Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Levamisol - concurat, bioverm

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Levamisol - concurat, bioverm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2022 09:45 Žena Beastie [320] Re: Rovano
Já jsem to totiž napsala špatně, ten lék dal veterinář, ale tomu prodejci v akvaristice a já si ho pak od něj jen odkoupila (nezávisle na veterináři). Nekonzultovala jsem to, moje veterinářka má problém se psama, natož ryby. Vnitřní parazity předpokládám už déle v jednom akva, a protože není defacto žádný lék k dispozici, vzala jsem to prostě metodou "zkusíme tohle a když nic, tak nic"
Je to více jak týden od aplikace, skoro týden od výměny vody a od té doby žádné úmrtí. Pokud to byly tihle paraziti, ano budu muset ještě jednu dávku levamisolu sehnat. Nikdy jsem nechtěla být ten typ, co do akva leje kdeco jen tak, ale byla jsem si 100% jistá že to není bakterie a z parazitů je to jedno ze tří léčiv, což už není až tak strašná šance.
Samozřejmě, že to, že se něco stalo nebo nestalo nesouvisí s tím, jestli jsem se zrovna trefila do toho, co potřebovalo přeléčit, žejo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2022 19:57 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Takže léčba byla stanovena na základě domněnek? Nechci rýpat, jen mě to opravdu zajímá jak to chodí jinde na veterině. Se psama a kočkama mám zkušenosti, ale řešit ryby s veterinářem, jsem byl 1x.
Pokud nebyl mikroskopický průzkum, tak je to loterie. Nemůžete tušit, co je jejich primární problém. Bohužel spousta parazitů a bakterií má podobné syptomy. Dále mohou být napadeni na více frontách.
A souhlasím s kolegem. Toto se většinou řeší opakovanou léčbou dle cyklů parazitů.
Co jsem viděl jednoho pana doktora řešit pancéřníčky Corydoras, pokud se bavíme o nich, tak říkal, že je to u této ryby velice problematické a slabší kusy to prostě nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2022 23:05 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Beastie
Jedna aplikace léčiva nestačí,musí se zlikvidovat i nová generace hlístů,kteří se vylíhnou z přeživších vajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2022 18:30 Žena Beastie [320] Re: Tojsouvěci
Počítala jsem s tím, odlovila jsem veškeré velké šneky jako tylomelania a neritiny i filtrující krevety. Amano nešly chytit ale jsou stále naživu. Výměnu vody jsem dělala po 48hod s důkladným odkalením. Od té doby žádné úmrtí pancéřníčků, do té doby úmrtí co dva dny. Taktéž jsem po výměně zvedla teplotu na 27 a nechám to týden dva na urychlení vývoje..
Koncentraci netuším a veterinář nemluvil se mnou. Takže těžko říct bohužel, byl to z mé strany vabank. Bohužel ryby vypadají pořád stejně. Pár kusů je tmavších, oči mají výraznější zlatý pruh, letargie ale ne tak velká aby se nekrmily. Neumírání je pro mě momentálně dobra zpráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2022 00:50 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Beastie
ESHa - ndx, 1 ml obsahuje 54 mg Levamisolu - celkově 20ml/1080mg/na 450 l vody.

