Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro plže

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krmení pro plže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2020 08:35 Muž Jifi [675] Re: vlka
To je příroda. Nelovím ani uhynulé krevetky. Je to prostě potrava. V přírodě se každá mrtvolka recykluje. Jak jsem psal - lovil bych jedině velké uhynulé ryby, ale takové nemám. Chápu, že ti to může být proti srsti. Jako kluk jsem taky lovil uhynulé rybky a bylo mně jich líto. Dnes to beru jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2020 23:54 Muž vlka [3453] Re: Jifi
Je mi to tak nějak proti srsti. Když o tom nevím - pár kostřiček už jsem taky lovil - tak mi to nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.07.2020 10:13 Muž Jifi [675] Re: vlka
Proč jim to bereš? To je malá rybka, ta zmizí fofrem a pokud to není pidiakvárko, tak to kvalitu vody neovlivní. Lovil bych jen velké mrtvé ryby. Malé rybky nechávám. Navíc mám v akvárku takovou džungli, že bych tam neviděl ani hejno uhynulých ryb :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2020 10:10 Muž vlka [3453] – ...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezké uplakané dopoledne, jen díky šnečkům vím, kdy některá rybička ,,odejde,,. Ale hned po objevení jim samozřejmě ,,baštu,, seberu. Jako chod tu byla Tetra žhavá a museli o ,,baštu,, soupeřit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2020 15:47 Muž vlka [3453] Re: sirius
A to už je druhý chod, hned předtím sbaštil velký ,,lupínek,, Krill, v prezentaci mám obě videa. Je to neuvěřitelné, krmil jsem je z pinzety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2020 10:53 Muž sirius [54] Re: vlka
Skvelé videjko ! Slimák zrejme tiež napokon zistí, čo je dobré :-) a taká vločka je pro nej ako taká šnicla. A nemusí sa tolko za nou "nachodit"... ako za riasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2020 22:24 Muž vlka [3453] – ...Marisa cornuarietis...
Hezký večer, před chvilkou se mi podařilo natočit dvě videa, jak se Ampulárka okružákovitá doslova láduje velkými vločkami, jsou to neuvěřitelní žrouti.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.06.2020 00:16 Muž Xif [336] Re: hrochy
Bohužel nemám žádnou fotku, na plátek kedlubny položené na dno,chytám přemnožené piskořky. Večer dám na dno plátek,ráno pomalu vytáhnu,plátek je na horní straně plný okružáků ze spodní strany obalen piskořkama.
Takže počítám že i ten syrový kedluben jím chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.06.2020 21:31 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: vlka
Zdravím, mám stejnou zkušenost například se spařeným listem kedlubny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.06.2020 21:03 Muž vlka [3453] – ...Špenát...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, prubnul jsem Špenát od souseda. První dvě fotky včera večer a ostatní dnes po návratu z práce. Ani Krevetky nemají šanci.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 23:21 Žena I.Š. [55] Re: Amatértom
A to já tedy ano. Zkoušela jsem záložákům ve sklenici dávat různé denní meny a mizelo s různou rychlostí, někdy i vůbec. Ale nejsem si jistá, jestli jde překrmít šnek. Třeba to byl ten případ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 23:17 Žena I.Š. [55] Re: vlka
Souhlasím, mám stejnou zkušenost. Když jsem měla ampulárku, tak se o ní rvaly s garrou a zbytek byl vždycky obalený hromádkou levatek a okružáků. Musím říct, že i tetry se mohly umlátit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2020 21:13 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vlka
Ještě jsem nezažil mlsného šneka :-P :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.06.2020 20:30 Muž vlka [3453] – ...Tropical - Green Algae Wafers...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tyhle tablety šnečkům strašně chutnají, bojují o ně Krevetky i rybičky. Občas vyhraje starej morous Ancík...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 16:08 R Muž romant [27987] Re: radka k.
Řasy, různý zbytky rostlin, krmení co ryby. Prostě to co si v akva najdou. Netřeba se trápit tím, že by si šnek v normálně fungujícím akvárku s rybama a rostlinama nenašel nic k jídlu. Ovšem všeho s mírou, stejně tak je možný akvárko přerybnit, je možný mít i nadbytek šneků, což obvykle siganlizuje, že je něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 15:56 radka k. – šnečku,šnečku
Prosim o radu co vlastně šneci jedí??? Jak často je mám krmit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 12:03 Muž Lukasson [40] Re: Markii
myslím, že to není moc dobrý nápad, protože pokuď ji nepřikrmuji, tak se tím tuplem pustí do rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 12:00 Žena Markii [10] Re: ViktoriCZ
Co takhle nekrmit a nechat ampulárii žrát řasy? jinak šlupky z brambor a stary salát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 11:46 callito Re: Horác
mě spasou skoro všechno.Ale aspon z toho rostou jak zběsilý.Jinak je přikrmuju okurkou,bramborou a patentkama.

