Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okoun v jezírku

 

NápovědaFórum » Jezírka a venkovní nádrže  

Okoun v jezírku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:07 Muž ghostik [81] Re: Radek
Sticku sezenes jedine na sadkach protoze defakto z rybnika by to bylo proti rybarskemu radu odebrat malou stiku. Okouny najdes vsude a tak by je ti mohl nekdo i chytit. Sumecek jedine asi na rekach a nebo opet sadky. Nerikej ze jsi nasel sadky jen v JC ja do okruhu 60km od bydliste mam asi 7 sadek a to jsem zadne nikdy nepotreboval. Je pravda ze nevim jestli maj sumecky ale urcite by se s nekym dalo neco domluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 20:04 Muž Radek [3] Re: ghostik
No doporučení krásná, ale mé pátrání po zdroji zatím marné. Našel jsem skvělou nabídku sumečků - centimetr za korunu, bohužel ale někde z jižních Čech. :-(
Teď musím trčet doma na neschopence, ale až se uzdravím, budu muset s flaškou obejít přehradu a ukecat nějakého toho rybáře, protože v okolí sumečky zřejmě nikdo nemá a okouna ani štičku nemám jak chytit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:45 Muž ghostik [81] Re: Onďa
Sumecek ma cca 30cm a to je uz dospely jedinec. Vetsiho jsem zatim nechytil a odhaduji ze vic v jezirku ani nevyroste. Tak proc schanet nove stiky a stare zabyjet :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 15:36 Muž Onďa [32] Re: Radek
Já bych tam dal 1-2 štičky 15cm, prvně by trochu zredukovaly stav těch mladých, ale až by za dva roky vyrosty z 15 na 45cm, začly by se asi poohlížet po dospělých karasech, jedině je pak někam vypustit a opatřit si štičky nové. Skupinka okounů není špatný nápad, ale při takovéto hojnosti potravy by byl za pár měsíců problém s přemnoženými okouny. Se sumečkem nemám zkušenost. Závěr: dal bych tam štiku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 13:16 Muž ghostik [81] Re: KORY
Sumecek americky sezere vic jak 5 stik ?
To mate namysli stiky o velikosti 10cm ?
To radeji jednoho sumecka ktery zere nejen ryby ale veskere masite zvirectvo co tam napada nebo zije u dna !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 12:30 Muž Snofrev [54] Re: KORY
mine ryb nedava smysl davat štika sejme jednu rybu a pak třeba 4 dny nežere

podel toho jak velkou sežere, ale dokáže sežrat téměř stejně velkou jako je ona sama, já bych štiku do jezírka nebral, za rok či dva to jezírko přeroste a dát jich tam 5?
tak leda jako do výkrmu a na podzim je vyndat a sníst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 12:25 KORY Re: Radek
sumeček americky tak toho bych se bal je to dravec jako žadny jiny . maš hodne karasu tak si tam dej 5 menšich štik okolo 25 cm a nebo hejno okounu 10-20 . mine ryb nedava smysl davat štika sejme jednu rybu a pak třeba 4 dny nežere
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 10:31 Muž Radek [3] Re: Lukys1
Hloubka je asi 160cm, podle toho, jak na podzim stihne klesnout hladina. A uprostřed hladiny v zimě 200W topítko.
Takže jediným problémem zůstává, kde vzít dravce. K Labi to mám přece jen dost daleko... :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 10:25 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Radek
Radek koukám že ´to co jsem ti psal si vybral co toho okouna já mám hloubku 1m avydrželi mi tam 2 okouni v zimě v pohodě ale ten sumeček si myslím že by mohl taky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:47 Muž ghostik [81] Re: Radek
Pri prezimovani muze zamrznout jedine, ze by pri nedostatku vzduchu sel k hladine na nejvyssi terasu, kde by mohl uviznout v ledu. Ale pokud by sel do te hloubky co tam mas tak by mnel prezit. Je to celkem plevelna ryba takze by nemnel byt problem ji sehnat. Na Laby jich bejveji na urcitych mistech hejna. Dokonce ma i chutne maso ale nesmi byt z Labe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:46 Usine Re: Radek
Já jsem karásky zkoušel vylovit pomocí čeřínku, asi 300 jsem jich chytil, ale to je pořád málo a oni už jsou chytří a na čeřen mě už moc neskočí. Proto také přemýšlím o nějakém predátorovi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:30 Muž Radek [3] Re: 0
To, že potěr vylovím, byl první naivní nápad.:-)
V třicetikubíkové nádrži, kterou nechci vypouštět je to značně nerealizovatelné. Několikrát jsem lovil pro známé a deset chycených kousků za hodinu je úspěch. Rybky prostě nejsou blbé a stáhnou se do houští v hlubině, odkud je nedostanu... :-(

P.S.: To přezimování jsem už taky nastudoval - omlouvám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:29 marsz Re: ghostik
Tak snad, když je sumeček vysazený všude možně, tak asi zimu normálně přežívá, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:26 0 Re: Radek
Fotka k příspěvku Na to už je lepší štika. Když není jezírko větších rozměrů , tak raději by přebytek ryb vylovil (nechal nejlepší jedince) a někomu dal , než riskoval zavlečení nějaké nákazy i nekontrolovaného vyžírání - jedná-li se o barevné a 'tvarové' formy karasů. Co se okounů týče - nejlépe je do okraje nádrže v níž žijí volné populace vložit na jaře třecí podložku (kus pletiva s vpletenými větvičkami , kořínky a jin. ) a z nakladených jiker si založit vlastní zdravý chov.

Na fotu je kolega z práce a okouna pustil dřív než jsem ho stačil vyfotit , - tak asponˇ záběr s karasem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:17 Muž ghostik [81] Re: Radek
Jakou teploty snaseji nevim ale v Laby zijou i prez zimu - sice u dna ale odhaduji ze tam budu i min jak 15°C ale nikdy jsem to v zimne nemeril :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:06 Muž Radek [3] Re: ghostik
U sumečka si nejsem jistý, jestli v zimě nezmrzne (uvedený rozsah teplot 15-23).
Každopádně prosím o tipa, kde něco takového u nás v okolí seženu. Nejsem rybář a než bych někde bez nářadí pytlačil, tak raději přijedu, koupím...

Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 08:02 Muž ghostik [81] Re: Radek
Tak si porid Sumecka americkeho to je vetsi nenazranec a mozna i hezci ikdyz okoun je nadherna ryba. :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 07:59 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: Radek
To musi bejt už velkej okoun. :) Lepši by byla štička:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 07:57 Muž Radek [3] – kdo prodá/věnuje obyč. okouna do jezírka
Nazdar,
na zredukování počtu potěru v jezírku potřebuju jednoho obyč. okouna velikosti do cca 10cm. Předpokládám, že když je teď jedna generace potěru přes těch 10 a druhá okolo 7cm, tak něco sežere, ne?
Je někdo ze stř. Moravy (Prostějov), kdo prodá, daruje nebo vymění za potěr karasů? Dík.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Jezírka a venkovní nádrže • Zobrazeno 886x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7465-okoun-v-jezirku