Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Odchov ve společenském akváriu

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Odchov ve společenském akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 12:04 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: aAAKiza4
Je to jasný čichavec líbající.Jediná rada,jestli chceš něco odchovat,tak se jich zbav,jinak v jejích přítomnosti nemá potěr šanci.
Jenom bych dodal že to jsou pro tvé 120 litrové akvárium velice nevhodné ryby,můžou dorůst 20 - 30 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 12:00 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Deathbull
Na čichavce to moc neplatí,já jsem měl z mečovkami dlouho 1 pár zlatých čichavců a teměř jsem nic neodchoval a to jsem měl tam prales.Teť mám v akvárku pouze živorodky a prohání se mi tam plno ruzně starých mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 11:57 aAAKiza4 Re: amazonie
No to on potěr mi nepřežil moc ani před tím, a alespoň něco, teďka vůbec nic... ty líbající sem našel u kolegyně z Hradce, takže fotka je půjčená od ní. potlesk .. rybicky.net/fotogalerie.php… mám je ale ještě o něco větší... Teda spíš to sou takový malý ponorky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 11:53 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: aAAKiza4
Zjisti název těch líbajících rybek a nebo hoď fotografii,je možné že ten potěr žerou.Mě napadá pouze čichavec a v jeho případě by to bylo dost pravděpodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 11:48 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: aAAKiza4
Neonky a čichavci ti to vyzobou to je jasné, to bys musel mít opravdovou džungli aby něco přežilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 11:36 aAAKiza4 – Důvod proč se mi rybky přestali rozmnožovat
Zdravým. Jsem stále jěště začínající nováček. Začínal sem s 50l akvárkem. V něm sem měl převážně živorodky doplněné o ancistruse a pancéřáčky. Po založení malého akvárka se mi cca po 2 - 3 měsících poprvé rozmnožili živorodky, a potom jěště několikrát. Asi po roce sem si pořidil větší a to cca 120l akvárko. Rozložení rybek se moc nezměnilo. Mám navíc akorát pár neonek a ,,4 líbající rybky,, přesný název nevím, ty sem zachránil od známý páč končila s akvarkem a chtěla je ....tak sem si je vzal... Velké akvárko mám už pul roku a od te doby co je mám ve velkém akvárku sem neměl jediné miminko :( přitom kytky i vše ostatní mám úplně stejné jako v tom malém :( navíc mají ve velkém takovej velikej hrad kde si hrajou na schovku...
za každý nápad budu vděčny... Petr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 00:13 Muž LMI [6] Re: prasan
Takže teraz už len nájsť správny rozmer plexi, navŕtať diery a uvidíme, či to pomôže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 00:06 - Re:LMI
Brat má takto rozdelené akva pri gupkách.Mladé utekajú cez dierky na druhú stranu a tam sa zdržiavajú-cítia sa bezpečne.K dospelým sa samé (opäť cez dierky) vrátia po rozplávaní a až trocha podrastú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 23:35 Muž LMI [6] – rozdelenie akva
Malo by podľa vás význam rozdeliť akva na dve časti - pre poter a pre ostatné ryby? napr. plexisklom s dierami, cez ktoré prejde len poter ale nie dospelé ryby? Alebo by ste to riešili inak?
Skúšal som aj malé akva, ale zatiaľ bez úspechu. Malé skaláre vydržali až dva dni :-( , rozplavovali sa ešte v spoločenskom....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 16:44 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Rybář
někomu je pošli pro ryby ke krmeni:-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 16:43 Rybář Re: slada
Protože pomřely, tak píšu že se množit nedaj, asi už budou neplodný. Problém nastal že se mi přemnožily ampulárie. Neměl jsem to srdce je pozabíjet, tak se mi jich desítky vyklubaly. Možná přes 100, počítat je nebudu. Moc nedorostly, maj málo krmení, po dlouhé době mají jen asi 1-2 cm.
Ale mrchy překusovaly rostliny přímo dole a ten list pak sežraly. Takže zlikvidovaly všechny rostliny. Když jsem zasadil nový, tak se nechytily a většinu zase sežraly ampulárie.
Tak jsem ampulárie vylovil a dal do kýblu s vodou, nechám je tam pomřít. Pochybuju že by někdo chtěl miniampulárie.
