Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vypili byste vodu ze svého akvária?

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Vypili byste vodu ze svého akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   30.11.2012 07:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: invalida
Máš recht. To zjistil už kdysi i pan profesor Skála v Praze u Apolináře. Jednou si nechal svolat všechny svoje pacienty a aby demonstroval škodlivost alkoholu, vzal dvě sklenice. Do jedné dal vodu, do druhé líh a do každé sklenice hodil žížalu. Ta v tom lihu brzy uhynula, zatímco ta ve vodě vesele rejdila. Obrátil se na největšího ochmelku Ferdu a ptal se:" Ferdo, jaké si z toho pokusu vezmeš ponaučeni?"
Ferda se zamyslel a řekl:" Pane profesore, to je jasné. Kdo pije, nedostane červíky."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 06:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Koneckonců je to i o žaludeční vředy a podobné jiné choroby...kdosi mne ujišťoval, že helicobakterie se v akvarijní vodě vyskytují též. Jejich zmnožení žaludku dobře nedělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2012 06:43 S Muž invalida [3881]
Pít vodu je holej nerozum....a to platí o tý akvarijní zvlášť ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 22:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Moucha
...ono je to individualni, kazdej je jinak citlivej/odolnej a kazdy akva ma svou miklofloru...
Mám jedno "dohledové" akva, ve kterém si každý týden při údržbě vymáchám ruce. Inseminátorské rukavice nepoužívám, ale možná bych měl. Při hrabání se v jiných nádržích mi to nedělá, tady si vždycky přivodím lehké podráždění kůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:57 Muž snehulda007 [850]
Tak to já si taky párkrát loknul(ne úmyslně)a nic se nedělo,až jednou se mi po troše vody z akva udělal takovej zánět dásní,že jsem týden nemohl ani jíst...Takže jsem naklusal pro protizánětlivou pastu a odkalovač s pupičkou. ;-) Jinak kočky mi běžně chlemtaly od šneků a když jsem to akv přikryl,tak si chodí ke kýblu, když měním vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2012 13:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepan
ono je to individualni, kazdej je jinak citlivej/odolnej a kazdy akva ma svou miklofloru... a ne vzdy se ta lidska mikloflora strevni s tou akvarijni snesou....

bohuzel patrim k tem chudakum co maj prujem i po vode z vodovodu.... v tunisku jsem si teda pekne uzil....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2012 12:06 RAP Re: fido16
Naše kočka chodí pernamentně bumbat do zavařovačky s kytkama(hydroponie), kam liju vodu z akva po výměně. Než jsem na to přišel, bylo mi divné, proč zrovna v téhle tak rychle ubývá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2012 11:13 Muž fido16 [631]
Parkrát se mi stane že si loknu ale žádnou hrůzu z toho nedělám :-). Když odkaluji do kbelíků tak se stává že přiběhne pes a vodu chlastá přímo z kýble a je mu šuma fuk že není čerstvá :-). Věřím že kdyby mohl tak chodí chlastat do akvária. Bych nestačil dolívat vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 09:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: RAP
On to nepil schválně, ale když natahoval vodu do hadice tak si vždycky cucnul. A i když to vyplivnul, těch pár kapek co zůstaly v puse, stačilo na úterní průjem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 07:56 RAP Re: Pepan
Třeba nebyl alergický, tohle už vypadá na psychiku.
Úmyslně bych se nenapil. Proč zvyšovat riziko přenosu nemoci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 05:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Johan
Johan napsal: Pokud někdo zvlášť nehnojí, a jedná se o běžná akvárium s kytkami, tak je akvarijní voda mnohem čistší než vodovodní. Teda až na trošku koliformních bakterií...

