Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Atman AT F300

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Filtr Atman AT F300
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2014 07:52 R Muž Silent [5949] Re: 3CK
Pokud je o filtr pečováno (nebývá příliš zanesená hmota která může zahnívat) a filtr je celý pod vodou tak se tím "ufouknutím" uvolní vzduch který někde ve filtru při údržbě zůstal ať v těle filtru nebo ve hmotě. Pokud kouká nad hladinu část filtru s přívodem kabelu může tam být drobná netěsnost (elektrická část čerpadla je zalitá v pryskyřici, takže bych strach z probíjení neměl) a tudy se může vzduch přisávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 21:16 Muž 3CK [49] – Unikání plynu z filtru
Zdravím, mám tenhle filtřík a čas od času si ufoukne trochu bublin. Vzduchování zapojeno nemám. "Ufukování" je dost nepravidelné. Proprání náplně vždy na pár dní pomůže.

O co se jedná? Nevzniká ve filtru nějaký jedovatý plyn? (vliv na chod akvárka jsem zatím žádný nezpozoroval)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 12:19 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Rounce
ja mám filter tiež v izbe pri hlave, keď je všetko vypnuté je ho trochu počuť ale zaspať sa pri tom dá bez problémov teda aspoň mne áno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 10:08 Muž Rounce [30] Re: Silent
no akva je u postele takze kdyz du spat tak me tam jede filtr z vetsiho akva ktere nejde vubec slyset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 09:56 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Rounce
zjisti u lidí, co mají tento filtr, jaká je hlučnost vzhledem k lednici,ventilátoru počítače, jestli nevibruje. něco jiného je hlučnost výrobku v kuchyni,kam se ozývá televize a stále se něco dělá a něco jiného je vnímání hluku když jde člověk spát a všechno už vypl. zvažte, zda u tohoto filtru necáká voda z filtru do akva.(padání vody, nebo protékání ?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 09:49 R Muž Silent [5949] Re: Rounce
Hlučnost těchto závěsných filtrů je většinou minimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2012 09:34 Muž Rounce [30] Re: peter1459
a jak je to hlučný mám to akva u hlavy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:46 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Rounce
Fotka k příspěvku zavesíš ho na stenu akva z vonkajšej strany tak aby nasavácia trubka bola v akva
edit: tu je foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:30 Muž Rounce [30] Re: peter1459
to se dava primo do akva nebo mimo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 21:27 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Rounce
zaleží od výrobcu akého preferuješ ja som napr. kúpil atman(používaný) za 5€ asom s ním spokojny, pôvodnu náplň(akt. uhlie) som vyhodil a miesto neho som tam natlacil cca 10krúžkov siporaxu a 5*5*5 kocku molitanu + este rovnakú kocku rozstrihnutú na 1/2 a natlačil som ich vedľa vstupu trubky filtra do tela
:-)
je to Atman HF0100 cena noveho +-200Czk
www.srovnanicen.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 20:33 Muž Rounce [30] Re: Silent
ten male zavesne bych kopil za kolik cca ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 19:07 R Muž Silent [5949] Re: Rounce
Já bych řekl, že tento filtr není nijak extra vhodný do žádné nádrže ;-) . Do 15ti litrové nádrže bych dal bublifuk. Je to přece jen velmi malý objem vody. Případně by byl vhodnější nějaký malý závěsný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 19:06 Wader Re: Rounce
No dal by se tam dat ale ma strasne velky prutok a teměř žadnou filtrační hmotu. Je tam sice ubirani a pridavani prutoku ale to je téměř neznatelne. A strasne pidi molitanek. Nejlepší by bylo kdyby si tam dal bublifuk i když je trošku větších rozměru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 18:49 Muž Rounce [30]
je tento filtr vhodné do akva o objemu 15L ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:47 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Wader
Moze aj bude. Len daj ten vyvod z filtra, tu rampu pod hladinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:32 Wader – Úprava filtru
Fotka k příspěvku Zdravim, chtěl bych si založit 30L akvarium s Asii a mam tento filtr. Ptave řeším problem se silnym proudem vytoku, tak mě napadla tato možnost (viz obr.) Myslite, že by to mohlo + - fungovat aniž by se snižil účinek filtrace?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 17:23 HaDaS Re: Dejmon
Takhle to vypadá, když někdo použije selský rozum a zapaluje mu to. palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 08:18 Muž Kyssi [1] Re: Dejmon
Tak to je velmi povedené, jednoduché, téměř bez práce, rozhodně o tomhle způsobu zauvažuji - čisté a snadné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2011 05:48 Muž Dejmon [64] Re: Kyssi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 23:20 Muž Kyssi [1] Re: GP
Jsem z malého města (10 000 obyv.) ale právě tato možnost mne taky napadla - něco, co je schváleno pro styk s potravinama, případně obchod s instalatérskými věcmi (koupelny, umyvadla, trubky...).

