Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přechod z vnitřní na vnější filtraci

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přechod z vnitřní na vnější filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2022 07:49 Baša Re: Shimi
Dakujem za nazor. Uz mam objednany filter aj rastlinky, takze uz to dokoncim, ale ak si budem nadavat, tak si poviem, vidis Shimi ti to hovoril. S tym velkym akvariom plan je, ale musime dokoncit dom. Momentalne som si presadila aspon male 60l avarko (aaaa je z toho 39 hmm ) na par rokov a potom uz bude poriadne.. to ze je lepsie dlhe som si uz uvedomila, bohuzial az po spracovani manzela, (ze take kockove avarko sa do nasho nabiteho domu zmesti) a kupe tohto. No nic, aspon pri tomto zistujem co nabuduce urobim uplne inak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2022 07:03 Muž Shimi [678] Re: Baša
Jestli bude reálný objem 40 nebo po úpravě 50 litrů je úplně jedno, pořád to bude "zavařovací sklenice" a rybky to ani nepostřehnou. Většina rybek ráda plave a proto je lepší se soustředit na délku akvária. 100x30x30 je mnohem lepší než 50x40x45 a přitom mají stejný objem. Být tebou, tak nic nepředělávám, rybí obsádku uzpůsobím současnému malému objemu a v mezidobí koukám po bytě/baráku, kde by se vlezlo nové větší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 21:45 R Muž ctibum [6838] Re: RAP
Pochopil jsem to tak, že ryby bude lovit kvůli vyřezávání starého filtru (vypuštění vody z akvárka a bordelu ve zbylé vodě), ne kvůli samotnému přechodu z interního na externí.
Přehodit zaběhnuté náplně do externího filtru mi přijde jednodušší a rychlejší, ale samozřejmě to neznamená, že to nejde udělat i jinak... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 21:44 Baša Re: Shimi
Ked som kupovala to akvarko ( moje prve), ratala som s tym ze ma 60l. Ked mi az po urcitom case doplo, ze to 60 ani z daleka nema. V skutocnosti ma cca 39l. Totiz tie miery ktore vyrobca uvadza su vonkajsie (vratane plastov - podlozky a krytu) a aj vratane filtra. Takze, ano, potesim sa aj tym 11l. Mam tam razbora espei 6ks, stvorzubce trpaslicie 4 ks. Este nie su dospele, ale uz teraz mam pocit ze su tam stiesnene. Chcem ako 1.krok vyhodit ten filter (nakoniec som objednala predsalen vnutorny) ale aj tak sa obavam toho, ze ich budem musiet ked vyrastu zredukovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2022 21:09 Muž Shimi [678] Re: Baša
Zeptám se úplně jednoduše, opravdu se ti chce podstupovat tohle všechno kvůli 11 litrům vody navíc? Není lepší se na to vykašlat, nechat to jak to je a časem koupit větší a to současné buď zrušit a nebo provozovat dál? Navíc vnitřní filtr ti nevytopí byt/barák, což se ti u externího kanystru může lehce stát. Jen taková úvaha z mé strany, zamysli se nad tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 20:52 Baša Re: RAP
Super napad :) Budem musiet odhrnut cast substratu, aby som vyrezala ten filter az po spodok. A obavam sa, ze bude prilepeny aj na dno. Znacne to zakali zbytkovu vodu, myslim si ze by bolo vhodne rybky vybrat, aj ked sa mi do toho velmi nechce

Dakujem vam obom za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2022 20:11 Muž RAP [1546] Re: ctibum
Nebylo by jednodušší pořádně vyždímat náplně ze starého filtru do čistého kbelíku s vodou z akvária.
Pak na něj napojit nový vnější filtr a nechat ho běžet ať se naočkuje.
Mezitím vyříznout starý filtr, dosypat písek, případně další úpravy a nainstalovat nový filtr.
