Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2024 18:28 Muž doda [134] Re: čtverzubec
Můžeš . Skoro všichni to tak máme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2024 18:15 Muž čtverzubec [2] - Čtverzubci – mohou akvarijní rostliny žít ve vodě z kohoutku?
Dobrý den, nevíte jestli můžu dát akvarijní rostlinu do vody z vodovodu hmm ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2022 06:38 R Muž Anthrax [4773] Re: DanielCoufal
Tu prezentaci to chce. Jinak nikdo neví nic jistě. I z toho mála, cos napsal, nemůže nikdo nic věštit. Jelikož naznáme ani složení osádky, tek nejde vyloučit i přerybnění.
Substrát 12 kg substrátu je co? To je nějaký zásobí substrát? Už se asi vyčerpal.
Nevím, co se ti nezdá na radě od jab63. Očividně ta výměna vody jednou za měsíc přestala stačit. Co kořen nebo dno? Nezačalo něco z toho hnít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 23:04 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: DanielCoufal
Vypadá to na dlouhodobě zanedbanou údržbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:39 Muž DanielCoufal [1] Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To znamená výměna minimálně třetiny vody vyčištění filtru kalů ze substrátu a skel skrabkou na sklo. Testy jsem nedělal podle toho co čtu tady se snad i bojím něco objednat ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:22 R Muž ctibum [6910] Re: DanielCoufal
Chtělo by to aktualizovat prezentaci...

A co konkrétně znamená "Vyčistil jsem několikrát celé akva"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2022 22:00 Muž DanielCoufal [1] – Růst rostlin
Zdravím ???? asi dva roky mám 250 l akva Eheim filtr kvalitní světlo jemný tmavý substrát. Vodu jsem měnil jednou za měsíc víc nebylo potřeba ale teď mi prostě rostliny začali odumírat a přestali růst. Vyčistil jsem několikrát celé akva přidal univerzální hnojivo ale nic nepomohlo. V akváriu se tvoří akorát řasy a já už si nevím rady. Budu rád za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 16:12 Muž Toník [396] Re: Designer
Tady je to trochu víc rozepsáno:
cit.vfu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.09.2013 15:58 Muž Toník [396] Re: Designer
Záleží na druhu rostliny, vegetační fázi a dalších aspektech, ale obecně to vypadá nějak takto:
www.prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:01 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Nemuzu to najit...
Omlouvam se, asi mam dnes blby den, ale nemuzu nikde najit, jaky je podil uhliku v rostlinne tkani. Zkratka by mne zajimalo, v jakem procentuelnim mnozstvi jsou obecne v rostline zastoupeny ruzne prvky. Nejde o nejaka presna cisla, jde mi o predstavu, abych si dokazal vubec predstavit, kolik jakych latek musela rostlina spotrebovat, aby ji bylo treba deset deka (vcetne vody nebo bez ni, to uz je fuk). Ta predstava mi chybi a to mne zlobi, nemohu pak ani priblizne pocitat :-D .

Vi nekdo kde to najit, nebo ma data, nebo aspon spravna klicova slova ke hledani, fakt jsem dnes jak vygumovany.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2011 11:03 Usine Re: uchoLV
Tak to se asi nedočkáš. Pokud ji nezlikviduje někdo jiný poroste stále. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 10:25 Muž uchoLV [7] – Dľžka života rastlín
Nieje to úplne k téme ,ale snáď prepáčite. Zaujímalo by ma ako dlho vlastne rastlina žije. Pri rýchlo sa množiacich stonkovkách to nebude problém , ale ako je to napríklad s matečnou rastlinou echinodoru ,mám očakávať ,že po nejakom čase proste zomrie na starobu? V atlase som nenašiel ani zmienku. Existuje nejaký prehľad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 20:58 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kattie
no jen některé třeba echidorony či cryptocoryny ty příjmají převážnou část živin kořeny mají na to tak dostatěčně mohutný a hustý kořenový systém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2007 20:55 kittie
Je pravda, že akvarijní rostlinky čerpají živiny z písku?? Bylo mi to takto tvrzeno, ale já tomu moc nevěřím.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1585x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6820-rostliny