Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plži ze Sulawesi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Plži ze Sulawesi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 18:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
Mám tam anču a 20 kardinálek vietnamských. 20 dospělých a asi 100 miniprcků. Ty o to zájem nejeví... to spíš jim to ukradou zlodějky japoniky. Ta vezme celou tu jednu Wafer a vyplave s ní někam nahoru, kde se ji snaží ohlodávat, dokud se jí v nožkách nerozsype :-) Ale o ty tablety zájem není, ty baští jen Anča a šneci, protože je celé japonika neunese
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 13:17 Žena sivon [1694] - PlžiRe: malyLibor
Pokud tam nemáš ryby (krom toho krunýřovce), je to jednoduché, ony jim to ty potvory jinak všechno sežerou. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 11:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Jsou to kombajni, ale pokud mají dost řasy a dalšího krmení, tak se do rostlin moc nepouštějí. U mne mají spoustu zelené řasy a k tomu jim dávám toto: www.dajanapet.cz/… To opravdu milují a pochutnávají si na tom i krevetky a Anča (prastará ancistrusí samička)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 06:54 Muž micz [132] Re: malyLibor
No kdyby to nebyli takový ožírači rostlin tak bych z toho měl větší radost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: micz
Tak to máš tedy štěstí... Já jich mám šest a malá ještě žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 20:18 Muž micz [132] – Tylomelania sp
Na jaře jsem koupil jednu Tylomelanii sp. orange a už mám celkem tři... vždycky se najednou objeví malej šneček :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 12:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JagerMaister
Mám s Tilomelaniema stejnou zkušenost jako Vissena. Pokud dobře krmím spirulinovýma tabletama a kopřivama, pak si rostlin ani nevšimnou. Pokud pár dní nedám tablety, ojedou mi listy na valisneriích a stonkovky Egeria densa, ostatních rostlin si nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 10:52 Žena Vissena [25] - MiniakváriaRe: JagerMaister
Na mechy moc nejdou, možná některé stonkovky typu hygrophila, nebo maji radi valisnerky, ale u me rostlinky nenici, krmim spirulinovymi tabletkami, sem tam nejaka kopriva, salat, mrkev a miluji papriku (cervenou), takze pokud budes dobre krmit rostlinek si ani nevsimnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 09:43 JagerMaister
zdravím, rozmýšľam o kúpe tylomelánií a viem že radi jedia rastliny - nebudú mi akváriu žrať machy a stonovky ? aké sú vaše skúsenosti ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:33 Muž tempus [3]
takže zadovážil som si slimákov clithon sp. ako aj tylomelániu towutensis,moje skúsenosti sú že clithony môžete chovať bez obáv ,do rastliniek sa vám určite nepustia,živia sa riasami ako neritiny,čo sa týka tylomelánie tak tam som si veru všimol ,že si občas pochutnal aj na mladých listoch echinodousov,asi dôsledok nedostatku inej čerstvej potravy,riešením bolo dodať mu napríklad mrkvu ,do ktorej sa s radosťou pustil,stačilo dávať jednu krúžalku raz za týžden ,potom si iných rastlín ani nevšimol,zrejme občas potrebuje aj niečo čerstvé,inak väčšinu času si pochutnáva na odumretých listoch a zbytkoch krmiva,to je moja skúsenosť,takže tylomelánie treba dokrmovať buď šalátom alebo mrkvou,alebo ... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 16:13 Muž Killer [133] - Sumci – kdo je má?
Zdar lidi, kdo všechno máte sulaweský šneky?
A jaké máte "druhy"?
