Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Oprava topítka

 

NápovědaFórum » Technika » Topítka 

Akvaristik.eu

Oprava topítka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 12:32 Muž Ludek [39] Re: Sid
Měl jsem přístup k pojistkám z lokomotiv. Tam bylo písku dost smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 11:29 Muž many [9] sid
jo,ale nějak pomalu to přibívalo.Ikdyž to byly ty velké na žehličku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 10:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: many
:-)
Já jsem "písek" získával ze starých pojistek... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2008 09:17 Muž many [9] Re: Sid
No já je zalíval "dentakrylem" a vzpomínám si že jsem i utěsňoval nějakou pastelínou. Šlo však o tělíska s watáží 10 - 50W,pro vytíračky.Zkumavky jsem používal obyč. Vlastně ani nevím z jakého byly skla. Kupoval jsem je ve zdravotnických potřebách. Zdroj, byly odpory,jak píše PenteuR.měly takovou cihlovou barvu a zasypával jsem je též jemným křemičitým pískem, drceným ve hmoždíři.Jo to byli partizánštiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 20:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: PentueR
Já je zalíval epoxidovým lepidlem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2008 18:14 Muž PentueR [256] Re: šikula
Teoreticky bys mohl použít klasickou zkumavku ze Simax (nebo podobného teploodolného skla), problém bude sehnat rozměrově stejnou a pak to dobře zatěsnit. Třeba u nás ve firmě:

www.thermofisher.cz/… - zkumavka 24x200mm (delší bohužel...)

V dřevních dobách mého akvarističení, jsem si dělal topítka z výkonových odporů, dával jsem je do podobných zkumavek, zasypal jemným pískem nebo šamotem, ohřál k vytěsnění vzduchu a pak vrch zalil roztavenou šelakovou pryskyřicí. A stále žiju ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 17:24 Muž Sadman [0] Re: šikula
já bych to prubnul.. ;]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 17:20 Dušan2 Re: šikula
Taky bych to neriskoval, vyhodit a nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 17:14 Muž TomášB [12] Re: j_j
to bych teda nedělal, babičce se taky omylem také rozbilo při udržbě, ani o tom nevěděla 1)nefungovalo a za druhé trochu elektrizovalo vodu a voda a elektřina neví až moc vhodné dávat spolu :-D , teda jestli nechceš zlikvidovat rybky a v horším případě i sebe možná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 16:46 Muž kalahare [11] Re: šikula
tak to bych neriskoval.... radsi si porid jine.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 16:46 Muž Porcupine [11] Re: šikula
Oprava by ani nestala za to (neni nemožná)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 16:44 Muž j_j [18] Re: šikula
dej to tam bez něj...nic se nestane ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 16:37 Muž metal [96] - CichlidyRe: šikula
jj,veru neopravis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 16:18 Muž TomášB [12] Re: šikula
to už neopravíš,teda myslím na 99%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 16:17 Mato00 Re: šikula
400sk/kč ta nezabije!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 15:46 šikula – náhradní sklo (zkumavka ) na topítko
Prosím,poraďte.
Podařilo se mi rozbít sklo u topítka. Je mi líto vyhazovat 2 hodiny
"staré" topítko.Nikde nemůžu náhr. sklo sehnat.Rozměry jsou:
délka 230mm
průměr 23mm
tlousťka skla 1-1.5mm
děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 17:32 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: hanz
pokud je na zástrčce jen vidlička tak je jedno na který vodič to připojíte

jelikož je to s mechan. termostatem, tak by bylo i jedno který vývod diody bude směrem k zásuvce

pokud by to byl dvoudrát ale zakončený zástrčkou s kolíkem, je lepší vložit diodu do fázového vodiče (černý nebo hnědý vodič)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 17:24 Muž hanz [27] Re: MiHl
Ted mam jeste jednu otazku.Je jedno na ktery konec to pote pripojim spet? Asi jo zejo kdyz je to jenom dvouvodicovi ? :-D
Jsem si totis neoznacil na ktery strane byla ta dioda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 17:08 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: hanz
někdy se dělá, že udělají 100W topítko a než by dělali menší, což se jim nevyplatí, tak tam šoupnou diodu a prodávají ho jako slabší... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 17:01 Muž hanz [27] Re: MiHl
Jj dioda rikate? No pokud to tak je dam si praci a prepajim ji taky. Mechanicky rizeny topitko to je a zvisovat vykon urcite nechci... Zrejme usetreni na vyrobe aby nemuseli delat vsechno zvlast...

