Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Boule na těle ryby

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Boule na těle ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.12.2016 00:38 JoKa Re: cezarmilan
Ty se ho ptáš, jestli ví, co je to absces? coze
Tak na to si počkám...
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 21:00 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lacewings
Ja len otázku, viete, čo je absces? Poznáte prejavy (je ich niekoľko) abscesu? Všetko, čo popisujete súhlasí s tým, čo hovorím. Tento istý problém som pred niekoľkými rokmi mal u karasov v jazierku. Našťastie včasná diagnostika a liečba mi zachránila asi 90% rýb.
Nuž ako vravíte a liečba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.12.2016 22:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: cezarmilan
-,,ta boule cca po třech čtyřech dnech se jaksi roztrhá do "živého" a pak po kouskách napadená tkáň vypadne - zůstane po ní kráter v těle ryby,,
-všímněte si slovního spojení - roztrhá do "živého"-
-jak již jsem napsal, na absces mi to nepřijde, at už z výše uvedeněho, tak i doby těch tří, čtyř dnů a následně i popisu -černá boule členitá z vícero bulek na sobě-
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 22:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: lacewings
Práve, absces je typický tým, že v konečnej fáze ostava spomínaný kráter. Koža povolí a jeho obsah puknutím vytečie von
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anakyel
- v grindalu ne

-vyhneme se spekulacím,pokud je to skutečně pouze u tohoto jednotlivce,doporučím eliminaci
-zbytek osádky bych nechal,pokud tam nejsou samozřejmě žádné příznaky
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:43 Muž Anakyel [3] Re: lacewings
Krmím grindalem (pěstuji si ho v molitanu).... circa 1x týdně. Že by v něm mohlo být nějaké sv*nstvo?
Jinak pouze sušené krmivo a lyofilizované larvy pakomára nebo komára.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anakyel
-na abces mi to nepřijde ,tam by byla větší monolitost útvaru,navíc tazatel uvádí kráterovitý útvar v konečné fázi
-nekrmíte nití?
-pokud by to byla skutečně rybomorka,tak ryba je pro parazita pouze mezihostitelem,rozmnožuje se v kroužkovcovitých(nítě)
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:23 Muž Anakyel [3] Re: lacewings
dodal jsem obrázky z videa.. viz. příspěvek výše.

Pakliže je to nakažlivé (předpokládám, že ano) - tak bych ji měl hned utratit a čekat, jak zbytek hejna. (i kdy si myslím, že ty už to budou mít taky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Anakyel
Je to klasický absces, musíš vypátrať príčinu predchodzieho poranenia,inou rybkou, oder o niečo, alergická reakcia na niečo....
sk.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:14 R Muž romant [27987] Re: Anakyel
Podle toho co kolega navrhuje by to opravdu mohlo být ono.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 21:07 Muž Anakyel [3] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jedná se o parmičky čtyřpruhé (mechové)

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 20:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anakyel
-bohužel mi nejde spustit video,jsem v oblasti s pomalým připojením
-podle popisu se jedná zřejmě o parazita v okruhu Myxozoa-Myxobolus cyprini
-druh ryby tomu i napovídá, rovněž tak popisovaný vývoj,
- prasknutím boule,může docházet k sekundárním bakteriálním a houbovým nákazám.
-výše uvedené, berte pouze jako můj náhled, nebot nelze z mé strany spustit video
-snad někdo z kolegů bude konkretnější
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 16:38 Muž Anakyel [3] – boule na těle
Ahoj, mohli byste mi říct, co je toto? Vyrostlo jí to během cca 2 dní.
Zaměřte se na parmičku mechovou - pravá strana těla za hlavou -jakási černá boule (členitá z vícero bulek na sobě bych řekl).

youtu.be/…

Již cca před měsícem se udělalo jiné parmičce něco podobného avšak blíže k oku, ta boule cca po třech čtyřech dnech se jaksi roztrhá do "živého" a pak po kouskách napadená tkáň vypadne - zůstane po ní kráter v těle ryby. Ryba po celou dobu zůstává čilá, žere a nikam se neschovává. Po tomto týdenním průběhu jsem rybu utratil. Vzhledem k tomu, že se to druhé parmičce objevilo skoro na stejném místě jako té minulé a tvar boule odpovídá předchozímů ..tipuji to na nějakého parazita nikoliv melanom...

Co myslíte?


