Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vlastnosti světla při svícení přes sklo

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Vlastnosti světla při svícení přes sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 21:42 Muž filipsi [1295] Re: Povalec
Nic takoveho zkoumat nemusis. Zni to hrozitansky slozite, a kdyz se pridaji poradne vypadajici vzorce i vypada, ale neni.
Staci absorbance skla + lomy a odrazy na rozhranich.
Zkus si zcela jednoduse pro odhad najit propustnost oken.
Opakuji, 10% ubytek je pro kryci skla akva rozumny odhad. Tlusta a spinava vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 21:40 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Štěpán
Ja si predevsim myslim, ze je hovadina se v tom babrat. Bud to sklo je potreba a tak tam je (a udrzuje se cisty), a nebo ho tam nepotreba neni a pak je cela diskuse zbytecna. Se divim, ze nikdo neporadil snizit vysku hladiny ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 21:16 Štěpán Re: Povalec
V tomhle případě má větší smysl najít změřené hodnoty z katalogových listů výrobců než se zaobírat nějakými teoretickými výpočty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 20:54 Muž Povalec [7] - CichlidyRe: Sadman
en.wikipedia.org/… tady o tom neco pisou, jako fakt zadnej humor. Ted uz jen vygooglit materialovy konstanty a pak uz je to stredoskolska matematika ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 20:43 Štěpán Re: filipsi
míň, 4mm sklo pohltí jenom několik procent světla, bohužel jsem už zapomněl kolik, plete se mi něco okolo 3-4 procent
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 19:43 Muž filipsi [1295] Re: Sadman
Asi tak 10%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 19:39 Muž kalahare [11] Re: Sadman
Samotné sklo nezpůsobí nějak významné ztráty. Ale jakékoliv usazeniny jsou hned znát, já měl kdysi problém nad místem, kde jsem měl vzduchování. Udělala se mi tam mapa z vodního kamene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2008 19:31 Muž Yirka [9126] Re: Sadman
Pokud ho budeš udržovat čisté a nebude se ti na něm srážet voda budou světelné ztráty minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2008 19:20 Muž Sadman [0] – Vlastnosti světla při svícení přes sklo
Zdar,
zajímalo by mě, zda máte někdo bližší zkušenosti se změnami vlastností světla, pokud jím budu svítit přes kryt akva, který je ze skla...
Myslím si, že se bude minimálně hodně moc rozptylovat a asi to dost ubere na intenzitě.. . přece jen je to 3x změna prostředí... díky za zkušenosti

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8072-vlastnosti-svetla-pri-sviceni-pres-sklo