Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přetlakový ventil na burčák

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přetlakový ventil na burčák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 14:51 Muž dimmur [283] Re: FranzFritz
muze se to zdat jak zbytecnost nebo nemusi. Pokud chce nekdo experimentovat se smesi, tak pro klid si ho tam da....ja ho tam mam take a nicemu to nevadi....
nyni bublam stabilne uz 4 tyden v kuse bez jakehokoli zasahu a rostlinam to jen prospiva :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2012 22:51 Muž FranzFritz [207] - TetryRe: Treeman
Jistě. Dávat na burčák přetlakový ventil je zbytečnost. Stačí dodržet pravidla. Haidčka nasunuta na flašce se chová úplně stejně. Při možném ucpání by měla vyskočit a přetlak by se uvolnil stejně, jako u ventilu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 11:57 Muž Treeman [249] Re: FranzFritz
Máš pravdu já to měl na sestavě zbytečně ale lákala mě myšlenka samo domo ventilku ale ventilek postrádal opodstatnění jenom že sem ho tamměl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 18:48 georgeczk2 Re: GP
Ten ventilek z auta je moc brutální,nechci mít doma vymalováno ;-) Neboj,že jsem ho nezkusil...Test jsem udělal tak,že jsem ten "aparát" našrouboval na flašku coca coly a zatřepal.Sice velmi primitivní,ale mam i jiný koníčky a času málo.Účel plní na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 16:49 GP Re: georgeczk2
hezky, ale radeji usetrit 10 minut a neupravovat ventilek ne? alespon by byl vetsi tlak... me to pracovalo sice s cyklo, ale pred bombou fungoval pekne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2012 10:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
uz ho nepouzivam, nasetril jsem na bombu.... a taky se mi nepodarilo doresit nejvhodnejsi pracovni kapalinu, protoze pri pouziti vodovodni vody vznikal po nejaky dobe sirovodik, takze po funkcni a principilani strance to bylo vymakany, vcetne bezpecnostniho ventilu, jen ta nezadouci biologicka aktivita je docela podstatnej (hlavne hooooodne neprijemnej - strasne smradlavej) problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 18:57 georgeczk2 – ventil
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Muj ventil,10 min "práce" ;-)
starej ventilek z kola z auta,drátěným kartáčem jsem sundal gumu,provrtal jsem čepičku,kulička z ložiska a pružinka z propisky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2012 10:58 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: anonym172
a čistě náhodou , ten rozebraný zapalovač není jehlový ventil ??? a ta odbočka by musela být nečím přiškrcená jinak by plyn šel do prezervativu a ne do akva , a kondom si myslím nemá takovou sílu aby když v lahvi skončí kvasný proces tlačil plyn do akva . nějaký odkaz na ty stránky? mě to celé přijde divné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 10:12 anonym172
Na jinem webu je serial o co2 pomoci kvasneho procesu..jako přetlakovy ventil se tam použivá rozebraný plynový zapalovač. A jinde jsem viděl zajimavé řešení pomocí odbočky do preservativu který fungoval jako zásobník přebytečného tlaku a plynu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 09:09 Rakvista Re: Moucha
Tak na ten jsem zapoměl že používáte :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 09:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: rakvisti
a co zasobnik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 08:54 Rakvista Re: FranzFritz
Flašky mám plný jak ze stáčírny a žádnej problém není,nic nekypí,nikudy neteče.Ačkoliv přetlakový ventil nepoužívám jelikož mi to přišlo moc pracné tak si myslím že "jistota je kulomet" páč jeden nikdy neví.Můj názor na to je prozaický pokud nevzniká víc plynu než může unikat,tak tlak bude stále takový jaký je potřeba na profouknutí používaného difuzoru a překonání tlaku pod vodou.A pokud si někdo nepřeje bublat přez noc za pomoci elektromagnetického ventilu tak jiné řešení ani nemá,než použít přetlakový ventil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 07:20 Muž dimmur [283] Re: FranzFritz
Nejak mi unika smysl vasi reakce :-(....pokud nekdo zacina a nema zkusenosti s michanim smesi, tak mi prijde logicke, ze si tam radeji da pretlakovy ventil, ktery mu to cele zabezpeci. Zda se mi to lepsi, nez kdyby se neco stalo....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 23:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: FranzFritz