Vzhledem k tomu, že mám teďka v září ještě 2 zkoušky, tak se na filtr vrhnu až po 9.9. kdy zase bude klid. Do té doby budu promýšlet a koumat.

Každopádně děkuji za typ
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2011 23:13 GP Re: Kyssi
v hobby marketech jsem videl sirokou paletu prumeru hadicek pouzitelnych na potraviny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:44 HaDaS Re: Kyssi
Super. Určitě napiš jak to funguje. Přeji Ti hodně zdaru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:36 Muž Kyssi [1] Re: HaDaS
Na vzduchovací hadičce se mi líbí právě ta "jistota" inertnostit. Děkuji za upozornění na možné "zlomení" - zkusím najiít jak tvrdší materiál, tak způsob jak v ohybu zpevnit (např. nalepením rozříznuté hadičky do místa ohybu, kterou by se to zpevnilo.

Zanášení jsem neřešil vzhledem k průměru dírek a jemnosti biomolitanu, ale řasa a náhoda jsou prevíti.

Vyzkouším těch materiálů vícero, stejně tak jako průměrů a udělám pak i návod a nějaký závěr - pokud to bude fungovat. Třeba to někomu dalšímu pomůže.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 22:18 HaDaS Re: Kyssi
Tak teď tomu už rozumím. Dle mého by tento systém fungovat mohl, ale jediné čeho bych se bál, je to použití vzduchovací hadičky. Zaprvé se dle mého názoru bude zanášet, hlavně ty otvory při nasávání, ale i při vyústění, a v ohybu bude hrozit její "zlomení". Ale zase se dá přiškrtit na vstupu a tím omezit průtok. Kdyžtak bych použil něco jiného a tvrdšího než je vzduchovací hadička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 12:51 Muž Kyssi [1] Re: HaDaS
Fotka k příspěvku Děkuji za reakci.

To utlumení nějak budu muset vykoumat, ale věřím že případné obalení molitanem a položení na dno akvária (nebo připevnění drátem k nezávislé konstrukci, mimo akvárium, na silentblocích opět do nějaké gumy, by snad mohlo dostatečně zredukovat vybrace. a navíc bych tímto způsobem mohl mít tu hlavu volně zavěšenou a kouskem molitanu vypodloženou proti případnému přitisknutí na sklo.

Pokud bych chtěl zachovat regulaci průtoku, nechal bych na tom filtru komorovou část, na které je regulace průtoku a hadičku připevnil do té komory tak aby regulace fungovala + molitan, který by samozřejmě snížil průtok.

Přidávám obrázek toho, jak si to představuji (obrázek je pouze s ponechanou samotno hlavou, bez filtrační komory - pro jednoduchost)

Obrázek je jak od dítěte, ale na lepší obrázek bohužel není čas a ani kreslířské schopnosti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2011 11:24 HaDaS Re: Kyssi
Nápad s využítím hlavy a nasazení na molitan je bez problémů a určitě dobré řešení. Faktem je, že tato hĺava se špatně tlumí a proud i v 29 litrech je velký. Průtok bych snížil jemnějším molitanem, jde přeci o odchovníčku, tak je to i vhodnější. Výtok bych řešil opět přes molitan, který utlumí proud. A je to.
Některé pasáže jsem moc nepochopil. Lepší by byl, byť schématický, náčrtek. Snad jsem odpověděl k věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 23:58 Muž Kyssi [1] – úprava filtru
Ahoj,
koupil jsem si tento filtr jednak proto, že inzerovali do 30l (mám 29l čistého objemu) a pak taky proto, že je tichý - když není na skle, tak fakt není slyšet - jenom chrochtá přisávání vzduchu, to jsem ale vyřešil škrtítkem, které trochu utáhnu a tím bublinek zůstane dost (na to malé akva) ale na noc to nechrochtá a neruší to (a když chrochtá, tak jen mírně)., no ale hlavně proto, že byl levnej.

Nechce se mi "utrácet" za čerpací hlavu...atd, ale rád bych ho vylepšil.