Takže se akva trochu vzpamatovalo, šneky uctím minutou ticha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 22:59 slada Re: Rybář
četl jsem tvůj výčet mrtvol v akváriu..spíš by chtělo zjistit kde se stala chyba že ti vychcípalo celí akvárko a pak až něco množit...jinak moje mladá má společenský akvárko..tetry čtyřpruhý, tetry...,parmičky,závojnatky,......a paví oka se jí normálně množí..a docela uspěšně..jinak já mám kančíky a to nemaj prckové šanci..jinak jsem pozoroval keříčkovce jak žral z kamene jikry kančíků...tak že bez šance...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 21:03 :-) to rybář
Vzhledem k tvým chovným metodám (viz téma rybicky.net/forum/3766… ) so o množení jakýchkoliv ryb ani nepokoušej rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 20:55 JSte Re: Rybář
Rozmnožili se nám takhle modří čichavci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 16:42 Rybář Re: PaDa
No já myslel spíš tak do budoucna, ty ryby co mám se množit nedaj. Ale vidím že by to asi nešlo. Koneckonců stejně je možná lepší brát rybky od těch co se jim to povedlo, akvaristika jim za ně stejně moc nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 15:47 Muž wayn [79] Re: Rybář
Pominu-li paví očka tak mi občas vyroste ve společném akváriu nějaká parmička z Oděsy (za rok 5 kusů). Prckové se nejraději schovávají v jávském mechu a v plovoucích rostlinkách jako řečanka a růžkatec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 14:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Rybář
Záleží co máš za ryby. Některé druhy se určitě rozmnoží i ve společenské nádrži. Třeba kamarádovi se množí tetry císařské, i když tam má s nimi i štikovce. Nějakej prcek se vždycky schová v houštině... A proti tomu třeba paví oka s hejnem parmiček čtyřpruhých nerozmnožíš, i kdyby ses rozkrájel, ty si je najdou ;-)
Takže napiš, co máš nebo chceš mít, a někdo se ozve, jestli mu to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2007 13:54 Rybář – Množení ve společenském akváriu
Daj se rybky odchovat v akváriu s ostatníma rybama ? Kdyby třeba zadní třetina byla hustě zarostlá (např. Egeria densa). Nechal bych tam ryby ať si dělaj co chtěj, je možný že by se rozmnožily ? A co jikry ? Ty asi ryby sežerou než se plod vyklube. Má někdo zkušenosti ?
Ono totiž ulovit rybu a dát jí jinam je hroznej problém, chvilku nepostojí. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 11:55 Žena Marfi [10] Re: Anonym
normálně ji uthneš ve výšce kde ji dál už nechceš a odtržený kousek zasadíš dolu - ona totiž časem ztrácí spodní "lítky" a tak si alespoń zakryješ holá místa.. a nebo starou rostlinu jednoduše vyhodíš a vypěstuješ si mladou z vrcholových částí. :) je to super kytka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 11:37 Anonym Re: Marfi
poobede skocim do akvaristickeho kupim nejaku riasovu gulu a mozno dalsi javsky mach , aj ked uz jeden mam , bahnatky mam 2 a uplne mi to staci ... zaujimalo by ma ako sa riesi ked bahnatka dosiahne hladinu a zacne sa naklanat nakryvo ako sa snazi rast dalej ... vyzera to potom dost divne ked mam rastlinu nakriz cez akvarium
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 11:30 Žena Marfi [10] Re: reaver
jestli můžu poradit, tak mě mladé rybky ve společné nádrži přežívají díky rostlinám, které se už dotýkají hladiny (bahnatka bezstopečná) (občas nechám i odtržené kusy plavat na hladině) a prckové se v tom schovávají a taky díky jávskému mechu. Do něj si pro ně žádný rodič nedojde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 11:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Anonym
Mně se takhle občas objeví prcek od teter císařských...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 11:15 Anonym Re: tonik666
ancistrusov by som poznal , a zhlukuju sa v korunach Limnophil az hore pri hladine , co by som skvor cakal od tetier
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 11:10 tonik666 Re: reaver
TO by mě zajímalo, co je to za droběčky. Nejpravděpodobnější by byli ancistrusové, ale to bys asi poznal. že by tetry královské?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 10:47 Muž reaver [16] - RostlinyRe: PaDa
tak sa pokusim pridat este nejake rastliny ... tych malych tam bude asi viac , mozno aj cez 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 10:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: reaver
Bez přelovení nemají potomci teter nebo parmiček ve společné nádrži šanci, jen výjimečně v hodně hustě zarostlém akváriu může sem tam nějaký jedinec překonat kritické období. Takže bych to neřešil, zítra tam již pravděpodobně nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 10:27 Muž reaver [16] - Rostliny – starostlivost o poter v spolocenskej nadzri
pri krmeni som si dnes vsimol ze mi po akvariu plava asi 5 malych novych rybickiek , su fakt velmi male , neviem ako sa o ne postarat , specialne ked nemam ine akvarium , iba to co je v mojom profile ... a ani neviem kto su stastny rodicia...

