Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ledňáček - jak se bránit?

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ledňáček - jak se bránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2008 10:44 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: maila7
možná to je tima CD to je třeba lednáčkov oblíbenej žanr takže bych skusil třeba nákej film třeba jak ulovit lednáčka ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2008 14:16 Muž maila7 [2] - Jezírkové ryby – restart
Včera 9. 8. 2008 jsme sundali z jezírka síť a dali uschnout. Dnes ráno jsme ji opět natahovali přes celé jezírko - Ledňáček se totiž vrátil "to bylo radosti". Snad ji tam nebudeme muset nechat až do zimy. CD média odstraněna - nepomáhala.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 21:14 Anuska Re: maila7
Síť bych tam nechala aspoň 14 dní, on se tam může občas přiletět kouknout, jestli v jeho oblíbené výkrmě už není zase otevřeno :-D
to: nobody - žiješ ve světě iluzí, ale bylo by asi kruté ti je brát, apropo - oznamovací povinnost se vztahuje jen na seznam určitých trestných činnů např vlastzrada, can, terorizmus, pokud nenahlásíš, že sousedovi kradou kolo, nic se ti nestane, fakt smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 15:43 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Snofrev
Má i flek na boku a opravdu tak vypadá jako Japonská vlajka - nemusím nic dokazovat mluví za mne fotky v presentaci:
rybicky.net/fotogalerie.php…
nebo
rybicky.net/fotogalerie.php…

Taky byste je asi nenechali Ledňáčkovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:55 Muž Snofrev [54] Re: maila7
pokud máte opravdu kompletně bílého koi s červenou kulatou tečkou na čele, tak by neměl být problém ho v Japonsky dost slušně prodat - připomíná vlajku a slyšel jsem, že po takových japončíci celkem šílej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:49 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: foxchosen
Proti Ledňáčkovi nic nemám - je to nádherný pták. Jednoduše mi vadí, že loví mé ryby - oblíbil jsem si je a některé jsou unikátní - např. celá bílá s červenou tečkou na hlavě. Navíc nehodlám Ledňáčka vykrmovat. Asi byste také nehodil svého domácího mazlíčka například lvu a kochal se jak krásně loví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 10:11 foxchosen Re: Snofrev
to nezní špatně :) z jezírka udělat koupaliště pro ptactvo, vysadit jim tam nějaké dobroty a pak se na ně chodit dívat. Třeba ten ledňáček je opravdu nádherný - byl nějaký důvod, proč musel pryč krom toho, že lovil oblíbené rybky? Jsou hluční třeba?
Uznávám, že jednou by se mi domeček s jezírkem na zahradě líbil a už jsem i řešil, jaké rostliny apod tam dát, aby přilákaly nějakou tu faunu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 08:39 Muž Snofrev [54] Re: maila7
já bych jí tam nedával vůbec a raději si jel do čeřínku někam nachytat nějaké malé rybky a pak se koukal na Ledňáčka :-D


zkuste jí po pár dench sundat, Ledňáček už by měl být snad naučen létat jinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 08:00 Muž maila7 [2] - Jezírkové ryby – Nová otázka pro vás....
Síť, jak to vypadá, slouží dobře. Ledňáčka jsme od té doby neviděli a počet ryb se zdá být stejný. Možná že pomáhají i CD média.

Síť tam i přesto zatím necháme, ale abych vás zaměstnal a neřešilo se tu něco jiného:
Jak dlouho, podle vás, mám nechat na jezírku nataženou síť? Měsíc? Nebo do nějakého určitého termínu např. konec hnízdění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 15:34 Muž Turok [18] Re: ghostik
Ghostik jj nutná obrana a krajní nouze:) ale i při využití této možnosti kerou ti dává zákon pak pokud by ti někdo kradl ze zahrady ovoce a nějaká tvoje pastička by toho zloděje vážně ztranila či zabila tak už pápá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 14:00 Muž ghostik [81] Re: Turok
Jen pro info z netu:
- Jak mohu bránit své vlastnické právo?
Existují tři základní možnosti, jak lze chránit své vlastnické právo:
ochrana svépomocí
ochrana poskytovaná orgánem státní správy
ochrana soudní

