Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co2 bublání

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Co2 bublání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2019 06:47 Muž Planorbella [583] Re: Smetany, zervajs
Jo, dobře, jen mě to tak napadlo, díky hoši pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 22:30 Muž Smetany [840] Re: Planorbella
Teoreticky pokud se rozpouští kvalitně a je tam velké množství prosperujících rostlin (což se u sycené nádrže předpokládá) nebude to problém ten poměr v tom vzduchu se moc nezmění. Ale pokud budeš uvažovat extrém minimum vzduchu nad hladinou a špatné rozpouštění/velké sycení tak to možná může být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 22:26 Muž zervajs [193] - RostlinyRe: Planorbella
já zase nepoužívám kryty ;-)
dlouhá doba může být dlouhá...teoreticky by nesmělo docházet k výměně vzduchu nad hladinou
(a to není zdravé ani když neceočkuješ)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 22:21 Muž Planorbella [583] Re: zervajs
Nene já co2 nebublám, to bylo jen tak teoreticky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2019 21:59 Muž zervajs [193] - RostlinyRe: Planorbella
nějaká škvírka tam snad je ;-)
(nemáš vrchní kryt či sklo přilepené ?)
kolik toho CO2 tam dáváš / CO2 je těžší než vzduch/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 14:47 Muž Planorbella [583]
Mám dotaz, když se sytí voda v akváriu CO2 a je zakryté akvárium po dlouhou dobu, nemohou se labyrintky udusit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 18:06 Muž jarda62 [336] Re: dudl007
Rampa musí být určitě pod hladinou, dírky nasměrovat jemně nahoru, ale u každého zase jinak tak těžko radit a lepší zkoušet. Já používám rampy 2 jednu vzadu a druhou na boku, aby se voda pěkně posunovala a míchala, naproti skimmer a hladina čistá, bez skimmeru je čistá jen tam kde se čeří, jinde to jakoby slepou hladinu tlačí ke sklu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 17:24 Muž dudl007 [15] Re: jarda62
Tak jsem dal rampu zpátky pod hladinu a radši zapnul coralii. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2017 15:16 Muž jarda62 [336] Re: dudl007
Dobrá věc na slepou hladinu je třeba eheim skim 350 a nebudeš posílat co2 pánu bohu do oken, čeřením se několikanásobně zbavuješ co2 z vody, ale trochu čeřit je dobrá věc, jen se to nesmí přehnat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 15:01 Muž dudl007 [15] Re: vaaclav
Dik, zvednul jsem teda rampu. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 14:29 R Muž vaclav [10680] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dudl007
Je to slepá hladina a zabraňuje výměně plynů, takže bych se jí snažil odstranit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 11:17 Muž dudl007 [15] – bublinky na hladině
Fotka k příspěvku Mám taky jeden dotaz, při aplikaci CO2 a následné asimilaci rostlin mi zůstávají bublinky na hladině(celkem dost). Mám vnější atomizér vedený do rampy, tudíž nemůžu moc čeřit hladinu, zmizí až přestanou asimilovat rostliny(po vypnutí CO2). chci se zeptat, vadí to něčemu nebo jen mému oku. :-O

