Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Drápatky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Žáby, Mloci 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Drápatky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 15:31 kvaka
prosím o radu,jestli potřebují žabky stálé osvětlení díky Radka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 21:07 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Dinamit
Drápatečka nedokáže sežrat rybu větší, než je sama, to snad drápatka, je taková dravější, ale ani u ní si to teda moc nedovedu představit.... Drápatečka opravdu loví jenom malý potěr, a to ještě málo, paví očka se mi i u pěti drápateček vesele přemnožovala... V 50l bys i s drápatečkama přerybněno určitě neměla palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 11:15 Žena Dinamit [68] Re: Sidonius
Tak to abych začala pěstovat drápatky :-D
A když drápatečka dokáže sežrat i rybu o něco větší, než je sama, uškodila by cichlidkám, nebo pavím očkám?
Plánuju, že bych si nechala pár samců od pavích oček, tzn. 5 kluků, potom 3 cichlidky. Vešli by se mě pak do 50ti litrů další 2 drápatečky? Nebylo by to pak moc přerybněné?
Díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 11:02 Sidonius Re: Markii
Drapatka se dorůstá 5 cm Nejméně jednou tolik. A k těm testům stačila moč. :-) (Pro matikáře - dvakrát tolik. :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 11:00 Žena Markii [10] Re: Lukáš
Je rozdíl Drápatečka a Drápatka, Drapatka se dorůstá 5 cm a uloví i větší rybu než je sama, drápatečky jsou fajn, ale nic se ti v akvarku nerozmnoží, mají jiný tvar těla(malinko, drapatečka je jakoby plošší).

Pozn Drápatky se používali k těhotenským testům, když ji pichnete krev těhotné ženy tak samička naklade vajíčka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 22:47 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Lukáš
Určitě ne... Sice raky neznám, ale co jsem o nich četla, dokážou ulovit a sežrat i rybky, tak to by s drápatečkou, která žije na dně, pěkně zatočili....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 22:38 Lukáš
Ahoj, snesou se žabky s rakem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 22:12 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Crien
40 litrů se bere pro pár jako minimum, klidně můžete přidat ano Já mám pár v asi 70l. Jinak rostliny tam mají Egerie a Vallisnerie Corksrew. Možná nejsou nejvhodnější, ale přemnožily se mi v druhém akvárku.. Žáby je skoro vůbec nevyhrabávají. A rostliny teda nežerou. Šneci - chtěla jsem k drápatkám dát ampulárie, ale musí mít vyšší teplotu vody, a já žábám nepřitápím. Tak je tam jen pár okružáků, přežívají a nepřemnožují se. Přeju hodně štěstí s chovem, drápatky jsou super hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2007 11:06 Cirien Re: el_Barto
Moc děkuji za ohlasy, diskuzi jsem si již přečetla, byli tam zajímavé podněty a též i tyto stránky již čtu. :-)

Plánuji pořídit akvárko kolem 40 litrů, pro páru, jen ať mají ty úžasné zvířátka dost prostoru. Jaké rostlinky mám pořídit, nejlépe jmenovitě, které by vydržely jejich řádění, popřípadě by je občas i ochutnávaly. Často jsem též viděla drápatky ve společnosti se šneky, je to vhodné? Docela se bojím jejich přemnožení. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 22:10 el_Barto Re: Crien
přitel ma samce hnedeho samici albin a ma pulce pul na pul, ale albini pulci mene vydrži.

drapatka.site.cz

kdyz to cele prectes, tak mas jistotu ze nic nezkazis, pokud chces byt perfektni tak precti celou diskuzi, hodne jsme tam toho prodiskutovali.... pak klidne hod nejake dalsi dotazy .....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2007 16:48 Cirien – Začínáme s drápatkami
Ráda bych se zeptala, zda je vhodné pořídit si dvě samičky a samečka, popřípadě pouze páru a v jakém zbarvení by měla být samička, či sameček, pokud bych chtěla potomky i v z barvení albín? Který z páru je nositelem této informace? Který z páru je vhodnější jako albín. ráda bych však, aby budoucí žabičky mohly být jak v klasické, tak albíny? Děkuji předem za opověď, může být i na e-mail, či ICQ. Drápatky si hodlám pořídit v nejbližší době, jen co se vrátím ze Slovenska, odkud si je vlastě též povezu. Proto si dopředu scháním co nejvíce informací o tomto roztomilém zvířátku a hlavně, chci, aby vše bylo nachystáno pro ně dopředu. :-)
Co se týče akvária, kolik litrů je potřeba pro páru, či tři jedince tohoto druhu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 22:40 ST Re: Eva_R
Velkochov z toho nebude. Před čtyřmi hodinami jsem měl už osm vyklubaných a ještě nějaký dvacet vajíček. Uvidím zítra, kolik jich přibude. A díky za tu nabídku pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 22:25 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: ST
Kdybys neco potreboval, tak se ptej, sama jsem bombardovala dotazama jednoho chovatele :) Nakonec odchovat drapatky ani neni tak tezke, jak jsem si myslela. Male akvarko s pulcema mam na okne, aby tam rostly rasy, ktere pulci taky zerou. A krmit zacni az par dnu po vylihnuti, az se zacnou vznaset a filtrovat vodu. Kolik to vypada, ze budes mit pulcu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 22:14 ST Re: Eva_R
Děkuju moc, snad to nějak dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 21:59 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: ST
Vzduchovani nepotrebuji, vyhovuje pokojova teplota. Preji hodne stesti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2007 20:23 ST – Pulci drápatky
Právě se mi líhnou z vajíček. Zajímalo by mě, jestli jim mám zapojit vzduchování a jakou teplotu vody mají mít. Přežijí při 26°C?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 21:14 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: yama
Fotka k příspěvku Drápatka že je ošklivé monstrum? rozzureny Tak to teda není, je krásná!!! :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 14:50 Havel-st Re: Vesnah
Fotka k příspěvku Jéžiš, to je hrůza, jestli si někdy budu pořizovat drápatečky, budu počítat drápky, abych nedopadl takhle. coze Moje, asi dvacetiletá ropucha na chalupě je krasavice.