Mockrat diky za vysvetlenou potlesk
Edit: Ted jsem koukal na obrazky diod a mate pravdu je to dioda.
Jeste jednou diky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 16:55 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: hanz
a... aaano, měl bych více číst a přemýšlet... černý váleček c jedním stříbrným pruhem úplně na konci bude skutečně dioda a ne pojistka. Proč to netuším... pokud je topítko s mechanickým termostatem, tak snižuje jeho výkon na polovinu (zvedat výkon nedoporučuju, mohlo by se přehřát, prasknout sklo,... ), nech to tam. Pokud součástku zničíš, můžeš použít jinou (dostatečně napěťově a proudově dimenzovanou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 16:54 Muž hanz [27] rolandmynar
Na kontrolu spinani je tam zarovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 16:52 rolandmynar Re: matlala
to bude dioda ale nač tam je tak to bych tipoval
Nemůže to být LEDka jako kontrolka spínání pytápění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 16:52 Muž hanz [27] Re: isamic
Neni fotak,coz me docela fakt stve :-O
To MiHl: Na pojistku se mi to nezda .Kdyby byla tepelna,tak to ma pomerne male rozmery...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 16:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: hanz
to bude dioda ale nač tam je tak to bych tipoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 16:49 Muž isamik [180] Re: hanz
Co fotka, nebyla by :-)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 15:23 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: hanz
S největší pravděpodobností je to pojistka, nechal bych ji tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2007 15:21 Muž hanz [27]
Chtel bych se zeptat ohledne zapojeni topitka k siti(takova zvedavost)...
Jde hlavne o to ze kabel na topitku je naruseny a neni zaizolovany.Rozhodl jsem se ze ho vymenim,ale zarazila me jedna vec...Na jednom z kabelu(modry) je napajena vecicka neco jako odpor,ale bohuzel nelze precist co na ni je napsaneho za hodnoty(podle nich bych to uz urcil :) )...
Je cerna a zjedne strany nabarvena na stribrno.Velikost ccc 2mm prumer a 4mm delka...
Musi tam nutne byt a proc tam je?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 09:13 Muž [] Re: matlala
Matlala ty to máš s těma topítkama jako hlavolam, bacha abys to nezmotal :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2006 08:59 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jirka
jo tady 25w neseženu, ale asi pořídím 50w od atman a dam ho do 30l akva to 50w od sery co bylo v 30l dam do 10l a to 25w os sery co bylo v 10l dam do lihně na arthemie.jiné se tam nevleze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 19:20 ►MICUS◄ Re: matlala
Přesně Matlala, nebuď jako důchodci v Kauflandu a uvažuj, zda ti ta šupa za to stojí, kdybys to namatlal blbě.. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 18:16 Muž Jirka [10] Re: matlala
Jelikož se dá sehnat nové za 210kč, 50w ,v Hornbachu tak bych se na takovéto riskování,vyprdnul!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2006 14:14 Muž matlala [798] - Rostliny – spravení topítka
mam dotaz mam křuplé topítko je od sery stálo mě 650Kč chcu ho spravit silikonovým tmelem,bude dobré kdyš ho pořádně natřu tmelem (je jenom do 1l líhne na arthemie u mě v pokoji je jen 18°C tak musím topit aby se líhly) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 15:35 Muž [] Štěpán
No jak to mám vědět,když tomu nerozumím.Já jsem na tyhle fígle asi starej.Topení máme pod oknem a to mě stačí.Používám tak v karanténě.A ty co mám jinak v aqa ani nevím či ještě šlapou :) Vodní kámen,to je prevít..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 15:21 Štěpán Re:
bimetal se už v topítkách dávno neopoužívá

