Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec červený - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Pestřenec červený - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 20:45 Page Re: Chikon1
Jj bojujou. Silnější vyhraje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 18:21 pansuu Re: Chikon1
Typoval bych to na souboj o teritorium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 09:28 Chikon1
prosim vas este mam na vas jednu otazku co to tu robia coze rybicky.net/video/114.mpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 10:22 Vip Re: Chikon1
Podle mě ji teda samec nenaznačuje,že by se chtěl třít.Dle toho, jak uvádí níže,že je samice v koutě,bych řekl,že se mu bohužel naspárovaly ryby ;-) .Mam dva páry pestřenců a ani u jednoho není samice takto "ušlápnutá".Naopak je agrese mezi páry - např.samec prvního páru honí samičku z druhého atd.,tam pak je to samé co u Chikona1.

Možná by stálo za zkoušku dokoupit jednoho samečka,třeba si nějakou samičku vybere ano.Poznáš to podle toho,že ji nebude takto honit(nebude se tlačit někde v koutě),naopak párek často plave spolu a společně brání i teritorium.

V případě,že Ti půjde párek do tření bude mít samička kulatější bříško,trošku zvětšené(zaplnění jikrami).Párek bude mít krásně jasné barvy,budou hájit svůj prostor ještě s větším nasazením.Bude-li jeden z partnerů lákat toho druhého na vytření,tak se před sebou natřásají - úplně se klepou(nevím jak bych to měl přesně popsat).Natřásání je v blízkosti dutiny,kterou si ryby vybraly.
Jako dutinu lze vložit květináček(na bok) nebo zkusit poskládat kameny a udělat jeskyň.Asi bych toho dal najednou více,aby měli možnost si vybrat,nemusí se jim líbit všechno.......

Ať se daří
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2007 21:13 Petr_Janousek Re: Chikon1
to nahaneni samice je normalni - samec ji naznacuje, ze by se chtel trit, ale samice jeste neni pripravena. Ale jednou bude chtit a budes mit mlade. Drzim palce. Jestli bys mel jakykoliv dotaz ohledne akvaristiky a akvarijnich rybicek, tak mi napis aquaprofesional@seznam.cz ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 22:55 neo Re: Chikon1
u me je to naopak, samice uřaduje (je dospělá a samec je tak velkej jak ona) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 19:26 Chikon1 Re: Petr_Janousek
diky za tvoju radu ale mna sa vzdicky nahanaju a samec je nad nounadradeny samica je vzdicky skryta v kute je to normalne?? a fakt dakujem za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 17:47 Petr_Janousek Re: Chikon1
Zdravim, pestrence rozmnozis tak, ze je budes krmit mrazenyma patentkama nebo nitenkama, planktonem, aby se samici udelali jikry. Muzes je krmit i jen suchym krmivem( vlockama), ale nebudou tak vitalnia nebudou tak brzy pripraveni na treni. Staci jim dat do akvarka polozeny kvetinac nebo nejakou novodurovou trubku a az se samice zaplni, tak se ti vytrou, pokud samozrejme budou chtit. Samice pripravena ke treni ma do vinove cervene zabarvene brisko a ma hranate brisko u vyvody pohlavnich zlaz. Je to druh cichlidy, takze se staraji o potomstvo. Za 3 dny se vykuli a za dalsich 5 dnu se rozplavou. To je asi tak vse. Hodne stesti pri rozmnozovani potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2007 17:33 Chikon1 – rozmnožovanie Pestrencov
prosim vas nevie mi niekto poradit ako mam rozmnozit pestrnencov mam 1 samca a2 samicky asi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 16:12 Rossi Re: Poppy
Já měl 4 pestřence červené a taky se honili. Nakonec zůstali 2 - pár, který se má k světu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 21:15 Poppy Re: neo
agha a da se s tou agresivitou neco delat?jsou jeste mladi,je mozne zese to nez "dospeji" nejak vytrati?ta agresivita?dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 20:53 neo Re: Poppy