EDIT:od tý doby co sem dala do akvárka Myriophyllum spicatum kašlou na bramboru,okurku i cokoli a jedou jenom po tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 10:45 Muž Viktoricz [3] Re: Horác
Tenkrát jsem tyto druhy neměl. Kupoval jsem ho tenkrát s tím, že mě zbaví shnilých rostlin a přebytečného bordelu - to mi řekl prodavač. Pak mi začal ohlodávat naprosto všechno v akvárku a pak jsem se s ním musel bohužel rozloučit. Neměl jsem na to nervy. Pamatuju si, že jsem ho vylovil po tom, když jsem ho viděl jak se omotán nohou urputně snaží vytáhnout rostlinku z podloží. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 10:42 Muž Lukasson [40] Re: Horác
Mě ampulárky ožrali i ten Anubias...Co se týče Toho Lotusu, tak ožrali jeden čerstvě vyrostlý list a od té doby nic, takže potravy je zatím asi dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 10:35 Muž Horác [3942] Re: Viktoricz
To ti žerou i anubisy, ludwigii, mikrosorium nebo jávský mech? coze Mně teda ne. Ta Barclaya a Lotus bývaly dřív drahé a velmi těžko sehnatelné rostliny. Když už se k nim člověk dostal, určitě s nimi nechtěl nakrmit ampulárie. Jejich blanitě tenké listy před nimi nemají šanci. Proto dřív literatura běžně upozorňovala na nevhodnost této kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2009 09:40 Muž Viktoricz [3] Re: Horác
Co vím, tak pro ampulárie jsou jemnolisté všechny rostliny. U mě nevynechaly žádný druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 08:13 Muž Lukasson [40] Re: Yirka
No tak v tom případě je vše v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 08:08 Muž Yirka [9126] Re: Lukasson
Ony nejsou problémem, naopak velice jim chutnají .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2009 07:36 Muž Lukasson [40] Re: Horác
tak tohle čtu teda poprvé. Přiznávám, že jsem četl pouze to, co je napsáno na těchto stránkách... V čem jsou jemnolisté rostliny pro ampulárky problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 17:31 Muž Horác [3942] Re: Lukasson
Lukasson napsal: Já mám dvě ampulárky ve 112l ... nedávno mi hajzl okousal Lotusa, to mě celkem nasral tone
Ampulárie se nesmí přidávat k jemnolistým rostlinám jako je např. Tiger Lotus nebo Barclaya longifolia. Píše se to v každé druhé akvapříručce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 16:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ViktoriCZ
moje ampularka se muze utlouct po okrehku, a je docela dobry mit k ampularce nejaky krevetky, protoze ampularie ma dost nedokonaly traveni, takze jeji trus je skvely zdroj krmiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2009 13:27 Muž včelař [44] Re: ViktoriCZ
Ja je krmím mraženým špenátem, spařená kopřivy, čínský zelí, salát i syrový, okůrka a teď jsem náhodou objevil obrovskou pochoutku, rostlina se používá proti hryzcům do pěti minut jsou ampulárky na ni :-D viz foto: rybicky.net/nadrze/1378
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 08:28 Muž Lukasson [40] Re: ViktoriCZ
Já mám dvě ampulárky ve 112l a tam je jejich potravou převážně řasa,zbytky potravy a také občas nějaký ten kousek rostliny(nedávno mi hajzl okousal Lotusa, to mě celkem nasral tone ) občas jim přihodím okurku, kterou mají asi nejraději.
v menším akva mám mladé cca 150 ks a ty krmím tabletami a taky rostlinou stravou, moc mi sice nerousto,ale to bude zapříčiněno asi tím ztísněným prostředím. Jen co dorostou do prodejní velikosti, tak pomažou do akvaristiky :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2009 08:19 Žena Snowy [24] Re: ViktoriCZ
Já je mám v nádržce zvlášť a zkoušela jsem jednou jim dát meloun, sbaštily ho, snědly i kousek meruňky. :-) Ale do akvárka bych to nezkoušela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2009 22:00 Muž Viktoricz [3]
Moji ampulíni měli nejradši nať z kedlubnů, po té si mohli utlouct budky. Ostatní zelené taky, včetně rostlin, na kterých mi nejvíc záleželo, ale kedlubny vítězily. Nejlepší na nich bylo, že třeba takovou sagitárii jedli tak, že list odkousali vejpůl a zbytek samozřejmě odplaval. Potvory. Ale krásný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 22:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nest
Ledový salát scucnou i syrový, jenomže je po takovétho hostině moc dusno v místnosti. Nechtěl jsem věřit kolik dusíku uvolní takový šnek do vzduchu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 20:28 Žena Nest [0] Re: pancernicek
Moje ampulárie milují ledový salát, jen je potřeba ho chvíli povařit, aby nebyl tak tuhý, na list se okamžitě vrhnou a spořádají ho během pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 22:37 Žena Dinamit [68] Re: Snofrev
Tak to u mě se zase ančíci naučili, že jakmile nejsou u žrádla první, tak maj smůlu :-D . Takže ráno, jakmile se rozsvítí, tak už čekaj. Většinou dostanou těsně po tom rozsvícení, takže vědí, kdy mají čekat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 22:22 Muž Snofrev [54] Re: pancernicek
pokud ampulárky nežerou rostliny, tak bych je určitě cíleně nekrmil, oni si něco najdou
mně třeba žerou tablety pro ancíky, ty mrchy to najdou dřív jak ancíci a páč jsou ancíci menší jak ty ampulárky, tak se jich bojej a čekaj až se přežerou a odkutálej a sezobaj zbytek