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2015 11:01 Veseth
Fotka k příspěvku Zdravím,
na samcích gupek (na 4 z 10) se objevily jakési divné bulky, pouze na hřbetní ploutvi, napadené ryby jsem izoloval. Akvárium založené před měsícem, ryby však z původního, na vodu zvyklé. Možná něco zavlečeno spolu s novými rostlinami. Nějaká houba či co?
Děkuji za pomoc s určením a tipy co dál...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 21:39 ondrejD Re: Míša
no fotka není nic moc, ale první co mě napadlo - kapřivec - plochý korýš, přisedá na ryby a nabodává pokožku - zkus vyfotit zhora, a ostřeji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 14:43 Míša – boule
Fotka k příspěvku dobrý den na svém pacéřníčkovi jsem jsem našla bouli. kdyby jste něco věděli napište prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 16:54 liliku Re: LiborSprysl
Ahoj, Diky za odpoved. Zkusim se podivat co to je Furunguloza. Doufam ze bude zit jeste dlouho :) Diky. Pekny den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 13:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: liliku
Furunguloza tomu říkají, jak se přesně jmenuje nevím...Je-li to opravdu na kůži a nejde-li to z těla. Jeden můj karas to má již pět let a dobrý. Teda je to výrazně menší. Pravděpodobně to vzniká při napadení parazitem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 10:58 liliku – Prosim o pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj. Taky mam neco podobneho s karasem v jezirku - boule na boku. Uz to ma docela dlouho. Plave, zere, chova se normalne. Ostatni jsou v pohode. Prosim o radu co to je a jak lze rybce pomoc. Diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 18:00 Žena sky [1] - kančíciRe: sky
Prosím o radu přijde mi že na jakoby měla nafoukle plíce. Bojím se zda půjde zachránit. :-/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 17:41 Žena sky [1] - kančíci – prosím o radu
Fotka k příspěvku čichavec modrý- albín, nebo jak se to dá popsat, doma odchovaný cca 10měsíců- udělali se mu velké boule na obou stranách jako kdyby byl těhotný :(
Boule jsou bez jakých kolik příznaků, ryba žere a chová se normálně voda a ostatní osazenstvo v pořádku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2010 06:34 kreten Re: jeník
Podobně jako I.werneri, tak i M.praecox bývají poměrně často importovaní s Asie - (boasemani též) - a není proto jednoduché definovat, co se na nich a v nich urodí poté, co změní životní podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 16:23 Muž jeník [54] Re: Icicle
Takhle, s nějakými patvary na kůži, co vypadaly jako nádor, mi postupně během 1/2 roku odešlo celé hejnko g. diamantových. Parametry vody (možná příčina u gavůnků, jak píše níže pan Provokatér), jsem nikdy nezkoumal. Boesemani nicméně v téže době naprosto v pořádku, přenos na jiné druhy nezpozorován. Jak vidno i ze starších dotazů, děje se tak asi u tohoto druhu častěji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 15:48 Icicle Re: kreten
Právě že s tou myšlenkou bojuju celou dobu.Všechny ostatní jsou v pohodě a tomuhle zatím taky nic nechybí.Má zájem o jídlo i o tření.Tak nevím co s tím.A zabít ho, na to jsem moc cíťa.A taky si říkám, že kdyby to byl nádor, tak ho můžu zatím nechat a až kdyby se nějak zhoršoval, tak ho zabít, aby se netrápil.Jo a taky měl takovou malou tečku těsně před ocasní ploutví, ale ta zmizela. Tak to mi pro ten nádor tak úplně nesvědčí.Každopádně díky za reakci
Ale musim zkusit tu vodu každopádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 15:41 kreten Re: Icicle
Asi bych ho zlikvidoval, než se v nádrži něco rozjede, ty ostaní ryby vypadají dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 15:39 Icicle Re: kreten
To by mě zajímalo co například?Hledala jsem různé nemoci podle fotek a ani jedno mi to právě nepřipomíná.Myslela jsem, že by to mohla být lymfocystóza, ale ani to se těm obrázkům příliš nepodobalo.Ptala jsem se tu na fóru ale nikdo neodepsal. Tak mi zatím vychází jedině nádor.Tak jsem ráda za každý jiný návrh, co by připadalo v úvahu.Tady je ještě odkaz na video,které je starší než ty fotky a od té doby na tom útvaru přibyly takové dva růžové výrůstky, které jsou "vidět"na těch fotkách.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 15:26 kreten Re: Icicle
Může to být ledacos, to z té fotky moc poznat nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 10:20 Icicle Re: kreten
Aha,tak to jsem nevěděla.Parametry vody jsem neměřila,tak to určitě udělám.Ikdyž myslím že by měly být dobré.A vážně myslíte že to je nádor?Nemůže to být něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 06:48 kreten Re: Icicle
Velmi obecně lze říci, že nádorově tvářící se změny na kůži u gavúnků zpravidla vždy způsobuje špatná voda. A teď si to rozeberte.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 21:09 Icicle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslíte, že je tohle nádor?Objevilo se to na mém gavúnkovi tak před měsícem a celkem rychle to roste. jinak je ale úplně v pohodě,nevypadá, že by ho to zatím nějak trápilo.Vyrůstá to těsně před prsní ploutvičkou a i za ní.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 12:50 geraldG10 Re: Ivulik1