Množí se to někomu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 19:40 Muž Leitlik [9] Re: Johan
Co by jsi chtěl za 30 kaček ??!! X-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 19:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Leitlik
Tak jsem se na ně jel podívat, že si snad aj nějakého koupím.. všechny jsou černé s dost ohoblovanou ulitou, ale když jsem viděl, jak ryjou ve štěrkovém dně, tak jsem si to rychle rozmyslel :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2008 16:53 Muž Leitlik [9] – Tylomelania towutensis
Tak v Olomouci v Super ZOO maj ještě asi 10 kousků ! Nádherně různě zbarvený. Hned jsem vzal 4 šesticentimetrový exempláře. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 13:23 Muž Paul Ramon [17]
Nevíte někdo přesně, jestli nejdou po kytkách(těch zdravých samozřejmě)? Uvažuji o nákupu, ale pokud půjdou po rostlinách, tak ke mně nesmí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 15:40 Muž tempus [3] Killer
no ved práve o to ide ,či sa mi nepustia do rastlín ,ak by sa kŕmili len zbytkami krmiva pre rybky a riasami,tak by to bol zaujímaví a krásny doplnok do akva,kto ich má nech dá vedieť či sa nehostia aj na rastlinách hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 13:56 Muž Killer [133] - SumciRe: tempus
U mě jim to asi vyhovuje a mam v akvárku rostliny řasu, max zbytky vločkového krmení..nic jinýho totiž v akvárku k jídlu asi neni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 13:26 Muž tempus [3]
zaujímavé,čím sa živia? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 12:47 Muž Lisak [3]
Viděl jsem fotky v nabídce giga akvarium. Fakt krasavci a jestli dorostou opravdu 10-15cm to bude teprve čumenda. coze
Tylomelania spec. ,,Joker Sulawesi King,
Tylomelania spec. ,,Green Sponge Rabbit,
Tylemelania spec. Pecfecta ,,Chocolate,
Tylomelania towutensis ,,Yellow Antena,
Tylomelania patriarchalis
Tylomelania spec. ,,Yellow spotted Leg,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 12:18 Muž Killer [133] - SumciRe: GAGAL
tak sem dneska našel první dva prcky ;-) palec
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 14:44 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: klm007
S tou velikostí uvidíš sám. Jsou ale zástupci rodu Tylomelania kteří dorůstají těch 10-15cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:55 Muž Killer [133] - SumciRe: klm007
to sou ty německý stránky..abych řekl pravdu, tak ten muj větší má 5cm,takže 4,5 nevěřim tak sem do atlasu napsal co píše Gagal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:48 Muž klm007 [114] Re: GAGAL
Tady píší - velikost do 45mm coryland.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:55 Muž Killer [133] - SumciRe: GAGAL
o těch živých mláďatech sem si to myslel..ta velikost je teda hustá:-) mam toho většího tak 5cm..No snad vyjde rozmnožování..to by byl celkem slušnej přivýdělek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:39 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Killer
Co já vím tak dorůstají 12cm a rodí živá mláďata. (to už asi víš...jak se ti rozmnoží měl bych zájem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:31 Muž Killer [133] - SumciRe: filipsi
to je ten jedinej zdroj..ještě to vdedlo na něco německýho tak sem to přeložil a přidal do atlasu..moc tomu ale nevěřím,takže to pak předělam podle zkušeností..
ani prodejci nic neví,navíc jen řekli že to je novinka a nikdo jim k tomu nic neřekl..tak sem vzal dva..měli poslední možná 3 na dejvický v Praze za 88/ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:49 Muž henrich [4] Re: Killer
Podobne ako melanoides tuberculata, ale rovnako sa vrta v strku a nehryzie do listov?
Ako to myslis, ze je to novinka, doteraz o nich nikto nevedel, nikde sa nedali zohnat?

A hod sem ten zdroj info...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:48 Muž filipsi [1295] Re: Killer
Kde? Cena? (Promin lennost dukladne hledat, ale usetris tim urcite praci i ostatnim).
Jinak jsou to opravdu krasavci: www.planetinverts.com/…
To jsem vubec netusil, ze zakove veci existuji a daji se koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:23 Muž Killer [133] - Sumci – plži ze Sulawesi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdar, koupil sem si dneska ze zvědavosti novinku mezi plži- Tylomelania zeamais(?). Našel jsem jen jeden zdroj informací,proto se ptam jestli už o tom někdo něco ví..
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7275-plzi-ze-sulawesi