Nemusí se stresovat rybky lovem, trápit je v dočasném domově apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2022 06:25 R Muž ctibum [6838] Re: Baša
Řekl bych, že když stávající náplň interního filtru přendáš do nového externího a přidáš případně nové, tak můžeš dát ryby hned a plynule pokračovat v provozu. A pokud chceš stávající náplně filtru vyměnit, počkej třeba měsíc, až se zajedou ty nové a pak vyměň...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2022 20:22 Baša – Vyrezanie filtra biotop nano cube 60
Mam akvarium Sera biotop nano cube 60
Znacnu cast akvarka tvori od vyroby filter. Myslim si, ze zbytocne ubera miesto (d40 x š10 x v31 cm, celkove rozmery akvarka s nim su cca d40 x š40 x v31). Chcela by som si namiesto neho kupit externy filter do maleho akvaria.
Ako by mala prebiehat vymena? Filter je na zadnej strane po jej celom obvode silikonom prilepeny. Rybicky odoberiem, vyrezem filter, dosypem namiesto neho kamienky, dam novy filter, napustim akvarium a rybicky mozem dat spat? Ci je potrebne niekolko dni pockat? Nemam ine akvarium kam by zatial mohli ist :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 05:05 R Muž afc1886 [14631] Re: Maq
Ten jeho stávající filtr má úplně malý objem filtrační hmoty a dále píšu o podpoře častější výměnou části vody. Už jsem provedl více výměn z vnitřní na vnější a nikdy nebyl problém.
Sám píšeš- asi bude bepečnější s ničím nehýbat a nechat oba filtry běžet nějaký čas paralelně.
Což ovšem taky nic nezaručuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2019 22:09 Maq Re: afc1886
No, v tom by eventuálně mohl být zádrhel. Když s tím molitanem "pohneš", tzn. dáš ho do prostředí s jiným prouděním, obsahem kyslíku atd., tak těm předpokládaným bakteriím můžeš nějak uškodit. Čímž se zvýší riziko právě toho, co nechceme - dočasného výpadku.
Logicky tedy asi bude bepečnější s ničím nehýbat a nechat oba filtry běžet nějaký čas paralelně.
Což ovšem taky nic nezaručuje. Nemáme způsob, jak těm potvůrkám sdělit, že se mají "přestěhovat".
Zopakuji svůj názor, že o biofiltraci si něco myslíme, ale konkrétních údajů máme velmi málo. Myslím si, že skutečné poměry jsou v akváriích hodně rozmanité, a to v závislosti na "chemii" konkrétního akvária spíš, než na tom, jak jsme to těm mikrobům nalajnovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2019 13:16 R Muž afc1886 [14631] Re: stanedav
Jestli měníš ten www.rostlinna-akvaria.cz/… , tak stačí ten molitan vložit do nového vnějšího filtru a pro pocit bezpečí provádět po nějakou dobu častější výměnu části vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 13:11 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: stanedav
Nechať bežať obidva naraz určite ničomu neuškodí a ak je to možné, tak je to najistejší spôsob ako predísť problémom s nitrifikáciou a prípadnou otravou rýb.

Pre úplnosť musím dodať, že to nemusí byť bezpodmienečne nutné, ale závisí to od mnohých faktorov, ktoré nie každý dokáže správne odhadnúť, takže použiť oba je istota X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 13:03 stanedav
Zdravím, koupil jsem externí filtr na výměnu vnitřního. Chtěl bych ho dát do zajeté nádrže, mám tedy nechat běžet nějakou dobu oba, než se ten nový zaběhne? A pomůže nějak přidat násadu bakterií? :) Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 12:04 Muž viliam [0] Re: ctibum
Ešte raz ďakujem Ctibum spravim to presne tak ako píšeš v tom vnútornom som mal tiež substrát eheim + k tomu ten starý molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2018 11:43 R Muž ctibum [6838] Re: viliam
To je mi jasný. Proto bych použil stávající zaběhnutý materiál místo části originálního a až se nový zaběhne, dal bych tam zbytek origoše.
Já dával do dvou košů napůl SubstratPro a na to nastříhaný zajetý molitan. Pak jsem plánoval molitan vyhodit a dosypat SubstratPro.
