Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Brakická voda

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Brakická voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.04.2024 18:31 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Danča84
Vyber si pro začátek něco nenáročného rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena Brakická voda je problém pro spoustu rostlin a udržení stejné salinity taky nebude jednoduché. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2024 15:48 Žena Danča84 [26] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo – Brakická voda pro krevety
rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_havajska

Ahoj, uvažuju o chovu těchto krevetek. Ale jako uvažuju - nejsem pevně rozhodnutá, spíš vybírám něco opravdu nenáročného. Tady v atlasu píšou ze je nejlepší brakická voda - nemám s tím !ABSOLUTNĚ! žádné zkušenosti, netuším co to obnáší, jak se to připravuje, jestli to neuškodí kytkám a šnekům (okružáci, levatky)...? Poradí prosím někdo? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2018 09:28 Muž Yirka [9126] Re: Sihaja
Nechci ti kazit radost, ale.....
Zřejmě se jedná o vajíčka neritin. A ať již se podíváš do atlasu nebo do vláken jim věnovaných zjistíš, že ten přírodní proces nenasimuluješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 08:22 Sihaja – Neritina klinton
Ahoj. Mám v akváriu vajíčka od šneků a ráda bych jim dopomohla k vylíhnutí. Napadlo mě vyndat kámen s vajíčky a udělat jim v pokusné nádrži brakickou vodu. Poradí mi prosím někdo jak na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 16:11 Muž Oggy [17] – Brakické akvárium
Ahoj, připravuju novou druhovou nádrž pro Stříkouny Lapavý, pročetl jsem všechno co se dá o této zajímavé rybě najít jak na domácích tak zahraničním webech. Přesto bych se rád ještě poptal zda tu není někdo kdo tyto ryby úspěšně chová a byl by mi ochoten předat informace o možných nástráhách chovu a také u které importní firmy nejlépe ryby koupit.

Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 14:41 Muž navik [908] - SumciRe: Snoopi
také nemám v úmyslu se s kýmkoli dohadovat, a v této diskusi nešlo o slovíčkaření... problém je občas v tom, že není položen správný = přesný dotaz. Na Vaši otázku jste dostal odpověď správnou.
Pokud byste se zeptal jak dlouho máte převádět zaběhlou sladkovodní nádrž na brakickou (což je něco jiného, než na co jste se ptal), museli bychom podebatovat které rostliny z ní máte vytahat, abyste z obsahu akvárka neměl brzy břečku a pak bych Vám poradil podobně jako kolega švíco (jak jsem sám psal již dříve, zvykal jsem vybrané rostlinky (a živorodky) na slabší salinitu 14 dní...).
Takže chcete li správnou radu, je třeba položit správnou otázku ;-).
Každopádně přeji ať se Vašim čtverzubcům daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2011 09:45 Snoopi Re: navik
pane kolego.. Snoopi si dosť prečítal o tých rybách. ale kedže som nemal osobnú skúsenosť tak som sa začal pýtať.. BTW..pani predavačka mi povedala že možu byť ešte istý čas v sladkej, ale že by som mal salinitu postupne zvyšovať. čiže Snoopi nekúpil zbrklo rybky a až potom bolo "čo teraz s nimi" ako tvrdíte vy.. ;-) a nebudem sa tu s nikým o tom hádať. sme tu predsa na to, aby sme jeden druhému radili, alebo snáď aby sme tu chytali za slovíčka jeden druhého..? tone ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:10 švíco Re: Danila
Původní dotaz:
Ahojte. Pred dvoma tyzdnami som si kupil T.B. a chcel by som im zmenit sladku vodu na brakicku. Docital som sa ze "optimalna hodnota" pre tuto zaujimavu a zvedavu :) rybku je 1,005 - 1,008 kg/dm3. Otazka: ako "rychlo" mam prejst na danu hodnotu, treba to postupom casu alebo sa to moze "zo dna na den"..? Dakujem za rady.. ahoj