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 12:53 Žena Wendy2 [459] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Petas33
spíš bych řekla, že na těch pár nenáročných kytek bublat vůbec nemusíš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 12:03 Muž Petas33 [1] – co2
DObrý den chci se zeptat pridavam do akvaria co2 burcak z lahve.Mam pauzu mezi sviceni od pul 12 do pul 3.Chci se zeptat mohu nechat bublat lahev i v dobe pauzy neudusi se ryby ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 22:52 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, nevím kam to napsat hmm Je to spíš takový poznatek. Bublám přez cigaretový filtr a na konci mám L spojku na hadičku, aby to šlo do strany. L spojku jsem už neměl, tak jsem tam dal T spojku a jednu stranu jsem chtěl ucpat. Tak jedna strana cigaretový filtr a do druhé jsem nacpal špejli. Koukám na to co to začalo bublat a bublá to krásně přez tu špejli. Fakt parádní mini bublinky palec Pokud to do tohoto vlákna nepatří, prosím přesuňte to. ahoj
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 08:43 Muž zdenekps [0] – CO2 nebublinkuje
Ahoj. Zhotovil jsem si CO2 po domácku. Mám to podle návodu i s tou druhou flaškou na počítání bublin. Az do té flašky na počítání bublin mě to krásně bublinkuje. Cca 2 bublinky za vteřinu. Ale pak přes tu další hadičku do akva to nějak nejde. Všechno mám utěsněné. V akvárku na konci hadičky mám vzduchovací kamínek a z toho vubec nic nebublá. Tak jsem ho zkusil vyndat a nechat ponořenou jen hadičku a taky z toho žádná bublinka nevychází :-( Když ale flašku smáčknu, tak se už bublinky oběví, ale jinak zase nic :-(. Prosím poradte. Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 23:05 Žena Rebbie [70] – Re: Sid
Side, ze začátku sem se bála :-D Prvních pár dní to nechávam třeba malilinko povolený do akva bez rybek ;-) ale ráno to tam nebublá takže myslim, že přes noc, jak mam otevřený okno a je v pokoji chladno, tak ta reakce asi neni silná.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2008 23:02 Muž Sid [5872] - Rostliny – Re: Rebbie
To není nejlepší nápad! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 22:51 Žena Rebbie [70] – Re: filipsi
Taky používam škrtítko - reguluju tim množství CO2, první dny to škrtim víc a na noc to dokonce zavíram úplně.... zatim nebouchla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 20:27 Muž filipsi [1284] – Re: JT
Hezke, umis dobre pouzivat informace ;-) . Z praxe - zalezi na mnozstvi kvasinek nejen doba rozjezdu (tedy rozjezd nastane vzdy hned, ale trva, nez se zacne tvorit dost co2 na to, aby zacal bublat do akva), ale i doba jizdy celkove, asi se jim se vzrustajicim podilem alkoholu hure mnozi, nebo .. nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 20:05 Muž Criple Fishx [5] – poměr cukru a vody
Podle wikipedie je na ideální výrobu ethanolu(kvašení) potřeba 20%ní rostok cukru. Vznikne tak 12%ní roztok ethanolu, který je pro kvasinky téměř smrtelný, nejvíce vydrží 15%. Takže na dosažení 20%ního roztoku cukru je nutné dát 250g cukru na 1l vody. Na tom kolik se na začátku dá kvasinek závisí pouze doba "rozběhnutí" kvašení, čím méně se dá, tím bude rozjezd pomalejší, todle je už pouze moje domněnka. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:20 Žena bucliik [98]
taky preferuju přebublání přes PETku, kolikrát se mě stalo že se mi povedlo třeba kvasnice převrhnout, přebublávací lahev mě zachránila od kvasnic v akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:13 Muž filipsi [1284] – Re: pcword
Neporadil ti slozeni uz nahodou v tomhle tamatu Sid? rybicky.net/forum/7141…
Jinak "recept" jsem tu uz videl aspon 50x, staci projit sekci co2.
Co ziskas skrcenim? Kvasnice stejne pracuji, rict si nedaji, a tak jen tlakujes lahev, pokud nemas netesnosti, vse co vybubla jde stejne do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:11 Muž Přéma [22] - Amerika – Re: pcword
Já sice burčák nepoužívám,ale je lepší to nechat probublat přes vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:08 pcword - Amerika
malý dotaz je lepší to z lahve kde je kvas vést do malé pet lahve s vodou a pak teprve do akvárka? nebo je lepší přímo do akvárka přes škrtítko...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:07 Žena bucliik [98]
nebojíš se že ti ta PETka může buchnout, když bude moc přiškrcená? jednou nám tohle udělal mošt-jo bylo vymalováno, k tomu ještě velice voňavě ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:05 Žena bucliik [98]
ahoj, já sice nepočítám bubliny, ale v tvým receptu se mi zdá že dáváš docela hodně kvasnic, našla jsem na netu že se má dávat 1/8 nebo 1/6 kostky.
já dávám půl kávové lžičky těch práškových kvasnic a hrnek cukru, všechno pořádně rozmíchám ve vlažné vodě.
ani nevím jak dlouho to vydrží bublat, vždycky je vyměňuju dřív, ale 2 týdny je určitě mám(minimálně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 12:59 pcword – Co2 bublání
Fotka k příspěvku Mám doatz pořád nemohu najít tu správné množství kvasnic a cukru...vždy mě to vydrží bublat tak 3dny mám 2L pet lahev na konci jemný kamínek ponořenej u dna a na hadičce škrtítko......dávám tak 0.5 kostky kvasnice a 20dkg cukru a vodu tak kde na pet lahvy začíná zakulacení tedy tak 10cm od víčka
poradte začátečníkovy....jak mají bít velké bubliny..příápadně dají se nějak počítat.....případně jak to má přesně bublat...

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 1504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/7146-co2-bublani-