Ale jak chceš, je to jen varianta, samozřejmě můžeš jet souběžně oba filry a za měsíc dva ten vnitřní vyndat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 11:14 Muž viliam [0] Re: ctibum
Ahoj k novému filtru boli pribalené originál eheim náplne takže všetky koše sú naplnené tými novými až po okraj tie staré filtračné náplne tam určite nenacpem potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.10.2018 10:51 R Muž ctibum [6838] Re: viliam
Všechny náplně ze stávajícího filtru bych šoupnul do nového a dal ho pryč. Molitan, pokud tam je, nastříhaný na kousky. Zbytek košů bych doplnil přibalenými náplněmi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 10:47 Muž viliam [0]
Zdravím priatelia. Včera som si zadovážil nový vonkajší filter eheim professional 4 250 pre moje 180l akvárium ktoré je založené niečo vyše roka. Doteraz fungovalo na vnútorný origo filter s prietokom 600l. Ako dlho by som mal nechať oba filtre bežať súbežne? Ďakujem a pekný deň vám všetkým...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:58 R Muž afc1886 [14631] Re: evicka2476
V tom případě co psal NHKG,toho se drž.
Edit- ještě by šlo dát náplň ze starého filtru do koše toho jbl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:54 Žena evicka2476 [0] Re: afc1886
Fluval u3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:35 R Muž afc1886 [14631] Re: evicka2476
A ten předchozí filtr je jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:15 Žena evicka2476 [0] Re: afc1886
Mam zalozene ještě jedno akvarium prezentaci u nej nemam je to zhruba 100l akvarko s tetrami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:09 R Muž afc1886 [14631] Re: evicka2476
Tady píšeš 701 a v prezentaci 901?A jaký filtr jsi měla předtím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 15:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: evicka2476
Minimálně měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 14:53 Žena evicka2476 [0]
Zdravim :-) koupila jsem filtr 701.. jak dlouho nechat bezet zaroven se starym filtren aby se usadili prospesne bakterie? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2016 21:01 R Muž romant [27977] Re: afc1886
Rozřezat a dát do eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 21:00 R Muž afc1886 [14631]
Jak by jste přešli z atmanu s kostkou na eheim eccopro 300?Vím,že by měly jet filtry nějakou dobu spolu,ale zajímá mě,jestli by kostka nemohla být na nasávání(jako předfiltr) dokud se nový filtr nezajede,nebo být strčená přímo uvnitř eheimu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 20:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Petulinka
Hovoríš o filtri, alebo o čerpadle? Nezdá sa mi, žeby boli jazierkové lacnejšie. Ak by som videl foto, určite by som vedel odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2014 12:09 Petulinka – Jezírkový vnější filtr do akvária?
Mám možná trošku hloupý dotaz, ale napadlo mě použít filtr do jezírka do mého 450 l akvária. Je to vůbec možné? Jezírkové jsou o tisíce levnější než ty akvarijní, ale jsem laik, možná to nejde použít. Díky za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 08:03 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Sergio
Určitě nechat běžet souběžně po co nejdelší dobu a úplně ideálně (pokud kostka není moc vidět) tak tam nechat i to čerpací hlavu. při správném umístění bude voda lépe cirkulovat a může být použit k čeření hladiny atd. Plus je to výborná pojistka, kdyby se náhodou něco stalo s filtrem. Taky udrží kvalitu vody, když se propláchne vnější filtr atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 07:37 Muž Yirka [9117] Re: Sergio
Ten dotaz je položený hodně obecně a tak je těžko říci co máš na mysli.¨
Pokud se jedná o samotný přechod z vnitřní na vnější filtraci palec je nejlepší nechat běžet 3-4 týdny oba filtry souběžně a až pak vnitřní odpojit.
Pokud se jedná o typ filtru, jde také o to kolik chceš investovat. Osobně bych vybíral mezi filtry JBL a Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 21:26 Sergio – Filter do 550 tky
Zdravím, potreboval by som poradiť. Mám 550 l akva a chcel by som prejsť z hlavice a peny na externý filter, akva je už zabehnuté a plánujem ho osadiť rybami zo strednej a južnej ameriky. Koreň, rastliny. Čítal som už rôzne články, ale osobné skúsenosti sú na nezaplatenie, takže ak Vás môžem poprosiť o tipy a rady. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 20:24 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: adioverride
oba dva jsou na 100l nedostačující. Závěsnej bych nebral vůbec a tu Tetru větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 19:16 adioverride Re: KarlosS
No cca 100l - štěrk a pár šutrů. Ale zahrávám si s myšlenkou to možná zdvojnásobit, ale nevím kdy se k tomu dostanu a asi by nebylo ideální to předimenzovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 18:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: adioverride
do jak velkýho akva to máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2013 13:26 adioverride – Volba vnějšího filtru
Zdravím lidi koukám že na spokojeném psu mají ve slevě: FILTR AQUA CLEAR VNĚJŠÍ ( www.spokojenypes.cz/… ). Zajímalo by mě zda jsou tyto filtry OK? Nebo je lepší jako vnější filtr něco takového www.spokojenypes.cz/… ?