Dobře, dejmetomu je to rozpětí 325 - 520g. (5-8g soli/l).
Snoopi se ptal, jak dlouho má změnu ze sladké provádět, bylo mu doporučeno dvě dávky v průběhu dvou hodin...
Kde je problém jsem tu vysvětloval už dost dlouho, opakovat se nechci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:07 Žena Danila [4489] - SumciRe: švíco
Promiňte, ale toto množství bylo uvedeno kde? A mimochodem, kde je problém?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 21:00 švíco Re: Danila
Jenže tady se bavíme o nalití roztoku obsahujícího 520g soli do 65l nádržky během dvou hodin ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:57 Žena Danila [4489] - SumciRe: švíco
Dotaz: Pokud v rámci léčby většiny ryb aplikuji sůl - což je klasická první pomoc, hojně uváděná- dojde k opravdu hodně rychlé změně salinity, ale ještě nikdy se mi nestalo, že by došlo k níže uváděné k odpálení filtru a další postupné šokové a příšerné stavy, které jste popisoval.

Nechci rýpat, šlo mi jen o to, že některé níže uvedené katastrofické scénáře mi přišly mírně přehnané...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 20:33 švíco Re: navik
Narážím na radu o rychlé změně salinity na 1,008 během dvou hodin, aniž by bylo upozorněno na stoprocentní odpálení filtru, které s tímto krokem souvisí. (což bude mít jistě fatální důsledky) To, že jsou čtverzubci většinou v né moc dobré kondici (neříkám že všechny kusy) je vcelku časté a nevidím jediný důvod jim to ještě ztěžovat rychlým přechodem na jinou salinitu. (na čemž se shodne většina chovatelů za velkou louží a ti mají se čtverzubci bohaté zkušenosti) Kolega jejich nákupem zase takovou chybu neudělal, jelikož tyto ryby přechodně sladkou vodu zvládají bez problémů, takže postupné budování podmínek k dlouhodobému chovu je vcelku normální věc (drtivá většina prodejců navíc drží stejně tyto ryby ve sladké vodě a proto je dobré začínat aklimatizaci ve sladké nádrži)...Navíc má evidentní snahu udělat pro jejich chov maximum a prostě se ptá, toť vše. Uzavírám tímto tuhle debatu, protože jak vidím, nemá to dále smysl :-(

PS: kdybych se býval neozval, tak za pár dní bude Snoopi psát, proč jsou jeho čtverzubci tmavě zabarvení a proč že vlastně se staženou ploutví leží na dně v křeči, co byste mu pak radili...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.11.2011 20:19 Muž navik [908] - SumciRe: švíco
Kolega navik si pozorně přečetl co napsal, a nevidí nic, co nebylo košér :-). Kdyby ty ryby byly moje, postupoval bych v karanténě tak, jak jsem popsal...
Stále jsem přesvědčen, že brakické ryby snášejí změnu salinity bez problémů - uvědomte si, že při přílivu se salinita u vyústění zejména menších toků mění rovněž ve větší míře běhěm pár hodin a nevím o tom, že by to "odrovnávalo" zde žijící ryby ;-). Pokud budou zakoupené ryby natolik zbědované, že nevydrží přirozenou změnu salinity, je pravděpodobné, že se stejně dobře nemusí dožít konce té pozvolné měsíční změny salinity (což zároveň s tímto procesem pochopitelně nebude mít spojitost...)

Kolega navik si před tím, než ryby pořídí zjistí podmínky jejich chovu, takže by měl již dobře zajeté akvárko s brakickou vodou. Tudíž se spíše divím, že jste Snoopimu nedoporučil, že před zbrklým nákupem rybek si má o nich něco přečíst, připravit si předem akvárko a neřešit vhodné podmínky dva týdny po jejich nákupu ;-) (alespoň ze souvislosti dotazu vyplývá, že tomu tak není...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 14:55 švíco Re: Snoopi
V pohodě... jen doufám, že kolega navik uzná, že jeho rada nebyla košér... není dobré radit zbrkle bez upozornění na souvislosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:26 Snoopi Re: švíco
nemyslel som to v zlom.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 20:23 švíco Re: Snoopi
No dělej jak myslíš.... tady vůbec nejde o vzhled, ale o tu funkci. Dej si tam klidně co uznáš za vhodný, ale pak se nediv, že ti filtr nestíhá a dělají se ti sinice, řasy a ryby se kroutí v křečích na dně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:54 Snoopi Re: švíco
príde mi to ako keď dáš na Felíciu 22ky kolesá.. :-D vyzerá to a funguje určite super, ale tak pre 65 l akva..? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:50 švíco Re: Snoopi
Například toto:
www.akvaristik.eu/…