Ochrana svépomocí je jedinou a velmi omezenou výjimkou ze státního monopolu poskytování právní ochrany. Svépomoc může být použita pouze když – hrozí bezprostředně (chystá se, nebo již nastal) neoprávněný zásah do práva, a je-li taková ochrana přiměřená (osoba nesmí způsobit újmu nepřiměřenou té, která jí hrozí). Zvláštními druhy svépomoci jsou krajní nouze a nutná obrana.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:51 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Johan
právě, že tam u vody není nic, z čeho by mohl lovit - jedině ze břehu 8cm od hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: maila7
Fotka k příspěvku Jo, tu by měl vidět, takže by se neměl ani utopit, teda když postřehne tu, která je potopená. A jestli se utopí, tak vás jeho "žena" přijde klovnout :-D . Jo, a pokud u té mělčiny je nějakej klacek, na kterej si může sednou, tak tam lovit může pořád. I 10cm mu stačí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:05 Joecz Re: maila7
pokud se nedostane pod tu síť a neutopí se ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 11:04 Anuska Re: maila7
Mně to přijde jako dobré řešení, vždyť tam síť není na věky. Ledňáček není žádné trdlo, když se nekolikrát přesvědčí, že už si u vás nezaloví, najde si jiné místo - dětičky jíst potřebují každý den - a tak jistě nebude čekat až to sundáte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 10:56 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: maila7
Fotka k příspěvku a zde je lépe vidět velikost ok v síti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 10:53 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Johan
Fotka k příspěvku viz předchozí obrázek - sítí Ledňáček neprojde

na místě kde chybí by se potápět neměl - je tam mělko.

Dnes jsem ho tam už ani neviděli. Možná pomohli i ta CD média. Chvíli to tam necháme, a pak sundáme.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 10:10 Štěpán Re: Buddy
Pojišťuje se proti náhodně a nepředvídatelně působícím událostem. Proti ledňáčkovi opakovaně vyžírajícímu jezírko se pojistit nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 09:49 Beddy Re: maila7
Podle mýho názoru by sis moh ryby pojistit a pokud by ti je ledňáček vyžral, dostaneš náhradu. Jinak (díkybohu) nemůžeš střílet lidi ani chráněný zvířata jen proto, že šlápli na tvůj pozemek.
P.S. Nebo je možná nějaká náhrada od ministerstva zemědělství ale to nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:31 Muž ghostik [81] Re: Nobody
Aha takze pokud si dam do plotu vysoke napeti a bude na mem pozemku tak ti to taky projde kdyz rano seskrabnou tri ozraly co se onej oprely a jedno dite co lezlo pro mic co spadl za plot ?

Dobra vymluva ze je to muj pozemek ale asi to neprojde palec

To ovšem neznamená,že ho nutně musíme krmit z vlastních ryb,které koupíme atd.
Tato veta zni jako by ti dovolovala pri lovu lednacka na tvem pozemku ho zastrelit ! no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 22:12 Nobody Re: Turok
A proč? Poruší se snad nějaký zákon na soukromém pozemku? Když by tam dal sklo?Něco ze změní?
Asi se lednáček rovnou rozplácne.To je trestné?
Lednáček je krásný pták a není jich mnoho,a proto si ochranu zaslouží!!!
To ovšem neznamená,že ho nutně musíme krmit z vlastních ryb,které koupíme atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 19:46 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Turok
To je pověra ;-) . Hodněkrát jsem ho na jednom chovném rybníky viděl za letu lovit lipany ano . (úspěšně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 19:40 Muž Turok [18]
k lovu lednáčka neloví v letu, ale z určitého místa na zahradě, v přírodě je to strom větev nebo jiné dobré stanoviště, ze kterého je dobře vidět na hladinu:)


držím palce se sítí at to všechno dobře dopadne:) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 19:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: maila7
No, snad jí uvidí hmm . :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 19:07 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Johan
Tak jsme dnes skoupili síť na jezírko o rozměrech 6x4m a vypnuli ji jak se jen dalo - celkem dobře se tak pokrylo skoro celé jezírko (díky napnutí). Síť je na hladině a v místech mírně nad. takže Ledňáček by se neměl v žádném případě dostat pod síť (kromě mělkých břehů, kde síť chybí).