Nelíbí se mi malý objem filtrační náplně = silikonem dovnitř přilepím trubičku, na kterou pak nasadím hadičku, kterou vyvedu mimo filtr.
Do hadičky udělám dírky a pak na ni nasadím biomolitan (uvažuji že napřed nejjemnější a na něj pak středně hrubý jako mechanický čistič. Na hadičku připevním nerezový drátek, kterým tu hadičku zatížím a upevním na dno vzadu v nádrži - za kytkama (takže nebude snad vidět až se roszrostou) ale na druhou stranu protože to bude kousek nadednem, tak se odsají případné zbytky krmení.
Tím jemným bioakvacitem, délkou hadičky a množstvím otvorů bych chtěl dosáhnout pomalejšího proudění v tomto "úseku" filtru = obydlení především denitrifikačními bakteriemi?

Díky té hadičce u dna budu moci posunout filtr trochu víc nahoru = sníží se tlak vody (bohužel i průtok) ale snad bude pořád přisávat vzduch pomocí toho nástavce co je k němu.

Na vývod filtru bych pak upevnil opět hadičku, tentokrát ale bez děr a odvedl bych na bok akvárka (na druhou stranu od nasávání) a její konec bych dal do bioakvacitu (tady ale nevím jaké hrubosti) => tímto bych naopak měl teoreticky doáhnout většího provzdušenění = více nitrifikačních bakterií, které ke svému životu naopak potřebují hodně kyslíku a v té malé nádrži by to tak s tou vodou neházelo (pro případné zachování nějakého toho oběhu vody, který je nutný kvuli mísení bych tu hadičku prostrčil durch molitan, na konci z ní udělal trysku a udělal do ní díry, aby část vody šla přes molitan a část vody zůžením do akvárka např. směrem na topítko


Na závěr pak chci předeslat, že to je odchovnička pro molly a případně další rybky ale mám v plánu pak z toho udělat krevetkárium = byl by naopak vhodnější co nejjemnější bioakvacit, aby tam nenalezli mladí a neuhynuly když by se šprajcli.

Hadičku bych použil normální vzduchovací a díky délce by pak nemusel být obal z toho biomolitanu nikterak objemný a nápadný.



Prostě a jednoduše - chci se v tom vrtat, baví mě to vymýšlet, chci si s tím vyhrát.


Myslíte, že by to takhle šlo? Co říkáte na tento nápad?
Jsem nováček, takže se rád nechám poučit - ale předesílám - NECHCI kupovat externí filtr, čerpací hlavu...atd. (v záloze mám bioakvacitový bublifuk, který mám teďka v nádrži, aby se zaběhl a osídlil se bakteriema, kdyby tohle nevyšlo, ztratil sem na ten atman at f300 záruku kvuli tomu že se v něm budu vrtat, tak abych jenom rychle přehodil na bublifuk a jel klidně dál bez rizika)