Brakické nádrže se čtverzubci jsou typické "předimenzovanou" filtrací. Rozhodně tímto filtrem nic nezkazíš, vsaď na objem filtračního média, průtok si přiškrtíš...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:48 Snoopi Re: švíco
vieš poradiť nejaký konkrétny model? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 19:40 švíco Re: Snoopi
No nechci malovat čerta na zeď, ale zrovna bych mu dvakrát nevěřil... raději bych volil některý z kanistrových filtrů... stačí nějaký obyčejný eheim s co největším filtračním objemem... ;-) Ovšem zvládat by to mohl, když budeš vodu měnit podctivě.. zkusit to můžeš. Pokud tento filtr ještě nemáš koupený, tak vol raději kanistr...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 18:56 Snoopi – Filter
Je toto www.juwelakvarium.cz/… dosť "silný" filter pre 65 l akva s tým, že vodu sa chystám meniť každý týždeň cca (min) 1/3 vody? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 16:37 švíco Re: Snoopi
Přeju hodně úspěchů s chovem těchto srandovních ryb. Jejich chov není nijak náročný, ovšem má svá specifika. Takže když je člověk dobře informovaný a dělá vše tak jak se má, není důvod se obávat neúspěchu.
Ovšem je potřeba počítat s tím, že čtverzubci jsou prostě náchylní a může se stát, že nově koupené ryby nepřežijí. Takže ještě jednou, pozor při aklimatizaci (i přes rady ostatních - není přeci kam spěchat, tak proč riskovat) a hlavně - kvalitní filtr - silnýýýý filtr a výměna vody. Čtverzubci jsou prasátka a zbytky potravy také nadělají... hlídat vodu, přibližně i salinitu (někdo i záměrně postupně kolísá salinitou k navození přírodního stavu a ke zvýšení imunity ryb - ovšem s rozumem)... to jsem se zase rozepsal.. sakryš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 16:22 Snoopi Re: švíco
Cital som dost na tom fore. Len som sa s tym este nikdy nestretol, tak som sa pytal na vas nazor a skusenosti. Ale dakujem velmi pekne. Btw.. To forum je skvele, len skoda ze nemame nieco take aj v "nasom" jazyku.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:17 švíco Re: švíco
Překlad z www.thepufferforum.com:

Jeden z nejpopulárnějších otázky dostaneme, je: "Jak mohu mé brakické vodě?" Takže tady je tak, že míchám vodu, co budete potřebovat, a vzorec se používá zjistit, co SG vody přidat k získání požadovaného výsledku.

První věcí, první, pamatujte, že pouze zvedněte SG od 0.002 méně za týden, a to i na první zvýšení, nebo budete zabíjet své bio filtr, který jste právě pracovali tak tvrdě založit.

Začnu od začátku, jako jste vy nevíte nic o brakické vody, a popisují proces:

Things you'll need: Věci, které budete potřebovat:
1) na obalu uvedeny alespoň 3 / 4 velikost celkového objemu akvária.
2) mořská sůl
3) Voda
) 4) odměrky, plastové nebo skleněné nejlépe (kov koroduje)
5) hustoměrem nebo refraktometr (refraktometr je dražší, ale stojí za to)
6) topení
7) Výkon vedoucí nějaké

How to: Postup:
1) Naplňte nádobu vodou rovnající se 50% z nádrže
2) Pomalu osolíme, budete muset experimentovat s tím, jak hodně přidat. Každý výrobce má jiné soli, a dokonce i potom, že je rozdíl mezi dvěma dávkami od stejného výrobce.
3) Přidat topení. Ujistěte se, že to je ten, který může být ponořen (neptejte se, jak jsem to zjistila, protože nebudu říkat!)
4) Ponořte moc hlavu a zapněte (opět si konec na vědomí počtu 3)
5) Ujistěte se, že sůl je rozpuštěna v kontejneru. Pokud vidíte sedět na dně, aby to dobře promíchejte a znovu zkontrolovat za chvíli.
6) Poté, co nevidí sůl stojí na dně nádoby, nechte vodu mix na několik hodin.
7) Zkontrolujte, zda SG a upravit.
. Nechte směs vody přes noc, aby se ujistil všechny sůl nerozpustí.
Do 50% výměnu vody. Nahradit to, co jste se z toho, co vám směs a Viola "brakické vody!