Podstatné je,jaké množství Levamisolu je obsaženo v tvých dvaceti mililitrech roztoku od veterinárního lékaře a jestli bylo použito rozpouštědlo a konzervant.Případný přepočet je na tobě.
Po použití Levamisolu je vhodné vyměnit po 24hodinách 50% vody,odkalit dno, aplikaci léčiva zopakovat po sedmi a dalších čtrnácti dnech,pro likvidaci vejcorodých hlístic.Někteří bezobratlí (plži,krevetky) mohou mít s léčivem problém končící úhynem! ESHa to neuvádí,ale předávováním,nebo déle trvajícím působení Levamisolu může dojít k poškození jater a ledvin,nejen u ryb.
akvapo.cz/…
youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 21:16 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Beastie
Levamisol je skvělý. Proč to komplikovat?
A jak diagnostikoval veterinář problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2022 15:41 Žena Beastie [320]
Prosila bych poradit v dávkování. V akvaristiky z dávky od veterináře jsem dostala 20ml levimasolu. Preferovala bych flubendazol ale ten nikde nemají.
Bylo mi řečeno 1 ml na 20l vody a nechat 7 dní bez výměny. Ale esha ndx, což je vlastně levimasol vodu mění po 24 hodinách Nemám na další dávku takže udělám výměnu po 48 a budu doufat že se něco stane nebo je lepší 24?
Další léčení asi holt počká na schválení eshy, je to teď těžké hlavně když člověk neví, co s těma rybama opravdu jed.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2019 00:10 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jenda91
Mrknul jsem na tvoji prezentaci,není v ní, ani Symphysodon aequifasciatus axelrodi,natož Symphysodon discus Heckel ;-) .Trošičku by si to chtělo ujasnit, aspoň základní pojmy ;-) .
Terčovec je velmi tvrdá ryba,ale základní prohřešky se u něj nevyplácí.Držím palce,někdy méně bývá více ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 22:44 Muž Jenda91 [-3] Re: Tojsouvěci
To jsem taky cetl ale nejak se mi to nezda....kazdopadne mam toho doma 1 litr smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2019 17:43 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Jenda91
Neguvon v roztoku je ošidná záležitost,především si zjisti jeho koncentraci,expiraci a jakým způsobem byl uskladněn.Účinná látka Trichlorfon je silně hygroskopická,tak by bylo vhodné ověřit o čem ten roztok vlastně je. ;-)
www.akvastranky.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 17:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jenda91
Dávkování se dá najít na netu- bohužel si nepamatuji, opakování záleží na tom jestli je to živorodý nebo vejcorodý žábrák -to se dá zjistit pod mikroskopem - 14 dní blbost tuším není , Gyrodactylus - Dactylogyrus - napoví strejda goooogl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 09:27 Muž Jenda91 [-3] – Neguvon
Ahoj.Mam Neguvon v kapalnem stavu na zabraky.Nevite presne davkovani??chovstel mi rekl ze mam dat 5ml na 100 litru vody a opakovat az za 14 dnu podle priznaku .Neni to hloupost!?dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 16:52 Žena KLeo [13] - Živorodky – Jaké je správné dávkování levamisolu?
Ahoj,chci se zeptat jaké je správné dávkování levamisolu na odčervení?

Zatím jsem udělala první kolo léčby, dnes chci druhé, sehnala jsem Chemisole s účinnou látkou 200mg/ml, o kterém jsem četla na webu zkušeného akvaristy - a vypočítala jsem si množství pro mé akvárium =2,25 g/100 l vody, ale ryby reagovaly špatně - do výměny vody zůstaly většinu času u dna,byly plaché a pro jídlo si přišly jen některé, i když jindy mají chuť k jídlu i při léčbě.
Není to moc velká dávka? Už jednou jsem neúspěšně léčila přímo lékem pro ryby Eshou ndx,ale ten měl zas moc malou koncentraci účinné látky 237 mg/100 l vody, která v mém akváriu nezabrala,a fakt chci aby jim to teď už zabralo ale neublížilo. Na bičíkovce jsem také přeléčila, takže ty nemají.
A z toho všeho co jsem přečetla si ani nejsem jistá jak dlouho nechat lék působit a jestli poté stačí vyměnit jen běžnou třetinu vody, když jde o větší množství léku než jsem dávala dříve? Teď jsem tedy lék nechala v akváriu 3 dny a měnila jen tu třetinu. A zopakuji to aspoň celkem 4x po 2 týdnech.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 12:00 Muž strappy [39]
někdo zde zmiňoval,že levamisole už se nevyrábí. určitě? Dnes 18.5.2017 jsem konzultoval anthelmintika s veterinářem a k obědnání je dustupný prý čistý levamisole 100 G za 500 kč

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 15:33 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby – eSHa NDX
Dovolte mi podělit se o zkušenost s tímto výrobkem. eSHa NDX patří do skupiny anthelmintik, čili léčiva proti vnitřním parazitům konkrétně Hlísticím. Promiňte ztratil jsem příbalový leták a tak čerpám z paměti a částečně webu, účinná látka je Levamisol. já jsem s tímto přípravkem léčil Závojnatky a to po předchozí neúspěšné léčbě Bičíkovce Entizolem (protože příznaky ukazovaly, jak na Biče tak Hlístice, přičemž léčba obou je odlišná, zvolil jsem prvně léčbu Biče a poté, při neúspěchu a pokračujících příznacích Hlístice).
Příznaky: neklid, škubání, otírání, dlouhý bílý trus, bublinky v trusu, bez průjmu, bez apatie, žádná vyhublost.