...kterých ovšem zvláště venkované mají ve svých studních většinou dost... smich
Ale jinak k tématu...pokud je to nádrž domácí a udržovaná, tak je to dobrý...ve "výkrmové" nádrži v odchovně je to o něco horší... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: koikapor
Už jsem viděl akvárko, kde barva vody si nezadala s barvou kafe. Je ale fakt že jsem neochutnával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 22:32 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Já si teda občas cucnu bez následků, ale jsou lidé, kteří to zase tak dobře nesnášejí. Pamatuji si na dobu, kdy jsem vedl akvaristický kroužek, tak jsme tam měli jednoho kluka, který pravidelně každé úterý trpěl taknějak řídkým případem s hustým běháním. No a protože kroužky byly v pondělí, tak můžete hádat, na co byl synek alergický. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:39 R Muž romant [27987] Re: Zoidik
No jistě prevence něčím "čistým", to je ten pravej důvod, proč furt ochutnávám a měním vodu tak často. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 21:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Přežil jsem egypt bez faronovy pomsty, přežil bych i tohle bez nějaké pomsty. Pravda, v egyptě byla pravidelná silivovicová prevence :-) Ale několikrát při nasávání hadice už jsem měl tu čet mít vodu puse, ale nikdy jsem neměl odvahu polknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.11.2012 21:25 R Muž romant [27987] Re: predator3313
Když já kdybych neochutnal, tak bych měl pocit, že jsem vodu neměnil a to bych nesnes. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2012 21:23 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: romant
Tak já teda necucám..:-D naliju do hadičky vodu .. at je tah a už to jede... jako menší sem si furt cucal u želv..:-D tak se mi to zhnusilo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 20:21 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ppet36
Pokud někdo zvlášť nehnojí, a jedná se o běžná akvárium s kytkami, tak je akvarijní voda mnohem čistší než vodovodní. Teda až na trošku koliformních bakterií...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 19:52 Muž ppet36 [82] Re: romant
Dobrovolne bych to teda nevypil :) Ani to nemusi byt z akvarka; staci barel s odstatou a provzdusnovanou vodou a uz je to des ... kdyz nam z niceho nic prestala tect voda, tak jsem si pri cisteni zubu musel vyplachovat hubu vodou s AquaSafe, kdyz jsem ho kdysi jeste pouzival ... no to bylo teda fakt neco :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2012 19:03 R Muž romant [27987] Re: Luky89
Máš recht, není akvarista ten, kdo si třeba při odkalování neloknul. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2012 18:54 Luky89 Re: vondr001
Já si cucnu skoro pokaždý a nic mi to nedělá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 18:51 Žena vondr001 [674]
No mě to taky párkrát prohnalo, když jsem si nechtěně cucla. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2008 20:06 panev Re: Ivulik1
myslim, ze kdyz se projdes po rusne ulici nadejchas 1000x vic bakterii nez kdybys celej den dejchala rosu z akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2008 19:45 Ivulik1
Mam jinou otazku. Muzou ty bakterie zpusobovat nejake nemoci, nebo jinak skodit, ci zatezovat organizmus cloveka? Treba kdyz porad cumim do akvarka a dycham tu "rosu" , mohli by se ty bakterie usadit nekde v krku? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 19:21 Muž DonJuanKarlos [30] Re: David
Záleží na kvalitě vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 18:54 David Re: DonJuanKarlos
raz som nechtiac potiahol a o take 2 hodinky som musel utekat na WC.A to si newiete predstavit tu strasnu bolest v bruchu!!! NEODPORUCAM!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 09:01 Muž Eff [417] - Rostliny
Já teď tři dny předělával akvárko a to vám bylo kýblů a kýblů a pokaždé jsem si ucucnul. Mám však spíš opačnej problém. Jdu vracet vodu do akvária, natáhnu a pokud mám krátkou hadici tak stojím s plnou hubou nad akváriem, ale nemyslím na to kolik že to baktérií pozřu (žaludeční kysleliny si poradí se vším), namísto toho mi hlavou na zlomek vteřiny proběhne myšlenka: Přece do toho mýho akvárečka nevyprsknu ten sajrajt co mám v puse. To máte zbytky večeře mezi zuby, sliny (v tom lepším případě), a nejvíc se bojím toho, aby se odtud nedostal do nádrže nějakej ten alkohól. Takže poslušně polknu a mám dobrej pocit z toho, že jsem za den vypil alespoň nějakou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.04.2008 08:57 Žena ŠDK [3]
Vodu z akva bych nepila,
jinak bych se z toho po**ila.
Kola bývá chutnější,
však nevím jestli zdravější.
Kdo pije z akva ten je cvok,
přec každý si už někdy lok.
Přesto špatná jistě není,
hlavně když jste spokojení.