Na tohle je těžké odpovědět, pokud jde opravu o melanom, tak rybka může prosperovat klidně i delší dobu, ale pokud by se na ní bylo vidět že už se trápí, bylo by nejspíš lepší jí pustit k želvákovi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 10:20 Ivulik1 Re: geraldG10
Tak co mam delat? Mam ji hodit zpatky? Nebo k zelvakovi :-( ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2008 08:33 geraldG10 Re: Ivulik1
Ryby opravdu můžou mít melanomy. Jedna kardinálka co jsem měl ho měla přímo na hlavě, do poslední chvíle byla rybka čilá a brala potravu. Bohužel však po asi 3 měsících pošla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 20:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Ivulik1
Ryby mohou být postiženy melanomem. Nic bych za to nedal, že je to tento případ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 15:29 Muž TomášB [12] Re: Ivulik1
podle mě to nic není, když žere a je v kondici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 15:17 Ivulik1 – Boule na plate
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomuze mi nekdo s identifikaci nemoci?
Vcera vecer jsem si vsimla na jedne rybicce "vyrustek", dnes rano se mi ji povedlo vylovit. Nevim, co to je, ani jak lecit. V nemocech jsem to nenasla. Je to cerne (vychazi to z mista, kde je ryba cerne zbarvena), vypada to jako melanom (nevim, jestli ryba muze mit melanom) hmm
Jinak rybicka ve 100 % kondici. Akvarko taky bez problemu. Pridavam fototesne po odchytu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 21:01 Žena datura [104] Re: Utahraptor
to jo, ale jde o to, jestli tkáň vystupuje i nad šupiny nebo jestli jsou šupiny kompaktní a jen "vyboulené", jak píšeš. v prvém případě bych hledala příčinu v poranění a bakteriální nákaze. v druhém bych přemýšlela o nádoru či jiné podobné vnitřní anomálii. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 06:41 Žena Utahraptor [91] Re: datura
No je ot boule, takze je...vyboulena :) Z leve strany ocasu pokracuje pod ocas a je docela velka... Taky bych skoro tvrdila ze to bude nador, ostatni rybky jsou ok... ale ty krevetky chjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 15:47 Žena datura [104] Re: iblik
tak já si myslím, že zrovna plíseň to nebude. pokud už napadá vnitřní orgány je zle, ale hlavně se projevuje jako tmavé skvrny uvnitř tělní dutiny a vytváří cysty. spíš si myslim, že se mohla betta někde poranit a do rány se jí dala bakteriální infekce. z té fotky bohužel nemůžu poznat, jestli je boule ohraničená pod kůží nebo vystupuje na povrch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 22:21 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Utahraptor
to nevím ale ta boule může bejt třeba nákej druch plísně nebo neco takováho a začalas to lečít ?? skus to něčím na plísně nebo neco podobnýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 18:11 Žena Utahraptor [91] Re: Mrakoplash
No ale otrava cim? Co muzu zmerit je stejne, jedine co se zmenilo jsou ty pridane kyticky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 16:44 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Joecz
a tak treba otrava by se tim detekovat dala :-) kreveta preci jen tolik nevydrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 12:13 Joecz Re: iblik
ale určitě bych mezi boulí na bettě a mrtvými krevetkami souvislost nehledal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 09:42 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Utahraptor
stima krvetkama to může bejt otrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 07:16 Žena Utahraptor [91] Re: Marianesca
Dneska rano jsem nasla dalsi mrtvou krevetku, tu filtrujici. Co napada i krevetky i bety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 20:10 Žena Marianesca [3] Re: Utahraptor
A nemůžeš tam mít nějakou infekci?..ten ocas se mi nelíbí..vypadá to jak nějací paraziti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 18:16 Joecz Re: Utahraptor
no ono je celkem těžké říct, proč má nějaká ryba bouli můžr to být nemoc, nádor, genetická porucha ...
ale s tou krevetkou to určitě souvislost nemá (divím, se že ji ta betta nesežrala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2008 08:47 Žena Utahraptor [91] – Boule na bettě a mrtvá krevetka
Fotka k příspěvku Dneska jsem si všimla, že moje bílá betta má na levé straně bouli a další podlouhlou na spodku ocasu...zkusila jsem ji vyfotit, ale asi moc tam vidět není... a taky mi umřela krevetka, může to mít souvislost?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 13:55 Štěpán Re: yama
S takovouhle věcí by mohl mít problém i odborník na nemoci ryb... Nějak si nepamatuju, že jsem tady někdy někoho takového viděl.

Já bych takovou rybu nechal v akváriu a až by se na ní začaly projevovat nějaké potíže (nežrání, lekavost, stranění se ostatních ryb, potíže při plavání atd.) bych jí utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 17:11 Ládíček Re: Elffka
Léčba vodnatelnosti je ve věčině případech dosti problematick a pokud se nemoc objeví ve spo. akváriu,napadené jedince je nutné ihned izolovat ! Ale jak se léčí tak to fakt nevím...nejsem profík v akvaristice :-) tak se musíš zeptat někoho zkušenějšího ano ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4126x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7624?od=51