Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Očištění dekorace

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Očištění dekorace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2023 17:06 R Muž vaclav [14544] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nook
Nebo stačí pouze umýt pod tekoucí vodou děkuji. Ano nic moc bych s tím nedělal. Jestli bude kořen plavat tak zespoda aby to nebylo moc vidět něco těžkého přidělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2023 16:06 Muž Nook [0] – Dekorace
Zdravím,

chtěl bych se zeptat koupil jsem v super zoo Tropical Wood kořeny a v kamenictví břidlici je potřeba nějaká speciální údržba kořenů a kamenů, před tím než je vložím do akvárka? Nebo stačí pouze umýt pod tekoucí vodou děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 18:11 R Muž Anthrax [4730] Re: spajk17
Ahoj. Dostaneš jistě rozporuplné reakce. :-) Já kořen pořádně vyčistím wapkou a to je vše. Pokud plave, tak ho dám máčet do sudu na dešťovku, dokud neklesne. Nikdy se mi neobjevil žádný problém. :-)
Edit: Nikdy jsem ale nezkoušel „živý“ dřevo. Nevím jak na tom jsou v tomhle ohledu ty tvé kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 18:08 Vadalbert Re: spajk17
Dal bych vybrané kousky na rok na dva někam do potoka a až by prošly touto procedurou, pak bych je klasicky ošetřil, (např. wapkou), a pak už si jich jen užíval. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 17:27 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím. U nás je spousta čerstve vytáčených kořenů že země. Jsou opravdu krásný a je jich tam několik. Jak postupovat když bych je chtěl dát do akvarka. Jsou pouze od hlíny. Strom- švestka, třešen

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2020 18:14 Muž Jason [200] Re: jiri609
Ja jsem vychazel z davkovani podle obalu - az 50g/l pri likvidaci zivelnych pohrom..

Proto jsem se ptal jestli to ma nekdo vyzkouseny abych ho tam nepral zbytecne moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2020 15:16 Muž jiri609 [91] Re: Jason
dle mého názoru je to strašně moc... rovná kávová lžička (je cca3-6g) na 1 litr je až až, to je 1-1,5kg max. Chloramin totálně ničí vše, hypermangan je mnohem slabší dezinfekční prostředek. "dočištění" hypermanganem po chloraminu nemá vůbec žádný smysl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2020 00:21 Muž Jason [200] Re: sirius
Ja drevo z nasich vod pouzivam casto a nikdy jsem s tim nemel problem. Ja to mam pripraveny az budu mit volno - nejdrive ve vode s chloraminem a potom jeste pro jistotu hypermangan.

Vapkou jsem urcite odstranil vsechny (temer vsechny) veci makro a chemie se postara o zbytek.

Me prave zajimalo jestli mate na to savo nebo neco podobnyho vyzkousenou koncentraci. Ja jsem vzdy savo pouzival od oka cca 1:10 ale ted kdyz budu miz v sudu 200 - 300l vody tak by se hodil nejaky vyzkouseny pomer. Kdyz tam dam 3kg chloraminu prea noc tak se nic nezkazi a urcite nic neprezije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2020 17:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sirius
- wapka, kartáč, nůž,vana, hypermangan,
- nebo koupit v obchodě rovnou již částečné upravené kořeny, daji se spojit je do většího celku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2020 17:28 Muž sirius [54] Re: _ucx_
for Jason: ja by som sa pařezu z našich vôd trošku obával... Neviem, či to stojí za to. Lepší odborníci lepšie poradia. Nebudú v ňom hlbšie, najmä ak je to väčšie a teda do veľkého aq, zakorenené hibernujúce štádiá parazitov? (Našich rýb; pre kolegyňky tropické to najhoršie.) "Vyženie" to odtiaľ tá chémia dokonale spoľahlivo? Za mladi pramladi som si jeden taký kořen (naozaj poriadny a tučný) - preváral plným plynom bublajúc asi tak 2 hidiny v kuse - vo veľkom tlakovom zaváracom hrnci na kompóty. Doba určite pokročila...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 16:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jason
Hypermanganu tolik, aby to bylo na rozhraní růžové a fialové. A klidně to v něm nechat přes noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 16:15 Muž Jason [200] Re: _ucx_
Je mi to jasny, potom to radeji zase vezmu vapkou a macet v ciste vode (hyparmangan pujde po savu).

