Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sera Artemia MIX

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení podle značky 

Sera Artemia MIX
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2014 20:06 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: TRULY
Mě se osvědčil následovní systém: Od prvního vylíhnutí se snažím vycucnout z láhve veškerou živou artémku. Co nezkrmím, to dám do prázdných vaniček od mražených patentek, nebo od jiné havěti. Do každé té kostičky jen tolik, kolik je cca jedna krmní dávka. Každou dávku zaliji takovým množstvím vody, aby byla dávka artémky scela pod vodou a šoupnu to do mražáku. Další den to opakuji, třetí den vycucnu zbytek a zakládám novou. Výhoda je hlavně v tom, že ráno není čas na krmení, takže jen vyloupnu mraženou kostku, hodím do vytíračky a mažu do rachoty. Odpolední krmení je pak živou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:19 JoKa Re: TRULY
Už to tady zaznělo několikráte v jiném vlákně, které doporučuji prostudovat: "Artemia".
Sera artemia mix je jen hodně drahá sůl s přídavkem několika vajíček...

K tvým dotazům: Zaujimalo by ma kolko potravy je z 5g / čajovej lyžičky.
Nedá se přesně určit, ani odpovědět. Je to závislé na vodě, obsahu soli a částěčně i na světle, teplotě vody a dokonce i na kvalitě balení (kterou lopatu vajíček zrovna do směsi v tvém pytlíčku hodili), prostě pokaždé se vylíhne jiné množství... Pokud jde ale vše dobře, tak 5g, čajovou lžičku, tvých 15 ancáků nezvládne zbaštit ani omylem, neb následuje odpověď na tvůj druhý dotaz:

Teda na kolko mi to vydrží a ako dlho to viem udržať živé a krmiť s tým.
Než se artémka vylíhne trvá to cca 24 max 36 hodin (závislé na spoustě věcí, které už jsem zmiňoval)... Pak ta vylíhlá artémka v průměru dva dny žije a třetí den, i když mrtvá, je stále krmitelná (dokud jsou ty "mrtvolky" oranžové, můžeš tím krmit)... Čtvrtý den už potřebuješ novou...

Vážně doporučuji pročíst to vlákno, dal jsem ti sem pouze velmi stručný výtah...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2014 18:10 Muž TRULY [164]
čaute, mam doma 15 malých anistrusov. Chcem ich začať krmit artemiou. Zaujimalo by ma kolko potravy je z 5g / čajovej lyžičky. Teda na kolko mi to vydrží a ako dlho to viem udržať živé a krmiť s tým. Neviem ake velke balenie si mám kupiť. Dakujem + či si kupiť vajíčka alebo v tekutej forme. a aký je v tom vlastne rozdiel vdaka este raz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 21:27 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Stonebull
No keď sa vyliahnú, tak predpokladám, že ich skrmíš, či? Ak skrmovať plánuješ postupne, tak vzduchoval by som ďalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 20:43 Muž Stonebull [7] – chov
caute chcem sa spytat, že ked sa mi artemie vyliahnu, tak uz im nemusim púštať vzduchovanie ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 23:06 Muž JohnVader [2] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Koupil jsem Sera artemia mix jen na zkoušku že bych přilepšil razborkám.

Vzal jsem malou průhlednou plastovou nádobu, naplnil vlažnou vodou (půl litru) přidal jednu zarovnanou polévkovou lžíci obyčejné kamenné soli bez jódu, zamíchal až se sůl rozpustí. Pak jsem tam odsypal trošku vajíček (jen trošičku, ještě toho hodně zbylo). Celé to bylo jen na zkoušku, čekal jsme že to bude tak na jedno malé krmení. Misku jsem dal na topení takže teplota vody pak mohla být kolem 30 stupňů. Druhý den po necelých 24 hodinách jsem si do misky posvítil a artemie byla vylíhnutá a víc než jsem čekal. A teď už 2 dny s ní přikrmuji. Rybky se po ní můžou zbláznit. :-) Přikládám fotku, ty žluté tečky je vylíhlá artemie, není to moc ostré...a je to jen z malé dávky, možná tak 1/10 toho sáčku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2011 15:55 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Stehan
No vidíš, já měl doma starou easy fish která už se nelíhnula vůbec..tak jsem narychlo koupil to jediné co měli v krámě a to právě artemia mix. Líhnivost minimálně 90%, klasická metoda, jen v líhni od JBL místo flašky..nad líhní kuchynské světlo páč jsem to líhnul v kuchyni na lince, teplota vody 29 celsia.