Trik je v tom, co nezvýší více než 0.002 za týden. Takže na 50% vody, změna by se SG první dávku vody, kterou mixu 1,004. Nyní je otázkou, co je ten příští, a jak si na to přišel? I use the formula: I použít vzorec:

(a+b)/2=c. (A + b) / 2 = c.
a= your current SG = aktuální SG
b= what you need your next mix to be b = to, co potřebujete další mix, aby se
c= your target SG c = cílové SG

So if your tank is at 1.002 and you want to raise to 1.004 the equation should look like this: (1.002+b)/2=1.004 Takže pokud vaše nádrž je na 1,002 a chcete zvýšit na 1,004 rovnice by měl vypadat takto: (1,002 + b) / 2 = 1,004
Dám vám to spočítejte .....

Jinak doporučuji to fórum pročíst celé... uvidíš, že většina nemocí a problémů se čtverzubci spočívá právě v rychlém přechodu na plnou salinitu s následným kolapsem filtru a podlomeným zdraví ryb. Také teplotní šoky, změna salinity atd. má za následek, že oslabená ryba se s nimi nevyrovná tak, jak otužilec z přírody... prostě je to tak. Dělejte si to jak každý uznáte za vhodné, ale za výsledky se vám nezaručím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 15:13 švíco Re: Snoopi
Jinak pro upřesnění, pro ryby je také dobré menší skok při přechodu na slanou vodu, ale daleko důležitější to je kvůli bakteriím ve filtru, které skokové změny zabijí a pak děj se vůle boží.
U ryb je lepší nezatěžovat organismus již tak vystresovaných nových ryb dalšími změnami v salinitě. Samozřejmě pokud je ryba zdravá a v plné síle (což při prodeji moc nejsou), tak skoky zvládá vcelku bez problémů... Moje reakce se týká tedy nově koupených oslabených ryb a hlavně toho filtru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 11:20 Snoopi Re: švíco
Dakujem za radu. Švíco, vsimol som si ze uz mas nejake skusenosti s touto temou chcel by som sa este spytat (nakolko nemam este hustomer) kolko soli (gramov) treba na 65 litrov vody na danu hodnotu salinity? Ď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 11:13 S Muž invalida [3881] Re: švíco
Já si dovolím nesouhlasit... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.11.2011 11:09 Muž navik [908] - SumciRe: švíco
Jak dlouho předpokládáš, že ryby vyskytující se přirozeně v brakických vodách přeplouvají do ústí řek s relativně rychlými změnami salinity? - jejich metabolismus snáší tyto přechody velmi dobře. Pochopitelně jsem už "něco málo" o rybkách načetl, ale moudro světa jsem jako nikdo z nás nepozřel :-), takže příslušný odkaz že je tomu u brakických ryb jinak klidně přivítám...
Samozřejmě ryby, které vysloveně brakické nejsou a brakickou vodu dobře snášejí jsem přivykal postupně cca 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 10:49 švíco Re: navik
To nemyslíš vážně ne?
To je nejlepší cesta, jak odrovnat ryby i bakterie ve filtru! (doporučuji si příště nejdrřív něco o rybách přečíst)
Doporučuju postupně zvyšovat salinitu o 1.5-2 g/l týdně! (a to postupně, ne skokově - ideální je kapačková netoda)
Více je holý hazard.... takže opatrně! Čím pomaleji, tím lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 10:43 Muž navik [908] - SumciRe: Snoopi
Klidně změňte na dvě dávky v průběhu hodiny až dvou. Zásadně nesypejte (idálně mořskou)sůl přímo do akvárka - rozmíchejte si ji mimo a pozvolna přilévejte roztok dobře rozpuštěné soli třeba před vyústění čerpadla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2011 00:21 Snoopi – Zvysovanie salinity pre Tetraodon Biocellatus
Ahojte. Pred dvoma tyzdnami som si kupil T.B. a chcel by som im zmenit sladku vodu na brakicku. Docital som sa ze "optimalna hodnota" pre tuto zaujimavu a zvedavu :) rybku je 1,005 - 1,008 kg/dm3. Otazka: ako "rychlo" mam prejst na danu hodnotu, treba to postupom casu alebo sa to moze "zo dna na den"..? Dakujem za rady.. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 16:31 Muž navik [908] - SumciRe: kakaoo
