Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kontejnery na vodu

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Kontejnery na vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 07:34 Muž dimmur [283] Re: Martex42
dobra, uz jsem klidny a vsem diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2012 21:28 Muž Martex42 [20] - TetryRe: dimmur
Ahoj, použít je můžeš. Já jsem měl 35L kanystry od prášku do myčky do jídelen, taky na tom byla nálepka žiravina, hořlavina a bůh ví co ještě. Akorát jsem ty kanystry vymyl pořádně horkou vodou a ted v nich vozím vodu na tření a žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 17:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dimmur
Je to v podstate jedno, ja používam jedlú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 13:44 Muž dimmur [283] Re: milan666
soda ma byt na prani? nebo jedla soda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 13:39 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dimmur
Poriadne vypláchnúť, potom naliať do štvrtiny vlažnou vodou, zamiešať do nej polievkovú lyžicu sódy a po rozpustení zaliať štvrť litrom octu a zamiešať.
Potom takto nechať aj s tou vodou týždeň-dva a hotovo. Takto sa tie kanistre neutralizujú.
Robím takto už niekoľko rokov a funguje to. Niektoré naplním vodou v zime a nechám mesiac, dva vymraziť a znovu je to použiteľné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 13:33 Muž dimmur [283] Re: Zoidik
ok udelam jen nekolikrat horkou vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 13:10 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dimmur
Pokud do toho budeš lít jakoukoliv další chemickou srajdu, tak hlavně na konec vypláchnout důkladně. Myslím, že po to fridexu ani ten saponát potřebovat nebudeš. Nalít, zatřepat, vylít, nalít, zatřepat, vylít.... popisovat zřejmě nemusím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 13:00 Muž dimmur [283] Re: Zoidik
premyslel sem, ze bych je vymyl nejakym saponatem s horkou vodou a pak nekolikrate horkou vodou....snad to bude stacit a nebude v akva pohroma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 12:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dimmur
Vymyl bych ji několikrát po sobě důkladně horkou vodou. TO si myslím, že by mohlo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 12:49 Muž dimmur [283] Re: Deathbull
a jak nadobu dezinfikovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 12:46 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: dimmur
Určitě použít půjdou, běžně se používají klecové kubíkové kontejnery na lepidlo a to je ti taky pěkný svinstvo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 12:43 Muž dimmur [283] – barel na vodu
Mam moznost ziskat 25l kanistry, ale jsou od fridexu, je mozne je po nekolikerem vyvareni pouzit pro dovoz vody do akva? Nebo jak nadobu dezinfikovat? Nebo vubec nepouzivat, ptz se ta chemie z ni nedostane?
diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 13:34 Kubela Re: Dinamit
No jestli myslite ty cerny,tak ty jsou moc drahy,pro snobaky na zahradku k novymu baraku koupenymu na hypoteku..:))Takovy penize bych za to nevyhodil:) ale kazdopadne diky za ucast... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2008 13:28 Žena Dinamit [68] Re: Kubela
Tak to se omlouvám, jestli tam nebyly. Viděla jsem je hned u příjezdové cesty na parkoviště. Vpravo na trávě. Je tam jeden asi 20ti kubíkovej a na tom je cedule s cenama dalších nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 20:39 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Kubela
na registraci neni nic složitýho:-)ale v profilu mám mail,takže tam klidně pisni ;-) jinak ta emulze je ředitelná vodou,takže jsem ještě nikdy od nikoho kdo si ji koupil neslyšel nákej problém,jinak já je tam vyplachuju,takže jsou téměř čistý.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 18:26 Kubela Re: mch.sokolov