U mě je to naopak, stará pestřencová prohání pana pestřence... je tak stejně velký jak ona, ale mnohem mladší... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 20:18 Page Re: Poppy
Měl jsem ten samý problém, sameček byl na samičku velmi agresivní nenechal jí ani nažrat. Nemohl jsem se na to dívat taxem je dal pryč:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2007 17:19 Poppy – Pestrenec cerveny
Ahoj,prosim vas mam samicku a samecka pestrence cerveneho.Pevne jsem doufala,ze mi pani prodavacka vybrala spravny par,"ktery se ma rad".Ale zda se mi samecek nejak prohani samicku,nebo ze ji nejak napada,nevim.nemam s nimi zkusenosti.Myslite,ze to muze byt agresivita ze strany samecka nebo ze by ji samecek "mel rad" a ze samicka jeho ne?prosim poradte mi,budu moc rada.Dekuji mockrat a preji hezky den. ahoj potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2007 15:27 Muž [] Re: Anonym2
Diky za odpoved ;-) ,mam je ve 63-litrovem akvarku specialne pro ne, jeste tam doziva 5 zivorodek ale ty by ty mlade nemeli ohrozit,doufam. Ale hodne me prekvapilo to, ze jsem si ty pestrence kupoval pred necelym mesicem v hornbachu a uz se hned trou. Peci o jikry spise zastava samicka ktera je nimi porad schovana pod korenem a samecek to jenom sleduje z povzdalí a sem tam odezene nejakou zivorodku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 22:02 Muž [] Re: Anonym
potom počítej s agresivitou páru vůči ostatním rybám v nádrži při hlídání mládeže.Pokud tedy nejsou v solo nádrži.V dnešní době mě samec už týden napadá samičku a hlídá sám ve společné nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 20:31 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Anonym
počítej tak asi 6 dnů při teplotě 25°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2007 19:24 Muž [] – Pestřenec Červeny
Dneska se mi poprve rozmnozily pestrenci, sem hrozne stastny!!! Ale nevite nahodou za jak dlouho se mi male rybicky vykuli a rozplavou???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 23:16 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Šaman
nebo zkus oddělit pestřence již teď do samostatné nádrže a ponechat je v klidu, většinou hlídají mladé bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 21:21 Muž [] Re: Šaman
Zkus přendat jem jikry. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2006 21:14 Šaman – pestřenci
mohli by jste mi prosím poradit? mám párek pestřenců červených, a ten se mi vždy vytře do společné nádrže, kde potomstvo sežerou ostat. ryby. jak mám pestřence a jikry přendat? když jsem to jednou zkusil, rodiče jikry sežrali. děkuji za odpovědi. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 14:06 Heavyk1 Re: pirát
jj, já zase měla obavu z toho, jak přijmou mladí z prvního vrhu malé z druhého, protože jsou 2x tak velcí. Novorozených pavích oček si nevšímají, ale to i ti dospělí. Naštěstí vše proběhlo dobře, zkrátka menší se raději klidí těm větším a jen je občas odeženou. Potřebovala bych větší nádrž pro odchov, nedokážu si představit, až budou ryby dorůstat, jak se tam vejdou. Začnu něco shánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 18:02 pirát – pestřenci
mě se pestřenci líhnou jak diví,z počátku jsem to nechával osudu co přežilo,přežilo problém nastal až potěr vyrostl,především samci útočili na dominantního samce(vlastně jejich otce) byli to boje dokud někdo nebyl totálně orvaný ,stávalo se že to končilo smrtí některých mladých samců,druhé pokolení udolalo dominantního samce,nejstatnější samec se stal dominantní a boje začali na novo,teď je vylovím do samostatné nádržky odchovám a rozdám známým nebo prodám,ve společném akva nechávám jen jeden chovný pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 21:54 Heavyk1 Re: Jammes
