Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetra - PlantaMin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Tetra - PlantaMin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 10:46 Muž mgr [7] Re: Sid
OK, ale aj tak by som rad poznal odpoved ako to Tetra mysli s kombinaciou tychto dvoch hnojiv. AK to teda niekto vie povedat. SKusim napisat este raz aj importerovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2021 05:38 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: mgr
...Mozno ze odpoved je nekupovat Tetra hnojiva a pouzit nejake tie praskove Tenso.
To není špatný nápad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 21:12 Muž mgr [7] Re: Sid
Na toto neviem celkom odpovedat.
NO3 a PO4 riesim separatne, cize tie nepotrebujem, a tie ani v tychto hnojivach nie su.
Predpokladal som, ze vsetky prvky ktore su v tychto hnojivach su potrebne, ale netusim na co presne.
Urcite potrebujem dodavat zelezo, ostatne neviem ani len zmerat, takze fakt neviem.

No a tieto hnojiva riesim preto, doteraz som kupoval a pridaval jedine PlantaMin bez toho, aby som sa nad tym nejako zamyslal, teraz som soupil aj PlantaPro Micro, lebo mi povedali ze to je doplnok k PlantaMin,
no a najnovsie som si pozrel, co tie hnojiva obsahuju, a vidim, ze je tam vleky prienik, tak sa mi zda cudne pridavat obidve, resp. neviem v akom dakovani a vzajomnom pomere.

Mozno ze odpoved je nekupovat Tetra hnojiva a pouzit nejake tie praskove Tenso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 20:19 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: mgr
A jakou živinu vlastně potřebujete do akvária dodat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 18:59 Muž mgr [7]
Sid napsal: Česky tedy: "...obsahuje železo v komplexní vazbě, jiné cenné stopové prvky (např. mangan), jakož i draslík, důležitou makroživinu pro rostliny... neobsahuje nitráty a fosfáty, nezatěžuje tudíž vodu..." :-)
Ano, je tam napisane dusik, aj som komunikoval s dovozcom, a poslali mi fotku uz opraveneho prekladu, kde je presne kompletne zlozenie, a je tam draslik, nie dusik.

Zlozenie PlantaMin je taketo:

K2O 1%
B 0.005%
Fe 0.20%
Mn 0.01%
Zn 0.002%

No a zaroven ma dovozca informoval, ze na doplnenie dalsich mikroprvkov sluzi PlantaPro Micro, ale je to trochu cudne, lebo PlantaPro Micro obsahuje znovu aj tie iste prvky (aj ked neviem v akom objeme) ako PlantaMin, teda K, Fe, Mn, Zn, B, plus je tam navse Cobalt (Co) a nejake B vitaminy B1, B2, B6 a PP (cize asi B3).

Takze mne to vychadza skor tak ze bud PlantaMin alebo PlantaPro Micro, ak chcem aj vitaminy.

Lenze na Planta Pro Micro je uvedene, ze pre intenzivne hnojenie zelezom treba dodatocne pouzit PlantaMin.

Rozumie tomu niekto ?

Bojim sa hlavne, ze ak budem hnojit obidvomi hnojivami, predavkujem draslik,
ktoreho tam mam asi uz aj tak dost, lebo hnojim KNO3 1mg/l denne.
KNO3 hnojim kvoli dusicnanom, nie kvoli drasliku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 17:45 R Muž Anthrax [4798] Re: Sorfine
Vzhledem ke stáří tvé nádrže bych buď ještě nehnojil vůbec nebo bych začal někde na 1/4 doporučené dávky. Obecně máš lepší když si to hnojení rozdělíš na menší dávky , než když toho tam naliješ jednou ze 14 dní.. Nemusíš hnojit denně, stačí třeba dvakrát týdně. Záleží na tobě. Ale jak píšu, podle mě je na hnojení ještě brzo a je otázka jestli zrovna tohle hnojivo bude pro tvé akvárko to pravé..

Sorfine napsal: Použivám k tomuto ještě CO2 Vital, jako zdroj dusíku. Tak to přidáváš tenhle přípravek celkem zbytečně.
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 17:39 Sorfine
Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli je lepší hnojit akvárium tímto prostředkem podle popisu na lahvičcce nebo denně, několika kapkami. Či jak bych měl hnojit při výměně vody, kterou provádím jednou za 14 dní. Použivám k tomuto ještě CO2 Vital, jako zdroj dusíku. Díky za rady :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 17:02 R Muž romant [27987] Re: ilja1996
Já osobně bych v takto čerstvým akváriu "hnojil" zatím jenom intenzivnějšíma výměnama vody a do dna aplikoval ty jílový kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:54 Muž Arnyy [0] Re: romant
Dobře díky,ještě to na nějaký čas kdyžtak nechám,přemýšlel jsem o tom že bych přihnojil protože mi chcípe jedna ludwigia,tak třeba by to mohlo pomoct,ale asi koupím ještě nějaký kuličky pod rostliny (kořeny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:52 R Muž romant [27987] Re: ilja1996
To jsem nenapsal, já jenom aby jsi si nepřivodil nějaký zbytečný problémy, v tom akváriu co je v prezenatci není co hnojit. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:50 Muž Arnyy [0] Re: romant
Díky za radu,ale přece to hnojivo nevyhodim :-O Ho nemohu použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:42 R Muž romant [27987] Re: ilja1996
Osobně bych ve Tvém případě hnojivo do vodního sloupce nepoužil, ale dal pod kořeny rostlin nějaký jílový kuličky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 16:34 Muž Arnyy [0] – plantamin
Ahoj,chtěl bych se prosím zeptat,včera jsem vyměnoval vodu a přidal agua safe,mohu dneska trochu přihnojit? Jestli to nebude vadit,když sem včera dal ten agua safe.A mám to normálně nalejt do toho AQ? Budu hnojit poprvé. Předem děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:09 Muž Sid [6652] - RostlinyRe: Martin71
...veškeré důležité hlavní živiny například dusík.
...neobsahuje nitráty ani fosfáty... To je srandy...