Děkuji všem za skvělé nápady, rady a vtipné poznámky. Uvidím co se bude dít dále. Ovšem i nadále můžete přispívat své nápady a zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 16:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Yirka
Atrapa dravce se dá vyrobit z polystyrenu a nabarvit (ornitologové tak dělají atrapy výrů a chytají na to "ostatní" dravce, jako třeba káně), nebo na nějaký blízký strom nebo kůl pověsit siluetu dravce. Chtělo by to zjistit jak ty ryby chytá, jestli za letu nebo z nějakého kůlu. Pokud za letu, tak by se to dalo řešit rostlinami, které pokryjí hladinu. A pokud z nějaké větve, tak hold uřezat ;-). A kdyby třeba ze zábradlí na můstku, tak na něj dát zábranu, aby si na něj nemohl sednou (ale to by mohlo být nepřijemné pro ruce, au=)). Toť můj názor ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 16:05 Anuska re: sokar
No tak střílení ledňáčka ni přijde jako totální úlet (pokud už tohle někoho napadne, ať si zjistí výši pokuty - za to by měl celou rybí osádku jezírka minimálně třikrát :-), stačí nainstalovat plašící zařízení - poradit se v něterém z ornitologických spolků, určitě rádi pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 15:42 sokar Re: maila7
K čemu síť na jezírko?To by teda vypadalo.Radši bych bohužel nechal ledňáčka vychytat zbytek ryb a nasadil bych je až přiští rok.Nebude mít jídlo,tak odletí.
Druhá možnost bys mohl dát ledňáčkovy třeba grundle někde na kameň ať baští je a né tvoje ryby.
Třetí možnost je bohužel vzít vzduchovku a zabít ho.Je sice chráněnej a rozhodně krásnej tvor,ale buď jezírko s rybama nebo jezírko s ledňáčkem.Je to blbý ale je to tak. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 15:10 Muž Yirka [9123] Re: maila7
Přidám se ještě s jedním nápadem.
Když jsme měli před časem problémy s nalétáváním ptáků do výrobní haly otevřenými vraty na rampě, osvědčily se nám atrapy ptáků vystřižené z plechu (něco jako ve tvaru těch nalepených na protihlukových ochranách u dálnic). Nepomohlo ta na 100%, ale tak z 90 ano. Nabarvili jsme je načerno, aby byly kontrastní. Pokud jich uděláš pár a romístíš, mohlo by to pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:51 Muž Barney [61] Re: mch.sokolov
A jo no, proto teď možná tak hodně loví rybky, až vyrostou mláďata, tak už třeba lítatan bude.
Nebo v horším případě potom přiletí s celou rodinou. :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:31 Muž ghostik [81] Re: mch.sokolov
To mas pravdu to mne nenapadlo. Nekde od kvetna do cervence maj mit prave mlade :o(
Proto je asi takovy hladovy. Stara ho honi aby schanel zradlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:24 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: DonJuanKarlos
odchyt je pěkná věc.ale určitě má někde potomky a musi je krmit! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 14:03 Muž Turok [18] Re: ghostik
Takovýma rádoby kritikama se vůbec nezaobírej.. je to ztráta času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:56 Muž Barney [61] Re: ghostik
Já se tady nechci hádat. Samozřejmě, že mám akvárium jako kus přírody. Jenom jsem trošku chtěl zkritizovat ochránce přírody. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:44 Muž ghostik [81] Re: barney
Ty vlastnis akvarium jako kus prirody ?
Spis jako demizon vody protoze tobe priroda asi nic nerika !

Stepan: nemyslel odchyt a vypusteni v jine lokalite ? Treba u souseda smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:35 Muž Barney [61] Re: Štěpán
Že je chráněný, tady pořád řešímě že je chráněný, ať je, to je věc ochránařů přírody, ti jsou trhlí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:30 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Proč tady mluvíte o odchytu když je chráněný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:29 Muž DonJuanKarlos [30] Re: barney
JJ ty odchytávači sou dobrý. U nás se zase objevil černej čáp, zavolali sme na odchytovou stanici a přijeli si pro něj. Takovej čáp je myslím o dost horší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:28 Štěpán Re: barney
barney napsal: ... a potom je to ledňáčkova věc, jak se s tím popere. Prosím? Takže když vletí nad jezírko v části nepokryté sítí a chytí se do té sítě zespoda a utopí se, tak je to jeho blbost?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 13:26 Muž Barney [61] Re: maila7
Ne, ale fakt tady neřešme kraviny a pojďme k věci ;-) : Tákže já bych osobně natáhl síť nebo plachtu, pod plachtou ti neporostou ani řasy :-D , ale síť je asi lepší, tak ji natáhni přes co největší plochu jezírka, kde se ryby nejvíc zdržují a potom je to ledňáčkova věc, jak se s tím popere.
Nebo zavolej na nějaký odchytávače ptáků a máš to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 11:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Turok
Taky to mohl být kocour kočky rybářské... (Už tady o nich byla řeč - umí se i potápět :) )
Co já bych za to dal, mít svého vlastního ledňáčka. I nástražné rybky bych mu kupoval... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:56 Muž Turok [18] Re: ghostik
tak tohle je síla ten byl pěkelně vychytralý :))) opravdu si myslím že byl z nějaké rybářské kočičí rodiny :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:55 Muž ghostik [81] Re: Turok
Tenhle holemek sedaval na sutru u vody a cekal. A kdyz se nic dlouho nedelo tak vytasil drapky a natazenou tlapkou jemne drapkama ceril vodu a ejhle pstrouzek se jde podivat copakto je a hop hned byl hozenej na brech :o))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:22 Muž Turok [18] Re: ghostik
aha tak to je pak zlé, kočky taky nemám rád :)) sou to rychle množící se škůdci... no na kočky je dobré mít na zahradě psa ikdyž nevím jestli by pak taky ty ryby na břehu nesežral.