Nemám velká akvária, to druhé má jen 40l a to se mi zdá hodně málo. Je sice pravda, že je tam 5 teter, několik danií a pár mečovek, ale pestřenci by se tam asi moc nerozplavali. No, nějak to vyřeším, budu muset. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 21:11 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Heavyk1
tak ho tam zkus nechat ještě tak dva tři dny, snad se s tou samičkou vytře, nebo jí kup nového samce ať máš dva páry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 18:57 Heavyk1 Re: Jammes
Nejdřív jsem měla samce, následně k němu časem přidala dvě samice z jednoho vrhu. Okamžitě jednu z nich přijal a druhá byla od začátku utiskovaná od obou. Byli by ji zlikvidovali, proto musela do druhé nádrže, jenže teď má plné bříško. Dnes ráno jsem zkusila samečka od mladých odlovit za tou druhou samičkou, sice už neútočí (asi mu mladí tolik nechybí), ona ho "svádí", jenže je vůči ní apatický. Připadám si dětinská, ale nemůžu ho jen tak dát pryč, protože je to taková moje "hvězdička", krásnej silnej kluk jak buk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 15:35 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Heavyk1
většinou se vytřou asi 3x za rok (není to pravidlo) v rozmezí asi 4- 5ti týdnů, samec novou samice taky většinou nepřijme pokud ho oddělíš od té původní, je lepší zkusit sehnat jiného samce třeba ze skupiny odrostlých mladých
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2006 23:00 Heavyk1 Re: Jammes
No počkéééj, tak 3x do roka nebo jednou za 5 týdnů? To je trochu rozdíl :-O :-) :-) Druhá samice je plná a neumím si poradit s tím, že ji samec odmítá a útočí na ni. Dalšího samečka si nemůžu dovolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2006 21:34 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Heavyk1
sleduj rodiče - při dalším tření je začnou odhánět, to bude tak za tři týdny, většinou se vytírají tak asi 3 x za rok, záleží na podmínkách v jakých žijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2006 21:04 Heavyk1 Re: Jammes
jj, jen doufám, že až je budu přendavat do té společné ochovny pro mimina, aby ti tři velcí neútočili. Za jak dlouho myslíš, že je ideální je oddělit od rodičů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2006 15:51 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Heavyk1
většinou při dalším tření svoje předchozí mladé vyženou a pokud nemají kamo dplavat tak je zabijou, některé ryby ale vychovávají několik generací mladých společně (třeba Julidochromis marlieri a další)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2006 12:19 Heavyk1 Re: Jammes
10.7. jsem je objevila už rozplavané se spotřebovaným žloutk. váčkem, takže to snad společně nějak odpočítáme, řekla bych, že to chce ještě tak o 5 dní ubrat od doby vykulení, ne? Takže zhruba 11 dní :-) Téééda, to jsou počty.
Ještě poznámka... u své nádrže mám i malého z toho prvního vrhu, zkusila jsem jednoho staršího přidat k rodičovstvu, ale byla by to pro něj okamžitá smrt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2006 00:18 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Heavyk1
pěkná fotka jak jsou starý prckové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2006 00:15 Heavyk1 – fotka mrňátek - pestřenci
Fotka k příspěvku Se zapůjčeným foťákem se mi podařilo po urputné práci vyfotit mladé :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 23:04 Heavyk1 Re: Jammes
Tak je to bombaaa, mají mladé, poprvé s nimi vypluli v papulách těsně před jeskyň :-O :-) Už to vypadá, že mají spotřebovaný váček, artémiemi krmím pořád, takže jsou k dispozici okamžitě. Ale ty starší neberou, zkusila jsem je nedávno dát k nim a marně, začali po nich lapat a honit je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 22:10 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Heavyk1
nejspíš se třou znova, když budeš mít štěstí budou odchovávat oba výtěry současně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 21:44 Heavyk1 – ???
