Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s rostlinkami v košíčcích

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Problém s rostlinkami v košíčcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:47 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: Jasnovidec
No vezmi si, že je to vlastně nástupce skelné vaty. Přijde ti tenhle materiál jako něco, co by patřilo do přírody? Nehledě na to, že se v ní drží bordel a zahnívá. Některé rostlinky by takovou vatou ani neprorostly, takže jim tím bráníš ořádně zakořenit. Ve vatě navíc nejsou žádná hnojiva ani nic jiného, co by zlepšovalo růst rostlin, většinou koupené kytky opadají, protože v pěstírnách je pěstují emerzně - ve sklenících se stoprocentní relativní vlhkostí vzduchu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 10:03 Muž Jasnovidec [-3] Re: Yirka
to je myšleno, že v tom akvárku předtím nebyly žádné ryby, až teď. Nejdřív šla kytka a výbava a pak po 14< dnech ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 09:03 Žena Marianesca [3] Re: Jasnovidec
Mě se osvědčilo nechat rostliny v košíčku..když je jich tam při nákupu víc tak v akva nechám v košíku jednu a zbytek dám volně ale rozhodně ta vata musí pryč!nahradím ji většími kamínky..výhodou je pak to že když chcete rostlinu přesadit jinam je s ním v košíku lepší manipulace a mě ty košíkovy rostliny rostou líp než když sou volně..rozhodně bych tam tu vatu v aqa nenechávala.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 08:46 Muž Yirka [9126] Re: Jasnovidec
V 22:46 píšeš, že ji ryby oždibují a o hodinu pozdějim že tam ani nemáš ryby.... Tak nevím. Každopádně ta minerální vata do nádrže není trvale vhodná a mohou se z ní uvolňovat částice, které nebudou nejlepší pro rybky. Ostatní popsáno v doporučeném článku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 00:36 Muž isamik [180] Re: Jasnovidec
rybicky.net/rady/clanek/136 a jiste se da najit spousta uzitecnych rad, jen hledat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 23:54 Muž Jasnovidec [-3] Re: Yirka
nj. jenže to mi vždy ta kytka zdechla, a je nějaký důvod proč měla jít pryč? Mám tam nový písek, nebyly tam ani ryby, tak by neměla žádné živiny a takhle myslím, že se jí daří. (zatím)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 23:06 Muž Yirka [9126] Re: Jasnovidec
Ta vata měla být pryč. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 22:46 Muž Jasnovidec [-3] – vata
při založení akvária, jsem pořídil jen jednu testovací kytku, košík jsem rozstřihnul a kytku jsem i s vatou zahrabal do písku, mám ho tam málo, nějak jsem se nedopočítal, no. Vatu jsem trochu rozhrnul do stran i s kořeny a po cca. měsíci to vypadá, že se kytka chytla a začala i růst, už jí nepadají listy a má přírustky. Udělal jsem to proto, že kdysy /možná 10 let zpátky/ jsem vždy o kytku z košíčku přišel tak týden dva po přesazení do akvárka, potom co jsem ji právě vyndal. Tak jsem to zkusil takhle. Kus tý vaty mi kouká z písku a přijde mi, že obrůstá nějakou řasou a rybky to občas oždibují. Máte s tím nějakou zkušenost, nevím, co ta vata udělá za pár měsíců...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 21:14 Muž Yirka [9126] Re: TomášB
Žlutá barva vaty je normální barva tohoto minerálního substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 20:16 Usine Re: TomášB
Vatu z košíčků vydej a vyměň ji za větší kamínky. Zapadaný nepořádek ti tam nebude zahnívat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 18:30 Muž TomášB [12] Re: Johnny5
takle velkýho šneka tam nemám, je to ve všech kelímcích,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 18:25 Muž Johnny5 [5] Re: TomášB
Taky si občas všimnu bílých teček na rostlinkách, když je vyndávám z košíčku, pak ale zmizí, tak to neřeším, je tky možné, že ti tam ty rostlinky uhnívaly = smrad. A nebo ti tam vlezl šnek, co tam chcíp :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 18:16 Muž TomášB [12] – Problém s rostlinkami v košíčcích
čus, mám v akvárku v květináčcích přebitky rostlin z velkých ve vatě, ted jsem si všimnul že na tom je takovej povlak z bílíma mikriskopickýma bílíma tečkama, a po vyndání košíčku jsem ve vatě našel něco jako šnečí tělo, a straště to smrdělo a vata byla celá žlutá, čím to je nebo nebo co toje

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1204x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6895-problem-s-rostlinkami-v-kosiccich