoho "barevneho",ten to bude delat za vas. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jethro
...staci, aby ho (CO2) do akva dodalo to mnozstvo dennej davky...
CO2 z této úvahy raději vynechejte. Tak jednoduché to není... :-)
Nejde jen o to, dodat do průtočného akva "nějaké množství" CO2! Jde o to, že rostliny mají rozdílné požadavky na koncentraci CO2. Ne každé rostlině stačí rovnovážný stav CO2; ty náročnější se neobejdou bez umělého sycení CO2! A znovu opakuji - nejde množství CO2, které "proteče kolem", ale jaká je jeho koncentrace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 23:05 jethro Re: Sid
ide hlavne o ulahcenie prace a napodobenie prirody.voda vsade priteka a odteka.stale.zbavit sa kazdodenneho motania sa okolo akva.to co2 by som tiez vylucil.staci,aby ho do akva dodalo to mnozstvo dennej davky.ak by bola voda dostatocne makka a kysla,slo by to,myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2009 22:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jethro
Myslím, že mi rozumíte. :-)
Takže denní přihnojování bude i nadále potřeba, jen se v případě PMDD nebude akvarista muset "obtěžovat" denním dávkováním 1ml PMDD, ale nahnojí si zásobní vodu a seřídí průtok tak, aby se ke kytkám dostaly jejich živiny touto cestou.
podobne by to mohlo byt aj s obsahom CO2, ale to je trochu zlozitejsie
Jak to myslíte - podobně?! Jak chcete zajistit "obvyklou" koncentraci CO2 (řekněme) 25mg CO2/l v průtočné nádrži? Nejpíš tak že byste tuto koncentraci udržoval už ve vodě v zásobní nádrži, ne?
Osobně proti myšlence průtočné nádrže nic nemám! Naopak! Myslím si, že kdyby to bylo pro mne technicky dostupné, určitě bych si takový systém pořídil! :-)
Jen toho přihnojování bych se nemohl zříct. :) Nejlépe vyhnojením zásobní vody.
Ovšem příprava takové zásobní vody by jistě byla minimálně stejná alchymie, jako stávající denní kapání PMDD a bublání CO2 spolu s pravidelnou částečnou výměnou vody... ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 3208x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8096-prutocne-akvarium