ale kdyz chces experimentovat, je dobre mit pojistku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 22:46 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Řešíte úplnou zbytečnost. Přetlakový ventil na burčák smich Provozoval jsem CO2 v akvárku několik roků, amatérsky vyrobené z dvoulitrové plastové láhve a kamínku. A jen opravdový matla by dokázal zmršit směs tak, aby mu nekontrolovatelně vzkypěla. Stačí dodržet základní pravidla: správně namíchat směs (velice jednoduché, míchal jsem od oka) a dvoulitrovou láhev plnit jen do poloviny. Pokud i tohle někdo zmrší, tak ať raději nic nedělá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 14:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dimmur
koukal jsem do nekolika propisek a nikde jsem nevidel zadny drazky.... takze to chce asi najit "vhodny" typ propisky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 14:07 Muž dimmur [283] Re: Treeman
jak je tam ta kulicka, tak propisky maji ve spicce drazky, ktere nedovoluji kulicce dokonale pritlacit, nebo pouzit vetsi kulicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 13:52 Muž dimmur [283] Re: Moucha
to sem opravdu nevylejval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 13:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: dimmur
utika to kudy muze, ale mohl by jsi tam navrtat par direk, ty jsi nikdy nevylejval vodu z propisky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 13:40 Muž dimmur [283] Re: Treeman
a kudy ten pretlak odchazi v tom ventilu z propisky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 12:19 Muž Treeman [249] Re: dimmur
Ventilek sem měl ve víčku na nádobce hned za nádobou pro burčák přez kterou probublává uvolněné CO2 teď používám co2 z flašky spolu s PMDD + PMFE od a sem spokojen akvárko prosperuje :-)
aquatec.com.pl/…
www.plantagrow.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 11:59 Muž dimmur [283] Re: Treeman
jedine co jsem nepochopil, kam vyvrtat tu dirku pro ufouknuti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 11:50 HaDaS Re: dimmur
Typ? Tak to fakt netuším. Ale bral jsem ho od známeho v Srba servisu. Byl celo-pogumovaný, tvaru houbovitého, černý, pro osobní auta. Pro zkoušku jsem ho nechal profouknout kompresorem a neukázalo to prakticky žádnou hodnotu ... takže tlak tipuji tak do 1,5 Atm.
Pro zajímavost. Praktická zkouška u mne probíhala tak, že jsem jej instaloval do víčka kanystru, přichytil zespodu matkou, zeshora byl přitlačen pogumováním a na vrch (spodek) byl přetažen a oizolován pouťový balónek. To pro sledování propouštění ventilku z bezpečné, neostříknutelné vzdálenosti. Namíchána byla směs 2 litry vody, 15 ml sušených kvasnic, 500 g cukru krystal. Vše umístěno doprostřed zahrady za slunečného počasí. Bylo léto, teplota určitě přes 20°C.
Po dvaceti minutách prudká reakce, nafukování balónku, částečné ucházení pod víčkem. Balónek po 5ti vteřinách praskl. Z ventilku se řine plyn. Ustáleno postupně po cca 2 hodinách. Intervaly odfuků se postupně prodlužovali s tím, jak docházelo k večernímu ochlazování a směs ztrácela na své "výbušnosti".
Celá atrakce se dětem velmi líbila. Jen jsem se pro jistotu neodvážil nafukovat další míčky, a statečně jsem vzdoroval žadonění dětí i povzbuzování manželky.
Kanystr na vodu do odstřikovačů vydržel.
Před tím jsem obdobnou záležitost absolovoval se zavařovačkou. Fungovalo taktéž, ale z dlouhodobého hlediska by to nefungovalo kvůli víčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 11:35 Muž Treeman [249] Re: HaDaS
Fotka k příspěvku já ho mě vyrobenej zkoušel sem namíchat směs ala granát Tj. dvojnásobek ingrediencí a přetlakáč vesele ufukoval při standardním poměru držel viz foto nehledě na to že se odfukovací tlak na ventilku dá regulovat zašroubováním nebyo vyšroubováním na závitu.. Vyrobeno více kusů i kamarádům a fungují všechny na 1+
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 11:09 Muž dimmur [283] Re: HaDaS
a jaky ventilek vam fungoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 10:41 HaDaS Re: Tomas Enderson
Mně to fungovalo taky. Nejsi v tom sám. Není ventilek jako ventilek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 10:35 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: dimmur
Ok chápu hold mám asi kliku, že mi to funguje.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 10:18 Muž dimmur [283] Re: Tomas Enderson
u me to neprotkacil ani kompresor na maximalni vykon :-)
za se be to nedoporucuji, u me to nefungovalo, vse jsem dal dobre dle navodu, ale tlak 15 B je sileny /to odpovida 1,5 Mpa/....toto bych doma nechtel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 08:51 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: dimmur
Tak nevím mne to funguje v pořádku. Dokonce když jsem zkoušel jako rozptylovač keramickou patronu, tak mi to otvíralo dřív než se protlačilo CO 2 přes patronu. Tak netuším kde může být ve vašem případě chyba. :-(

