Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Modrá skalice vs. ryby

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Modrá skalice vs. ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 20:16 Honza Re: charlie
Mám stejný problém
Můžeš mi prosím poradit jak si ho vyřešil
Předem dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 07:52 charlie
Mám stálé problémy s řasou v jezírku ca 45m3. Hodnoty vody jsou OK. Když používáš TETRA POND ALGOREM, odstraní ti to i jemnou řasu na fólii nebo ji to jen zvedne a druhý den se začne tvořit znovu? Začal jsem už zvažovat použití skalice modré v dávkování 4gr/1000l. Rybáři ji běžně používají na rybnících. Ale mám pořád strach abych nezlikvidoval KOI. Popiš mně prosím blíže jak často TPA dávkuješ a s jakými výsledky. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2009 18:07 Franta – skalice
ahoj,tak použij zelenou skalici,a ještě dodáš rostlinám železo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 18:13 Joecz Re: filipsi
pravděpodobně se mi do akva dostala vodnatelnost, ryby už jsou v karanténě, a teď je potřeba dezinfikovat i akvárko, no a chci to udělat tak aby to nezabilo i rostliny (pokud je to možné)
je vlastě vůbec nutné akvárko dezinfikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:21 Muž filipsi [1295] Re: Joecz
Zakladni otazka je, proc a jak chces desinfikovat akvako? To si moc nedokazu predstavit, chtit desinfikovat za chodu, se zasazenymi rostlinami ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 15:08 Joecz Re: Sid
a něco jiného, co by dezinfikovalo a neublížilo rostlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 12:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Joecz
To si pište!
Modrá skalice se svého času používala např. k likvidaci mechů na střešních krytinách. Fungovala spolehlivě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 12:37 Joecz
A ublíží i rostlinám? třeba když chci dezinfikovat akvárko, ale nechci o ně přijít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2008 01:40 @ Re: seča
predevsim je dulezite vedet,ze Med je toxictejsi v kysele vode,takze pokud pridavate med tak byste mel mit neutralni reakci vody....Osobne bych ale takhle rasu neresil (budte rad ze vam akvarko slape) a prihodl bych nejaky kytky a nebo je dobrej snek..to :Tempus....Modra skalice je vlastne siran mednaty....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 23:03 Muž tempus [3] Re: seča
s modrou skalicou opatrne ,kde sú ryby tam určite nedávať ,ja ju používam len ked kúpim nové rastlinky ,účinkuje dobre na vajíčka slimákov a má dobre dezinfekčné vlastnosti,obsahuje meď a tá je pre ryby toxická ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 14:34 xx Re: seča
Jakou řasu tam máš? Vláknitou nebo sinice? To jezírko je nově vybudované?

Se skalicí se musí hodně opatrně a jestli s ní nemáš zkušenosti, raději se do toho nepouštěj.

Jestli je to jen sinice - "zelená voda" pak doporučuji Tetra Pond Algorem, mám s ním ty nejlepší zkušenosti:
www.tetra.cz/…

Jinou přírodní variatou je zvýšit množství rostlin v jezírku - přidat rostliny typu rákos, žlutý kosatec, lekníny a nebo tam dát obyčený růžkatec (Ceratophyllum) z akvária a počkat tak měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2008 14:10 seča – Modrá skalice .vs. Ryby
ahoj,mám v jezírku hodně řas a chci tam dát Modrou skalici ale nevím jestli to nejak ublíží rybám prosím poradte :-O

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 5471x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7787-modra-skalice-vs-ryby