Pokud jste to dočetli až sem, chápu, že se nemusíte cítit na odpověď, každopádně ale nějaká ta rada uritě příjde k duhu (už 3 dny tu pročítám fórum, abych se zbytečně neptal na něco co je tu vyřešené a abych se dostal do problematiky - ostatně je to mnohem lepší než se učit na zkoušku stydim )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:11 R Muž romant [27977] Re: Aleš
Ach, so, tak to bych si pořídil tu čerpací hlavu. Jedna kostka biomolitanu Ti udělá lepší službu než ty dva filtry dohromady. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 21:05 Aleš Re: romant
Já už mam ten filtr ze drivejska ale presel jsem na vetsi tak jestli si mam koupit to čerpadlo nebo to předělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 20:52 R Muž romant [27977] Re: Aleš
Potřebuješ čerpací hlavu na kterou nasadíš ten biomolitan. Tohle je podle mě jenom lehce větší filtr, než na kterej se dotazuješ původně. Nevím, jak je to přesně řešený, ale pokud tam je možnost toho nasazení na tu tzv. vrchní část, tak by to mělo jít, ale jistej si nejsem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 20:38 Aleš Re: romant
A šlo by to udělat na AT-F302???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 19:31 R Muž romant [27977] Re: Aleš
Já bych tam dal klasiku v podobě čerpací hlavy(taky Atman AT-200) a kostky biomolitanu 10x10x14cm a měl bych pořešenou velmi solidní filtraci s daleko větším objemem filtračních hmot, než má ten AT-F300. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 19:13 Aleš
Dobrý den budu si zakladat 80 l akvarium a chci se zeptat je stli je to vhodny filtr nebo jestli ho budu muset opravit predem dekuji !!! :) ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 13:56 R Muž Silent [5949] Re: Veronika
Filtr je z výroby kompletní. Prohlédni si fotky na netu a uvidíš jak to má správně vypadat. www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 13:35 Veronika – altman F300
prosím mohli byste mi poradit, jak ho dám dohromady?:-D koupila jsem si tento filtr a nějak není návod jak ho dát do hromady, kam které části a nějak do sebe kousky nezapadají, nebo aspoň mi to tak přijde, děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 20:59 Pavlina Re: Rybičky
Rybičky napsala: :-D dobře dobře vzdávám se a jdu poctivě čištit smich :)
Krom čištění náplně je potřeba občas propláchnout i vrtulku a trubičku, časem se zanese také vstupní trubička pro vzduch (vodním kamenem). Mně to pomohlo - filtr mi najednou přestal vzduchovat jen pár hodin po vyprání náplně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 16:20 Muž tomm [3] Re: Silent
Tu houbu jsem pouzil jen jako zkusebni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:47 R Muž Silent [5949] Re: tomm
Kapacita filtru by se takto mohla mírně zvýšit, ale ne s tou molitanovou houbou kterou jsi použil. Musíš použít filtrační molitan (bioakvacit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:42 Muž Roman [100] - CichlidyRe: tomm
takto to moc fungovat nebude.je třeba mít v molitanu navrtanou díru, do ní trubici s otvory, akorát u tohoto modelu by jsi musel nalepit nějakou trubici, ne které by to drželo.Stejný jsem použil jen jako čerpadlo ke komorovému filtru na cca 40l vody a šlapalo to dobře, do doby než jsem celé aqua i s výbavou daroval nedávno při stěhování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 13:25 Muž tomm [3]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, chtel jsem se zeptat, jetli bude fungovat takto predelany filtr atman at f300. Jestli je to k necemu nebo uplne zbytecne. Prikladam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 19:42 Muž Yirka [9117] Re: deathfoe
Souhlasím s názorem filipsi, ale každý si to musí vychytat sám podle vody kterou má k dispozici. Určitě tomu bude jinak tomu malých AQ a jinak u větších a velkých nádrží. Teď když čistím náplně v intervalu 6-9 měsíců tak to vůbec neřeším. dyž jsem pral každý týden tak jsem se snažil o akvarijní či odstátou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 18:39 marsz Re: deathfoe
Je to asi věc praxe. Přece nejrychleji ho bez chození vyperu ve zrovna odkalené vodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 17:04 Muž filipsi [1295] Re: deathfoe
Proc ne. Ja jsem klidne i pro kohoutkovou primo (sam je peru ve vane, v kybliku, tekouci vodou). On ten obsah chloru je oproti minulosti skoro vsude mizivy, a nic by zabijet pri kratkem proplachnuti nedokazal. Ale nekde ne, a tak jistota je jistota, akvarijni, odstata, prevarena a vychladla, jak je komu libo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 16:20 Muž deathfoe [58] Re: Yirka a Miras
Je jasné, že pod tekoucí vodou přímo z kohoutku by se filtrační náplně prát neměli, protože chlór by zabil většinu bakteríí, ale co byste řekli na praní filtrační náplně ve vodě z vodovodu odstáté přes noc neboli vody určené na výměnu. Možná mi něco uniklo, ale nějak mi není jasné, proč se píše, že to musí být voda z akvária? Co takhle odstátá voda z vodovodu temperovaná na teplotu místnosti s vyprchaným chlórem? Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 16:13 visek Re: Miras
Nevim ale ja osobne mam s firmou atman spatne zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 15:14 Muž Miras [111] Re: Rybičky
no jestli myslíš čistou vodou z kohoutku tak to je špatně, musíš akvarijní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:41 Muž Yirka [9117] Re: Rybičky
Určitě, pokud to propláchneš v akvarijní vodě, nic nepokazíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:35 Rybičky Re: Yirka
:-D dobře dobře vzdávám se a jdu poctivě čištit smich :)
Radši se ještě ujistím, jestli to čistím dobře - vytáhnu tu černou houbičku a propláchnu v čisté vodě, stačí to???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:34 Muž Yirka [9117] Re: Rybičky
A po vyčištění šel normálně? Jestli ano je třeba čistit třeba 2x týdně. Ten filtr je opravdu mini.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2009 14:33 Rybičky Re: Yirka
No to si nemyslím, já ho minulou sobotu čistila a od středy mi blbne - čili asi 3 dny po čištění :-D

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5205x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6997-filtr-atman-at-f300