Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ouklej obecná

 

NápovědaFórum » Další živočichové  

Ouklej obecná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 23:55 Žena buballa [0] Re: RadekCX
ahoj, diki za upozornenie, viem o tom dačo, kamarát si " ulovil nejaké rybky, y šupol do svojho AQ, potom mu všetky podochli. bol to zvláštny človek a tak ich rozpitval, všetky mali črevné parazity.
ale zato verím rybárskym obchodom, že svoju živu návnadu už silne privykávaju na chlorovanu vodu a pod. mno vyskusa a uvidim

ešte by som POPROSILA O RADU!!!! ked sa kuknete na moju nádrž, zmestí sa mi tam este 5 početný hufik týchto rybiek (myslím na oukleje) DAKUJEM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 09:10 Muž RadekCX [219] Re: buballa
dejte si na to bacha...rozdil mezi domestikovanymi akvarijnima rybkama a tema z reky/rybnika je dost znacny - zvlast v produkci dusitanu
loni jsem ve vypusti nasel kvanta strevlicek (asi je tam vyplachli rybari - nejsou z nich moc nadseny) - vzal jsem jich 10 domu - po pul roce v 90l akvarku to vypadalo jak zumpa - vsude ruducha...nezvladal to ani externi filtr Eheim 2036

musel jsem je zpatky nahazet do rybnika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 23:00 Žena buballa [0] Re: Johan
Dakujem za tip. Hladam nejaku eurpsku rybku na doladenie svojho akvaria. A oukleje predavaji naproti v rybarskych potrebach, tak preto prave ona. Ale přijímám aj dalsie možnosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:28 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: buballa
Mnohem hezčí je slunka.. ale ta je už hodně vzácná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 21:24 Žena buballa [0] Re: Rak
dakujem, mno o počte som sa nedočítala, ale boli to fajn informácie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 17:56 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: buballa
Zkuste to např.tady www.mrk.cz nebo www.chytej.cz tam by měly vědět více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 11:16 Žena buballa [0] – prosím o radu!
Ahoj, chcela by som si poridit oukleje (beličky), len ich nepoznám. chcela by som si dat poradit počet, kolko asi, ja si typujem asi tak 5 kusov.
už som pokukala nejaké tie popisy tohoto druhu, len som nevyčítala presne, či mi požere neritie, a ďalšie tie väčšie šneky a hlavne moje rastlinné osadenstvo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 18:03 Muž DonJuanKarlos [30] Re: Rufr
Takové ryby patří do jezírka, alespoň 500 litrového a min. 80 cm hlubokého, aby mohli přezimovat. Dříve či později ti stejně zahynou, tak je raši pust zpět do rybníka Rufr ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 16:20 blja Re: Rufr
Především by mě zajímalo, jak máš teplou vodu. Těch 20C bych považoval jako životní maximum, když mi bylo asi 10 tak jsem podobně experimentoval se studenovodními rybkami, ale většinou to nepřežily. Dobrou zkušenost co do náročnosti chovu jsem měl pouze s hrouzkem a s línem. Malé línky jsem dokonce nějakou dobu potom i choval společně s akvarijními rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 16:01 Muž ghostik [81] Re: DonJuanKarlos
Souhlasim ze ten navod je divotvorny ale s tou vodou bych eventulene souhlasim a mit je v kyblu taky neni asi to nejlepsi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 15:20 Muž DonJuanKarlos [30] Re: ghostik
No tak atlasem bych se vůbec neřídil, protože to co v atlase označované jakou ouklej není ouklej !!! ne Je to nějaká střevle. Co je to za blbost krmit chlebem a filtrovat přes kapesník tone To měl spíš někdo dlouhou chvíli a vymyslel tenhle blbej postup....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 14:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Rufr
Nevíš jak je zachránit...
Urychleně je zkusit vrátit, kam patří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:20 Muž ghostik [81] Re: Rufr
Mas tam vzduchovani, mnel jsi vodu z reky a nebo alespon odstatou vodu ?
Pokud nemas tak co chces radit ?
Proste ti zdechnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:11 Rufr re: ghostik
Dvě rybky mi lapou po dechu.Nevíš jak je zachránit.Bohužel nemám nechystanou další vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 13:04 Muž ghostik [81] Re: Rufr
Koukal jsi vubec na ten odkaz ?
Delas to tak jak to tam popisujou ?

Složitý pouze ze začátku. Po odlovu z řeky musíte přendat nové rybky do zvláštního akvária s říční vodou. Dva týdny je krmte chlebem, důležité je každý den filtrovat vodu přes hadrový kapesník a postupem času přidávat 500 ml vody od jiných ryb. Po 14 - 28 dnech můžete postupně rybky přendat nejprve do odstáté vody a za delší dobu i do vody s protichlorový přípravkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 12:58 Rufr Re: DoctorT
Zkouším pěstovat ty oukleje z rybníku a když je přivezu domů dám je do kbelíku (hobuku) asi 20 litrů vody tak mi do dvou dnů skapou.Včera jsem si přivezl čtyři a už mi dvě skapaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 12:52 DoctorT Re: Rufr
Pokud na rybách pozoruješ známky dušení nebo otravy, použij nějaký rychlo likvidátor dusíku, třeba od Sery Toxivec, ten rychle sníží hladinu škodlivin. Nevím jak máš velké aq, ale alespoň 1/5 vody bych tak týden denně měnil.
Taky si nakup "užitečné bakterie v lahvičce" jsou to nitrifikační bakterie, urychlí Ti jejich osídlení ve filtru a vodě např. Sera Nitrivec.
Teď to vypadá jak reklama na firmu Sera smich
samozřejmě si můžeš vybrat i od jiných firem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 12:38 Rufr Re: DoctorT
Ale nevíš jak se zachovat když jsem je dal do neodstáté vody aby přežily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 12:31 DoctorT Re: Rufr
Třeba :

rybicky.net/atlasryb/ouklej_obecna

anebo zkus zadat co hledáš do vyhledavače na seznamu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2008 12:21 Rufr – Otázka
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak mám pěstovat ouklejky obecné.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 808x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7487-ouklej-obecna