Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Upozornění na nebezpečný výrobek

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Upozornění na nebezpečný výrobek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:57 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: afc1886
Toš to mě taky napadlo ;-) Problém bude spíš sehnat takovou, co by byla kompatibilní s ramenem...tzn.zapadlo by správně do ďůlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:47 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Passenger77
Hod to po psovi, na nic jineho se nehodi. Mi vyborne cinske prisavky zabily chovny parek espejek. Dal sem do nich topitko a vecer bylo po rybkach. Voda chutnala jako bych oliznul novou pneumatiku na motorku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:47 R Muž afc1886 [14704] Re: Passenger77
Vyměnit přísavku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 18:39 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – Přísavka zapáchá
Zdravím, lepší vlákno jsem pro svůj dotaz nenašel. O víkendu jsem na burze koupil normální krmítko, alá Čína, vypadá takto:
www.google.cz/…
Po otevření obalu jsem ucítil silný zápach klasické pryže/gumy, jenž pochází od přísavky. Nechal jsem ji den odstát v octovém roztoku s vodou, ale nepomohlo to. Jelikož mám v akva i krevety a jedná se o malý objem vody, bojím se to tam dát.
Co doporučujete vy? Má někdo takové zkušenosti?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 23:11 Muž filipsi [1295] Re: metal
.. dokonce nezridka potopene do poloviny primo ve vode :) (ale tech let to uz bude trochu vic)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 23:05 Muž metal [96] - CichlidyRe: Tokuschew
pred desiatimi rokmi sa pouzivali normalne ziarovky a vsetko bolo ok.teras stoho robia vedu.pod svetlo dam sklo a mam to poistene ze mi to nespadne do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 17:59 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Dahak
EÚ má isté pravidlá a osobne som za ich dodržiavanie. A Čína bude musieť vyrábať kvalitnejšie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 17:35 Štěpán Re: Dahak
Dahak - v některých oblastech přísné předpisy vůbec nevadí. Předpis nerovná se zlo. Předpis mnohdy je to jediné co chrání lidi před strašlivými dopady jejich blbosti. I když možná předpisy jsou proti Darwinovu přirozenému výběru. Proti tomu lidi ostatně dělají dost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 17:30 marsz Re: Tokuschew
Svítící Atmany ponořené v akváriu mi raději vytahuje manželka. Je to rychlejší, než kdybych se natahoval k zástrčce. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 17:05 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Tokuschew
Je to tak nastesti jsem je jeste sehnal.Je to kvuli podelany evropsky unii.Ty stary zbytecne preplaceny sasci vymejslej hovadiny aby vykazovali nejakou cinnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 15:51 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Ešte neviem nič bližšie, ale z obehu obchodov boli stiahnuté, resp. už sa nedodávajú ani osvetlovacie rampy Atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 14:43 Žena Dinamit [68] Re: bigboban
Ono můžeš být i sebelepší elektrikář, ale v panelácích z dob komunismu kolikrát nemůžeš napojit ani pračku a sušičku na jeden obvod. 1) vyhoří zásuvka a 2)když nevyhoří, tak každých 5 minut vyletěj pojistky. Téměř to samý platí i pro jiné obovdy. Já u sebe v pokojíku musim mít na jednu zásuvku (jeden obvod) napojenej počítač, světlo jak na stůl, tak normální, akvárium. Brácha má ten samej obvod, tzn. TV, světlo, rádio. Kolikrát to vyhodí pojistky. Takže ono záleží i z jaký doby ten elektrickej obvod je ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 13:48 Muž Snofrev [54] Re: RADOVAN
jj, u glomat controller jsem to viděl, ale snad jenom u toho, ono taky moc e-shopů (s akva) tuhle informaci u svítidel neuvádí, asi taky proto jsem nakonec šáhnul po klasických svítidel nad linku s IP 20 a šoupnul je tam, ale taky je pravda, že si teď nedovolím sundat na delší dobu kricí sklo, třeba to časem nějak vyřeším, buď si seženu světla s krytím a nebo tam frknu ty proudový chrániče, ale spíš ty světla a rovnou s el. předřadníkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 13:31 Muž filipsi [1295] Re: bigboban
.. navic casto tito kutilove deti jsou. Nechapu rodice, co tohle detem tvorit dovoli.
Ale jeste jedna myslenka - kolik veci opravdu vyhovi prisnym normam? Nedavno se diskutovalo, ze po case je vlhkost v temer kazdem topitku, napr. Horac mel zkusenost s rampami plnymi vody .... Rozmysim, zda zkusebna skutecne zkouma, nebo posuzuje vyrobek po formalni strance. To leckdy nemusi byt totez.
Proto jsem rozhodnuty alespon u dalsiho akva pouzit proudove chranice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 13:07 Muž bigboban [19] Re: Snofrev
Nechci se dotknout všech akvaristů, ale některých klidně i jo.

Už jsem viděl dost zapojení elektřiny na 230V kolem akvária, které delalo totální PRASE a diletant bez sebemenších znalostí. Docela se divím, že není víc mrtvých nebo vyhořelých akvaristů.

Mělo by platit, že do elektřiny hrabe jen ten kdo tomu rozumí, což se zrovna u velké části akvaristů říci nedá, bohužel. Pokud už někdo vrtá do zapojení a úplně tomu nerozumí, měl by použít nízké napětí (12V), oddělovací transformátor případně mít na rozvodech proudový chránič..

A co hůř - často tito rádoby kutilové mají děti, co se motají kolem takto "úžasně" zapojeného akvárka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 12:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: RADOVAN
Když si vzpomenu kolikrát mě spadlo světlo do vody a ani nevyhodilo pojistky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 12:57 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: Snofrev
Snofrev napsal: a docela by mě zajímalo kde se takový světlo s krytím IP x7 shání a co to asi stojí hmm Aj glomat controller aj kryty od hagenu a iných serióznych firiem majú krytie IP67, čo si myslím že je bežné. Ale nie u tých najlacnejších svietidiel rôznych pochybných značiek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 12:54 Muž RADOVAN [17] - RostlinyRe: radek1
pre toto kupujem len výrobky(akvaristicke) Made in Germany( Eheim, Hagen). Nič proti poliakom ale ja som sa ešte nestretol s kvalitným výrobkom z tadiaľ.Napr. také žiarivky, životnosť 3 mesiace, zatiaľčo nemecká mi už šlape 3 roky.
Kvalita ako Čína. Niečo ako svietidlá "Jebo" ,názov hovorí za všetko :-D a nespĺňajú európske normy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 12:52 Muž Snofrev [54] Re: radek1
a hlavně kolik lidí má vlastnoruční osvětlení s krytím IP 20, tedy bez krytí proti vodě :-D
já to zkoušel najít ve vyhláškách a nenašel, holt jsem špatně hledal :)
a docela by mě zajímalo kde se takový světlo s krytím IP x7 shání a co to asi stojí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2008 12:44 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: radek1
To je sila...
A koľko ľudí si ich už nakúpilo palec palec palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2008 11:51 Muž radek1 [4] - Rostliny – upozornění na nebezpečný výrobek
Chci upozornit na nebezpečný výrobek Aquarel čtěte na www.qmagazin.cz/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7116-upozorneni-na-nebezpecny-vyrobek