Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak udržet okurku na dně

 

NápovědaFórum » Krmení  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jak udržet okurku na dně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2023 18:43 Muž KarásekLut [94] – Okurek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vzdycky sem okurek pripevnoval ke dnu paratkem, ted sem ho tam zkusil jen hodit. Jeden den plaval a pak sam klesl
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:59 Muž Strojek [141] Re: marijanet
ja pouzivam antikorovy zahnuty dratek prumer 1mm a okurku na nej navliknu a je take pak u dna ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:46 Muž Mislow [304] Re: marijanet
Jj, plastovy kolicek .. ne pro rybu s nekolika desitkami cm ... ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:46 sachlj Re: Mejla82
Používám nerezovou lžičku ke které jsem přivázal silon a na druhý konec špunt z vína. napíchnu okurku a jde to dolů. Spařovat nechci, ztrácí to chuť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:42 Žena marijanet [0] - Tetry – jak potopit okurku
Stačí plastový kolíček.Stejně tam dlouho nevydrží.Rybky ji snědí za chvíli. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:32 Muž Mislow [304] Re: Mejla82
Ja radej nez okkurku pouzivam platek zlutyho melounu pro naseho 45 cm krunyrovce i dalsi ryby (cerveny nasim rybam z nejakyho duvodu nejede). Duvodem je, ze ma tvrdou slupku a tudis lip vydrzi prichyceni, ktere se mi nejlepe osvedcilo gumickou ke vetsimu kaminku podlouhleho tvaru. Nicmene i okurek urizly podelne drzi take slusne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:12 Mejla82 Re: romant
dik....to me taky napadlo,nez si nspsal a funguje to.Potvrzuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:07 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Půl minutky spařit v horký vodě a jde ke dnu jak šutrák, pokud tedy tvváš na tom umístění u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 19:05 Muž snehulda007 [850] Re: Mejla82
Plastový kolíček na prádlo, ale já nechávám okurku plavat a pak usínám při jejich mlaskání a šplouchání :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 18:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mejla82
Ale nebude, klidně si vyjede pod hladinu, neřešte problém tak kde není.... ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 18:26 Mejla82
Nevi nekdo jak potopit okurku? Spejle a kaminky neberu....krunyrovec co ma rad tychle veci ma k30 cm....takze budu dret u dna

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 14:34 Žena Steinarka [7] - Sumci – Môj spôsob krmenia ancíkov a panciernikov
Uhorku na kolieska zalejem vriacou vodou a zapichnem na špajdlu a potom do dna aby nevyplávala aj tá zhora ju oprem o polystirénový roh držiaci krit, rovnako krmím aj kuskm papriky.
Pandičky maju možnosť výberu z veškerých zbytkov alebo dajana tabliet ktoré miluju aj ancíkovia na vešetkých druhoch potravy si pochutia aj slimáčikovia najmenší má takmer 1,8 cm. ;-)
P. S. zabarená zelenina pande na dno aj sama bez uchytenia