Jakou koncentraci pouzivate? Ja to vzdy davam hodne od oka ale v tomhle objemu to radeji vezmu presne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 16:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Jason
Ani chloraminem, ani savem a ani hypermanganem nic moc nezkazíš a dosáhneš svého. Po dezinfekci nezapomeň opláchnout (u hypermanganu by to ani tak moc nutné nebylo, ale ničemu to taky neuškodí).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2020 15:51 Muž Jason [200]
Chtel jsem se zeptat ohledne dezinfekce korenu. Mam pripravene koreny do akva (1200l) takze trosku vetsi. Jeden jsem mel cca 10 let v jezirku a druhej jsem nasel v potoce. Vydrhnul jsem je vapkou uplne do cista ale pro jistotu bych to rad prohnal nejakou chemii. Kvuli rozmerum budu macet v roztoku v sudu 300l. Cim nejlepe? Jde mi o to abych tam nemusel lejt bednu sava. Premyslim nad chloraminem?! Nebo hypermangan? diky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 21:11 R Muž ctibum [6838] Re: Lukáš
Když už to tam tedy tu okrasu musíš mít, od čeho tu keramiku chceš čistit?
Btw, ukaž fotku akvárka... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   20.11.2019 20:51 R Muž afc1886 [14631] Re: Lukáš
Není lepší dát do akvária pěkný kořen, než kus keramiky a vymýšlet psí kusy s ultrazvukovou čističkou?
EDIT- a akvárium není operační sál, to jen aby se to s tím čištěním moc nepřehánělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 20:49 Lukáš – Keramické ozdoby
Dobrý den,
Mám dotaz jak čistíte keramické okrasné předměty v akváriu?Běžné čištění vodou je málo účinné nebo neúčinné.Napadlo mě pořídit Ultrazvukovou čističku,ale nevím jestli je to dobrý nápad.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 19:24 R Muž romant [27977] Re: honcka
Žádnej stres, normálka to vem kartáčem, co bude uhnilý to odpadne, osprchuj a instaluj do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 19:22 Muž honcka [39] – Čištění větších kusů
Fotka k příspěvku Ahoj,
našel jsem v Labi 2 pěkné větve, které bych rád dal do svého AQ, chtěl bych se zeptat, jak desinfikujete větší kusy? Do žádného hrnce na vyvaření se mi to nevejde (možná, kdybych si půjčil od rodičů zavařovaci, četl jsem desinfikovat savem, ale vůbec nevim jaký poměr, nemám možnost to udělat jinde než ve vaně. Dál bych se chtěl zeptat, jestli z větví je nutné odrbat všechno měkké, nebo když tam něco zbyde, tak to nevadí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 10:50 Muž larix [1420] Re: HaDaS
Sichr, ako sa vraví u vás smich
O rôznych povlakoch a prírodných dekoráciách je jeden pekný článok v časopise Akvárium. Je to preložený zahraničný článok chlapíka, ktorý si dal tú námahu, že tieto povlaky skúmal mikroskopicky, organizmy identifikoval a došiel k zaujímavým záverom (napríklad, že slepá hladina neovplyvňuje výmenu plynov atď.). Zaujímavé čítanie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 10:41 HaDaS Re: dravec
Mně se osvědčilo to převaření. Jak píše larix, kořen po převaření je nasáklý vodou a jde ihned ke dnu.
Já to dělám ještě proto, jak říkala moje babička, že nikdy nevíš "kdo na to sáhl." Prostě si myslím, že ho to zbaví největšího rizikové znečištění. Taková selská úvaha. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 10:27 Muž larix [1420] Re: dravec
Koreň stačí namočiť. Jediný zmysel varenia je, že rýchlejšie nasaje vodu. Nejaké dezinfikovanie a soľ sú zbytočné procedúry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2012 18:30 Muž dravec [72] - Rostliny – koreň
Prosim poradte mi co s novym korenom. Treba ho vyvarit, namocit do vriacej vody? ALebo staci len namocit do vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:17 Muž Yirka [9117] Re: Lucie
Je to jak píše Martina. V období, kdy je ukončen počáteční záběh (2-4 týdny) zmizí i většina povlaků a plísní. Každopádně pak zmizí řádově ve dnech s nasazením rybek a objevením se plžíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2011 10:38 Žena petulinakk [2016] Re: Lucie
Já to zezačátku vždycky vytáhla a vydrbala (jen vodou a kartáčkem), celá špatná z toho že moje akvaristické období začíná tím že mi plesniví kořen :-) Tím jsem si to všechno jenom prodlužovala. Po tom, co jsem to nechala být (ptala jsem se samozřejmě i tady :-)) to zmizelo do cca 2-3 týdnů, asi tomu pomohly i krevetky.
Kdybych to nechala být hned od začátku, tak jsem si ušetřila dost práce a mohlo to být pryč dřív :-) Asi to k tomu zajížděcímu období prostě patří.
Takže pevné nervy, ono to fakt zmizí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 10:33 Muž larix [1420] Re: Lucie
Môže to trvať aj mesiace,v závislosti od tvaru a veľkosti koreňa a podmienok v akváriu. Pomôcť môžu aj krevetky, niektoré ryby a slimáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 10:21 Lucie Re: Yirka
Prosím, za jak dlouho by to mělo zmizet? Včera jsem našla na jednom ze tří kořenů to samé, co Kaqpo, ale na zbylé dva se to nerozšiřuje. Mám je v akvárku čtvrtý den a po dvou dnech naskočila plíseň. Zatím jen roste a nemizí. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 07:28 Muž soubi [32] Re: kaqpo
tak to jo...krevetky by to zabilo ale ryby jsou v pohodě.Musí se to hodně opláchnout. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 21:59 Muž kaqpo [7] Re: Yirka
Nechystal som sa to použiť aj keď o tom počujem poprvýkrát už len kvôli tomu meďnatý, koreň má byť v krevetáriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   17.11.2011 12:44 Muž Yirka [9117] Re: kaqpo
Věř tomu co jsem ti napsal a hlavně, kořen neošetřuj žádnou modrou skalicí. Naděláš víc škody než užitku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.11.2011 10:57 Muž soubi [32] Re: kaqpo
pokud to mezmizí tak to vyndej a postříkej to roztokem modrý skalice(síran měďnatý) a nech to působit tak 1/2 hoďky. To to akorát částečně oschne. Pak to pořádmě opláchni a budu to OK X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 10:47 Muž kaqpo [7] Re: Ivoš
No v hornbachu mi tvrdili že sa dá použiť aj do vody aj do terárka aj keď viem, že sa im nedá veriť smich ale videl som tento typ koreňa už vo viacerých nádržiach takže dúfam, že bude dobre. Ešte otázka môžem ho nechať močiť v nádrži či ho mám preložiť do vedra ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2011 02:16 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: kaqpo
Já ti mám takový dojem, že to ale není akvarijní kořen nýbrž kořen určený pro terária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 19:50 Muž kaqpo [7] Re: Yirka
Ďakujem, myslel som si len som to potreboval potvrdiť lebo s tým nemám veľa skúsenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2011 19:46 Muž Yirka [9117] Re: kaqpo
Nedělej nic, je to normální a ztratí se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 19:38 Muž kaqpo [7] – Nový koreň
Fotka k příspěvku Zdravím potreboval by som poradiť čo s koreňom na ktorom sa mi tvorí asi plieseň ide o takú bielu tenkú vrstvu asi 2-3 mm po celom povrchu koreňu. Už som odmočil 1 týždeň vo vode potom bol 20 minút v 5% roztoku sava a vody potom som ho varil 30 minút a po vložení do akva mi na ňom nabehla plieseň tak neviem čo s tým nechať tak alebo kúpiť niejaký prípravok proti pliesni ?