EDIT: OMYL! pořád se používá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 15:19 Vodník Re:
Těch možností je víc, tohle je jedna z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 15:08 Muž [] Re: Vodník
Fyzika 7třída zálk.školy.Je to bi-metal.2kovy na sobě,ale každý má jinou roztažnost.Jak se ochladí tak sepne.Tak jsem to tenkrát pochopil.I když jsem perla na základce nebyl.proto taky musím chodit makat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 14:30 Vodník Re: Štěpán
Elektrice rozumí tuším václav, já ne, ale tam je nějakej drát kterej mění odpor podle teploty a podle toho se sepne nějakej tranzistor. To myslím že je dost jednoduchý a když čína dělá téměř všechnu elektroniku, tak tohle by snad vyrobit mohli umět ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 13:58 Štěpán Re: Vodník
Vodníku, to je polovodičovej elektronickej spínač kterej je při použítí součástek Ching-chung (kterým se parametry mění podle speciálního čískýho horoskopu pro součástky) naprosto nepředvídatelnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 12:43 Vodník Re: Kate
Takové topítko stojí výrobně prd. Takže stačí koupit levný a vyzkoušet jestli náhodou nespíná při úplně jiných teplotách.
Nevím jestli se ten spínač může vůbec porouchat. Navíc pokud není přehnaně silné, tak uvaření nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2006 14:31 Muž [] Re: Kate
Tak pro bezpečnost okamžitě do smetí s tím.Na jaře mě jeden kančík přerazil skleněné topení.Stále topilo,jelikož bylo prdlé přesně v půli.Nic se nedělo do doby něž jsem hrábnul do aqa a voda kápla do trubice.Takovou pecku jsem v životě nedostal.Klika že jsem by v pantoflích.Jinak bych se tam klepal do teď.V lepším případě to zabije ryby,v horším dostanete pecku a v nejhorším se z toho neproberete-srdcaři většinou kleknou.
Takže do ruky vzít tonea rozmlátit to.To pak není čas na přemýšlení jak to udělat aby to šlo dát do vody.
Dříve se používaly zkumavky,ale dnes je lepší koupit nové,nejlépe kovové-atman za 500,- a Jager za víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 22:27 Štěpán Re: Kate
Možná se dá koupit náhradní skleněná trubička. Mně se jednou podařilo rozbít topítko Sicce, a celý je jenom v tý skleněný nádobce připevněný gumovým špuntem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 22:14 Žena Kate [10] Re: danrycka
No jo, co mi zbejvá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:34 Muž danrycka [56] Re: Kate
ne, myslim ze ono zataveni nebude mozne, jeste jsem neslysel ze by byl nejaky opravar co by znovu zatavoval topna telesa ;-) kup si novy, je to bezpecnejsi a za ty prachy to stoji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:33 Žena Kate [10] Re: Hugo
coze To je teda síla! Ale mě se nic nep..., prostě jak na to přišla ta studená voda a sklo bylo rozehřátý, tak to nevydrželo. Na návodu taky bylo napsaný, že se to na vzduchu nesmí pouštět. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:27 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Kate
A neposral se ti treba termostat? Kamosovy se to stalo topitko hralo a hralo, az to doslo na stovku. Voda zacala vrit rybkam se zacali odlupovat supiny a ejhle topitko prasklo. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:23 Žena Kate [10] Re: Hugo
Oni totiž rodiče o prázdninách měnili vodu (to už samo o sobě stačí, ne?). A nechali ho zapnutý mimo vodu (už je to jasný?). No a potom na něj nalili studenou vodu. Slepit by se to asi nedalo, je to namaděru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:20 Caleb Re: Kate
Nevím, kolik to topítko stálo, ale jestli to bylo nejaké standartní (cca do 500,-), tak se to podle mě určitě nevyplatí (jestli to jde opravit)....navíc tady je elektřina a to je další riziko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:19 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Kate
nebylo by lepsi to jen zalepit silikonem(tu duru)inak jak ti to prasklo?!!to je fakt zajimavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:12 Žena Kate [10] – Oprava topítka
Ještě bych potřebovala poradit s opravou topítka. Bylo opravdu dobré. Prasknul skleněný kryt, vnitřek je OK. Dal by se sehnat nějaký opravář, který by vnitřek zatavil do nové skleněné trubičky? Koupila jsem si sice nové, ale je to nějaký křáp. Nebo by byla oprava tak drahá, že by se nevyplatila?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 898x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/702-oprava-topitka