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 18:51 Muž tucapa [1] – nerez
mě udělal strejda 2 nerezové bodáčky ve tvaru hrotu šípu a vždycky to do vokurky zapíchnu a jde to krásně ke dnu.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 18:40 Muž fido16 [631] Re: Zoidik
Dej jim filetu z mrazáku a budou ti za to vděční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 16:53 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
Tak určitě se nic nestane, jenom jsem chtěl aby se na to, že jsou ancícy všežravci nezapomínalo, protože někdy to vypadá, že se jim nic jinýho než zelenina dávat nemá, což je chyba. Ovšem na druhou stranu nelze ani spolehlivě dokázat, že ty jedinci, kteří jsou krmený jenom masem si tu a tam nějaký ten list nezbrousí. Já jsem učinil tu zkušenost, že když se jim ta zelenina nedává, tak se potom do rostlin pouštějí méně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 16:33 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Heh, tak tohle mě vůbec nedošlo že by to mohlo takto dopadnout. Pravda je, že krmím taky mraženýma patentkama a ty co dopadnou na dnu, tak jsou jimi spořádány. Ale když jim občas "přilepším" okurkou nebo viděl jsem třeba i meloun, tak se snad nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2011 16:23 R Muž romant [27987] Re: JUCHA
A co takhle je tou zeleninou vůbec nepřikrmovat a nedělat si tak z nich zbytečný vegetariány. Jsou to všežravci a když mají možnost si vybrat, tak dávají přednost masitý stravě, alespoň u mě. To, že se krmí zeleninou já považuji posléze za jeden z důvodů proč jim více chutnají rostliny a to už je potom konečná, protože jak jednou ancík začne brousit listy, tak už ho to nikdo a nikdy neodnaučí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 16:18 Muž JUCHA [82] Re: Zoidik
No a co tak na kolíček přivázat kus vlasce a nemusíš řešit vytahování rukou. Úspěšně tuto variantu používám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 15:55 Muž fido16 [631] Re: JagerMaister
Kolík na prádlo to jistí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 14:35 JagerMaister Re: Rostislav84
napichnite na vidličku a už
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 11:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Rostislav84
Klamerkou myslíš kolíček na prádlo? Nezeptat se googlu tak nevím cos tím myslel. Osobně se mi bude špejle vyptahovat pohodlněji z nádrže, nebudu muset do ní strkat celou ruku abych vytáhnul "klamerku" smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 11:05 Muž Rostislav84 [1]
Proč nepoužijete obyčejnou plastovou klamerku?Já to tak dělám pořád.A je to perfektní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2011 07:30 ravr11
Já dávám tak 1cm.silné kolečko okurky,dávám jí i se slupkou.Ale než jí krájím,tak jí řádně omyji.Kolečko na kraji propíchnu špilkou,jejíž spodní konec zabodnu do dna akvárka a vrchní konec přitisknu krycím sklem akvárka k bočnímu sklu.Ancíci si na ní zachvíli začnou pochutnávat a nepohrdnou jí ani ostatní rybičky.Ráno ji tam dám a večer vytahuji jen slupku,která zůstane na špejli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2011 23:55 Muž Grond [13] – jak přichytávám okurku já
Fotka k příspěvku tisící první variace na téma, jak přichytit a udržet na dně okurku. V mém podání tzv. "žabka" na záclony a nit. Chytím okurku do "žabky" a spustím na niti dolů.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 04:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tomajkis
Tedy upřímně řečeno, po vás něco rozluštit, to je celkem kumšt :-D.
Každopádně je zbytečné, vymýšlet dávno vymyšlené. A cpát do akvária olovo nebude zřejmě to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 23:31 Tomajkis
Jednoduchý =) Kousek vlásně a čisté olůvkou =) Postup už je snad jasný =)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.11.2010 14:17 S Muž invalida [3881] Re: teleport
Tady se to furt opakuje....kousek zpátky v tématu a najdeš...ale proč to nenapsat jako otázku znovu a ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 13:45 R Muž romant [27987] Re: teleport
Když se spaří horkou vodou(několik minut nechat máčet v tý horký vodě), tak rychleji klesá ke dnu. Co se týká té výdrže v akva, tak u mě je za několik hodin bezezbytku skonzumována. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 13:23 Muž teleport [3]
můžu se zeptat proč spařit horkou vodou a jak dliuho vydrží okurka v akvárku než začně kysnout