Ještě jsou hezké bombiny (kuňky východní, ty naše jsou chráněné), ale ty už, myslím, chtějí kousek břehu - terárko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 11:27 Žena yama [25] Re: Jarda
Ahoj! Ja jsem si koupila asi pred 3/4 rokem tuhle zabku a potesilo me, ze opravdu nevyrostla,tak jak v akvaristice rikali. V jedne se mi totiz stalo, ze mi prodali normalni drapatku, s tim, ze bude mala a nikomu neublizi a bylo z ni pak osklive monstrum, co melo "rado" ryby.Takze pozor;) Zije u me myslim spokojene - ji to co ryby: tj. mrazene krmeni i zeleninove tablety pro ancistruse a pak co kde najde. "Bydli" nahore na filtru kousek pod hladinou, ale vetsinu casu proplouva akvarkem a chodi se jen nadechovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 11:14 Žena Vesnach [56] Re: Jarda
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 07:56 Havel-st Re: Jarda
Drápatka, Xenopus je dost velká, 10-15cm.

Jinak Drápatečky rodu Hymenochirus většinou do 5cm.
www.aquapage.cz/…
... ty jsem kdysi měl, jsou snášenlivé a srandovní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 04:43 Jarda – Žába vhodná do akvária
Ahoj, na stránkách MIGASHOPU jsem našel, že prodávají za 233kč žáby s jménem Xenopus amieti. Chci se zeptat, jestli tu někdo ví, do jaké velikosti tyto žáby dorůstají a jestli se hodí do většího akvária k rybkám. Dále se chci zeptat, jestli mi tu někdo poradí, jaké jiné vodní žáby by se daly dát do akvárka k rybkám (paví ačka, neonky, tetry...).
Díky za reakci. Jarda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2007 11:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: zoo
Všechno, co jsem potřebovala o drápatkách vědět, je tady www.drapatka.site.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2007 22:58 zoo – DRÁPATKY A DRÁPATEČKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2007 23:27 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: j_j
Fotka k příspěvku Díky za odpověď! Pupínek se zmenšuje, mizí, hurá potlesk

Jo, axolotl, ten se mi hrozně líbí, včera ho měli v jednom zverimexu v Litoměřicích, albínky, musela jsem se hodně držet, abych odolala hmm
Jenže teprve pořádně zařizuju to akvárko drápatek, taky máme docela čerstvě akvárko s drápatečkama a budou tam rybičky, bylo by toho moc najednou. Možná časem
palec