ako sa mam o tie ryby postarat ?
co mam urobit?

a to som rozmyslal ze kupim pancierniky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 23:45 Falcon-554 Re: mahy
No to právě nevím jestli tam je jen pár pestřenců...určitě tam mám 2 samice a 1 samce a ten čtvrtý pestřenec je sice největší, ale nepoznám co to je...přijde mě to jako "obojetník"-takový "hermafrodit" :-O Samec se údajně pozná podle toho, že má na ocasní ploutvi tmavou skvrnu a vypadá to jako jikra...jenže ten 4-tý pestřenec ( i když je největší ), tak má něco jako náznak "jikry" na ocásku, ale oproti malému samci je to slabě viditelné a naopak oproti malé samici, zase viditelnější :-| Čili buď mám 1 samce a 3 samice a nebo 2 páry ... uvidím co se z toho nakonec vyklube ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 22:48 Muž mahy [0] - CichlidyRe: falcon-554
Z tý osádky co tam je by měli pestřenci svoje mladý odvodit,pokud tam je teda jenom jeden pár pestřenců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 22:23 Falcon-554 Re: Yama
Mě nejde v podstatě ani o chov-jen jsem to zjišťoval ze zvědavosti...mám tam natolik přerybněno, že bych ani potomky nechtěl ( zatím ) ... např: Black Molly jsou živorodky a ty tam mám jen z důvodu, aby ryby dostaly živou potravu hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 22:00 yama Re: falcon-554
tak to bych moc nevidela, ze by nekdo prezil, co se tyce toho rajovce a pestrence tak si myslim, ze to dokonale "vyridi" .. muj nazor..zeptej se romana, ten vi vsechno ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 18:38 Falcon-554 Re: Yama
Koukni na mé akvárko a budeš hned vědět co všechno tam mám za rybky.... rybicky.net/nadrz.php…= .... pak mě můžeš poradit jestli to má šanci na nějaký odchov!!! Než bych ti to vypsal, tak bude po večerních zprávách smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 13:27 Žena yama [25] Re: Falcon-554
Vubec nepises jake ryby bys chtel odchovat ani jake v akvarium celkem mas.
Ja mam napriklad cervene mecovky ve spolecne nadrzi se samicemi bett a s tetrou vlaknoploutvou, oba tyto druhy po poteru dost tvrde jdou, ale presto mi ted 4 male mecovky vyrostly do velikosti cca 1,5cm, takze uz se jim do pusy nevejdou.
Zalezi taky na tom jak moc mas zarostly akva a jak velkej hlad maji velky "dravci", resp. jestli je krmis dost casto.
Kdybys napsal jake mas ryby a akva, tak bych ti spis rekla, jestli to jde/nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2006 10:10 Falcon-554 – Rybí mimina
Čistě hypoteticky se chci někoho, kdo má už nějaké zkušenosti optat jestli je možné odchovat potěr ve společném akva a co je k tomu potřeba. Vím, že mě budete psát, že je to potřeba odlovit, že buď všechno a nebo 95% sežerou, ale právě proto se chci zeptat zda-li nepřežije nic a nebo jestli je nějaká šance na přežití několika kousků a co je důležité v akva mít. ( např: mnoho rostlinek, hustý trávníček, atd. )

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 952x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/777-odchov-ve-spolecenskem-akvariu