No to diky...a za kolik by byly??Vymeju poradne tu emulzi??Ja tu nemam zalozeny ucet,takze zvkazy nemuzou probehnout,ale kdybyste mi poslal telefon,tak rad zavolam...Predem diky,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 14:26 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Kubela
Já je mám možnost odkoupit od nás z práce:-),jsou jednou použitý a byla v tom jen chladici emulze..s pozinkovou konstrukci...takže pokud by byl zájem,rád pomůžu:)vice na vzkazech.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2008 11:46 Kubela Re: JAPS
Diky moc...,ale preci jenom 3000 je dost....daji se sehnat i za tisicovku a ja chtel koupit tri na barak,navic je nepotrebuju tak sterilni jak oni pisou...ale kazdopadne jeste jednou diky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 21:03 Muž JAPS [4] – Plastový kontejner
Tato firma www.ecs-obaly.cz sudy repasuje a prodává i nové.Lze i s potravinářským certifikátem,pouze cena je trochu vyšší, ale opravdu se nemusí člověk obávat,že jsou od kdo ví čeho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2008 18:52 Kubela Re: Dinamit
Tak sem byl dneska v tom Bauhausu a nevidel sem je tam...ptal sem se na informacich a dvou prodavacu a rikali ze jediny kontejnery co maj,tak nejsou na prodej,ale pouzivaj je na barvu atd...Kde presne jste je za ten tisic videla??ve venkovni zahrade??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 11:07 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kubela
Zkusím to s vodou z RO. Když tak se pak veřejně omluvím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 07:25 Muž filipsi [1295] Re: Kubela
Ano, tvrdost vody vliv mit muze, stejne tak jeji ph, a hlavne uroven organickeho znecisteni (merena treba jako chsk, nebo redox potencial). V neposledni rade citlivost nosu pri cuchani, to bych ja asi uz necitil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 01:16 Kubela Re: Sid
Diky za prispevky panove...Jenomze ja sem do 100 litru nalil tak sotva mililitr a presto pachne desinfekci..jediny co me napada ze cim je voda mekci(ta moje ma 2 GH )tak tim je potreba min sava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 17:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: filipsi
Při koncentraci 2ml/100 l vody je druhý den po aplikaci cítit chlor? Mám nutkání to vyzkoušet. Předpokládám, že použít větší množství Sava, než uvedené 2 ml/100 l vody, za účelem, který zmínil Kubela, (t.j. k dezinfekci vody skladované v barelu), není nutné.
Jenže - pokud nic neucítím, neměl bych jít za tím doktorem, jak mi doporučil Kubela?! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 15:31 Muž filipsi [1295] Re: Sid
Nikdo se nebude divit tomu, ze savo je citit chlorem (zvlaste pak pokud vodu okyseli - pozor), a ze to co citi je opravdu, ale opravdu opravdovy chlor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 15:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: filipsi
Včera jsem vám nestihl poděkovat za poučení stran toxicity NH3, resp. závislosti jeho koncentrace na pH. Sice jste mi nic nového nesdělil, ale přesto - díky.
(Polemizovat o tom, jestli stojí za debatu koncentrace 0,15mg NH3/l, se mi nechtělo a nechce.)
Zrovna tak děkuji za vysvětlení, že voda v nádobě ošetřená Savem a následně uzavřená závěrem může druhý den po otevření skutečně páchnout chlórem.
Mno, zkusil jsem tak nějak Kubelu nasměrovat k úvaze, jestli nedělá něco špatně. Dovolím si tvrdit, že kdyby použil doporučené 2ml na 100 l vody, sotva by něco i za podmínek, které popisuje, (uzavřená nádoba), druhý den něco cítil.
Jinak souhlasím, že když si přičichnete k otevřené láhvi se Savem, nebude to příjemný zážitek. (To jen pro pořádek.)
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 13:28 Muž filipsi [1295] Re: Sid
Ze sava se samozrejme chlor uvolnovat (primo ve forme vyparu chloru) muze.
Savo se rozlozi na vodu a sul, musi ale mit proc se rozkladat (dost materialu k "dezinfekci", proste zreagovat).
Umeni pouzivani sava primo do vody je v jeho davkovani, je treba ho tam dat jen tak akorat. Pak zadne smrady z vody atd. nenastavaji.