Pro křížovce Ariopsis seemanni bude dostatečná i mírně brakická voda s obsahem 200-300 g soli na 100 litrů. Takže bude zapotřebí zjistit obsah vody v akvárku (pokud bude cca 400 litrů, pak by 1 kg měl být vhodný. Jelikož se jedná o druh migrující v ústí řeky mezi sladkou a slanou vodou, není na přesný obsah soli choulostivý, takže netřeba vážit lékárnickými váhami :-). Pochopitelně použijte mořskou sůl, nikoli běžnou jodidovanou kuchyňskou a sůl je třeba předem řádně rozpustit, nesypat do akvárka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 12:49 kakaoo
Dobrý den chtěla bych se zeptat kolik soli potřebuji na akvárium 450l aby jsem vytvořila brakickou vodu pro Křížovce Seemanův. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 12:10 švíco Re: BranoN
Jestli to chceš na brakické akvárium, tak stačí ta nejlevnější mořská sůl. Hobby marine nebo Sera...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 11:52 Muž BranoN [1] - TetryRe: švíco
Ma niekto skusenosti s morskou solou?
Ktoru firmu(vyrobok ) odporucate?
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 23:04 švíco Re: Mbu
Ano, hodnoty brakické vody jsou proměnlivé (období dešťů, období sucha, příliv, odliv), ale přesto existují jisté doporučené obsahy soli pro daný druh ryby. Je to spojené s prostředím, kde se ten daný druh vyskytuje. Takže parametry mohou (dokonce by i měly) lehce kolísat, ale v rámci určitých hodnot! Tedy ne jeden týden nalít vodu z kohoutku bez soli a druhý týden se vyšplhat na 1,030 ;-) Já vím, že ty víš... ale někdo by vědět nemusel... ;-)
Tady jen pro zajímavost dávám video fešáku, pro které chystám heliport III :) Jsou tam i zmiňované hlavačky zlatopásé....
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 22:30 Muž Mbu [1] - Ryby brakických vodRe: BranoN
Brakická voda obsahuje od 0,5 do 30 g soli na liter.
Brakicka voda nema stabilne hodnoty jej hodnoty su premenlive
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 16:07 švíco Re: BranoN
Ahoj, tyhle rybky budu chovat společně se čtverzubci skvrnoocasími (tetraodon biocellatus). Mají stejné nároky na vodu. To jest PH kolem 8 a salinita 1,005-1,007. ;-) Jinak kdybys chtěl hledat info v zahraničních webech, tak zadej Bumblebee goby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 15:28 Muž BranoN [1] - Tetry – aku salinitu
Uvazujem tiez o brakickom AQ s Brachygobius xanthozonus.
Avsak aku slanu vodu potrebujem som sa nedocital,t.j. kolko g soli/liter?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2008 12:12 švíco Re: vencisimo
Ale bude náchylnější k chorobám.... A přiznám se, že tomuhle úplně nerozumím. Proč si pořizovat rybu do brakické vody a předělávat jí na ryze sladkovodní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2008 12:04 Muž vencisimo [7] Re: švíco
postupným snižováním dávek soli se dá chovat ve sladké vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 21:04 Zercin Re: alpaka
Je to doporučeno protože se jim daří ve středně až silně brakické vodě lépe než ve sladké. Slanost kolem 1.015.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2008 10:09 švíco Re: zakoba
Já sypu dvě kávové lžičky soli bez Jodu do 5l kýble. Taky mám čtverzubce zeleného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 22:19 Muž alpaka [38] Re: zakoba
Na zeleného to není potřeba, sůl se přidává jen v případě onemocnění. Bez problémů se chová ve sladké vodě (tvrdá voda cca 9-20°dGH).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:50 zakoba Re: Snofrev
tetraodon zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:24 Muž Snofrev [54] Re: zakoba
brakickou vodu na co?
stačí si dohledat jak moc slanou vodu potřebuje vaše rybka a pak už je to hračka
na správně slanou vodu je nejlé se zeptat nějakého chovatele, ale když ve vašem dotazu není napsáno co, že to chcete chovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2008 21:14 zakoba – Brakická voda
Potřebuju poradit.Potřebuju vytvořit praktickou vodu.Zajímalo by mě koli soli na 100litrů vody.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2596x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7454-brakicka-voda