Ide o nový koreň z hornbachu označený bol ako fingers driftwood.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2008 20:01 DoctorT Re: Polux
Kdyby se mu ten květináč či potapěč líbil, tak proč si ho tam nedat.
Záleží na vkusu každého z nás, nechápu, proč je tu vždy přetřásán ten co si dá např. barevný písek, keramickou loďku,...
myslel jsem, že akva web slouží k radám, inspiraci a jako zdroj informací a né proto aby tu někdo "hanil" jinému akva, jen proto, že to není zrovna šálek jeho kafe.
Dotaz nezněl . "jak se Vám líbí váza v mém akva?" ale, zda vyvařit keramickou vázu... ;-)

To Fiffa : Mě se to docela líbí a pokud se to líbí Tobě, nenech se odradit, kdyby Ti tu psalo 1000lidí že je to na prd. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2008 18:53 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Fiffa
Paráda! palec
U nás teď je k mání keramický Trabant 601, antické sloupy a amfory. Občas přemýšlím, jestli si něco podobného nepořídit... :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 17:40 Muž Fiffa [0] - ŽivorodkyRe: Polux
Fotka k příspěvku Tak váza je koupená a vyvařená... a nepraskla... :-) hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 23:55 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: agent007
Moh byste to napsat pro mne ještě jednou - česky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 23:26 Polux Re: Fiffa
Vazu ? Vubec do akvaria nedavat to je jak kdyz tam das kvetinac :-( V akva to neni hezke to si tam rovnou muzes dat vzduchovaciho gumoveho potapece smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 21:59 Muž agent007 [47] Re: Fiffa
určitě savo ronaředit na 30 minut a pak vyvřit nebo naopak můžeš.Ale udělat 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 21:44 DoctorT Re: Fiffa
No, pokud ji mají v akvaristice v nádrži s rybami, tak by ses měl děsit zavlečení nějaké choroby, tudiž vyvařit určitě, pokud se bojíš, že popraská, umej ji v roztoku sava, hypermanganu, prostě nějakou biologicky rozložitelnou dezinfekci. Toť můj názor.
Tak ať se váza líbí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2008 21:24 Muž Fiffa [0] - Živorodky – vyvařit keramickou vázu?
Hola, žádám o radu - v akvaristice se mi líbí jedna prasklá dekorační, keramciká váza. Je přímo v akváriu s rybami a tak se táži, zda-li je nutné jí vyvařit nebo stačí jen důkladně omýt.. (ptám se proto aby mi náhodou nepopraskala). díky za odpověď. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1977x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7420-ocisteni-dekorace