Udaná léčba výrobce NDX :
1. den: 1 kapka na 1 litrů vody
2. den: vyměnit 20 až 50% litrů akvarijní vody
14. den: 1 kapka na 1 litrů vody
15. den: vyměnit 20 až 50% litrů akvarijní vody

Moje aplikace:
1. den: 1 kapka na 1 litrů vody
2. den výměna 2/3 vody
7. den 1 kapka na 1 litrů vody
8. den výměna 2/3 vody
14. den 1 kapka na 1 litrů vody
15. den den výměna 2/3 vody + SERA Fishtamin

Snášenlivost ryb? Znatelná aplikace, čili rybám se to vůbec nelíbilo, škubaly sebou, ale sledoval jsem je a byl jsem připravený okamžitě vyměnit vodu. Holky to ale těch 24 hodin vydržely. První účinek znatelný hned druhý den, v té době jsem měl v akva ty bílé mini žížalky, o kterých tady lidi tvrdí, že jsou neparazitické hlístice, tak tyhle červi druhý den po aplikaci eSHa NDX vymizely, udává to i výrobce. Zničil jsem je i v 50tce, druhém akva bez ryb. Po 14 dnech ryby téměř bez přiznaků, bílé výkaly zmizely, ryby jsou znatelně klidnější, čili ano, asi to funguje. Určitě doporučuji
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 18:52 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: shimcha
Esha ndx -to je v podstatě levamisol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 18:21 shimcha – Krevetky
Ahoj, zjistila jsem, že mám pravděpodobně v akváriu hlístice. Chci podat nějaký lék,snad ho někde seženu. Otázkou je, zda mi po tom nezemřou krevetky. Pokud vím, jsou na léky docela náchylné :-( Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 23:28 Muž Horác [3942] Re: DonJuanKarlos
www.google.cz/… ... Strejda Gůgl ... znáješ? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2008 17:45 Muž DonJuanKarlos [30]
Jak je to s dávkováním?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 13:44 michailo Re: Danila
Levamisol se vyrábí jako levamisole hydrochloride 80 procent.Dá se koupit nebo objednat v lékarně
100g za cca.270 kč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 00:05 jirkaa Re: canega
www.uskvbl.cz/… ho neseženeš ptej se po chemisole nebo musí být náhrada např.k odčervení ptáků.každý veterinář má různé seznamy léků a různé dodavatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 22:42 Žena Danila [4489] - SumciRe: canega
Bohužel, levamisol už se nevyrábí.. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 22:34 tercovec5 Re: cenega
Levamisol u veterináře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 21:50 Muž cenega [1] – levamisol - concurat, bioverm
zdravim, nevite nekdo kde se to da koupit? mam totiz s nejvetsi pravdepodobnosti nemocnyho ancistruse - hlistice a tohle by jim prej mozna mohlo pomoct, jestli uz neni pozde

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2006 23:20 Laďa Re: Micus
Zeptej se té kamarádky,jaká koncentrace toho Chemisole byla.Já jsem dal za 30ml 20ti% roztoku včetně injekční stříkačky a jehly u veterináře 50,-kč.Pokud máš dospělé rybky , které pipleš od mláďat,nebo se jedná např.o hejno zakrslých čichavců kus po 65,-kč,tak to si teda rozmyslím,jestli je utratím anebo vrazím pajdu do léku.Ve srovnání s cenami jiných léčiv pro akva např.Hexa-Ex je to pakatel.30ml stačí na přeléčení 350 l akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2006 11:03 Micus Re: Roman
Rozhodně máš pravdu s tím, že se to nevyplatí. Kamarádka dělá v lékárně a říkala mi, že půl litru roztoku Chemisole stojí 1 300. Protože nemám velkochov, tak jsem rybičku raději uspala a utratila. :-( Doufám, že už to žádná další mít nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2006 18:52 Roman – Kde seženu Concurat?
Řešil jsem podobný problém před 2 lety u A.Ocelatus.Po úhynu ryby,kterou jsem dal na pitvu bylo zjištěno napadení Dactylogyrus spp,Pitvu prováděl Státní veterinární ústav Praha 6 Lysolaje.Poté jsem si musel najít veterináře,který se zajímá o ryby.Dostal jsem BIOVERM sol.ad us.vet. 1000ml cca za 500kč.Dávkování 100ml/3l vody na 2h koupel po dobu 3-4dní.Ryby jsem dával do menší nádrže.Mezi tím me bylo doporučeno celé avárium vyčistit včetně filtrace 1-3% roztokem sava.(je to sice drastické,ale funguje to.Chlor ze sava se rychle odpařuje)Po novém napuštění nadrže cca 480l jsem aplikoval běžné prostředky na potlačení chloru a těžkých kovů.Takto jsem to opakoval 4 dny po sobě(Je to opravdu fuška).Ryby snášely léčbu dobře.Nádrž jsem nechal ještě dalších 10 dní bez rostlin a dekorace.Závěrem bych chtěl podotknout že léčba je velice drahá a pro zájmového chovatele 100% nerentabilní.Speckin@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2006 20:54 Marccello Re: Laďa
Dík za radu a informaci. Teď momentálně už to sice nepotřebuju(o párek akar hnědých jsem bohužel přišel,aniž se mi podařilo identifikovat nemoc,nebo spíš parazita - nějaká kombinace žábrohlísta a červů capilaria nebo camallanus,nevím) ale určitě si to zkusím sehnat a tvůj postup zapíšu. Akary jsem si totiž znovu pořídil, a mám strach aby se to nevrátilo. Takže dík!
Pro MICUS: pokud to ještě sháníš,určitě ten Chemisol stojí za zkoušku ;-)
Já jsem teď v poho, v akvárku mám "jenom" krupičku!!
:-O