Popř co by jste doporučili vy?
Díky,
A.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:53 R Muž Silent [5949] Re: Bobies
V základu jsou u Bio Plus biomolitany v celém prostoru kanystru. Já bych je zkombinoval s vynikající biofiltrační hmotou Eheim substrat pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:49 yenya Re: Bobies
U akvaristika jsem byl osobně pro CO2 set a ten filtr budu brát taky od něj ano . Solidní prodejce, dobrá zkušenost palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:47 Muž Bobies [29] Re: Silent
U toho Eheimu Classic 22-"- PLUS jsou vždy už filtrační náplně v balení, že ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:31 R Muž Silent [5949] Re: romant
Ideální palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:30 R Muž romant [27977] Re: Silent
U mě oblouk umístěn těsně pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:28 yenya Re: Bobies
Já osobně radši rampu, co2 to "roznese" k rostlinám dobře ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:28 R Muž Silent [5949] Re: Bobies
Rampa je taková klasika. Má výhodu v rozptýleném proudu a pokud je pod hladinou a otvory jsou nasměrované šikmo vzhůru dokáže jemně rozvlnit hladinu, takže voda bývá dostatečně prokysličená, ale nedochází ke zbytečným únikům CO2 z vody. Je to ideální pro rostlinná akvária. Oproti tomu z oblouku je soustředěný proud který masu vody více rozhýbe a okysličení vody je závislé na umístění výtoku vzhledem k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:24 R Muž romant [27977] Re: Bobies
U akvária klasického tvaru rampa. Já mám rohovku a používám jenom tu trubici, což mě příjde lepší řešení pro daný typ akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:20 Muž Bobies [29] Re: Silent
Aha, díky. No, čím více čtu, tím je rozhodování horší. Nevím, z praktického hlediska proud vody, pohyb volného co2 ve vodě... co je lepší? Rampa nebo ta výtoková trubice? Nemám s tím moc zkušeností. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 12:15 R Muž Silent [5949] Re: Bobies
Tak v balení od zoohitu dvojkohouty nejsou. Filtr musí být označen například EHEIM Classic 350 BIO PLUS a to plus označuje dvojkohouty v balení. Mají je třeba tady www.akvaristik.eu/… co se filtru ecco týče, tak rampa tam samozřejmě napojit jde. Stačí na oblouk nasadit kousek hadice a na tu nasadit rampu www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:06 Muž Bobies [29]
www.zoohit.cz/…

Jsou tady ty dvojkohouty? A ještě jedna věc, jde na ten Ecco připojit ta rampa místo té trubice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 11:59 R Muž Silent [5949] Re: Bobies
Ten classic má naprosto stejnou výtokovou trubici jen v balení obsahuje ještě tu rampu. Při koupi je třeba si rozmyslet jak často se do filtru poleze. Pokud je nádrž relativně málo zarybněná a do filtru bude nutné sahat tak jednou, dvakrát do roka stačí classic. Ten totiž má hmoty v kanystru volně ložené bez jednotlivých košů což při údržbě není zrovna komfortní. Pokud si nakonec budeš pořizovat ten classic tak dej pozor a kup si balení které obsahuje dvojkohouty, protože pokud tam nejsou bude problém při čištění filtru uzavřít vodotěsně okruh vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:54 Muž Bobies [29] Re: Silent
No nakonec si vyberu z 99% eheim. I proto, že je kvalitní a měl by pasovat do mého krytu. Ale nevím, jestli to Ecco nebo Classic? Classic je prý dlouhodobě prověřený dobrý filtr, navíc má v balení už tu rozstřikovací trysku. Ta výtoková trubice se mi moc nelíbí, kterou jste mi posílal. Připadá mi jako u běžného vnitřního filtru.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6838-prechod-z-vnitrni-na-vnejsi-filtraci