Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zářivky T4 Kanlux

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Zářivky T4 Kanlux
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 20:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Moniika
pokud chceš mít pěkné kytky tak ano, pokud budeš chtít mít pěkně vybarvené ryby, tak spíš nějakou od 6000K víš.... pokud chceš mít obojí pěkné, tak si sežeň ještě tu jednu s 6000K a víc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2010 19:52 Žena Moniika [8] - Živorodky – Kanlux do 60tky
Ahoj. Koukám, že už o téhle značce něco píšete, tak sem připisuji. Mám Kanlux PAX TL2016B 13W, píšou tady 4000K - je to vhodné k použití osvětlení akvária? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Bob66
To jsem pochopil, ale přesto mi T4 Kanlux nic neříká = neznám tyto zářivky ani z doslechu. :-)
EDIT - už jsem si je "progúgloval". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:02 Muž PentueR [256] Re: Sid
Napětí standard 220-240V - viz níže.

Re: wayn - že jsou třípásmové je v prospektu - www.kanlux.cz/…

Z Kanlux.cz jsem zmatenej, mají ouplně dementní stránky. Z prospektu to vypadá, že nativně jde o polskou firmu.

No nejlepší bude pokus - koupil jsem 8 a 12W v Hornbachu, připojím jednu na předřadník z úsporky (provozuju takhle klasickou T5) a uvidím. Do malého krytu nebo na nestandardní rozměr akva, by tyhle potvůrky byly naprosto super..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Sid
Kanlux je výrobce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:32 Muž wayn [79] Re: PentueR
S T4 zkušenosti nemám, ikdyž vím, že existují. S T5 už nějaké ano. Koupil jsem světlo i zářivkou právě od Kanluxu a označení neměla dohromady žádné. Psal jsem tedy do Kanluxu. Z toho co mi odpověděli bylo vidět, že moc netuší co že to ty třípásmové jsou, takže moudřejší zase nejsem. Kde jsi našel napsáno u těch T4 že jsou třípásmové?
Jinak T5 (a předpokládám že i T4) jsou dělané pro použití s elektronickým předřadníkem. Zahřívají se údajně více, ale snášejí lépe tuto vyšší provozní teplotu než T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 21:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: PentueR
T4 Kanlux mi nic neříká, ale značkové lineární trubice T4 jsou třípásmové (835, 840)...
Jak je to s předřadníky k těmto zářivkám se dá dohledat na netu nebo vám poradí místní elektrikáři. Já bych vás chtěl jen upozornit, abyste si "pohlídal" napětí, se kterým ta která T4 zářivka pracuje. Kromě standardních 24OV je to také 30V, 40V, 55V, 72V, 102V nebo 160V...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PentueR
aha, no vím že dříve nebylo na výbver a rostlo to bobře a zatím nemám patřičné elektrotechnické znalosti, takže uvidim
ale o těchto zářivkách slyším poprvé, osobně znám jen T5 a T8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:38 Muž PentueR [256] Re: matlala
Nemají označení jako T5 nebo T8, píšou ale, že jsou třípásmové. Nevím ovšem, proč by to nemělo být OK - myslíš že první zářivky, se kterýma se osvětlovala akva, byly třípásmové 8xx? ...ehm to asi ne. Třípásmové jsou samozřejmě lepší, neznamená to ale, že starší jsou automaticky nepoužitelné. Uvítal bych raději nějakou praktickou připomínku - zkušenost, něco k předřadníku, zahřívání atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe PentueR
a jaký maj označení? pokuds 8** nebo 9** je to ok jinak ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:10 Muž PentueR [256] – Zářivky T4 Kanlux
Zdravím, má někdo zkušenost s osvětlení akva zářivkami T4? Narazil jsem na pár ks dnes v Hornbachu, pak jsem začal lovit na netu a objednal si pár ks. Mají naprosto ideální rozměry - jsou tenčí než T5 a třeba 16W zářivka má délku 466mm. Co já se nahledal zářivky s co největším výkonem a délkou do 50cm, abych se vešel do krytu...

Někde píšou že jsou třípásmové, nedaří se mi ale najít nějaké hodně podrobné info..

Budou šlapat s normálními elektronickými předřadníky?

Dík za názory a postřehy.


+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1780x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8083-zarivky-t4-kanlux