Problém je v diletantském překladu. ;-)
V originále se píše:
"...enthält komplexgebundenes Eisen, andere wertvolle Spurenelemente (z.B. Mangan) sowie Kalium, einen wichtigen Hauptnährstoff für Pflanzen... ist nitrat- und phosphatfrei - das Wasser wird nicht belastet...
Česky tedy: "...obsahuje železo v komplexní vazbě, jiné cenné stopové prvky (např. mangan), jakož i draslík, důležitou makroživinu pro rostliny... neobsahuje nitráty a fosfáty, nezatěžuje tudíž vodu..." :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 23:06 Muž Jack [7] Re: Martin71
Dle mého kecají, nebudu si k vůli tomu plítvat testy na fosfor ale když toto leju do akvária tak se mi zdá že potom rostou i více řasy a sinice což po PMDD ne. Ale to je jen můj osobní názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 21:04 HaDaS Re: Martin71
Mně se neptej :-) . Já jsem to jen vytáhl z toho odkazu. Víc se toho asi nedozvíme. ;-)
Dusík = Třeba je tím myšlen amoniak nebo močovina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 20:29 Martin71 Re: HaDaS
veškeré důležité hlavní živiny například dusík.
...neobsahuje nitráty ani fosfáty. To je srandy v tom příbalovém letáčku veškeré důležité žíviny například dusík a neobsahuje nitráty copak to jsou nitráty není to NO3 , dusičnany ? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 19:11 HaDaS Re: Jack
www.mojekrmivo.cz/…
...
Obsahuje železo jako nejdůležitější stopový prvek, další plnohodnotné stopové prvky a veškeré důležité hlavní živiny například dusík.
...neobsahuje nitráty ani fosfáty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 19:05 Muž Jack [7]
Mám dotaz, nevíte někdo složení hnojiva Tetra PlantaMin, jaké tam jsou látky atd. ? Na obalu nic není, je mi hlavně o fosfor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 16:55 Muž Roby [17] Re: LukasCB
Ahoj. V malém množství toto hnojivo krevetkám nevadí. Momentálně denně dávkuji 1ml Plantaminu + 1ml KNO3 do 30-ti litrového mini. Krevetky red bee jsou v pohodě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 10:41 LukasCB – LukasCB
Ahoj, chtěl bych se zeptat, mám 124 litrové krevetárko, mohu použít toto hnojivo (tetra plant - plantamin) pro své rostliny bez toho, abych vyhubil krevetky?? Vadí krevetám složení tohoto hnojiva?? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2010 19:57 Muž Roby [17] – PlantaMin+AquaSafe
Ahoj, chci se zaptat, jestli někdo přidáváte Plantamin hned do čerstvě vyměněné vody nejprve upravené AquaSafem. Zatím hnojím PlantaMinem asi 1/3 doporučeného množství až 2-3 dny po výměně vody, protože se bojím, že když to přidám hned za AquaSafem, tak všechny stopové prvky včetně Fe dodaných hnojivem ten Aquasafe přemnění na nějakou uhličitanovou sůl, nebo něco takového. Možná, že je moje obava úplná blbost. Díky za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2009 21:30 lumpik – Tetra Plantamin
Já ho občas používám. Nemám moc srovnání, ale když nehnojím ničím nebo jsem zkoušel PMDD tak mi rostlinky moc nešli. S Plantaminem mi to vždycky začne krásně všechno růst. Bohužel to není zrovna nejlevnější řešení, ale funguje.

Dávkuju to trochu míň a řídčeji než se píše v návodu, ale i tak to stačí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 20:08 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Usine
Tohle hnojivo jsem kdysi měl, ropočítal sem si ho zhruba na děnní dávky řas moc nebylo. Ale jestli hnojivo, radši PMDD ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 20:05 Usine Re: dajos
Většinou to dopadne tak že v akvárium při doporučeném dávkování začnou náramně prosperovat řasy místo rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 17:39 Muž dajos [10] Re: Usine
toš vyhazovat to nebudu když už jsem si to koupil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 17:32 Usine Re: dajos
Pokud nepoužíváš CO2 nebo nemáš silné osvětlení je hnojení celkem zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 21:26 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: dajos
Hnojím tím při každé výměně vody a přihnojím,když klesá obsah Fe ve vodě...
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 17:38 Muž dajos [10] – Tetra - PlantaMin
ahoj ahoj chtěl jsem se zeptat jestli někdo hnojíte plantaminem..jestli to pomáhá nebo ne o tom už jsem si něco přečetl ale zajímalo by mě jak často hnojit??? Jestli to chápu správně tak při každé výměně vody nebo co 4 týdny..přijde mi to strašně málo nebo ne??? dneska jsem měnil vodu tak jsem poprvé hnojil a to 5ml na 10 litrů..

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 3010x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7581