Jestli toto někdo bude číst, je možné, aby se mi ten samý pár vytřel znova? Bohužel nevidím do jeskyňky, ale samice je tam stále schovaná, samec krouží většinou kolem, rudě zabarvený spodek těla jako při tření, odhání ryby. Nechci jim do toho zasahovat, je mi ale divné, že by tak brzy znova měli mladé, když jsem se kdesi dočetla, že se třou asi dvakrát do roka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2006 20:37 Heavyk1 – druhá samice
Nastává problém č.2. Druhá samička je připravena ke tření, ale nesmím ji dát do stejné nádrže s párem, protože ji hned vyštvou (nejdřív samice a pak se přidává i samec). Během několika minut, kdy se ji nepodaří začlenit, ztrácí barvu, je vylekaná a schovává se v rozích, proto ji musím odlovit. Tento pokus jsem udělala vícekrát, vždy bezúspěšně. Nemám prostor, abych jí pořídila dalšího samce i teď se uskromňuje v akvu 40l, které si zabrala sama pro sebe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 09:35 kačka – ***
no musím s vámi souhlasit, taky mám akvarko vedle telky ale mužu říct, že se raději dívám do akvárka,je tam pořád na co se dívat no prostě perfektní program :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 09:19 Muž Jammes [72] - Afrika – výtěr
s tím programem souhlasím, mám akva vedle televize a většinou místo na film koukám na ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2006 00:09 Heavyk1 – prdelky
Obdivuju, jak rychle rostou oproti živorodým rybám. Už je na co se dívat a sledovat ty rozdíly, které mě u cichlid fascinují - způsob přijímání potravy. Zatímco paví očka jedou a žábronožky polykají "cestou", na pestřencích je úžasné, s jakou dravostí se do artémií pouští. Znehybní a lapnou a přitom si udržují krásné dekorum. Nejlepší program, který vysílají :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2006 18:47 jammes Re: Heavyk1
určitě, nic si neudělají a pokud je budeš pořádně krmit tak aspoň porostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2006 14:25 Heavyk1 Re: Jammes
Ještě otázka: Je možné dát stejně velké mladé gupek spolu s těmi pestřenčími do 30-tilitr. nádržky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2006 09:13 jammes Re: Heavyk1
artemkou krm aspoň jeden až dva týdny, pak můžeš přidávat cyklop a další krmení, jinak artemku žerou i dospělý ryby, já ji dávám občas taky všem rybám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2006 17:51 Heavyk1 Re: Jammes
To si samozřejmě nechám pak poradit, prolezla jsem na netu všechno možné, jenže je těch druhů tolik, že je těžké vybrat. Navíc se asi každý s každým nesnese a taky si myslím, že díky vodě bude výběr omezený. Každopádně malawi, to je zatím jediné, co vím. A pozadí z pěny asi :) Připadám si jak dítě, které se klepe na dudlík. :-) Jak dlouho mám krmit artémiemi a kdy začít přidávat něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2006 15:50 jammes Re: Heavyk1
to je škoda, nedá se nic dělat udělej to podle stolu,budeš muset mít jen menší tlamovce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2006 13:24 Heavyk1 Re: jammes
To já vím, jenže není prostor, stůl je zkrátka dělaný na tyto rozměry, bylo by to kolem 200 l. Nic moc, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2006 22:07 jammes Re: Heavyk1
pro tlamovce se doporučuje větší plocha dna, radši udělej hloubku 50 a výšku můžeš nechat těch 40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2006 18:57 Heavyk1 Re: Pedro
Při smůle na vodu, kterou máme, jsou pestřenci vděčné cichlidky. Pro příště jsem ponaučená. Konečně mám pořádný stůl pod akvárka, po dovolené pořídím filtr, nějaký kryt, výbavu vůbec a do vánoc nádrž pro tlamovce. Jen zvažuju výšku. Rozměry budou 120x40, výška buď 40 nebo 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2006 10:50 Pedro Re: Heavyk1
No jasny, oni to maly bez rodicu vydrzi, neboj a aspon do zacatku jim ta 10l porodnicka bude stacit, dokud trochu nepoporostou...
O vikendu sem byl u znameho a taky sem si od nej privez parek pestrencu, tak sem na ne zvedavej... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6666x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6963-pestrenec-cerveny-odchov?od=251