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 07:51 Muž dimmur [283] Re: trnorep
taky jeste zkusim ten cykloventilek s gumickou a uvidime....

jinak jsem zkousel na vetsim kompresoru ten auto ventilek a roztrhla se lahev, takze to NEFUNGUJE!!!! V tomhle smeru me napadlo, proc by vlastne vyrobci kompresoru nevyuzivali plastove lahve, kdyz udrzi takovy tlak :-)

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 00:51 Muž trnorep [43] Re: HaDaS
Prave ze udrzi dost. Navic micham burcak s rozumem, takze pretlak a pripadna exploze nehrozi, mam to otestovano sam na sobe :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 23:51 HaDaS Re: trnorep
Jen jestli to z toho ventilku na kolo neuchází až příliš mnoho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:26 Muž trnorep [43] – Ventil
Zkousel jsem to z autoventilkem a nic, tak jsem pouzil obyc velo ventilek s ventilgumkou a vse v pohode, ale pokud clovek namicha burcak s rozumem, tak malovani nehrozi.
Ps. davam do dvoulitrovky od F(r)anty 250g cukru, 5g kvasnic 1,75 l vody a buble to dlouho a relativne stabilne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 19:09 Muž dimmur [283] Re: dimmur
vam tento pretlakovy ventil funguje? uz vam odfoukl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 12:27 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Tomas Enderson
ne taky jsem to dal dobře , když jsem mu pomohl nehtem tak si odfoukl , ale sám ne , i když jsem na té flašce skákal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 10:58 Muž dimmur [283] Re: HaDaS
udelal sem si prave pretlakovy ventil z inzulinove strikacky a funguje perfektne, mozna budu must dat tvdrdsi pruzinku, ale funguje krasne.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2012 08:40 HaDaS Re: dimmur
Ze začátku jsem experimentoval se vším možným. Teď, cca 6 měsíců, nepoužívám žádné "pojistky" a nic se neděje. Jsem přesvědčen, že když je vše správně uděláno, tak odvod plynů do akva je dostatečný a žádná pohroma se nestane. Jako větší riziko vidím vadnou nádobu, která může prasknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 07:13 Muž dimmur [283] Re: davidek75
a co pouzivate jako pojistny ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2012 07:12 Muž dimmur [283] Re: Tomas Enderson
nene dal sem ho tam presne jak popisujete....tam kam se sroubuje slahounek, tak jsem dal do hadicky.....kompresor jen naplno a ventilek nepovolil.....ze povoli pri 1,5 Mpa odpovida 15 barum /atmosfer/ a to je sileny tlak....
proto sem se ptal, jestli Vam ten ventilek nekdy ufoukl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 21:37 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: davidek75
Pánové a nedali jste ten ventilek obráceně? Mě to funguje už několik let a perfektně. Ta část co bývá uvnitř, patří ven, neboli to co vidíš, tak je napasovaný do hadičky. V tom článku co je dole v odkazu je to nafocený.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2012 20:47 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: dimmur
také jsem řešil přetlakový ventil z auto-ventilku , ale nějak jsem tomu nevěřil a udělal test. Namíchal burčák a na vývod dal jen přetlakový ventil a odnesl ven a opřel o křoví. Večer jsem to šel zkontrolovat a hrdlo pryč a a celé křoví plné vos . Takže jsem od toho hned upustil a raději bych ho nikomu nedoporučoval .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2012 19:44 Muž dimmur [283] Re: Tomas Enderson
A stalo se ti, ze ti nejaky pretlak odfoukl? ja to dnes pripojil na kompresor a neodfouklo to ani pri max tlaku :-)
jaky tedy pouzit ventilek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 14:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomas Enderson
pretlakovy ventil ti vyresi pretlak, ale co kdyz nejsi doma a dojde ti burcak ci se vyrazne se zpomali produkce co2?.... prave to jsem resil tim zasobnikem... ma soustava umoznuje zasobovani akvarka co2 beze zmen tlaku! kdyz vidim ze mi cocko jede ze zasobniku tak mam vic jak tejden cas namichat novou smes...
Dobry pri dovolenejch ci pri pomalym rozjezdu kvaseni, taky se castecne vyuzije prebytecne co2, jenz by bylo vypusteno pres pretlakovy ventil, stejne tak se vyuzije i faze pomalejsiho kvaseni v zaveru cyklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 13:49 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Moucha
Tady na tom odkazu píšu jak využít jako pojistný ventil ventilek z kola od auta. Používám ho už víc než dva roky a stále funguje super.