Pro všechny: Tak ať vám to plave!!!! X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2006 13:57 Laďa Re: Marcello
Ten Chemisol mám vyzkoušený,okamžitě to zabralo.Na Bioverm bacha!!!!!Jak jsem zjistil,vyráběl se jak v tabletách tak v roztoku a v několika koncentracích.Pokud nemáš originální obal se složením tak si můžeš ryby otrávit.Navíc se špatně rozpouští.Chemizol se také údajně vyrábí 10,20,30%.Já mám 20ti %.
Léčba je úplně jednoduchá,spočítej,kolik toho potřebuješ na objem svého akvária,odsaj dno a vyměň 1/2 vody a rozředěné to tam nalij.Zvedni teplotu na 28-29 stupňů,za 3dny znovu odsaj a léčbu opakuj.Pokud krmíš živým krmivem a rybky ti ještě žerou,namoč patentky do levamisolu a až začnou chcípat tak je proper a dej je rybám.Potom dva dny nekrm a opakuj to znovu.Tento způsob jsem sice nezkoušel,ale v diskuzích na Webu je popsaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 20:35 Marccello Re: Laďa
Sice už jsem o pár ryb přišel, takže to nepotřebuju,bohužel, ale zeptám se,pomohlo ti to co říkáš? on ten levamisol údajně obsahuje i Bioverm, kterej jsem sehnal od veterináře já, ale nedal mi k tomu žádnou specifikaci, a byly to tablety a v literatuře jsem se dočetl o tekutym, takže jsem ho bohužel nemohl použít. I tak by to ale byla zdlouhavá a dost obtížná léčba s následnou sanitací celýho akva :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2006 19:21 Laďa – Léky
Concurat,Neguvon ani Masoten u nás nesežeš a když náhodou ano ,tak se nedoplatíš.Jsou to léky z Německa.Concurat je 10% roztok účinné látky Levamisol.Dávkuje se 1ml na 12-15l akvarijní vody.Od našeho veterináře jsem koupil lék CHEMISOLE ,který obsahuje Levamisol 20 ti %,tj.200g/1l přípravku(je to roztok a líp se dávkuje) a dávkoval jsem 1ml/25l vody.(léčil jsem krunýřivce) Masoten a Neguvon je pro citlivé ryby jedovatý(pancéříčci,krunýřovci a pod)Nechej je koupat asi 3dny ,potom vyměň vodu(pokud je máš v karanténní nádrži)a opakuj léčbu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2006 19:56 Muž [] Re: Killer
Jo to jsem všechno zkusila, taky jsem byla na veterině. Nabídli mi jenom vyšetření trusu za pade, že mi pak poradí, co na to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.06.2006 00:43 Muž Killer [133] - SumciRe: Concurat?
to sem nikdy neshaněl,ale zkus drogerii nebo lekarnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 22:35 Marccello Re: Concurat?
Jo kamaráde, to jsou sice hojně uváděny přípravky, ale bohužel nesehnatelny rozzureny aspoň mně se je nepodařilo nikdy ani vystopovat,natož sehnat. Jedinej, TerapFD - přímo u výrobce, je to firma AQUAR,ale musíš tam zavolat, prodávají ho jen po konzultaci s chovatelem, takže je to zřejmě pěkný svinstvo!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2006 12:12 Muž [] – CONCURAT
Zdravím a naléhavě prosím o pomoc!! Nemohu nikde sehnat léky na hlístice.Concurat, Neguvon, Masoten, Terap-FD. Ze zverimexu mě posílají na veterinu a naopak.Jsem z Ostravy. bezemailova@email.cz 775 091180 Moc děkuji za každou radu!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 3787x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7219-levamisol--concurat-bioverm