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 21:20 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: zazamouth
Jj,dreveny kolicek sice taky plave,ale ja ho mam pod korenem,takze pekne drzi.Okurka mi v akva vydrzi max 3dny,dele ne. smich I nasim čichavcum zachutnala :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2010 21:10 zazamouth
ahoj a co dřevěny količek na prádlo? funguje a okurka drží dole potlesk potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2010 17:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tudy
Přátelé, když nevíte o čem mluvíte, tak se do toho moc výrazně nemíchejte - můj první šok byl před asi deseti lety v Rychnově u pana Ešpandra, když jsem se díval, jak u hladiny plove list salátu a z něj visí padesát červených ocásků - (v té době pan Ešpandr červené lórky monožil velmi)...i zkusil jsem podobné - prostě krunýřovci, když mají něco, co jim chutná, tak si pro to klidně vylezou i na strop místnosti ...a když se jim povede vrátit zpátky do nádrže.... - krmém za zimu metrák cukety a v létě velmi podobné množství okurky, cukety, kedluben, pampelišky....atd. To není o zasírání, ale přiměřeném krmení a údržbě....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 12:16 S Muž invalida [3881] Re: Tudy
Já Ti to neberu..jen prostě nevyhazuju zbytky ryby se postaraj a když chcípne ryba tak taky..pravda mám větší nádrže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2010 12:13 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: invalida
Oba přístupy můžou fungovat dobře. Já beru akvárium jako částečně uzavřený systém (na rozdíl od řeky), proto zeleninu do 24. hod vyndám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 12:06 S Muž invalida [3881] Re: Tudy
Takže když odchovávám..ač nerad pár desítek spíš víc anců tejdně tak to asi krmím blbě...teda voni se nějak vodchovávaj sami...závěr..jižní amerika je supr...tam padaj do řeky jen kompoty a lakovaný větve a každej večer tam nastoupý banda indiánů s koštatama každej šutr navíc vemou savem...asi se dám na včely smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.10.2010 10:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Maza
Rozklad není na první pohled vidět, ale probíhá (navíc při teplotách nad 20 °C ve vodě plné mikroorganismů) okurka měkne, sklovatí a rozpadává se. Raději veškerou zeleninu do 24. hod z akvaria odstraním. Rozkládajících se látek je tam i tak dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:20 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
Ancíky nemám, ale Tylomelanie mi nespařenou okurku běžně 3-4 dny ožírají. A okurka rozhodně nehnije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:20 R Muž romant [27987] Re: Tudy
já jí spařím jenom 2-3 minuty ve vařící vodě a jde do akva, je oloupaná. Cca za hoďku klesne ke dnu a za dalších pár hodin po ní nic nezbyde. Žádný zaneřádění akva se nekoná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:05 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: invalida
Mám nechat tu okurku hnít 3-4 dny v akváriu ? Když ji večer přišpendlím na dno, ráno jen vytáhnu malý zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:02 S Muž invalida [3881] Re: Tudy
Druhej den se do ní daj a třetí čtvrtej dojedou..povařenou si zasereš akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:00 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: NASREDDIN
O tom žádná, ale určitě dá přednost plodům spadlým na dno, ke kterým má snadnější přístup a cítí se bezpečněji, než si něco hledat u hladiny. Okurka mi plave na hladině dost dlouho (více jak 12 hod., vyzkoušeno), bez toho aby klesla, musel bych ji nejspíš nechat přejít varem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2010 09:51 Muž NASREDDIN [1383] Re: LiborSprysl
Ale ona ta otázka k věci je.
Oni ti krunýřovci nebaští ze zeleného nebo zeleniny jen okurku.
I v přírodě se jim nějaké plody, ať už zeleniny nebo ovoce, do vody dostanou, přesto tam nikdo neběhá se špejlí a nic nikam nešpendlí.
Okurku (cuketu, patizon)jsem dříve také různě zajišťoval až mne to přestalo bavit a věřte , že i tu plovoucí(zas tak dlouho neplave) dokážou najít a zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 07:53 Muž LiborSprysl [9015]
Jinak k té vaší besídce - popřemýšlel prvotní tazatel nad tím, kdo tomu ancistrusovi drží okurku na dně v přírodě??? smich ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 00:18 Žena Chalybda [55]
Já ji navlíknu na dlouhej vlasec, na jehož konci je skleněnej korálek kvůli zatížení, spustím do akva a druhej konec zajistím kolíčkem, za kterej pak ty zbytky zase pohodlně vytáhnu, aniž bych tam musela lovit rukama. Něco jako udička, ale bez háčku... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:48 R Muž romant [27987] Re: Nelly
Kytky ožužlaný od skalár nejsou nic proti tomu, jak dokáže ancistrus vybrousit(skrs na skrs)list echinodoru. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:42 Nelly Re: romant
Mně ty kytky někdy ožužlávaj i skaláry :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:32 R Muž romant [27987] Re: Nelly
Přimlouvám se za ty otíky. Byla by škoda těch echináčů. Anciborci většinou neodolají, i když jsou přikrmovaný zeleninou a granulema s rostlinou složkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:30 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: invalida
Kolečko dělím na 2 poloviny, přidám spínací špendlíky a vhodím každý kus do opačného rohu akvária. Největší Ancík (dospívající 6,5 cm samec)je totiž dost agresivní a ostatní ryby od zeleniny odhání. Zbytky vylovím tak, že je napíchnu na špejli a vytáhnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:29 Nelly Re: invalida
Díky, v době co jsem ještě měla krun. velkoploutvýho jsem mu okurku přichytla kolíčkem a kolíček zasunula pod kořen - ani se to nehlo. Te´dka spíš řešim jestli ancistruse sp. nebo "otíka" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 19:26 S Muž invalida [3881]
Okurku půlím podél a ryby na ní surfujou..plavací je pro ně zábava..jinak do ní vmáčkni šutr matku..píše se toho tady moře...možnost je i použít hlavu ano

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 12745x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7896-jak-udrzet-okurku-na-dne-