Přidávám fotku drápaťáka, zrovna tady tak krásně zpívá potlesk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 23:13 Muž j_j [18] Re: Eva_R
oukej,rád bych Ti poradil,ale o kuńkách fakt nic nevim.... ;-) tak doufejme že se někdo ozve z toho "žabího" netu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 22:55 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: j_j
Díky, tam jsem taky napsala. Zatím se to nezvětšuje, žabák nadšeně žere a v noci kváká, tak ho to snad nějak netrápí. Třeba si s tím poradí sám, uvidíme....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 08:51 Muž j_j [18] Re: Eva_R
myslim,že existujouu docela dobrý sránky o drápatkách tak tam se zkus podívat,popřípadě kontaktovat její autory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2007 14:45 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Fotka
Fotka k příspěvku Dneska jsem si všimla, že má náš žabák na dolní čelisti takový jako pupínek, na špičce je tečka, jakoby důlek. Na fotce je to trochu vidět. Nevíte někdo, co to může být? sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 23:36 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: zoo
Mám ho půl roku, byl malej, tak 1,5 až 2cm, teď má asi 6 cenťáků a taky hodně ztloustnul :) Ty tvoje budou brzo taky veliký!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 23:12 zoo Re: Eva_R
uz jsem ti to zkoukla. zabak je peknej, ale poradnej,
jak ho mas dlouho??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2006 22:49 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – zoo ®
Pro zoo - Už mám fotky v "nádržích".
Kdyby někdo věděl o samičce přírodně zbarvené drápatky, koupím!!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 14:29 zoo Re: Eva
jo plavou ke hladine a tam pak radi a rejdi a nitenky jim davame po kousickach z pinzety a pro ty si taky plavou ke hladine. a suseny tam trochu jezdi od vzduchovani. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 14:04 zoo Re: Sidonius
no jasne, verim i neverim, vzdyt jsem si je zatim neporidila, zacinam uvazovat o akvarku domu s par rybickama a krevetkama, zaujal me clanek nejakyho aquascapisty......hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 22:11 Eva Re: zoo
Naše drápatka má nejradši mražený patentky a mouchy, kuřecí maso plive! Vaše sbírají to sušené i z hladiny? Naše šmejdí jenom po dně, na hladině si všimne jen kořisti v pohybu (moucha :))
A tlamku má teda fakt pořádnou ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 20:18 Sidonius Re: zoo
"...pak jsem to nekde nacetla..."
drapatka.site.cz/… palec :-)
"...tlamicky maj teda poradny..."
Už věříte, že by to s nimi neměly krevetky jednoduché? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2006 14:30 zoo Re: Eva
nase zabky jsou taky tak 2-3cm, nitenky by udajne jist nemely - prenaseji naky mikrofilarie - ale nevim, ejslti to plati i o zmrazenych, kazdopadne jsem jim je nejdriv dala az pak jsem to nekde nacetla. zatim zijou. ted jim davame i vlockovy a suseny dafnie. a tlamicky maj teda poradny. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 19:03 Havel-st Re: Eva
Drápatečky (bude to podobné, jako drápatky) jsem krmil několik let nítěnkami a nic, ale prý mohou něco chytit na játrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 17:37 Eva Re: zoo
U nás přírodní barvu drápatky teď nemají, taky bych jí chtěla..... Všimla jsem si, že krmíš nítěnkama, to jsem přímo četla varování, že nítěnkama drápatky NEKRMIT, hrozí uhynutí, tak jak to teda je? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 10:27 zoo – drapatky
rybicky.net/nadrz.php…
mame zabky v praci, par tejdnu, mely by to bejt drapatky
Ale koukam, ze drapatecky by asi byly lepsi
a taky jsem je chtela nakombinovat s krevetkama, ale moc mi to tu neoporucovali

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 22:53 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Eva
drápatka žije trvale ve vodě, neopouští ji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 21:38 zoo Re: Eva
my mame v praci dve drapatky, pri normalnim krmeni - kdyz zabky sni vsechno, co dostaly - zasvini vodu stejne jako rybky. problem jsme meli jen jednou, kdyz kolega zabky prekrmil, ze to nestihly snist
ostruvky pry mit nemusi, ale chodi (plavou) na hladinu - asi se nadejchnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2006 21:19 Eva – drápatka
Ahoj, jak často kompletně (proprat štěrk, kameny) čistit drápatce akvárko? Chci drápatku přestěhovat do velkého akvárka 80x35cm, ale váhám jestli to kvůli namáhavému čištění udělat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 18:27 Sidonius Re: Hugo
Nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2006 17:39 Muž Hugo [8] - Cichlidy – Drápatka a ostrůvky
ma drapatka vodni rada ostruvky nebo ne? coze coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 18:55 Havel-st Re: Honza
Kdysi jsem je choval s párkem Vrubozobců pavých, dost rostlin, mají rády rostliny až k hladině, umí srandovní, žabí pózy. Taky hezky kvákají - při páření (v noci).
Loví jakékoliv přiměřené, živé krmivo pro ryby (do tlamy, ne jazykem, jak by se od žáb čekalo), nejvíc se vždycky nacpaly nítěnkama, ale spokojí se i s vločkami, co žerou ryby.
Na hladině jim stačí nějaké malé dřívko, aby si mohly pohovět - zachytit, z vody nevylézají. Myslím, že by přežily i bez toho.
Samozřejmé pečlivé zakrytí akvárka je nutné.

OT > Dnes uteklo v Interspare, v Č. Lípě stádečko nějakých žabek po 1500Kč, hon mezi regály prý byl velmi zábavný, říkal jeden dobrovolný lovec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2006 16:36 Honza – žába
Dobrý den
Mohla by být tato žabka společně s Kančíkem Šikmopruhým. Čím se krmí a je potřeba nějakého plovoucího předmětu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 20:20 Kvítko Re: Anonym
Jedna otázka a jak se to rozvinulo.. potlesk
Díky za reakce. Zeptat ve zverimexu se můžu hned zítra ráno, ale jen sama sebe a tak to se sebou asi nevyřeším.. smich Chtěla jsem je víc poznat, ty drápatky ... taky zkusit, jak DRÁPOU ! Romane díky!
Ještě bych se ráda zeptala na tu burzu, která je v Pze každou neděli... Znám jen Živou exotiku, taky nějaký ty akvaristický.....Ale jsou myslím tak jednou měsíčně..? Kde ta oná koná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 12:10 Eva Re: Kvítko
V potoce jich najdeš taky dost. :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2006 11:43 Muž [] Re: Kvítko
Na burze v praze. ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6601x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/75-drapatky?od=101