Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr Eheim Ecco Comfort 2232

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr Eheim Ecco Comfort 2232
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:48 Muž obelix [0] – 2232
já mám tento filtr a jsem nad míru spokojen www.akvaristik.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 10:46 R Muž Silent [5949] Re: belial
Je to výška nádoby i s tím multifunkčním držadlem. Pokud k filtru přimontuješ dodávané ventily tak si přidej k výšce cca 7cm možná méně a prostor na hadici. Mimochodem ventily jsou situovány šikmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2009 08:43 Muž Yirka [9117] Re: belial
Nejlépší to bude zkusit u slovenského kolegy-prodejce. Dáti nejfundovanější odpověď. Zde na fóru už delší dobu nebyl, ale zde je jeho profil a na prokliknutí je i mailová adresa: rybicky.net/profil/5007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:42 Muž Belial (Jano) [3] - CichlidyRe: Yirka
Veď práve že tie kohúty sú priamo na hlave filtra. Teraz tam mám Fluval 103 a ten je vysoký 35cm a je to v pohode. Na hadice som dal kolená a s manipuláciou nemám problém... Ale Eheim má skoro raz taký objem filtračnej hmoty a to je hlavný dôvod, prečo nad ním uvažujem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 20:14 Muž Yirka [9117] Re: belial
Nemám s tímto filtrem osobní zkušenost, ale: jestliže kohouty nejsou přímou součástí filtru, dají se upevnit kdekoliv do obvodu hadice. Na druhou stranu je ta skříňka příliš nízká, protože mít jen cca 15mm na manipulaci a pod je trochu málo. Musíš si přimyslet hadice a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:57 Muž Belial (Jano) [3] - CichlidyRe: Yirka
... to som si našiel, ale je to výška nádoby, alebo aj ventilov, lebo tie idú priamo z hlavy filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:54 Muž Yirka [9117] Re: belial
Odpověď je přímo zde: rybicky.net/vyrobky/1024
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2009 19:51 Muž Belial (Jano) [3] - Cichlidy – Eheim Ecco pro 2034
Ahoj, chcel by som si kúpiť ecco pro 2034 a chcem sa spýtať, aká je jeho celková výška. Totižto skrinku mám vysokú len 38cm a neviem, či sa mi tam vlezie... Môžete mi niekto poradiť, akú má tento filter výku aj s kohútikmi? Vďaka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 11:11 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: koblihcz
koblihcz napsal:
- zda pasuje hlava z 2232 na kyblík pro 2235 ... měla by, průměr mají všechny verze stejný, liší se jen výškou
Áno, hlava pasuje na všetky typy.
koblihcz napsal:
Taky by mě zajímalo jak se liší Ecco Comfort od novějšího Ecco Pro. Myslím, že jediný rozdíl je v tom co je uvnitř kyblíku, tedy trochu jiné uspořádání, nějaký předfiltr, který je hned nahoře a chytne ty nejhrubší nečistoty. Takže by se asi dal ten Ecco Comfort 2232 upgradovat i na Ecco Pro 300. Ten předfiltr může být sice fajn, ale asi by ty náhradní díly na řadu Ecco Pro byly dražší a ty drobná vylepšení asi za to nestojí.

Ecco Pro sa líši vylepšeným tesnením, ktoré sa nezvykne prilepiť o nádobu. Vyšším výkonom pri zachovaní spotreby 5 resp. 8W, zabudovaným predfiltrom a použitím nového filtračného média (Eheim mech pro a Eheim biomech)

Rozdiely spotreby energie:
bežný filter 20W, ročná spotreba energie okolo 180kwh = 35,04€
bežný filter 15W, ročná spotreba energie okolo 135kwh = 24,97€
Eheim ecco pro 300 8W, ročná spotreba energie okolo 70kwh = 14,00€
Eheim ecco pro 130/200 5W, ročná spotreba energie okolo 48kwh = 8,75€

Použitá cena za energiu 0,19 - 0,20€/kwh
S filtrami Eheim ecco pro šetríte 44-75% el. energie.

Zdroj.: www.eheim.de

Bližšie info o Eheim ecco pro na www.akvaprodukt.sk/…
alebo na týchto stránkach v sekcii výrobky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2008 21:16 koblihcz – upgrade Eheim Ecco Comfort 2232
Máte nekdo zkušenost s upgrade Eheim Ecco Comfort 2232 na větší objem filtrační hmoty tedy, že bych nemusel kupovat celý nový filtr, ale jen koupil větší kyblík tedy např. na 2236 + jeden nebo dva ty košíky na filtrační hmotu.

Jde mi o to jestli je to možné tedy:
- zda pasuje hlava z 2232 na kyblík pro 2235 ... měla by, průměr mají všechny verze stejný, liší se jen výškou
- zda takovy objem filtrační hmoty utáhne.

Bych se nedivil, kdyby ty čerpací hlavy pro jednotlivé typy byly na vlas stejné, jen by se lišily velikostí vrtulky, alespoň tedy podle označení náhradních dílu to tak vypadá.

Taky by mě zajímalo jak se liší Ecco Comfort od novějšího Ecco Pro. Myslím, že jediný rozdíl je v tom co je uvnitř kyblíku, tedy trochu jiné uspořádání, nějaký předfiltr, který je hned nahoře a chytne ty nejhrubší nečistoty. Takže by se asi dal ten Ecco Comfort 2232 upgradovat i na Ecco Pro 300. Ten předfiltr může být sice fajn, ale asi by ty náhradní díly na řadu Ecco Pro byly dražší a ty drobná vylepšení asi za to nestojí.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 14:25 Muž Tokuschew [22] - RostlinyRe: Baset
Plný súhlas. Vynikajúca spotreba 5 W komfortné čistenie, jednoduchá manipulácia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 12:00 Baset Re: Lukas
Konkrétně s tímto filtrem zkušenost nemám, používám Eheim Classic, ale myslím, že je to dobrá volba pro Tvoje akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 00:49 Lukas – Eheim Ecco Comfort 2232
Ma nedko zkusenosti s timto filtrem? Chci ho pouzit na 80litru.
Diky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3388x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6879-filtr-eheim-ecco-comfort-2232