Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nutron Mutacal

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Nutron Mutacal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2008 01:14 Usine Re: filipsi
Asi to bude tím že by jsi neměl tolik šetřit slovy v případě tvé odpovědi. Jako čeština to nevypadá.
"Katex v Na, takze na no3 ne." :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 22:50 Muž filipsi [1295] Re: Usine
Nee, nezpochybnuju nic, jen jsem reagoval na Tve "jestli je to anex". Neni, je to katex v na cyklu (mutacal). V tom odkazu, co jsi daval, viz uplne nahore v mem prispevku, wikipedia, pouziti ionexu na odstraneni dusicnanu:

cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 22:39 Usine Re: filipsi
Není to můj výmysl a doufám že nechceš zpochybňovat takovou kapacitu České a i světové akvaristiky jako je RNDr Stanislav Frank CSc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:47 Muž filipsi [1295] Re: Usine
Katex v Na, takze na no3 ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:31 Usine Re: Odla
www.akvarista.cz/…
Není to to pravé ořechové na změkčování vody, ale pokud je to anex tak ten lze používat na odčerpání NO3. Hlavním propagátorem je Stanislav Frank. Jistě každý zná jeho knížky. Hlavně v té co jsem si koupil k vánocům 100+1 záludných otázek Akvaristika se o tom často zmiňuje. Bohužel se mu to nepodařilo prosadit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 21:24 Muž ghostik [81] Re: Odla
Tak prestan litat a mnel jsi to zkusit vyhledat - udelal jsem to za tebe :-|

Téma Zobrazit celé téma | AmorFati® - Téma: jak změkčit tvrdost vody ?? a čím ??
na změkčování vody používám pryskyřici prodac mutacal. není nejlevnější, ale funguje. během cca dvou týdnů jsem snížil tvrdost o cca 10°. zmekcoval jsem brnenskou vodovodní vodu, abych mohl zároveň snížit ph na hodnotu odpovídající mému biotopu. ze 16° jsem šel až na 5°, ph se mi daří snižovat prodacem mutaphi d z 7,8, které se dělá v akváriu (zdrojová voda má 7,6) na 7,0. musí se s tím kvůli rybkám opatrně, chtěl bych ale až na 6,6.

mutacal je nejlepší umístit v odpovídajícím množství do několika vrstev punčošky do externího filtru, nebo kamkoli, kde proudí voda (v akvárku bych se ale bál, že to budou rybicky ozuzlavat). doporučuji neřídit se návodem a nechat to působit místo 24 hodin klidně 4 dny, snižuje to pořád. regenerace solí funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 20:19 Muž filipsi [1295] Re: Odla
Prozradim ti male tajemstvi. Ve foru, nez se polozi dotaz, je tam kolonka vyhledavani, kde se da napsat nejake slovo, nebo fraze. Da se zkusit i "mutacal".
Je to proto, aby si lide rozmysleli, zda opravdu nekdo uz na to co se ptaji odpovedi nenapsal. Hmm, asi je to rozbite. Nebo ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:31 Muž Odla [7] – Nutron mutacal?
Může mi někdo poradit, jestli nutron mutacal má opravdu tak dobré výsledky ve změkčování vody? Popřípadě zkušenosti s ním a rady?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 1162x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7363-nutron-mutacal