Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Haliea 400

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Haliea 400
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 14:26 Muž raji [5] Re: pantovarnicek
Nemyslíš tohle?
www.svetchovatelu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2020 22:00 R Muž Anthrax [4730] Re: pantovarnicek
Prostě si to uřízni ostrým nožem (já použil kobercový) do požadovaných rozměrů. :-)
Více se dočteš zde: rybicky.net/forum/12505
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 21:45 Muž pantovarnicek [2] Re: AsusKD
aha, takže si ho asi mužu uříznout na míru, nebo je naskládat na víc vrstev a nebo je tam proste nacpat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2020 17:40 Muž AsusKD [85] Re: pantovarnicek
Goooooooooooogle
www.google.com/… pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 09:58 Muž pantovarnicek [2] – akvacit
kde bych sehnal akvacit do tohoto filtru Hailea 400? Budu zakládat akvárko a mám tento filtr, tak tu puvodní nápln asi vymením za ten doporučovaný akvacit. Jen nevím kde ho sehnat. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 15:06 Muž Roman [100] - CichlidyRe: JaP
Sice nevím jak to v tyhle škatulce vypadá,ale mám fluval 2 taky ze setu. Dole jde vyndat celý vnitřek a místo toho jsem jen do toho vnějšího pláště nastrčil kostku molitanu a v něm děrovanopu trubku z plastu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 16:18 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Zlatá slova! Tenhle filtr bych, pokud možno, vyměnil za čerpadlo s kostkou bioakvacitu. Všechny filtry tohoto typu mají malou filtrační kapacitu a veliký průtok. Ale to je tu stále omýláno dokola a dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 13:39 Muž filipsi [1295] Re: JaP
Agentovy informace bych v tomto pripade nebral prilis vazne.
Osobne bych ho vyndal a nahradil "molitanem".
Roman - ja videl i to, co jde rozetrit (pri pouziti maleho nasili). Praskove, lisovane. V takhle malem objemu a vzhledem k nemu velkem prutoku do toho minifiltru asi nebude nic lepsi nez "molitan". A to i po strance filtrace mechanicke, i osidleni bakteriemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 13:03 JaP Re: agent007
Dík za radu. Četla jsem jen, že přes aktivní uhlí by se mělo filtrovat jen když chceš odbourat zbytky léčit, barviv a tak. Nebere to aktivní uhlí nějaký živiny rostlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 12:46 Muž Roman [100] - CichlidyRe: agent07
tak uhlí co se dá rozetřít jsem v žiotě ve filtru neviděl.bych si dovoli tvrdit že to bude jiná látka, a asi spíše bude vhodná na absorbci dusičnanů.Tzn, že po pár dnech je její kapacita vyčerpaná.Pokud by měla být nějaká hmota v tyhle komoře, tak spíš bych doporučil jinou věc.napč ehfi substrát - Eheim, siporax - Sera či od rataje kuličky do filtru či jemnější aquaclay ground a dát ho do silonky, aby se nevysypával ven. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 12:40 Muž agent007 [47] Re: filipsi
No mám ten sám filtr a box s uhlím bych určitě nevyndával. Přijdeš tím o to aktivní čištění bakteriemi, které tam v tom uhlí jsou. To sis mohl pořídit jen molitanový filtr. Jinak vše čistím 1/týdně a ten box s uhlím by se neměl čistit pod vodou z vodovodu, ale ve vodě kterou vezmeš při odpuštění z akvária. Zbytek můžeš klasika v umyvadle. Je to z důvodu toho, že by si mohl z toho uhlí zabít tou chlorovanou vodou vše to, co tam má být. no ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 12:20 Muž filipsi [1295] Re: JaP
levnaakvaristika.cz/…-

Uhli vyndat mozno, vic o aktivnim uhli napr. vyhledavani zde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 12:16 JaP – Filtr Haliea 400
Ahoj, koupili jsme si vnitřní filtr Haliea 400. Má jakoby 2 komory. Ve spodní je taková hrubá houba a nahoře děrovaný box s nějakou náplní. Jsou to podlouhlé granule. Když granule vypadne, dá se rozetřít. Je to aktivní uhlí? Může se z filtru vydělat a filtrovat jen přes tu drsnou houbu? Dík moc za odpověď všem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8092-filtr-haliea-400