Jina situace je u desinfekce korenu, a zarizeni nadrze, ktere provadime mimo akva. Ty pak muzeme supnout do sava radne koncentrovaneho (pozor na nektere plasty, nemusi to mit rady), a nasledne dukladne od zbytku omyt.
Pokud kubeluv priklad s doktorem nestaci - jak by to delali, pokud by se v pritomnosti vody savo samo od sebe v kratke dobe rozlozilo na vodu a sul? Prodavany je vodny roztok, to by potom byl kratce po naplneni nepouzitelny a k zakaznikovi by se nedostal ;-)
Savo desinfikuje primarne ne chlorem, ale oxidaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 12:29 Kubela Re: Sid
Vite co?? vemte si vodu,nalijte do ni savo a priklopte...druhej den si k tomu cichnete a jestli nic neucitite ,tak si zajdete k doktorovi....Vic uz k tomu nemam co rict....papa ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:51 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kubela
Jo vlastne zapomel sem rict ze po nakapani Sava priklopim viko, takze vypary nemaji kam unikat...
Jaké výpary? To jako výpary chlóru?! coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:44 Žena Dinamit [68] Re: Kubela
S chlorem má zkušenosti děda, ten tim dezinfikuje studnu a jednou za rok barely na vodu, co má na zahradě. Já osobně zkušenosti bohužel nemám :-(
Ten tank měli venku. Je tam taková vjezdová silnice z kopce dolu, tak hned po levé straně :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:38 Kubela Re: Dinamit
No prave o tom chloru sem premejslel...mate s tim zkusenosti???Jinak z Prahy sem a zajedu se tam podivat...diky moc...!!! hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:36 Kubela Re: Sid
Jo vlastne zapomel sem rict ze po nakapani Sava priklopim viko,takze vypary nemaji kam unikat...Je pravda kdyz sem pouzil savo do otevreneho kbeliku,tak voda nesmrdela.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:36 Žena Dinamit [68] Re: Kubela
Takový ty klasický kostky na kubík vody seženeš v jakymkoliv superhyperobimarketu. Stojí to kolem 1.000 Kč. Daj se sehnat tanky i na 50 kubíků vody, ale za to chtěj už kolem 50 - 60.000 Kč. Nevim odkud jsi, ale v Bauhausu v Kobylisích v Praze to maj na 100 %. Minulý týden jsem na to koukala.

Zkoušel si to dezinfikovat chlorem?


edit: přesně ten obrázek, co jsi dal link, tak takovouhle nádrž mám na mysli :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kubela
A co to je SAVO? coze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:33 Kubela Re: Sid
To bych napsal,ze mi smrdi voda a ne ,ze mi smrdi kdyz tam dam savo....Nejsem zas uplne tupej abych nepoznal smradlavou vodu z kohoutku,... coze
Pouzival jste nekdy savo,nebo je to jedna pani povidala?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 11:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kubela
SAVO se nevypaří, proto netřeba "urychlovače" v podobě vzduchování. :)
SAVO se poměrně rychle rozloží na vodu a sůl. Pokud vám tedy ještě druhý den voda páchne, nebude to Savem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 10:55 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Kubela
Savo se postupně vypaří. Možná by to šlo urychlit třeba vzduchováním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2008 10:53 Kubela – Kontejnery na vodu....
Nazdar lidi ,nevite kde koupit ty klasicky 1000 litrovy kontejnery???Na co vsechno se to pouzivalo ??Driv toho byla fura,ale ted nemuzu zadny sehnat...
a jeste bych mel jeden dotazek ,a to jak muzu desinfikovat vodu co skladuju v barelu?Kdyz pouziju savo,tak ta voda smrdi jeste druhej den jak v nemocnici....Vadit by to ale nemelo ne??Diky
Edit: kontajnery.wbl.sk/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1896x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7562-kontejnery-na-vodu