Navíc...ta artemka je skutečně jemná, přemýšlím že od Sery vezmu čistá vajíčka.

Co se týče tebou zmiňovaného roztoku od JBL, tak to je vynikající věc..sice to není živé krmivo, ale nic lepšího umělého jsem zatím doma neměl.

Dělal jsem směs základ JBL Nobil fluid artemia, do toho jsem nasypal odskořápkovanou artemku a vířníka z pixly. Krmil jsem potěr cichlidek kakadu a rybky krásně rostly, než je samec přeci jen nakonec vyzobal.

Tento postup mohu doporučit těm, co si dělají pár rybek pro radost na rozdání, určitě to není tak ekonomické jako vařený žloutek atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:38 Muž Stehan [2]
čaute, tak tiež som v obchodoch zalovil po nejakej artemii. Na výber som mal v tekutej forme (v roztoku) od JBL a sera artemia mix. Kupil som baliček vajičok artemie od sery ktorý bol so soľou na 500ml vody. Veľmi to krmivo neodporúčam, liahnivosť niekde okolo 50% pri dodržaní podmienok a postupu. Dokonca ani po 48hod sa už nič nevyliahlo...oproti tomu čo som videl na nete kde mali liahnivosť 90-100% je to doslova šmejd...moja skúsenosť