... smich :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2008 00:53 Muž Rado [4] Re: DonJuanKarlos
Ludia, ja vam neviem, ale ked som videl tie miniaturne cerviky (1-2mm), ktore mam momentalne v miniakvariu s krevetami, tak neviem ci by som si mal chut dat trochu tej vody? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2008 21:56 Nobody Re: DonJuanKarlos
Chodíte se koupat do rybníku nebo přehrady?Občas si loknete...! :)
Tam ta voda je mnohem horší než jedno nechtěné loknutí z akva. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2008 21:37 Štěpán Re: DonJuanKarlos
Voda ze zdravého optimálně fungujícího akvária může být v různých parametrech lepší než vodovodní - např. nižší koncentrace dusičnanů, těžkých kovů atd. Na druhou stranu bude biologicky aktivnější. Před pitím bych jí trochu vychladil... Třeba je voda z akvária elixír života! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2008 21:17 Žena Dinamit [68] Re: DonJuanKarlos
Já teda svému akvárku věřím. Ale při představě že mi tam rybky kaděj a třou se.. I když, co by za to dala Africká vesnice. 50ti litrový akvárium, ryby na pánev a vodu do žaludku :-D
Párkrát jsem jí při odkalování taky už ochutnala, mno, babiččina sutdniční voda je lepší, ale pít se to dá. V nejhoršim nepujdu druhej den do školy :-D

Na kytky je výborná, rostou po ní jak divý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2008 21:12 Muž Yirka [9123] Re: maznak007
No já si tedy myslím, že existují i lepší věci na pití...ale jinak vodu z AQ po odkalování používám na zalévání pokojových květin a těm to jde k duhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:41 Muž maznak007 [12] Re: hanz
Rekl bych ze jsem citil jemny mechovy buquet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:39 Muž hanz [27] Re: dajos
Spíš bych se zeptal, jestli vám ta voda chutnala, když jste si při odkalovaní lokli :-D . Mě tedy moc ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:35 Muž A2C [25] - SumciRe: DonJuanKarlos
Jasné že vypil teda pokiaľ tam práve nebol úhyn alebo som tam nenalial chemikálie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.04.2008 20:19 Muž dajos [10] Re: DonJuanKarlos
dneska jsem si lokl a taky ještě žiju :-D nejlepší medicína je když hned potom si loknete slivovice ta všechny známé i neznámé bakterie spálí tone hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.04.2008 19:58 Muž maznak007 [12] Re: DonJuanKarlos
Jaka by to byla udrzba a kontrola akvarka, kdybych neochutnal? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 19:50 Žena Voloďka [59] - TetryRe: Lukys1
Tak z jezírka a tak bych nepila...ale když vím jak se chovám k akva a že tam nedávám nic krom krmení a zeleninu, tak nemám žádnej blbej pocit kdybych se musela fakt napít. Zatím nemám důvod proč pít, tak mě berte s rezervou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 19:48 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: DonJuanKarlos
No od kraba nevím to je bordelář sice ryby v poho s jezírka asi jo náš pes nepije na chalupě ani doma žádnou jinou vosdu než s jezírka na chalupě mam 7500L a doma aso 250l a nepije nic jineho ani ze studny ani s vodovodu a to na chalupě pijem ze studny my ale na jezírko puožívám chemii ale když nevadí rybám ani rostlinkám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.04.2008 19:43 R Muž Silent [5949] Re: DonJuanKarlos
Svému akváriu věřím, nicméně vodu bych z něj nepil. Od toho tu je náš kocour, který ji lemtá docela s chutí a ještě je v pohodě. A vůbec, NEPIJTE VODU TŘOU SE V NÍ RYBY! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 19:40 Žena Voloďka [59] - TetryRe: DonJuanKarlos
Vypili? Já bych přímo nepila, ale jinak by mě nedělal problém. Podle mne, když v tom žijou ryby, tak to nebude tak hrozný. Já bych se spíš nenapila té vody kde by ani ryby nemohly žít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 19:38 Muž DonJuanKarlos [30] – Vypili by jste vodu ze svého akvaria?
Mě se někdy stává, že když odkaluji, se mi dostane do úst trochu vody. Jinak samozdřejmě, když mám žízeň nenabírám vodu z akvarka půlitrem a nepopijím :-D . Na některých stránkách jsem četl, že voda z akvarií je nebezpečná a plná "nemocí".
A tak otázka zní: Věříte svému akvariu? Vypili by jste z něj vodu?
Mému akvariu bych věřil, nepoužívám chemii, mám docela dost rostlin a také redukuju počet ryb. Vodou z akvaria bych si, ale pitný režim nepřilepšoval. :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 2295x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6898-vypili-byste-vodu-ze-sveho-akvaria