www.akvarista.cz/…

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 12:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pakozdy
a co rovnou zasobnik na CO2 muj zlepsovacek....
rybicky.net/nadrz/6763/11.jpg
rybicky.net/nadrze/6763
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 12:24 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Calvin
rybicky.net/fotogalerie.php…
Ten ventil je zasrobovany v tele. (to co ti trci z duse)...Je to velmi prakticke. Hocikedy ho mozes vymenit alebo nadstavit. Ja som stym ventilom vobec nic nerobil,od vtedy ako som ho poskladal a funguje priam skvele.
Ten druhy sa da pouzit, ale treba velky tlak na jeho otvorenie a robi blbosti. Neotvori vzdy pri rovnakom tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2010 12:10 Muž JuraH. [5] Re: Calvin
Jenom nechápu proč tu řešíte přetlakový ventil když se dá burčák namíchat tak aby se nemuselo škrtit hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2010 06:44 Muž ampik [2] - RostlinyRe:Calvin
ja pouzil starej komunistuickej ventilek na kola typu "skladačka". ten klade velikej odpor nez ho tlak profoukne. akorad nevim, jestli by se to dalo pouzit na hlubokou nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 01:10 Muž Calvin [9]
Neměl by někdo z vás foto (ještě lépe nějaký článek / odkaz), jak přesně vyrobit přetlakový ventil z cykloventilu? Asi jsem netechnický typ, ale nějak na to nemohu přijít. Docela mě mate foto u kolegy prisavnika (zde - rybicky.net/fotogalerie.php… ), kde jeden typ označuje jako vhodný a druhý jako nepoužitelný. Přitom oba typy právě zkoumám naživo a jestli mám nějakou představu o využití, tak je přesně opačná než ta jeho. :-O
Děkuju předem za radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2008 15:32 Muž pakozdy [17] – Re: pakozdy
takze som nieco nasiel
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…

ale hociaky dalsi navod uvitam

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2933x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7181-pretlakovy-ventil-na-burcak