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:45 Muž jajaapaja [174] Re: Dixon
to co jde ke dnu jsou Artemie.To co plave na povrchu jsou pouze skořápky nalíhlích Artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:41 Muž Dixon [13] - SumciRe: Dixon
teraz som vypol vzduchovanie a take male bodky sa vznasaju a zopar takych vacsich je na hladine...tie co sa znasaju su vyliahnute artemie? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 21:26 Muž Dixon [13] - Sumci
Dobry vecer dneska som dal sera artemia mix a mam tam vzduchovanie a vajicka sa stale pohybuju....musim pridat sol?lebo pisu tam ze to uz sol obsahuje...a ako zistim ze uz su vyliahnute?díky :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 16:59 Muž MrHahaha [1] - TetryRe: honzaW
jo daji.Ja tim krmim i vcelku velke ryby,i maly prcky...(neonky) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 16:58 Muž Dixon [13] - SumciRe: honzaW
ano,daju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 16:56 honzaW Re: matlala
vsak sem cetl poradne a na sacku je primo napsano: "..jsou vhodne take k odchovu koralu a nizsich zivocichu v morskem akvariu.." z cehoz, podle me, neni jasny, ze se tim daji krmit i sladkovodni ryby! takze jeste jednou: DAJI? dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2009 16:43 Muž matlala [798] - RostlinyRe: honzaW
Kdyby si pořádně četl, tak se dočteš, ze to jsou vajíčka artemek se solí, musí se nechat vylíhnout a pak se s tím krmí ryby. Všechny uč. tebou zmíněných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.05.2009 16:18 honzaW – co takhle pro sladkovodni?
Nemate nekdo zkusenost zda by artemia-mix zraly i rybky ve sladkovodnim akva? ..neonky, razbory, red cherry krevetky..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2008 21:58 Žena Ambra [7] Re: Odla
Odpovím na původní dotaz. Artemia-mix jsem zkoušela pro potěr pavích oček. Násada byla na půl litru vody jedna plná lžička. Zkoušela jsem to dvakrát, jednou jsem svítila nepřetržitě, jednou jen 12 hodin jako rybkám, vždy byla teplota 26-27°C,vzduchování. Jednou jsem vodu ještě přisolila asi půl lžičkou kuchyňské soli. řekla bych že obě metody vyšli na stejno. V obou případech se vylíhly přibližně po dvou dnech, 24 hodin nestačilo. V obou případech byla líhnivost neúplná, netroufám si moc odhadovat, ale tak 60-70%. Každopádně mi ta násada stačila pro 20 rybek na 12 krmení-tedy dva dny. A to meli vždy uplně plný pupky....Tím vlastně odpovídám i na to, že touto artemkou lze krmit sladkovodní rybky ;-), Rozhodně artemku doporučuji, protože obvykle krmím prachovím krmivem, později mraženým, ale ani po tom mi rybky nerostou a neprospívají jako po tom živém....Mnoho zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 20:43 Muž navik [908] - SumciRe: Nobody
Mrazím přebytky nauplií, které jsem zpočátku nezkrmil (bylo jich více než bylo třeba). Přelil jsem je do igelitového pytlíku a šoupnul na mrazák... Zobaly to stejně hbitě jako živé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2008 20:41 Nobody Re: Odla
To jsou dospělé artémie.To Vám těžko bude brát potěr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2008 09:44 Muž Odla [7] Re: Dahak
A co takhle krmit potěr mraženýma artemiema...zkoušel to někdo, jde to???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 21:22 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Odla
Ja jsem za nej dal u nas ve zveraku 150kc (70g baleni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 19:57 Muž Odla [7] Re: Přéma
Kolik stojí Easy Fish Artemia???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2008 10:46 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Odla
Moje zkušenosti:
- Sera Artemia MIX - líhnivost mizerná
- Easy Fish Artemia k líhnutí - líhnivost vynikající :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:58 Muž Odla [7] Re: Dahak
Jeste nejsou vylihli, ale brzo budou...takze ze zacatku zkusim prachovy a az budou vetsi, tak artemie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:55 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Odla
U vas nevim jak je to veliky ale pokud je to cerstve vylihlej poter tak nevim jestli nebude ta artemka moc velka.To chce vyzkouset.Pokud ji budou brat tak nema smysl vymejslet neco jinyho a chce to cpat do nich co se vejde klidne 6-8x denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:53 Muž Odla [7] Re: Dahak
Pravda...ale myslel jsem poter...a nebo krmit poter jenom prachovym? Slo by to? Nikdy jsem to nezkousel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:50 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Odla
Prikrmovat poter nebo artemie ?.Ono jde oboji:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:48 Muž Odla [7] Re: Dahak
A co používat tyhle artemie a přikrmovat práškovým krmením???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:33 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Odla
tuhle teď líhnu taky, přisvěcuju jen od odpoledne do večra, líhne se už za asi 20 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:29 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Odla
Me tahle davka nestacila ani na jedno krmeni a to mam jen 30 malejch tercaku.Nejrychlejsi zpusob je nepretrzite svitit aspon 6w zarovkou(tak svitim ja) a teplota 27-28°C pak se to lihne 20 do 24 hodin spis jeste driv.Ted mam tohle www.easyfish.cz/… a lihnivost je opravdu vysoka.

rybicky.net/fotogalerie.php… na tolik vody pridam jednu vrchovatou polivkovou lzici morsky soli a jednu kavovou lzicku vajicek.Staci mi to na 3-4 krmeni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2008 21:20 Muž Odla [7] – Sera Artemia MIX
Fotka k příspěvku Může mi někdo poradit, jak co nejjednodušeji a nejrychleji vypěstovat žábronožku solnou od Sery? Jak dlouho svítit, jaké množství dát do 1 l vody pro cca 150 ks potěru skalárů pro denní dávku, doba líhnutí, teplota...atd...díky předem.../ hodně jsem toho našel, ale spoustu názorů se neshoduje / ...
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 3463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7047-sera-artemia-mix