no může to být mladý pár který si hledá nové stanoviště k lovení, pak by mohla pomoci ta síť pokud by bylo jezírko zajištěné po určitou dobu, tak by se měl lednáček přemístít jinam, ale je tu nebezpečí že by mohl uvíznout v síti a utopit se.

no tak těžko říct jak říkám já s tím problém nemám a největší ryby mají tak 15 cm... na kočky to chce psa... nevíc když se přiblíží k jezírku predátor ryby zajedou ke dnu tkaže kocur nějak nemá šanci...

toho kocura co popisuješ to musel být nějaký vodní kocur rybář :))) ne každá kočka umí takhle lovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:19 Muž ghostik [81] Re: Turok
Turok napsal: jak velké kocury tam máte ale velkou rybu z vody nevytáhne..


nevym jak velke ryba by mnela byt aby ji bezny kocour nevytahl ale vym ze vytahne dospeleho sumecka americkeho 25cm a pstruh do 35cm tez nebyl problem - jedno seknuti drapama do vody a pstruch byl na brehu :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:17 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Turok
Co se týče koček - upravili jsme břehy. Problém s nimi nastává hlavně v době tření, kdy ryby lezou až na břeh. Jedna kočka si tam na ně chodila - pořád jsme ji vyháněli než ji přejelo auto (né naše). Zatím je od nich klid, a tak se objevil nový problém. Dokonce i divoké kachny se nám podařilo zahnat.
Navíc ryby máme na zahradě přes 7 let a bez problémů - až do teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:10 Muž Turok [18] Re: happy85, Lukys1
lidi co radí střílení mám nejradši..... chyba je jasně na straně majitele kerý nemá zajištěné jezírko...
a nebo si ymslíte že ten pták vidí aha soukromý pozemek vstup zakázán??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:08 Muž Turok [18] Re: maila7
maila to se takhel těžko radí, já mám jezírko taky kolem baráku se potuluje snad 30koček ryba se mi neztrací zádná aspon z těch barevných co jsou vidět... kousek sou rybníky a řeka lednáčci tu jsou taky ale na jezirko mi nechodí....

jinak když vám ryby systematicky se ztrácejí jak díky kočkám tak dík lednáčkovi je to marné :) na nějaký chov se asi za stávající situace tohleto jezírko nehodí. proto bych si sehnal větší ryby.

což jednak povede k tomu že lednáček opustí stanoviště keré neposkytuje potravu a jednak nevím jak velké kocury tam máte ale velkou rybu z vody nevytáhne..

ghostik no vlastní odchov sem tam viděl.. psal jsem jen návrh je to na něm aby si rozhodnul k čemu to jezírko má... taky si může sehnat kýbl oček a nebo střevlí keré se množí tak rychle že jeden lednáček je nestačí požrat :-D :-D :-D


sokol vím dost dobře kolik to stojí :)))) ale tak koupím dvě ryby a mám klid, něco v te vodě plave :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:06 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Štěpán
Ten by ale stejně musel být přivázaný, aby neulétl. Nebo hooodně dobře vycvičený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2008 10:05 Muž maila7 [2] - Jezírkové rybyRe: Lukys1
Zabíjet ho nechci - viz. příspěvek výše. Navíc je chráněný.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 1838x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7594-lednacek--jak-se-branit