ještě chvilku s nima budu mít trpělivost, ale jakmile mě na..., tak půjdou do pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 19:39 pancernicek Re: Horác
tak to mám štěstí já mám hygrophylu v odchovně tam jsou samá pavý očka jestli chceš tak já ho nafotím a dám ho sem jestli ho chceš vidět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 19:36 Muž Horác [3942] Re: pancernicek
Většinou likvidujou jen jemnolisté rostliny - Riccia fluitans, Limnophila sessiliflora, Hygrophila polysperma , Limnobium (kořínky) atd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 19:34 pancernicek Re: Horác
jinak jwstli žerou rostliny tak mě rostliny nežerou :o
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 19:26 Muž Horác [3942] Re: pancernicek
taky taky ... sem psal, že žerou všechno :-D

Brambor stačí omýt a rozkrojit, vyžerou ho až na slupku.
Okurku třeba na kolečka a tak 2-3 napíchnout na velkou sichrhajcku (jinak plave). Vařit netřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 19:25 pancernicek Re: Horác
a co třeba okurka nebo kus bramboru??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2008 19:23 Muž Horác [3942] Re: pancernicek
australis = jižní, nikolivěk australská (I když ... Austrálie = Terra australis - "země na jihu" :o)
Co se odpovědi týče, ampulárie žerou všechno (včetně rostlin :o), nejradši maj ovšem kus flákoty. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 19:17 pancernicek – co za žrádlo pro ampularie
Dobrý den, jenom bych se chtěl zeptat co je nejlepší za jídlo pro ampularie australské? Děkuji danio123 tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:20 Žena Dinamit [68] Re: TomášB
Já ho zkusila jednou a jedinej, komu přišel k duhu, byli okružáci. Bylo jich tam ve výsledku víc než stačilo akva pojmout... Ale jinak žerou všechno co je zelený, i na mrkev jsem je dotáhla. Salát nespařuju, je to zbytečný, sežerou ho i tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:17 Muž Yirka [9126] Re: panev
Když ho dáš do krmítka, tak se o něj podělí všichni obyvatelé AQ. Mně tedy špenát, kterým krmím tak 2x v týdnu binec v nádrži nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:05 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: TomášB
Dávám jim mražený listový špenát, vemu kostku a vhodím do akva, pozvolna se na hladině rozpouští a klesá na dno, šneci se na ní pomalu sesypou. Mám pro ně ale extra akva! Jinak sežerou co se dá a co nezkazí vodu, rýže, brambor, zeleninu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2008 18:52 Nobody Re: panev
Co zkusit mražený listový?Ten moc bordelu nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 18:51 panev Re: TomášB
ano, ale dela prisernej bordel tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 16:56 Muž Yirka [9126] Re: TomášB
Pokud ho rozmrazíš tak může být i mražený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 16:53 Muž TomášB [12]
Může se jim dát i mražený špenát?

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1982x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7161-krmeni-pro-plze